اختلال تاپ چنج-اختلال در تاپ چنج علت اختلال تاپ چنج چیست؟ – بررسی دلایل اختلال در سایت Topchange

 

صرافی تاپ چنج یکی از قدیمی ترین پلتفرم های آنلاین، برای خرید ارز و انتقال به حساب بروکرهای فارکس در ایران می باشد. به خاطر فیلتر شدن تاپ چنج در طرح صیانت، دسترسی به سایت این صرافی بدون فیلتر شکن یا VPN امکان پذیر نیست!

در بررسی داده های «سایت similarweb»، میزان بازدید از topchange در ماه گذشته 34.65% به نسبت قبل کاهش پیدا کرده است. برای یافتن دلایل اختلال تاپ چنج، سراغ سایت های معتبر و کانال تلگرام این صرافی رفته ایم.

مشکل سایت تاپ چنج در عدم پاسخگویی (Respond) را می توان در موارد زیر جستجو کرد:

 • سرعت VPN کاربران؛
 • بسته شدن فیلترشکن های جدید؛
 • مشکل تاخیر در پرداخت ها.

یکی از مشکلات کاربران ایرانی، فیلترینگ شدید سایت کارگزاری های مالی در کشور می باشد. استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی رایگان، به آسانی توسط تیم فیلترینگ شناسایی و مسدود می گردد. به غیر از این مورد، در طی یکسال اخیر اختلال در تاپ چنج برای واریز و برداشت به دفعات گزارش شده است.

اختلال تاپ چنج، اختلال در تاپ چنج، مشکل سایت تاپ چنج

در ادامه مقالات خانه فارکس من، علل قطعی و اختلال در صرافی معتبر تاپ چنج را بررسی خواهیم کرد.

©️نام صرافی
تاپ چنج/Top Change
⚠️مشکلات تاپ چنج عدم اتصال به سایت، تاخیر در واریز و برداشت، عدم پاسخگویی پشتیبانی، تغییر ساعت
🚫اختلال در گذشته
📶وضعیت کنونی سایت بدون مشکل
🎬ویدیو بررسی اختلال TC PAY
اختلال در تاپ چنج یوتیوب

 

ویدیو بررسی اختلال در تاپ چنج

 

در ویدیو زیر، به بررسی مشکلات تاپ چنج [اختلال] پرداخته ایم.

 

004 blockchain اختلال تاپ چنج بررسی موارد اختلال در تاپ چنج

 

با توجه به ماهیت صرافی تاپ چنج که به عنوان “PS” خدمات پرداخت را به مشتریان ارائه کرده است، مشکلات [شامل تاخیر در عملیات واریز و برداشت در سایت این صرافی]، در زمان های مختلف گزارش شده است. یکی از بزرگترین مشکلات در topchange، در ماه های اخیر رخ داده است!

کش بک آلپاری،برنامه کش بک آلپاری،ریبیت آلپاری

همچنین با توجه به «تغییر ساعت رسمی در ایران»، اختلال در عملیات پرداخت در این صرافی نیز گزارش شده است. اما اصلی ترین چالش کاربران ایرانی، فیلتر شدن سایت تاپ چنج می باشد. همچنین بدلیل بروز اختلال تاپ چنج، گزارشاتی مبنی بر عدم پاسخگویی پشتیبانی به کاربران ارائه شده است.

با توجه به ساعت و روزهای کاری این صرافی، در صورت بروز مشکل در خدمات پرداخت در روزهای تعطیل یا بعد از 12 شب، مدت زمان انتظار برای پاسخگویی افزایش خواهد یافت. در تصویر زیر، مواردی از مشکلات و اختلال (از کانال تلگرام تاپ چنج) در این صرافی را قابل مشاهده است.

مشکلات تاپ چنج، اختلال تاپ چنج، اختلال در تاپ چنج
مشکل اختلال تاپ چنج و اطلاع رسانی در تلگرام این صرافی

 

مشکل ورود به تاپ چنج

 

همانطور که پیش تر اشاره شد طرح کمیته صیانت و فیلترینگ در ایران، دسترسی مستقیم و سریع به سایت صرافی تاپ چنج را بدون فیلترشکن غیر ممکن کرده است. در حال حاضر با توجه به داشتن یک دامنه اختصاصی، دسترسی به سایت بدون فیلتر تاپ چنج برای کاربران میسر نشده است.

از مشکلات استفاده از “VPN” می توان به عدم اتصال مستقیم به درگاه بانکی، تاخیر در عملیات پرداخت، عدم دریافت پیامک یا ایمیل تایید و قطع شدن مکرر اشاره کرد. اهمیت این موضوع برای معامله گران اسکلپر فارکس که قصد شارژ حساب را دارند، بیشتر می باشد.

یکی از راهکارهای ممکن، ورود با اپلیکیشن تاپ چنج در تلفن همراه است. البته صرافی تاپ چنج بهتر است دامنه های جدیدی را، برای دسترسی کاربران ایرانی ارائه نماید.

 

اختلال شارژ آنلاین و برداشت از حساب

 

یکی از موارد که در طی یکسال اخیر در تاپ چنج مشاهده شده، اختلال در سیستم تسویه حساب و پرداخت این صرافی می باشد. از دلایل این موضوع می توان به بروز ایراد در سیستم پرداخت شاپرک، مشکلات تسویه کنندگان واسط (پرداخت یار)، تعطیلات در ایران و تاخیر در پرداخت، اختلال در ارسال کد تایید و مشکلات به روز رسانی سایت اشاره کرد.

بیشترین اختلال تاپ چنج در اواخر تیرماه و ابتدای مرداد 1402 گزارش شد. مشکل واریز و برداشت ریالی با تاخیر چند روزه در این مدت، موجب شکایت تعداد زیادی از کاربران گردید. بدلیل عدم آمادگی، پاسخگویی توسط تیم پشتیبانی با تاخیر فراوان انجام شد.

بعد از برطرف شدن اختلال در تاپ چنج، اطلاعیه ای از طرف این صرافی مبنی بر تایید بروز مشکل، افزایش ساعت پاسخگویی پشتیبانی و پیگیری عدم واریز و برداشت کاربران منتشر گردید.

مشکلات تاپ چنج، صرافی جایگزین تاپ چنج، اختلال تاپ چنج
مشکلات تاپ چنج در واریز/برداشت

 

تغییر ساعت رسمی کشور

 

از دیگر اختلال هایی که منجر به بروز مشکلات عدیده برای کاربران می شود، تغییر ساعت رسمی کشور دو بار در سال می باشد. به روز رسانی ساعت رسمی در ایران، از سال گذشته با دستور مجلس متوقف گردید.

به عنوان مثال در گذشته با توجه به تغییر ساعت، «اختلال تاپ چنج» شامل کند شدن سرویس و تاخیر در واریز و برداشت توسط این صرافی، اطلاع رسانی است.

بروکر پاکت آپشن، ثبت نام در پاکت آپشن، افتتاح حساب در پاکت آپشن

 

027 program اختلال تاپ چنج آیا بروز اختلال در تاپ چنج عمدی است؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

تاپ چنج به عنوان یک شرکت فراهم کننده خدمات پرداخت PSP، دسترسی آسان و سریع را برای شارژ حساب کارگزاری های فارکس به معامله گران ایرانی ارائه کرده است. با توجه به قرار گرفتن دفتر تاپ چنج در خارج از ایران، امکان دریافت ای نماد E-NAMAD (نماد اعتماد الکترونیک) توسط این صرافی مقدور نیست.

موارد اختلال تاپ چنج که در این مقاله بررسی گردید، بیشتر مربوط به قوانین ایران و مشکلات موجود در کشور است. فیلترینگ، مشکلات پرداخت در شبکه پایا، محدودیت های بانکی و … از دلایل بروز نابسمانی و تاخیر در “tc pay” است.

با توجه به شرایط خاص تحریم ها در ایران، تاپ چنج توانسته خدمات منحصر به فردی را ارائه نماید. تغییر و انتخاب جایگزین صرافی تاپ چنج در ایران، در حال حاضر وجود ندارد.

سوالات متداول

🔹در چند ماه گذشته، صرافی تاپ چنج با اختلال در پرداخت و تاخیر در شارژ حساب مواجه شده بود. مشکل پیش آمده از طرف شرکت های واسط (پرداخت یار) بروز پیدا کرد که بعد از چند روز، این موضوع مرتفع گردید.

🔹با توجه به محدودیت و تحریم ها در ایران، بسیاری از خدمات تاپ چنج با اختلال مواجه شده اند. موارد اختلال در تاپ چنج شامل:

 • فیلترینگ در ایران؛
 • تاخیر در واریز و برداشت؛
 • قطعی سرویس؛
 • کندی پاسخگویی پشتیبانی است.

نظرات (5)

 • لطفاً مشکل پرداخت آنلاین راحله کنید.باتشکر

  • اختلال تاپ چنج در بخش پرداخت آنلاین، از طرف خود صرافی هست و برای این موضوع، به پشتیبانی پیام ارسال کنید.

 • چگونه می‌توانیم با تیم پشتیبانی تاپ چنج در زمان بروز اختلال تماس برقرار کنیم؟ لطفا بگویید چه توصیه‌هایی برای کاربران در این زمینه وجود دارد؟ که باید به آن ها در چنین مواقعی توجه داشته باشیم.

 • لطفا توضیح دهید که چه عواملی منجر به اختلالات اخیر در سیستم پرداخت تاپ چنج شده است؟ با تشکر از شما محمد

 • دوستان، تا به حال تجربه‌ای در مورد تاخیر در واریز و برداشت‌های تاپ چنج داشتید؟ اینجور مواقع من استرس میگیرم که نکنه اتفاقی افتاده و قضیه کلاهبرداری و… هست. اگر اطلاعاتی دارید در این زمینه به منم بگید. ممنون

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆