balance sheet ifxhome 36 کلاهبرداری تاپ چنج ماجرای کلاهبرداری تاپ چنج چیست؟ – تاخیر در پرداخت اولین مشکل تاپ چنج

 

صرافی تاپ چنج برای بسیاری از معامله گران بازارهای فارکس و باینری آپشن نامی شناخته شده می باشد. یکی از دلایل شهرت تاپ چنج topchange یا TC Pay انتقال سرمایه معامله گران به حساب بروکرهای فارکس می باشد.

در گذشته خدمات تاپ چنج برای کاربران شامل خرید و رزرو هتل، ثبت نام در آزمون های بین المللی و انتقال پول بصورت حواله به حساب های خارجی بود.

اما در حال حاضر و مطابق با قوانین تاپ چنج بسیاری از خدمات از سایت این صرافی حذف شده است. یکی از دلایل اینکه کاربران به دنبال صرافی جایگزین تاپ چنج هستند، محدود کردن خدمات عنوان شده به کاربران ایرانی است.

صرافی تاپ چنج از سال 2007 با ثبت دفاتری در دبی، قبرس و امریکا خدمات انتقال پول به حساب شرکت های بین المللی و کارگزاری های آنلاین در بازار فارکس را آغاز کرد.

با توجه به تحریم های اعمال شده از طرف وزات خزانه داری امریکا در طول دو دهه اخیر، بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال از ارائه خدمات انتقال پول کاربران ایرانی به حساب شرکت های بین المللی اجتناب کردند.

علیرغم مشکلات موجود، صرافی تاپ چنج همچنان به عنوان یکی از درگاه های اصلی در واریز و برداشت از حساب بروکرهای فارکس شناخته می شود.

کلاهبرداری تاپ چنج، کلاهبرداری صرافی تاپ چنج، کلاهبرداری topchange

در مقاله امروز خانه فارکس من به معرفی مشکلات بوجود آمده مانند کلاهبرداری تاپ چنج، تاخیر در واریز و برداشت از حساب و سوء استفاده احتمالی از کاربران ایرانی خواهیم پرداخت.

©️نام صرافی
تاپ چنج/TOP CHANGE
🔗لینک ورود به سایت
سایت تاپ چنج
⏰سابقه فعالیت تاپ چنج
از 2007 میلادی
⭐️امتیاز سایت Trustpilot 3.2/5
⭐️امتیاز سایت Exchangerates 71/100
⭐️امتیاز سایت Scamadviser 70/100
⭐️امتیاز سایت mywot
4/5
📍دفتر مرکزی قبرس | امارات
⭐️رتبه کاربران ایرانی 8/10
⚠️نماد الکترونیک
🕵️‍♂️کلاهبرداری و اسکم
🆘مشکلات تاپ چنج
تاخیر در واریز و برداشت، عدم پاسخگویی پشتیبانی، قطع شدن سیستم پرداخت، ربات های جعلی، کانال های کلاهبرداری در تلگرام
👮‍♂️گزارش تاپ چنج پلیس فتا
تاکنون شکایتی از تاپ چنج در پلیس فتا ثبت نشده است!

 

alert ifxhome 31 کلاهبرداری تاپ چنج کلاهبرداری تاپ چنج از طریق تلگرام

 

برای بررسی دقیق کلاهبرداری topchange، به سایت های زیادی مراجعه انجام شد. درصد بسیار زیادی از سایت ها عناوین کلاهبرداری صرافی تاپ چنج را، بصورت خبری و بدون ارائه مدرک معتبر ارائه کرده اند.

با جستجوی بیشتر، متوجه کانال غیر رسمی تاپ چنج کلاهبرداری و “SCAM” از کاربران شدیم. این کانال تلگرامی که آخرین اعلان ها و اخبار را بصورت کپی از صرافی تاپ چنج ارائه کرده، بیش از 4 هزار عضو فعال دارد.

در بخش بیوگرافی کانال نیز اطلاعاتی مانند ادمین تاپ چنج، کانال تاپ چنج و … جهت گمراه کردن کاربران درج شده است.

کانال تلگرام تاپ چنج در حال حاضر بیش از 17 هزار عضو فعال داشته و بارها نسبت به اعتماد کاربران به کانال و ربات های تلگرامی هشدار داده است. در تصویر زیر، پیام هشدار در خصوص کلاهبرداری تاپ چنج از طریق ربات های تلگرامی را در کانال رسمی این صرافی مشاهده می کنید.

مشکلات تاپ چنج، مشکل سایت تاپ چنج، مشکل تاپ چنج
اطلاعیه درخصوص کلاهبرداری تاپ چنج

موارد ادعا شده توسط کانال های کلاهبردار تاپ چنج:

 • ما پشتیبانی top change هستیم؛
 • آموزش کار با تاپ چنج را ارائه کرده ایم؛
 • به کیف پول … مبلغی را واریز کنید؛
 • ایمیل و رمز عبور را برای کمک بیشتر ارسال کنید؛
 • اطلاعات حساب بانکی را برای بررسی ارسال کنید؛
 • مدارک شناسایی را جهت احراز هویت برای ما ارسال کنید.

کانال رسمی تلگرام تاپ چنج، در بیانیه ای نسبت به کلاهبرداری از کاربران در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … هشدار صریح اعلام کرده است.

 

bid ifxhome 38 کلاهبرداری تاپ چنج نماد اعتماد الکترونیک و کلاهبرداری تاپ چنج

 

یکی از الزامات بانک مرکزی برای سایت و صرافی های آنلاین که خدمات انتقال پول را انجام می دهند، دریافت نماد اعتماد الکترونیک (ای نماد E-Namad) می باشد. ای نماد، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ایران به صاحبان سایت ها ارائه می گردد.

در یکی از پست های اینستاگرام، فردی مدعی کلاهبرداری تاپ چنج از کاربران ایرانی گردید. اولین دلیل مطرح شده در خصوص کلاهبرداری صرافی تاپ چنج، نداشتن نماد اعتماد الکترونیک “E-Namad” در سایت این صرافی بود.

نداشتن آدرس، شماره تلفن و تفاوت درگاه پرداخت واریزی با اسم شرکت تاپ چنج از دیگر دلایل عنوان شده در صفحه اینستاگرام “topchange.kolahbardari” توسط این فرد مطرح شده است.

کلاهبرداری تاپ چنج، تاپ چنج کلاهبرداری، جایگزین تاپ چنج

در ادامه ادعای مطرح شده صرافی تاپ چنج اطلاعیه ای را صادر کرد:

پاسخ تاپ چنج به ادعای کلاهبرداری

ای نماد که منحصرا توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می گردد مربوط به سایت هایی است که در کشور ایران دفتر ثبت کرده اند.

مجموعه تاپ چنج یک شرکت ایرانی نیست و هیچ دفتری یا شعبه ای در ایران ندارد. تاپ چنج یک شرکت بین المللی است که ثبت دفتر را در امارات انجام داده و فقط به کاربران ایرانی مانند سایر کشورها سرویس ارائه می کند.

مجموعه تاپ چنج همانطور که اعلام شد، ایرانی نبوده و مسلما نام مجموعه با درگاه پرداخت متفاوت خواهد بود.

در صورت داشتن هرگونه مشکل و شکایت از تاپ چنج پلیس فتا به عنوان مجری تخلفات سایبری و فضای مجازی پیگیر شکایت های قانونی خواهد بود.

تاکنون هیچ موردی از ناپدید شدن سرمایه، دستبرد زدن به دارایی کاربران و تخلفات دیگر مانند کلاهبرداری تاپ چنج گزارش نشده است.

صرافی تاپ چنج

 

capital ifxhome 46 کلاهبرداری تاپ چنج مشکل سایت تاپ چنج در واریز و برداشت از حساب

 

در هفته های اخیر، قطعی سرورهای و بد عهدی پرداخت یارها در تاپ چنج موجب بروز مشکلاتی در پرداخت به حساب کاربران گردید. بسیاری از کاربران ایرانی بدلیل بروز مشکلات تاپ چنج نتوانستند عملیات واریز و برداشت را بدون تاخیر انجام دهند.

بعد از اتفاق بوجود آمده، سیل پیام های شکایت مشتریان به بخش پشتیبانی سرازیر گردید. بدلیل عدم آمادگی، تاپ چنج نتوانست پاسخ درستی را در زمان مناسب به کاربران ارائه دهد.

بعد از بروز مشکلات پیش آمده، شایعه کلاهبرداری تاپ چنج در فضای مجازی پر رنگ تر شد تا صرافی tc pay مجبور به ارسال اطلاعیه در کانال تلگرام و سایت شد. در این قسمت تصویر توضیحات ارائه شده توسط بخش پشتیبانی تاپ چنج را مشاهده می کنید.

مشکلات تاپ چنج، صرافی جایگزین تاپ چنج، مشکل تاپ چنج
مشکلات واریز/برداشت و اختلال تاپ چنج

 

asset allocation ifxhome 35 کلاهبرداری تاپ چنج توصیه برای جلوگیری از کلاهبرداری تاپ چنج

 

همانطور که پیش تر اعلام شد، صرافی تاپ چنج یکی از قدیمی ترین کارگزاری های آنلاین برای انتقال پول معامله گران ایرانی به حساب بروکرهای فارکس می باشد. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل به کاربران پیشنهاد می شود که به هیچ سایت و کانال تلگرامی به غیر از شبکه های رسمی تاپ چنج اعتماد نکنند.

در صورت داشتن سوال یا بروز مشکل، فقط از طریق پشتیبانی تاپ چنج یا مشاوران متخصص درخواست کمک نمایید. مشخصات حساب کاربری مانند آدرس ایمیل، رمز عبور، شماره تلفن و … را در اختیار هیچکس قرار ندهید.

برای افزایش امنیت تاپ چنج، مواردی مانند تایید دو مرحله ای (2FA) برای تلفن همراه و ایمیل را فعال نمایید. خانه فارکس من به عنوان نماینده رسمی تاپ چنج در ایران، با پشتیبانی بدون تعطیلی آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات کاربران می باشد.

 

opportunity ifxhome 78 کلاهبرداری تاپ چنج آیا تاپ چنج کلاهبرداری است؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

برای بررسی اعتبار تاپ چنج در سایت های مرجع و شناخته شده [TrustPilot, Scamadvisor]، به جستجوی نام تاپ چنج پرداختیم. نظرات کاربران در مورد تاپ چنج، بصورت دقیق بررسی شده است. در این خصوص، هیچ گونه نظر منفی و شکایت رسمی در خصوص کلاهبرداری تاپ چنج از کاربران مشاهده نگردید.

مشکلات بوجود آمده بواسطه تاخیر در واریز و برداشت، قطع شدن سرور، عدم پاسخگویی پشتیبانی و … در تاپ چنج یا هر کارگزاری آنلاینی ممکن است اتفاق بیافتد.

با توجه به اعتبار و امنیت بالای سایت تاپ چنج و خدمات منحصر به فرد برای معامله گران فارکس، در حال حاضر هیچ سایتی جایگزین تاپ چنج معرفی نشده است. درج اخبار نادرست مانند کلاهبرداری تاپ چنج صرفا برای جذب مخاطب در سایت های دیگر بوده، و هیچ مدرک مستندی مبنی بر این موضوع وجود ندارد.

همچنین در سایت بسیار معتبر “Best Change“، نام صرافی Top Change قابل مشاهده می باشد.

سوالات متداول

🔹خیر، صرافی تاپ چنج یکی از قدیمی ترین و معتبرترین پلتفرم های آنلاین انتقال پول بوده که از سال 2007 توانسته کاربران زیادی را در سراسر دنیا جذب خود نماید.

🔹یکی از مشکلات تاپ چنج در طی هفته های گذشته، تاخیر در واریز و برداشت تاپ چنج از طریق درگاه های واسط در ایران بود که شکایت بسیاری از کاربران را به همراه داشت.

نظرات (15)

 • اگر میخواید کیفیت مقاله بره بالا باید بدونید که جزئیات تحلیل، سازماندهی و وضوح و نحوه بیان شفاف به ارتقاء کیفیت کلی مطلب کمک میکنه. در مجموع، مقاله تلاش کرده به ارائه تصویری جامع از مسائل مربوط به صرافی تاپ چنج بپردازه و موفق هم بوده.

 • من مقاله رو خوندم و متوجه شدم، زبان مقاله عمدتا توصیفی و خبری هستش. این امر تا حد زیادی در جذب توجه خواننده موثر هستش، اما اگر نقدهای تحلیلی بیشتری به مقاله اضافه شود، مطلب عمیق تر خواهد شد. ضمنا نویسنده تلاش کرده تا با ارائه اطلاعات از منابع مختلف، دیدگاه متعادلی ارائه دهد. کوشش او برای حفظ بی‌طرفی قابل تقدیر است.

 • جزئیات و تحلیل اطلاعات بیان شده تو مقاله مفید بود. کلا ارائه اطلاعات دقیق و استناد به منابع مختلف برای بررسی ادعاها، نشان‌ دهنده تلاش نویسنده برای بیان مطالب بدون جانبداری و بی‌طرفی است. با این حال، من فکر میکنم برخی از بخش‌ها می‌توانستند با جزئیات بیشتری تشریح شوند تا دیدگاه کامل‌تری ارائه دهند.

 • سلام من حدود دو ماه برداشت ریالی زدم گفتند برداشت شما از طرف بصورت ۴ مراحله واریز شده بعدش برداشت ریالی زدم یک مراحله واریز شده و سه مراحله مانده دو ماه نیز گذاشته پیام این هفته واریز میکنیم ام متاسفانه خبری نیست

 • سلام شخصی دعوت ب همکاری کرده در برنامه دیوار وبا شماره شخصی گفته ک در روبیکا یا تلگرام پیام بدید تا شرایط کار رو بهتون یگم من پیام دادم و گفتن دوتا حساب در فلان بانکها باز کنید واطلاعات حساب و کارت ملی تون رو برای ما بفرستید و شما هیچ پولی نیاز نیست ک واریز کنید وما هر روز 200هزارتومن برای هریک از حسابای ک باز کردید واریز میکنید میخواستم بدونم ایا این کار رو انجام بدم یاخیر و گفت اسم هلدینگ تاپ چنج هست چیکار کنم راهنمایی کنید من نگرانم کلاه برداری باشه اما اون شخص گفت از پلیس فتا سوال کنید و یه عکس از کارت ملی و یه عکس از ریزنمره خودش فرستاد امامن اعتماد نکردم

  • سلام، پیشنهاد میشه که این کار و انجام ندید. صرافی یا شرکت تاپ چنج با هیچ واسطی (شخصی) فعالیت نمی کند. از طریق درگاه های همیار (شرکت های معتبر) عملیات واریز/برداشت را انجام می دهند. مواردی از این دست، تنها برای جابجایی پول های سنگین با اجاره حساب های بانکی (کارت) اشخاص متفرقه انجام می شود.

 • تحت هیچ شرایطی باتاپ چنج کار نکنید بشدت کلاهبردار شدن و پولا بلوکه میکنن تا هروقت دلشون بخاد ازاد میکنن
  من از طریق پلیس فتا تونستم پولم ازاد کنم

  • ادعای کلاهبرداری تاپ چنج، نیازمند اثبات قانونی از طریق مراجع معتبر هست. مدارک لازم در خصوص توقف ارائه سرویس را به بخش پشتیبانی تاپ چنج ارسال کنید تا بررسی گردد.

 • دلیل پیام های شکایت مشتریان به بخش پشتیبانی تاپ چنج چیه؟ چه اتفاقی افتاده بود مگه؟ کسی میدونه؟

 • برای اینکه امنیت تاپ چنج من بیشتر بشه باید چه اقدامی انجام بدم؟

 • صرافی های آنلاین تحت چه شرایطی می‌تونند E-Namad دریافت کنند؟ میشه واقعا به صرافی که اینماد نداره اعتماد کنیم؟

 • سلام وقت بخیر
  من ب کیف پول دلار یکی از کاریران تاپچنج دلار واریز کردم اما کلاهبردار بود الان میخواستم ببینم میتونم از طریق تاپچنج پیگیری کنم یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟

  • سلام وقت بخیر، اطلاعات واریز به حساب شامل رسید انتقال، اسکرین شات از گفتگو (در صورت دسترسی) و سایر مشخصات را به پشتیبانی تاپ چنج ارسال نمایید.
   در صورت اثبات کلاهبرداری و عدم برداشت از حساب توسط این فرد، ممکن است مبلغ توسط این صرافی بلوکه گردد (ممکن است)!
   متاسفانه پیشنهاد موثر دیگری برای بازیابی وجه انتقالی، قابل ارائه نیست.

 • سلام
  خدمت شما
  تاخیر در واریز و برداشت تاپ چنج نزدیک به ۱۰ روز در ماه گذشته طول کشید . امیدوارم مشکل رو حل کرده باشه ، پشتیبانی تاپ چنج اصلا جواب نمیده

  • سلام، روز خوش
   بله، متاسفانه در هفته های گذشته شاهد مشکل تاخیر در واریز و برداشت تاپ چنج از طریق سایت های واسط این صرافی بودیم.
   بعد از چند هفته، روال شارژ و برداشت از تاپ چنج برطرف شده و پشتیبانی فارسی تاپ چنج با افزایش ساعت کاری، پاسخگویی سریع کاربران را در دستور کار خود قرار داده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆