icon ifxhome 67 ربات ارز دیجیتال ربات ارز دیجیتال (معامله گر خودکار) – ربات تریدر کریپتو (CryptoCurrency)

 

با گسترش بازار رمز ارزها در چند سال گذشته، بسیاری از افراد برای کسب سود و بدون داشتن دانش وارد این بازار شده اند. مارکت ارزهای دیجیتال [بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و …]، یکی از پرنوسان ترین بازارهای مالی است.

معاملات در صرافی های ارز دیجیتال مانند بازار فارکس، نیازمند داشتن تخصص و قبول ریسک می باشد. از این رو بسیاری از معامله گران مبتدی (تازه وارد)، اقدام به استفاده از ربات های رمز ارز برای معاملات خودکار کرده اند.

عملکرد ربات ارز دیجیتال یا اکسپرت، مشابه سایر بازارهای مالی (فارکس، باینری آپشن و …) است.

ربات ارز دیجیتال رایگان، ربات ارز دیجیتال چیست، ربات کریپتو

با کمک ربات تریدر کریپتو، معاملات خودکار بصورت کار آمدتر در 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر شده است. در مقاله امروز خانه فارکس من، به نحوه بررسی ربات ارز دیجیتال (CryptoCurrency BOT) خواهیم پرداخت. مزایا و معایب ربات معامله گر رمز ارز و انواع آن را، معرفی خواهیم کرد.

 

مشخصات ربات تریدر ارز دیجیتال

📕نام مقاله ربات ارز دیجیتال (اکسپرت کریپتو)
🤖انواع ربات تریدر کریپتو ربات آربیتراژ، ربات بازار ساز، ربات وام دهنده، ربات ترند
💸ربات ارز دیجیتال رایگان
$ربات های غیر رایگان کریپتو کریپتوهوپر، کوین رول، شریمپی، پیونکس، ترید سانتا، وندر بیت، ترلیتی، باتس فولیو
❗️ربات رایگان کریپتو بای بیت، کوآدنسی
☎️مشاوره و انتخاب بهترین ربات ترید ارز دیجیتال پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 18 ربات ارز دیجیتال ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟

 

ربات های معاملاتی رمز ارزها، یک نرم افزار کامپیوتری برای خرید/فروش خودکار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است. این ربات ها، بر اساس الگوریتم های ریاضی اقدام به معاملات اتوماتیک در زمان های خاص می کنند.

هدف بکارگیری ربات خرید و فروش رمز ارز، انجام معاملات در بهترین زمان و دریافت بیشترین سود از نوسان قیمتی ارزهای دیجیتال است. ربات ارز دیجیتال (اکسپرت)، بر اساس الگو، سیگنال، استراتژی و پارامترهای دیگر اقدام به انجام معاملات می کنند.

بسیاری از ربات ها بصورت رابط برنامه نویسی (API)، به حساب های معاملاتی در صرافی ها متصل می شوند. با پیشرفت هوش مصنوعی (AI)، ساخت ربات ارز دیجیتال در میان معامله گران افزایش چشمگیری داشته است.

همچنین در صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش در این بازار و با کمک ربات های تریدر، جایگزین معامله گران واقعی شده است. در ادامه به بررسی مزایا و معایب اکسپرت ارز دیجیتال، خواهیم پرداخت.

 

مزایای ربات ارز دیجیتال

 

ربات های تریدر رمز ارز، معاملات پیچیده در این بازار را بسیار کارآمد کرده اند. انجام همزمان چندین معامله [کاری که توسط تریدر عادی قابل انجام نیست]، تحلیل بازار بصورت مستمر، ورود یا خروج در بهترین نقطه، پردازش سریع تر و حذف فاکتور احساسات از مزایای ربات های معامله گر هستند.

معاملات مستمر بصورت 24 ساعته [با توجه به شبانه روزی بودن بازار ارزهای دیجیتال]، یکی دیگر از مزیت های نصب ربات تریدر کریپتو می باشد.

 

معایب ربات تریدر رمز ارز

 

علیرغم داشتن مزایای عالی، ربات های تریدر ارز دیجیتال معایبی نیز دارند. دسترسی به سرمایه و حساب معامله گران، داشتن امنیت ضعیف و آسیب پذیر بودن آن می تواند تهدید جدی برای افراد به حساب آید. معمولا ربات ارز دیجیتال رایگان، خطرات بیشتری را در مقایسه با نسخه های پولی/اشتراکی دارند.

 

icon ifxhome 70 ربات ارز دیجیتال انواع ربات معامله گر ارز دیجیتال

 

بصورت کلی، انواع ربات های رمز ارز:

  • ربات کریپتو بازار ساز؛
  • ربات های وام دهنده رمز ارز؛
  • ربات آربیتراژ ارز دیجیتال؛
  • ربات کپی ترید ارز دیجیتال؛
  • ربات قیمت ارز دیجیتال؛
  • و ربات های معامله گر ترند کریپتو می باشند.

 

اکسپرت ارز دیجیتال بازار ساز چیست؟

 

ربات های بازار ساز، با هدف واید شدن اسپرد (مابه التفاوت خرید و فروش رمز ارز) معاملات را انجام می دهند. با این کار، کسب سودهای بیشتر در زمان کمتر اتفاق خواهد افتاد. به زبان ساده این ربات ها وظیفه فروش دارایی های رمز ارز با قیمت بالاتر از نرخ فعلی بازار را، بر عهده دارند.

 

ربات های وام دهنده ارز دیجیتال

 

نحوه عملکرد این ربات ها، از طریق وام رمز ارز به معامله گران مارجین و دریافت اصل پول و سود بعد از ترید است. بخشی از سرمایه معامله گران تحت عنوان مارجین، به عنوان ضمانت بلوکه خواهد شد. در صورت بسته شدن ترید با ضرر، مارجین بلوکه شده از موجودی معامله گر کسر می گردد.

اگر پوزیشن با سود بسته شود، اصل وام به همراه درصدی از سود از معامله گر دریافت می شود.

 

ربات های آربیتراژ رمز ارز چیست؟

 

ربات ارز دیجیتال آربیتراژ، با استفاده از عدم تعادل قیمت رمز ارزها اقدام به ترید می کنند. تفاوت قیمت رمز ارزها در بازارهای مختلف (نقدی/Spot و آتی/Futures)، سیگنال خرید یا فروش را به ربات آربیتراژ ارز دیجیتال ارسال می کنند.

ربات آربیتراژ ارز دیجیتال، ربات آربیتراژ صرافی ایرانی، ربات آربیتراژ کلاهبرداری

 

ربات کپی ترید ارز دیجیتال، ربات کپی تریدینگ، ربات تریدر رمز ارز

ربات کپی ترید ارز دیجیتال

یکی دیگر از نرم افزارهای هوشمند معاملات کریپتو، ربات کپی ترید ارز دیجیتال است. این برنامه بر پایه عملکرد مدیران حساب حرفه ای [تریدها] عمل کرده و معاملات را، در حساب مشتریان کپی (اجرا) می کند.

ربات کپی تریدینگ رمز ارز

ربات قیمت ارز دیجیتال تلگرام، ربات قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، ربات پیش بینی فیمت ارز دیجیتال

ربات قیمت دهی ارز دیجیتال

همانطور که از اسمش پیداست، وظیفه این ربات تنها اعلام قیمت ارزهای دیجیتال است [لحظه ای یا پیش بینی].

ربات قیمت ارز دیجیتال

 

اکسپرت ترند رمز ارز دیجیتال

 

ربات ارز دیجیتال ترند، مرسوم ترین اکسپرت در بازار کریپتو کارنسی ها می باشد. این ربات بر پایه روند قیمتی بازار، اقدام به معاملات خودکار می کنند. اگر روند بصورت افزایشی باشد، سیگنال خرید (ورود) از طرف ربات صادر می شود [و برعکس].

 

icon ifxhome 59 ربات ارز دیجیتال نحوه انتخاب بهترین ربات تریدر ارز دیجیتال

 

بسیاری از افرادی که دانش برنامه نویسی دارند، اقدام به ساخت ربات تریدر ارز دیجیتال می کنند. این ربات ها بر پایه استراتژی و الگوریتم های پیچیده، سیگنال خرید/فروش را ارسال خواهند کرد. در مقابل درصد زیادی از معامله گران (عموما مبتدی و تازه کار)، بدنبال خرید ربات معامله گر ارز دیجیتال هستند.

بهترین ربات تریدر ارز دیجیتال، ربات های رمز ارز، اکسپرت ارز دیجیتال

انتخاب ربات ارز دیجیتال کارآمد، نیازمند تحقیقات و بررسی گسترده است. با توجه به دسترسی اکسپرت ها به سرمایه معامله گران، خرید و نصب ربات نامناسب، ریسک آلوده کردن سیستم و از بین رفتن سرمایه را به همراه دارد.

در ادامه، فاکتورهای انتخاب یک ربات ارز دیجیتال کارآمد را معرفی خواهیم کرد.

 

تحقیق و جستجو درباره ربات ها

 

همانطور که در قسمت قبل به انواع ربات ارز دیجیتال اشاره کردیم، ابتدا نیاز خود را بر این اساس دسته بندی کنید. در مرحله بعد به تحلیل فاکتورهایی مانند نحوه عملکرد، رابط کاربری (API)، پشتیبانی و موارد امنیتی بپردازید.

استراتژی های بکار رفته در الگوریتم ربات تریدر را، بررسی کنید. بسیاری از افراد سودجو، اقدام به کپی کردن کدهای باز رایگان (Open source) برای ساخت ربات رمز ارز می کنند. در مقابل بسیاری از معامله گران حرفه ای، از کدهای اختصاصی (Custom) و شخصی سازی شده استفاده کرده اند.

 

تعیین استراتژی معاملاتی

 

یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب بهترین ربات کریپتو، تعیین استراتژی در معاملات است. اگر قصد سرمایه گذاری در بازار رمز ارز را دارید، ربات آربیتراژ را انتخاب کنید. درصد ریسک به پاداش را مشخص کرده و نوع معاملات [کوتاه، بلند مدت، روزانه و …]، را بر اساس استراتژی تعیین کنید.

 

بررسی نظرات کاربران

 

آخرین فاکتور برای انتخاب ربات ارز دیجیتال کارآمد، بررسی نظرات سایر معامله گران است. بدون پرداخت هزینه، از تجربیات کاربران درباره کار با اکسپرت کریپتو استفاده کنید. عملکرد واقعی ربات تریدر، از طریق بازخورد کاربران به روشنی مشخص می شود.

 

icon ifxhome 28 ربات ارز دیجیتال نصب و اجرای ربات ارز دیجیتال آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

ابزارهای معاملاتی مانند ربات ارز دیجیتال، در چند سال اخیر به شدت در میان معامله گران محبوبیت پیدا کرده است. نحوه عمکلرد اکسپرت ارز دیجیتال برای خرید و فروش رمز ارزها، بصورت خودکار و بر پایه استراتژی و الگوریتم های پیچیده می باشد.

بهترین ربات تریدر ارز دیجیتال، توسط معامله گران حرفه ای با دانش از این بازار قابل ساخت و اجرا است.

این ربات ها با صرفه جویی در زمان، بهترین نقاط ورود/خروج در ترید رمز ارزها را شناسایی خواهند کرد. حذف فاکتور احساسات (Sentiment)، معاملات 24 ساعته بدون وقفه و انجام همزمان چند ترید از مزایای استفاده از ربات های تریدر رمز ارز است.

در مقابل خرید و نصب ربات های مخرب، امکان از بین رفتن سرمایه معامله گران در این بازار را افزایش خواهد داد.

برای انتخاب ربات ارز دیجیتال معتبر و کارآمد، با متخصصین مجرب خانه فارکس من در ارتباط باشید. تیم فنی مجموعه ifxhome علاوه بر ربات معامله گر پاکت آپشن، درصدد ارائه ربات تریدر کریپتو برای مشتریان در آینده نزدیک می باشد.

سوالات متداول

🔹ربات های رمز ارز، نوعی نرم افزار کامپیوتری برای اجرای معاملات کریپتو در صرافی های ارز دیجیتال است. ربات معامله گر ارز دیجیتال با استفاده از الگوریتم، استراتژی و الگوهای معاملاتی اقدام به خرید/فروش رمز ارزها بصورت خودکار می کنند.

🔹برای ساخت ربات تریدر ارز دیجیتال، داشتن دانش تحلیل بازارهای مالی در کنار برنامه نویسی حرفه ای الزامی است. بسیاری از معامله گران حرفه ای، با ساخت ربات معامله گر ارز دیحیتال بصورت شخصی، اقدام به ترید و کسب سود در بازار کریپتوکارنسی ها می کنند.

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎