icon ifxhome 20 ماشین حساب طلا فارکس ماشین حساب طلا فارکس – محاسبه خودکار سود و زیان تریدر طلا در فارکس

 

در معاملات بازار فارکس، ابزارهای مختلفی توسط تریدرهای حرفه ای استفاده می شوند. ماشین حساب فارکس، یکی از ابزارهای رایگان برای محاسبه جزییات معاملات در این بازار است. بسته به نوع معاملات، انواع ماشین حساب های فارکس دسته بندی شده است.

محاسبه گر یا ماشین حساب طلا فارکس، امکان تحلیل دقیق معاملات و مدیریت بهینه ریسک را در این نماد با ارزش، فراهم کرده است. اما نحوه کار با ماشین حساب طلا در فارکس، چگونه است؟ بهترین ماشین حساب فارکس طلا کدام است؟

در مقاله امروز خانه فارکس من، به تمام سوالات مطرح شده درباره ماشین حساب طلا/XAU در معاملات بازار فارکس خواهیم پرداخت. نحوه کار با این ابزار معاملاتی رایگان، به همراه بهترین نمونه های موجود در سایت های مختلف را بررسی خواهیم کرد.

ماشین حساب طلا فارکس، ماشین حساب طلا در فارکس، ماشین حساب فارکس طلا

پس اگر علاقه مند به معاملات طلا فارکس بوده و قصد استفاده از این ابزار هوشمند را دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

معرفی ماشین حساب طلا فارکس

 

ماشین حساب فارکس برای طلا، یک ابزار آنلاین برای محاسبه پتانسیل سود/زیان معاملات این نماد است. این نوع محاسبه گر میزان ریسک، اندازه پوزیشن و درصد مارجین برای باز کردن پوزیشن در معاملات طلا در فارکس را بصورت کامل نمایش می دهد.

 

icon ifxhome 14 ماشین حساب طلا فارکس ماشین حساب طلا در فارکس چه کاربردی دارد؟!

 

استفاده از ماشین حساب فارکس برای طلا، کاربردهای مشخص اما متفاوتی دارد. بسته به نیاز معامله گر، کاربرد ماشین حساب طلا فارکس دسته بندی شده است.

 

محاسبه ارزش پیپ

 

با کمک این ابزار، ارز هر پیپ [واحد اندازه گیری حرکت قیمت]، در معاملات طلا بدست می آید! با توجه به نوع معاملات طلا در بازار فارکس [بر حسب اونس]، ارزش هر پیپ به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود.

 

محاسبه مارجین

 

مقدار سرمایه لازم برای باز کردن پوزیشن در استفاده از لوریج، مارجین در فارکس نام دارد. با کمک ماشین حساب طلا فارکس، درصد مارجین ضروری (لازم) در معاملات مشخص خواهد شد.

 

محاسبه سود و زیان

 

یکی از مهمترین کاربردهای ماشین حساب طلا در فارکس، محاسبه سود و زیان معاملات بر اساس نرخ فعلی، اندازه پوزیشن، میزان “SL/TP” (حد سود/ضرر) است. با داشتن این فاکتورها، به راحتی سود یا زیان بالقوه محاسبه خواهد شد.

 

مدیریت ریسک

 

با تعیین حد ضرر (Stop Loss) و حد سود (Take Profit) قبل از ورود با کمک ماشین حساب طلا فارکس، به راحتی ریسک معاملات را مدیریت نمایید.

استفاده از یک ماشین حساب فارکس برای طلا &می تواند بخش مهمی از برنامه ریزی معاملات و استراتژی مدیریت ریسک هر معامله گر باشد. وب سایت هایی که این نوع ماشین حساب ها را ارائه می دهند، به صورت آنلاین قابل دسترس بوده و حتی، در بروکرهای فارکس و سایت های تحلیلی نیز پیدا می شوند.

 

icon ifxhome 52 ماشین حساب طلا فارکس آموزش استفاده از ماشین حساب فارکس طلا

 

با استفاده از ماشین حساب طلا فارکس، به صورت دقیق سود و زیان، ارزش پیپ، مارجین و دیگر اطلاعات مهم معاملاتی خود را محاسبه کنید. در ادامه، نحوه استفاده از این ابزار منحصر به فرد را، آموزش خواهیم داد.

ماشین حساب طلا برای فارکس، ماشین حساب طلا فارکس، ماشین حساب طلا در فارکس

 

گام 1#: پیدا کردن ماشین حساب طلا در فارکس

 

اولین قدم، پیدا کردن ماشین حساب طلا فارکس است. این ابزار، در بسیاری از سایت ها، بروکرها و منابع آنلاین معاملاتی در دسترس قرار دارد.

 

گام 2#: وارد کردن قیمت طلا

 

بسته به نوع ماشین حساب، ابتدا قیمت فعلی نماد طلا/دلار [بر اساس اونس] را وارد کنید. اطلاعات وارد شده، به صورت معمول توسط ماشین حساب «به روز رسانی» می شود.

 

گام 3#: تعیین اندازه لات یا پوزیشن

 

در بخش بعد، اندازه پوزیشن معاملاتی خود را به لات وارد نمایید. در بازار فارکس، اندازه استاندارد یک لات 100,000 واحد از ارز پایه است. برای طلا، این مقدار به اونس [یا واحد دیگر در بروکرها] تعیین می شود.

 

گام 4#: محاسبه ارزش پیپ

 

ارزش هر پیپ، بر اساس حجم پوزیشن و نوسانات قیمت طلا محاسبه می گردد. با این کار، حرکت قیمت در هر پیپ و اثر آن [سود/زیان] را مشخص خواهید کرد.

 

گام 5#: محاسبه مارجین

 

ماشین حساب طلا فارکس، میزان مارجین مورد نیاز برای باز/بستن پوزیشن را نشان می دهد. مقدار مارجین، بر اساس میزان اهرم (لوریج) بروکر و پوزیشن متغییر است.

 

گام 6#: تنظیم حد سود و ضرر

 

برخی از ماشین حساب های طلا در فارکس، امکان وارد کردن “TP” و “SL” را به معامله گران داده اند. با وارد کردن این مقادیر، میزان سود مورد انتظار و حداکثر ضرر قابل قبول، محاسبه می شود.

 

گام 7#: تحلیل و بررسی نتیجه

 

پس از تکمیل تمام قسمت ها، نتایج نهایی در ماشین حساب طلا فارکس:

  • مقدار سود یا زیان بر اساس شرایط وارد شده،؛
  • ارزش پیپ؛
  • و میزان مارجین مورد نیاز خواهد بود.

 

گام 8#: استفاده از نتایج در معاملات

 

بر پایه نتایج بدست آمده، بهترین استراتژی معاملاتی خود را تنظیم نمایید.

نکته: در نظر داشته باشید که اطلاعات بدست آمده توسط ماشین حساب فارکس طلا، کاملا دقیق نیست. داشتن دانش کافی، ریسک معاملات و موارد دیگر را فراموش نکنید.

 

معرفی بهترین ماشین حساب های فارکس طلا

 

بهترین ماشین حساب های فارکس طلا اغلب توسط تریدرهای حرفه ای و مبتدی، مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر فهرستی از معتبر ترین و کاربردی ترین ماشین حساب های فارکس برای معامله طلا را، معرفی خواهیم کرد.

 

ماشین حساب Myfxbook

 

سایت “MyFXBook”، یکی از جامع ترین ابزارهای مدیریت ریسک و تحلیل معاملات در بازار فارکس را ارائه کرده است. ماشین حساب طلا این سایت، امکان محاسبه ارزش پیپ، مارجین مورد نیاز، سود و زیان را ارائه کرده است. همچنین مشاهده حرکت قیمت طلا و اثر آن بر معاملات، میسر می باشد.

 

ماشین حساب Investing.com

 

این وب سایت یک ماشین حساب ارزش پیپ ساده و کاربردی داشته که، امکان محاسبه مقادیر مختلفی را برای انواع فلزات گران بها [از جمله طلا]، فراهم می کند.

 

سایت Babypips

 

سایت معتبر “BabyPip”، یکی از بهترین منابع آموزشی به همراه ماشین حساب طلا فارکس است. با کمک این ابزار، اطلاعات دقیقی مانند سایز پوزیشن، ارز پیپ و … محاسبه می شود.

 

سایت FXPro

 

وب سایت “FXPro”، دارای ماشین حساب فارکس طلای آنلاین و پیشرفته است. محاسبه مارجین، ارز پیپ، سطوح سود و زیان (SL/TP)، اندازه معاملات، تاثیر نوسانات قیمت و … با این ابزار به راحتی بدست می آید.

 

ماشین حساب OANDA

 

ماشین حساب “Oanda”، برای محاسبه مارجین و ارز پیپ در معاملات طلا فارکس استفاده می شود.

 

سایت TradingView

 

سایت تریدینگ ویو (TradingView)، شامل ابزارهای تحلیلی و آموزشی رایگان است. با کمک ماشین حساب طلا فارکس در این سایت، محاسبه و برنامه ریزی در معاملات طلا به راحتی نمایش داده می شود.

هنگام استفاده از این ماشین حساب ها، اطلاعات دقیقی مانند قیمت جاری طلا، اندازه لات و اهرم مورد نظر را وارد کنید! همچنین بهتر است، جزئیات و نتایج به دست آمده را توسط ماشین حساب های مختلف مقایسه نمایید.

 

ماشین حساب طلا فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

ماشین حساب طلا فارکس، ابزاری مفید برای معامله گران در این بازار است. با کمک ماشین حساب طلا مواردی مانند پتانسیل سود، زیان، ریسک و سایر جنبه های معاملات محاسبه می شود. این ماشین حساب ها امکان محاسبه ارزش پیپ، میزان مارجین مورد نیاز و تعیین سطوح توقف ضرر و سود در معاملات طلا را میسر می سازند.

با این حال، معامله گران باید دانش کافی در مورد بازار و ریسک های آن داشته و نتایج ماشین حساب را، تنها به عنوان راهنما استفاده کنند. انتخاب ماشین حساب معتبر، وارد کردن اطلاعات دقیق و مشورت با متخصصین در این خصوص را فراموش نکنید.

راه های ارتباط با بخش کارشناسان حرفه ای خانه فارکس من، از طریق چت آنلاین، پشتیبانی تلگرام و ارسال ایمیل [info@ifxhome.com] است.

سوالات متداول

🔹ماشین حساب فارکس طلا یک ابزار آنلاین برای محاسبه پتانسیل سود و زیان معاملات طلا است.

🔹کاربرد ماشین حساب طلا در فارکس شامل محاسبه سود/زیان، مارجین، ارزش پیپ و مدیریت ریسک در معاملات است.

🔹باید قیمت طلا، اندازه پوزیشن و سایر اطلاعات را وارد کرده و نتایج را تحلیل نمود.

🔹Myfxbook، Investing.com، BabyPips، FXPro، OANDA و TradingView از جمله معتبر ترین محاسبه گرهای طلا در فارکس هستند.

نظرات (2)

  • سلام وقت بخیر ببخشید این ماشین حساب های معتبر که معرفی کردید را از کجا میشه تهیه و دانلود کرد؟

    • سلام، روز بخیر. بسته به بروکرها ماشین حساب نیز در دسترس معامله گران قرار گرفته است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با RSI در باینری آپشن - (Ifx-St043) 🚀
⭐️ بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ - بررسی نکات مثبت و منفی در کپی ترید ⚠️
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St042) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥