icon ifxhome 71 احراز هویت در فارکس احراز هویت در فارکس – تایید حساب معامله گران در بروکرها

 

یکی از مراحل بسیار حساس و مهم قبل از شروع معاملات در بروکرهای فارکس، احراز هویت (وریفای/تایید حساب) است. احراز هویت فارکس یا بروکرها، بسته به نوع کارگزاری متفاوت بوده اما کلیات آن، یکسان است. برای احراز هویت در فارکس:

 • وارد کردن مشخصات؛
 • تایید آدرس ایمیل؛
 • تایید شماره تلفن همراه؛
 • بارگذاری مدارک هویتی؛
 • درج آدرس محل سکونت؛
 • بارگذاری اسناد محل سکونت؛
 • و تصویر چهره معامله گر (سلفی)، درخواست می شود.

البته ارسال تصویر چهره، در برخی از بروکرها الزامی است. هدف از احراز هویت در فارکس، جلوگیری از تخلفاتی مانند پولشویی (Money Laundering)، سوء استفاده (Scam) و کلاهبرداری (Fraud) می باشد. برای تایید حساب مدارکی مانند گذرنامه (پاسپورت)، کارت ملی هوشمند، گواهینامه هوشمند و کارت پایان خدمت [در بعضی از بروکرها] قابل بارگذاری است.

احراز هویت فارکس، احراز هویت در فارکس، وریفای فارکس

برای اثبات آدرس محل سکونت، قبض های خدمات شهری [آب، برق، گاز، تلفن ثابت و تلفن همراه]، صورتحساب بانک، سند منزل، اجاره نامه، بیمه خودرو و … از معامله گران درخواست شده است. در مقاله امروز خانه فارکس من، نحوه احراز هویت در فارکس را بصورت قدم به قدم ارائه خواهیم کرد.

 

جزییات احراز هویت فارکس

🇮🇷ارسال مدارک ایرانیان
📚مدارک هویتی قابل ارسال گذرنامه، گواهینامه، کارت ملی
🙎‍♂️محدودیت سن برای احراز در برخی از بروکرها
📍مدارک احراز آدرس سند، اجاره، قبض، بیمه، صورتحساب بانکی
⏰زمان تایید حساب از چند دقیقه – چند روز
👤ارسال تصویر چهره (سلفی) در برخی از کارگزاری ها
$هزینه تایید حساب ❌
👥راهنما و مشاوره فارسی زبان
پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 70 احراز هویت در فارکس مدارک اصلی برای احراز هویت در فارکس چیست؟

 

برای تایید حساب در کارگزاری های فارکس، مدارکی از طرف بروکرها بصورت معمول اعلام می شود. علاوه بر مدارک شناسایی و احراز آدرس، برخی از مدارک مانند افشا ریسک و شرایط معاملاتی نیز باید تایید گردد. مدارک اصلی برای وریفای فارکس:

 • مدارک تایید هویت [پاسپورت، گواهینامه و …]
 • مدارک تایید محل سکونت [قبض، صورتحساب بانک و …]
 • اطلاعات مالی [شماره مالیات، وضعیت حساب ها و …]
 • و توافق نامه های بروکر می باشد.

مدارک اختیاری برای بارگذاری مانند منبع درآمد، عکس پرسنلی و مدارک رگوله [بسته به محل سکونت] نیز در بعضی از بروکرها درخواست می شود. البته این موضوع با توجه به قوانین رگوله ها در ایران، برای معامله گران الزامی نیست.

 

مدارک هویتی معامله گران

 

برای تایید حساب در فارکس، مدارکی مانند گذرنامه، گواهینامه، کارت ملی هوشمند و … قابل ارسال است. این مدارک در جهت تایید قوانین “Anti Money Laundry” یا ضد پولشویی و کلاهبرداری درخواست می شود.

 

مدارک احراز محل سکونت

 

آخرین قبض های خدماتی (برق، آب، گاز، تلفن و …)، صورتحساب بانکی با مشخصات معامله گر و … برای تایید محل سکونت و ارتباط با معامله گران الزامی است. ممکن است با توجه به قوانین کارگزاری ها، احراز آدرس محل سکونت برای ایرانیان اختیاری باشد.

برای فعال سازی حساب اسلامی (سواپ فری)، نشان دادن مدارک سکونت در کشورهای اسلامی درخواست شده است.

 

اطلاعات مالی

 

پر کردن پرسشنامه مالی شامل منبع درآمد، پرداخت مالیات [برای ساکنین ایالت متحده امریکا] و … بخشی از احراز هویت در فارکس است. آشنایی با معاملات فارکس، سطح تحصیلات، ارزش دارایی ها و … در پرسشنامه مالی بروکرها استعلام شده است.

 

توافق نامه بروکر

 

مدارکی مانند افشای ریسک و توافق نامه مشتری، جهت اطلاع رسانی به معامله گران در خصوص خطرات بازار فارکس است. آگاهی از شفافیت، ارتباط، قیمت گذاری و … در این توافق نامه ها نمایش داده می شود.

 

icon ifxhome 33 احراز هویت در فارکس قوانین “KYC” در احراز هویت فارکس چیست؟

 

شناخت مشتریان (Know Your Customer) یا به اختصار “KYC”، یکی از بخش های مهم در احراز هویت فارکس است. بروکرهای فارکس بر اساس قوانین و الزامات رگوله ها، مجبور به اجرای فرآیندهای تایید و اطمینان از معامله گران هستند.

با ارسال مدارک شناسایی مانند گذرنامه و اسناد مالی مثل صورتحساب، خطر کلاهبرداری، سوء استفاده و پولشویی به حداقل می رسد. قوانین شناخت مشتریان با ایجاد محیط شفاف و امن، بستری سودآور را برای بروکر و معامله گران فراهم می کند.

 

icon ifxhome 37 احراز هویت در فارکس چرا قوانین احراز هویت در فارکس اجرا می شود؟

 

در زمان ثبت نام و قبل از شروع معاملات، احراز هویت از مشتریان درخواست می شود. فاکتورهای مهم در وریفای فارکس را در این بخش، معرفی خواهیم کرد.

 

انطباق قانون

 

بر اساس قوانین و مقررات مالی بروکرها، احراز هویت فرآیندی اجباری برای معامله گران است. این موضوع برای جلوگیری از تخلفاتی مانند کلاهبرداری، پولشویی و اجرای مقررات “KYC” از طرف سازمان های نظارتی در بسیاری از کشورها الزامی است.

 

امنیت

 

احراز هویت در فارکس، منجر به افزایش امنیت حساب و دارایی مشتریان می شود. با تایید حساب، سرقت هویت و دسترسی غیر مجاز برای کلاهبرداران غیر ممکن خواهد شد. شخصی که اقدام به ثبت نام در فارکس کرده، برای شروع سرمایه گذاری باید هویت خود را تایید نماید.

با این کار، حفاظت از اطلاعات و دارایی توسط بروکر به بهترین نحو اجرا می شود. البته سرقت اطلاعات در کارگزاری ها توسط هکرها، همیشه امکان پذیر است.

 

محدودیت در حساب

 

حساب های معاملاتی بدون احراز هویت در فارکس، با محدودیت هایی مواجه هستند. در برخی از کارگزاری بدون تکمیل فرآیند وریفای حساب، واریز و برداشت بصورت موقت محدود می شود. عدم دسترسی به ابزارهای معاملاتی مانند لوریج نیز، یکی دیگر از محدودیت های حساب تایید نشده در فارکس است.

 

شفافیت تراکنش ها

 

احراز هویت در بروکرهای فارکس، به حفظ شفافیت مالی در تراکنش ها کمک زیادی می کند. انجام معاملات و تراکنش ها به روش قانونی [اخلاقی]، برای حفظ یکپارچه بودن بازار فارکس ضروری است.

 

تغییر خدمات بروکرها

 

حساب های وریفای شده در فارکس، به بروکر امکان ارائه خدمات متفاوت به مشتریان را خواهد داد. تغییر لوریج مناسب، ابزارهای مدیریت ریسک، مدیر حساب شخصی و مشاوره معاملاتی به عنوان مثال هایی در این بخش هستند.

 

برداشت از حساب

 

در بسیاری از بروکرها شرط برداشت از حساب، تکمیل احراز هویت کامل [مشخصات، تلفن، ایمیل، آدرس و …] است. رعایت قوانین مبارزه با پولشویی “AML” و رسیدن وجوه به حساب افراد واقعی، از دلایل اصلی برای تایید حساب در فارکس است.

 

مشکل اصلی در احراز هویت فارکس چیست؟

 

بصورت معمول، مشکلات زیادی برای تایید حساب در بروکرهای فارکس پیش خواهد آمد. در این بخش، به این موارد اشاره خواهیم کرد.

 

مدارک با تاریخ منقضی

 

یکی از مشکلات بسیار رایج در پروسه احراز هویت فارکس، مدارک شناسایی قدیمی یا تاریخ گذشته است. مدارک شناسایی مانند گذرنامه، گواهینامه، کارت ملی، قبض های خدمات و … تاریخ مشخصی جهت نشان دادن اعتبار دارند.

حتما قبل از بارگذاری مدارک احراز هویت، از جدید بودن [معتبر بودن تاریخ] مطمئن شوید.

 

کیفیت و شفافیت مدارک ارسالی

 

اسناد ارسالی برای احراز هویت، باید کیفیت و شفافیت لازم را داشته باشند. وضوح پایین تصاویر، تابش نور در عکس، اطلاعات نامفهوم و … منجر به ابطال مراحل و عدم تایید پروفایل خواهد شد. برای انجام آسان احراز هویت، مدارک را اسکن [یا با دوربین حرفه ای] و بارگذاری نمایید.

اسناد بریده شده، نامشخص، جزییات نامفهوم و تاریک و … در بروز این مشکل دخیل هستند.

 

عدم تطبیق اطلاعات معامله گر

 

یکی دیگر از مشکلات معامله گران برای احراز هویت در فارکس، عدم تطابق اطلاعات ارسالی و جزییات در زمان ثبت نام است. تفاوت در نام و نام خانوادگی، اسامی مستعار، اطلاعات قدیمی و … منجر به بروز این مشکل می گردد.

در صورت تغییر نام یا نام خانوادگی بصورت قانونی، اسناد مربوطه را بارگذاری نمایید.

 

مشکلات مدارک بین المللی

 

با توجه به مشارکت معامله گران از کشورهای مختلف، اسناد هویتی ارسالی به زبان های دیگر، منجر به عدم تایید حساب می گردد. بسیاری از مدارک شناسایی، شاید نیاز به ترجمه و تایید داشته باشد. این موضوع، هزینه و زمان بر خواهد بود.

سوالات متداول

🔹برای وریفای حساب یا احراز هویت در بروکرهای فارکس، باید مدارک هویتی را در کابین شخصی بارگذاری نمایید. احراز محل سکونت معامله گران، تایید ایمیل، شماره تلفن، مشخصات معامله گر، پرسشنامه مالی و … جزو مراحل تایید حساب در کارگزاری های فارکس است.

🔹تایید حساب یا وریفای فارکس، در برخی از بروکرها برای شروع معاملات الزامی است. در سایر کارگزاری ها، واریز و برداشت بدون تایید حساب معامله گران قابل انجام نیست.

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹