icon ifxhome 12 بونوس در فارکس بونوس در فارکس (Bonus) – بونوس بروکر چیست؟

 

یکی از پیشنهادات جذاب در بروکرهای فارکس، بونوس یا طرح های تشویقی است. بونوس (Bonus) بسته به کارگزاری، به واسطه ثبت نام، احراز هویت و شارژ اولیه حساب پرداخت می گردد. بونوس یا پاداش، یکی از معیارهای انتخاب بروکر برای برخی از معامله گران است.

مبالغ دریافتی بونوس بسته به بروکر، امکان برداشت مستقیم، انجام معاملات [افزایش سرمایه] یا بصورت امتیاز خواهد بود. این موضوع برای بسیاری از معامله گران تازه وارد [با سرمایه کم]، بسیار جذاب به نظر می رسد. بروکر با بونوس در فارکس، این پیشنهادات را بصورت ثابت یا موقتی [مناسبت های مختلف] ارائه می کنند.

به عنوان مثال پیشنهاد زمستانه، بونوس 20% شارژ حساب و … مواردی از این دست هستند. هرچقدر تبلیغات پرداخت بونوس فارکس جذاب است، برداشت آن به راحتی امکان پذیر نیست! برخلاف شعارهای تبلیغاتی بسیاری از مبالغ بونوس در فارکس، اصلا قابل برداشت نیستند.

بونوس در فارکس، بونوس فارکس، پاداش ثبت نام فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی بونوس در کارگزاری های فارکس خواهیم پرداخت. انواع پاداش، مزایا و معایب، نحوه انتخاب پروموشن مناسب و بروکر های فارکس با بونوس را معرفی خواهیم کرد.

 

معنی بونوس در فارکس – Forex Bonus

 

بونوس فارکس، طرح ویژه ای (پروموشن یا پاداش) است که از طرف کارگزاری ها به معامله گران پرداخت می گردد. هدف اصلی بونوس در بروکرها، جذب معامله گران جدید برای ثبت نام یا شارژ حساب (واریز) است. بصورت کلی، انواع بونوس در فارکس:

 • پاداش ثبت نام و احراز هویت (تایید حساب)؛
 • واریز اولیه (شارژ)؛
 • واریز در مبالغ مشخص؛
 • و معاملات در حجم مشخص (لات) می باشد.

دریافت بونوس در بروکرها، معمولا شرایط ویژه و بسیار سختی دارد. درصد زیادی از کارگزاری ها، برداشت بونوس را منوط به قوانین مشخص اعلام کرده اند. برخی از شرایط برداشت بونوس:

 • مدت زمان انقضاء
 • اعتبار معاملاتی در ازای شارژ حساب
 • حداقل حجم معاملاتی مشخص
 • و امکان برداشت سود معاملات [به جای اصل بونوس] است.

 

icon ifxhome 49 بونوس در فارکس مزایا و معایب بونوس در فارکس چیست؟

 

دریافت پاداش در بروکرهای فارکس علیرغم داشتن جذابیت، معایبی نیز به همراه دارد. در جدول زیر مزایا و معایب پروموشن در کارگزاری های فارکس را، معرفی خواهیم کرد.

مزایای بونوس فارکس

 • افزایش سرمایه برای معامله گران مبتدی
 • آشنایی با امکانات بروکر بدون واریز وجه
 • افزایش درصد سود

معایب بونوس در فارکس

 • شرایط دشوار برداشت مستقیم
 • مبالغ پایین برخی از بونوس ها [چند دلار]
 • انجام معاملات اضافه برای آزاد شدن بونوس

در برخی از بروکرها مانند آلپاری، بونوس بصورت مستقیم پرداخت نمی گردد. در صورت شارژ حساب یا انجام سایر تراکنش ها، امتیاز در غالب پاداش در کابین شخصی ارائه خواهد شد.

 

icon ifxhome 42 بونوس در فارکس انواع بونوس در فارکس چیست؟

 

بونوس در اشکال مختلفی، به معامله گران در بروکرها پرداخت می گردد. بسته به نوع کارگزاری پاداش بدون واریز اولیه، بونوس شارژ حساب [برای بار اول یا در مبالغ مشخص]، پاداش معرفی دوستان و بونوس خوش آمدگویی [در صورت ثبت نام] ارائه شده است.

نوع دیگر پاداش در فارکس، کش بک یا ریبیت در معاملات است. در ازای انجام تعداد مشخص از معاملات (لات)، درصدی از سرمایه به معامله گران باز پرداخت خواهد شد. از کش بک با عنوان بازپرداخت یا تخفیف نقدی نیز، یاد می شود.

بهترین بونوس فارکس، بونوس در فارکس چیست، معنی بونوس در فارکس

همچنین علاوه بر کش بک بروکر، نماینده کارگزاری ها به معامله گران باز پرداخت را انجام می دهند. به عنوان مثال در مجموعه خانه فارکس من، 7.5$ در لات کش بک به معامله گران در لایت فارکس بصورت منظم پرداخت می شود. این مبلغ در صورت افزایش حجم یا لات مشخص، بالاتر نیز خواهد رفت.

برای آشنایی بیشتر، مقاله کش بک در فارکس را مطالعه نمایید.

 

بونوس بدون شارژ حساب در فارکس

 

شاید تبلیغات زیادی درباره بونوس رایگان، در کارگزاری های فارکس را دیده باشید. این پاداش ها برای جذب بیشتر معامله گران تازه وارد، ارائه می شود. از مزایای بونوس بدون شارژ، کاهش ریسک از دست دادن سرمایه اصلی، آشنایی با امکانات کارگزاری و شرایط معاملاتی در آن بصورت رایگان است.

 

بونوس شارژ حساب

 

رایج ترین بونوس در فارکس، در ازای شارژ حساب معاملاتی ارائه شده است. این پاداش به دو صورت، شارژ برای اولین بار یا در مبالغ مشخص پرداخت می گردد. البته در این طرح معمولا مبالغ بسیار کمی، به عنوان بونوس شارژ حساب پرداخت می شود.

در این طرح بیشترین بونوس فارکس، مبالغ 100-200$ و کمترین آن 5$ است. هر چقدر مبلغ بونوس بیشتر باشد، شرایط دریافت آن نیز سخت تر خواهد شد!

 

پاداش معرفی دوستان

 

در این طرح بروکرها به معامله گران، بونوس معرفی مشتریان جدید را پرداخت می کنند. با اشتراک گذاری لینک ثبت نام از طریق معامله گران فعلی، امکان دریافت این پاداش نیز مهیا خواهد شد. از شرایط دریافت این بونوس می توان به واریز اولیه معامله گر جدید [مبالغ مشخص]، انجام معاملات و عدم برداشت سود تا زمان معین اشاره کرد.

 

بروکر با بونوس خوش آمدگویی

 

آخرین نوع بونوس در فارکس، تحت عنوان خوش آمدگویی (Welcome Bonus) پرداخت می شود. شرایط دریافت این نوع بونوس معمولا آسان بوده، اما برداشت آن دشوار است. در برخی از کارگزاری ها در ازای ثبت نام و تایید حساب، بونوس خوش آمدگویی در مبالغ کم پرداخت می شود.

 

icon ifxhome 27 بونوس در فارکس شرایط برداشت بونوس در فارکس چیست؟

 

مهمترین قسمت در پاداش بروکرهای فارکس، نحوه برداشت آن از حساب است. برخی از معامله گران با تصور برداشت آسان، اقدام به ثبت نام و احراز هویت حساب می کنند. نحوه برداشت بونوس، رابطه مستقیمی با مبلغ آن دارد.

به عنوان مثال هر چقدر پاداش کمتر باشد (حداکثر 10-50$)، قوانین بروکر برای برداشت نیز آسان تر است. عدم نیاز به انجام معاملات یا واریز و …، از شرایط برداشت بونوس در مبالغ کم می باشد. اما با افزایش این مبلغ، شرایط چه تفاوتی خواهد کرد؟

اگر میزان بونوس فارکس زیاد باشد (از حداقل 100$)، شرایطی مانند رسیدن به حداقل تعداد یا حجم معاملات (لات)، عدم انتقال بونوس، عدم برداشت سود تا زمان مشخص و … نیز مقرر خواهد شد. بونوس در فارکس برای مبالغ زیاد، بصورت اعتبار به موجودی معامله گران اضافه می شود.

 

icon ifxhome 35 بونوس در فارکس تفاوت بونوس واریز با خوش آمدگویی در فارکس

 

تفاوت اصلی در پاداش شارژ حساب معاملاتی و بونوس خوش آمدگویی در بروکرها، مقدار اولیه آن است. در نوع اول، میزان بونوس معمولا بیشتر است. همچنین بونوس فارکس برای شارژ حساب، برای یکبار یا چندبار نیز قابل پرداخت است. موضوعی که در خصوص ولکام بونوس، وجود ندارد.

 

مقدار اولیه بونوس

 

تشویق معامله گران برای واریز بیشتر، از دلایل اصلی ارائه بونوس شارژ حساب است. هر چقدر میزان واریز معامله گران افزایش یابد، درصد نقدینگی بروکرها نیز به تبع آن افزایش خواهد یافت. در زمان شارژ حساب، بونوس (Bonus) واریز بین 10-100% پرداخت می شود.

به عنوان مثال، بونوس بروکر لایت فارکس برای شارژ اولیه حساب، 100% است. این میزان در برخی از کارگزاری ها، تا 200% نیز افزایش می یابد.

نحوه برداشت پاداش شارژ و بونوس خوش آمدگویی

 

شرایط برداشت بونوس در فارکس، بسته به نوع آن متفاوت است. آسان ترین روش برداشت به ترتیب به پاداش معاملات، بونوس شارژ حساب و در پایان پاداش خوش آمدگویی تعلق دارد. اگر پروموشن به صورت اعتبار باشد، شرایط راحت تری در مقایسه با پول نقد خواهد داشت. همچنین مبلغ برداشت، به میزان معاملات نیز بستگی دارد.

رسیدن به حجم مشخصی از ترید در فارکس، از شرایط برخی از کارگزاری ها برای برداشت بونوس است.

 

icon ifxhome 39 بونوس در فارکس نحوه انتخاب بروکر فارکس با بونوس

 

همانطور که پیشتر اشاره شد یکی از معیارهای انتخاب بروکر، بونوس یا طرح تشویقی می باشد. بروکر با بونوس بدون واریز، بروکر با بونوس خوش آمدگویی، بروکر با بونوس اولیه و … توسط بسیاری از معامله گران جستجو می گردد.

انتخاب بروکر با بونوس در فارکس، معیار معامله گران تازه کار در این بازار است. برای تریدرهای حرفه ای و با تجربه، شرایط دیگری مانند حداقل اسپرد، مقدار کمیسیون، پلتفرم های معاملاتی، اعتبار و … مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر به دنبال بهترین بروکرهای فارکس هستید، روی لینک ارائه شده کلیک کنید.

پرداخت بونوس فارکس در بروکرها، به رگوله یا سازمان های نظارتی نیز بستگی دارد. به عنوان نمونه، بسیاری از کارگزاری ها در امریکا و کشورهای اروپایی، اجازه تشویق و فعالیت های تبلیغاتی را ندارند. با توجه به ریسک بسیار زیاد معاملات بازار فارکس [مخصوصا CFD]، هرگونه تبلیغ بروکر از طرف رگوله ها ممنوع شده است.

یک بروکر ممکن است با توجه به رگوله، به مشتریان اروپایی یا امریکایی بونوس پرداخت نمی کنند. اما همین کارگزاری با رگوله های آفشور، بونوس فارکس به معامله گران کشورهای دیگر ارائه می کنند. یکی از کارگزاری ها با شرایط اعلام شده، بروکر لایت فارکس است.

پیش شرط انتخاب بروکر فارکس با بونوس:

 • بررسی اعتبار یا رگوله؛
 • بررسی شرایط معاملاتی؛
 • مطالعه نظرات کاربران و سایت های مرجع؛
 • و مدیریت سرمایه (حتی کم) می باشد.

در جدول زیر، انواع بونوس در بروکرهای فارکس ایرانیان را معرفی کرده ایم.

نام کارگزاری نوع بونوس
بروکر لایت فارکس پاداش 100% واریز
بروکر آمارکتس 4 نوع بونوس (جشنواره، شارژ حساب، تغییر بروکر و بونوس معاملاتی)
بروکر ویندزور بونوس 30$ بدون واریز، بونوس معاملاتی 20%
بروکر آی سی ام بروکرز بونوس 10-20% شارژ حساب
بروکر اچ وای سی ام بونوس 10% واریز
بروکر فارکس چیف بونوس 100$ بدون واریز، بونوس 30% معاملاتی
بروکر آلپاری بصورت امتیاز یا ALP در آلپاری (دریافت تخفیف در معاملات)
بروکر اینگات بروکرز بونوس شارژ 30%، بونوس اعتباری 100%
بروکر کپیتال اکستند بونوس 30% شارژ حساب
بروکر ارانته بونوس 30% واریز به حساب
راهنمای انتخاب بروکر پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 20 بونوس در فارکس آیا بونوس نوعی کسب درآمد در بروکرهای فارکس است؟ – جمع بندی کارشناس

 

بصورت طبیعی، بونوس در فارکس نوعی درآمد مازاد برای معامله گران به حساب می رود. به شرط استفاده درست از پاداش بروکر، بونوس می تواند راهی برای کسب درآمد (افزایش سود) باشد. به عنوان مثال، بونوس خوش آمدگویی بروکرها، موجب افزایش سرمایه و در نهایت سود معاملات خواهد شد.

بونوس بدون واریز بروکرها نیز، بهترین تجربه بدون ریسک برای معامله گران مبتدی خواهد بود. البته نباید از سیاست بروکرهای فارکس برای پرداخت بونوس، غافل شد. هدف اصلی کارگزاری ها برای پرداخت بونوس در فارکس، جذب مشتری و سرمایه بیشتر است.

در مقاله امروز، بصورت کامل به بررسی بونوس در فارکس و مزایا/معایب آن پرداخته ایم. انتخاب بروکر معیارهای زیادی داشته، و بونوس یا پاداش فاکتور اصلی قلمداد نمی شود. با توجه به ریسک زیاد معاملات در فارکس، برای شروع با کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت نمایید.

سوالات متداول

🔹در بروکرهای فارکس برای جذب معامله گران جدید یا تشویق به انجام بیشتر معاملات، طرح های تشویقی یا بونوس (Bonus) ارائه می گردد.

🔹بونوس فارکس بسته به نوع کارگزاری و معامله گر، شرایط متفاوتی دارد. بهترین بونوس فارکس برای معامله گران مبتدی، بونوس خوش آمدگویی و پاداش واریز است. این موضوع برای معامله گران حرفه ای، بونوس معاملاتی [افزایش سرمایه] به حساب می آید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆