icon ifxhome 70 مشکلات فارکس چگونه بر مشکلات فارکس غلبه کنیم؟ – بررسی 12 مشکل رایج در معاملات فارکس

 

بسیاری از اشتباهات معامله گران مبتدی در بروکرهای فارکس، منجر به ضرر و از دست رفتن سرمایه خواهد شد. البته این موضوع به افراد تازه وارد اختصاص نداشته، و بسیاری از تریدرهای حرفه ای نیز با مشکلات فارکس آشنا هستند!

مواردی مانند نداشتن برنامه برای انجام معاملات [نظم]، زیرپا گذاشتن قوانین بروکر، عدم مدیریت ریسک در معاملات بازار فارکس، صبر و تحمل کم و … نمونه ای از مشکلات معامله گران به حساب می رود. برای جلوگیری از این موارد و غلبه بر آن، چه باید کرد؟

ساده ترین پاسخ، ساخت یک حساب معاملاتی دمو (آزمایشی)، تمرین زیاد، غلبه بر احساسات و آموزش مداوم در بازارهای مالی است. معاملات در بازارهایی مانند فارکس علاوه بر چالش ها، بسیار جذاب و هیجان انگیز است. این موضوع، برای تریدرهای حرفه ای و با تجربه، به کسب سود ختم می شود.

در مقابل، ضرر در انتظار کسانی است که در این بازار اشتباهات رایج را مرتکب می شوند!

مشکلات فارکس، مشکلات فارکس در ایران، مشکلات بروکر

بخشی از مشکلات فارکس، مربوط به بروکرها (کارگزاری) است. قطع شدن سرور، عدم پاسخگویی پشتیبانی، مشکلات در واریز/برداشت، هزینه های زیاد و … در بسیاری از بروکرها نیز وجود دارد. کارگزاری ها برای جذب معامله گران بیشتر و رقابت در بازارهای مالی، سعی در کاهش و برطرف کردن نواقص خود می کنند.

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی مشکلات فارکس و راهکارهای مقابله با آن خواهیم پرداخت. دانستن این موارد در طولانی مدت، منجر به اجتناب از خطا، مدیریت بهتر سرمایه و کسب سود خواهد شد.

 

icon ifxhome 68 مشکلات فارکس مشکلات رایج معامله گران مبتدی در بازار فارکس

 

بیشترین اشتباهات در بازارهای مالی مانند فارکس، توسط افراد مبتدی اتفاق می افتد. در این قسمت، رایج ترین مشکلات فارکس در ایران توسط معامله گران را بررسی خواهیم کرد.

 

کمبود دانش و اطلاعات

 

بازارهایی مانند فارکس، پیچیدگی های بسیار زیادی دارند. کمبود دانش و آگاهی درباره آن، منجر به اتخاذ تصمیمات اشتباه توسط افراد تازه وارد خواهد شد.

 

معاملات بیش از حد

 

بسیاری از معامله گران مبتدی در بازار فارکس، معاملات زیادی را بدون برنامه ریزی انجام می دهند. نتیجه، از دست دادن سرمایه و خداحافظی از این بازار خواهد بود.

 

نداشتن نظم و انضباط

 

یکی از اصول مهم در معاملات موفق در فارکس، داشتن انضباط است. در برنامه معاملاتی افراد مبتدی، کمبود نظم به وفور مشاهده می شود.

 

کمبود مدیریت ریسک

 

اغلب افراد مبتدی در بازار فارکس، نسبت به مدیریت ریسک در معاملات هیچ اطلاعی ندارند. سرمایه گذاری بیش از اندازه در یک معامله، ریسک از دست دادن درصد زیادی از پول را به همراه دارد.

 

عدم توانایی در تحلیل بازار

 

یکی از رایج ترین مشکلات فارکس برای افراد مبتدی، نداشتن دانش تحلیل بازار است. پیش بینی روند قیمت نمادهای معاملاتی، عدم شناخت نقاط ورود/خروج، شکست و … تنها منجر به ضرر و معاملات اشتباه پی در پی خواهد شد.

 

عدم کنترل احساسات

 

معاملات در بازار فارکس، بسیار جذاب و هیجانی است. بیشتر افراد تازه وارد در این بازار، امکان کنترل احساسات [ترس، حرص، اشتباه و …] را ندارند. همین موضوع، باعث عدم موفقیت در معاملات خواهد شد.

 

ناتوانی در استفاده از ابزارهای معاملاتی

 

برای انجام معاملات موفق و سودآور، تحلیل بازار با کمک ابزارهای مالی الزامی است. افراد مبتدی در استفاده از ابزارهای تحلیلی و تکنیکال، ناموفق عمل می کنند. ناتوانی در این خصوص، منجر به از دست دادن موقعیت های مناسب و معاملات سودده خواهد شد.

 

کسب تجربه از اشتباهات گذشته

 

آدم عاقل، از یک سوراخ 2 بار گزیده نمیشه! بسیاری از تریدرهای حرفه ای، از اشتباهات و مشکلات فارکس درس می گیرند. تکرار این موضوع، تنها در معاملات افراد مبتدی مشاهده می شود.

 

نقض قوانین

 

بسیاری از معامله گران تازه کار، از قوانین بروکرها اطلاعی ندارند. به عنوان مثال، ثبت نام و احراز هویت برای ساکنین کشور امریکا، نیازمند اعلام پرداخت مالیات است. عدم آشنایی با مقررات در بروکر، حذف حساب، از دست دادن سرمایه، عدم ارائه سرویس مجدد و … را به همراه خواهد داشت.

 

عدم استفاده صحیح از پلتفرم ها

 

پلتفرم های معاملاتی [متاتریدرها، سی تریدر، نینجا تریدر و …]، برای افراد مبتدی پیچیده به نظر می رسد. عدم آشنایی کامل با سکوهای معاملاتی بروکرها، یکی دیگر از مشکلات فارکس در افراد مبتدی است.

 

ناآگاهی در انتخاب کارگزاری

 

انتخاب یک کارگزاری اشتباه، منجر به ضررهای مالی برای معامله گران خواهد شد. هزینه های بالای معاملاتی [اسپرد، کمیسیون، سواپ و …]، قوانین واریز و برداشت، کارمزد پرداخت، هزینه های پنهانی [انفعال، عدم معاملات، نگهداری از حساب و …]، در بسیاری از بروکرهای فارکس دیده می شود.

در صورت عدم آشانیی کامل با بروکر، امکان جبران ضررهای مالی میسر نخواهد بود.

 

دسترسی و سرعت اینترنت

 

یکی از مشکلات فارکس در ایران، سرویس اینترنت و سرعت آن است. با تصویب قوانین مانند طرح صیانت، دسترسی مستقیم به بروکرها، سایت های مالی، کابین شخصی، دانلود نرم افزارها، ابزارها و … در ایران محدود شده است.

استفاده از “VPN” و فیلترشکن های نامطئن، خطر شنود اطلاعات توسط افراد مخرب [Data Sniff] را به همراه خواهد داشت! همچنین قطع شدن مکرر برق، منجر به ضرر در معاملات باز تریدرهای ایرانی خواهد شد.

سوالات متداول

🔹مشکلات بازار فارکس برای معامله گران ایرانی، نسبت به کاربران خارجی بیشتر است. عدم دسترسی مستقیم به بازارهای مالی و سایت بروکرها، یکی از اصلی ترین مشکلات فارکس در ایران است.

🔹تاخیر در واریز و برداشت، هزینه های پنهانی، قوانین عجیب، قطع شدن سرور، دستکاری قیمت (Requote) و … نمونه ای از مشکلات رایج بروکرهای فارکس است.

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
معرفی بروکر یونیکورن (Unicorn) - کارگزاری یونیکورن فارکس چیست؟ 🔍
💯 معرفی استراتژی ارز دیجیتال ۱۵ دقیقه ای- تکنیک Smart تریدینگ - (IFX-ST135) ⚡️
💰 معرفی استراتژی اسکالپ وین ریت بالا در 15 دقیقه - تکنیک Bullseye با فرکانس بالا - (IFX-ST134) 🔥
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با ایچیموکو در 15 دقیقه - (IFX-ST133) 📊
مطالب جدید
معرفی بروکر یونیکورن (Unicorn) - کارگزاری یونیکورن فارکس چیست؟ 🔍
💯 معرفی استراتژی ارز دیجیتال ۱۵ دقیقه ای- تکنیک Smart تریدینگ - (IFX-ST135) ⚡️
💰 معرفی استراتژی اسکالپ وین ریت بالا در 15 دقیقه - تکنیک Bullseye با فرکانس بالا - (IFX-ST134) 🔥
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با ایچیموکو در 15 دقیقه - (IFX-ST133) 📊
💯 معرفی استراتژی اسکالپ بولینگر باند 5 دقیقه ای فارکس - (IFX-ST132) ⭐️