icon ifxhome 22 بروکر فارکس در ترکیه بررسی بهترین بروکر فارکس در ترکیه – لیست 5 کارگزاری معتبر فارکس

معاملات فارکس و “CFD” در ترکیه، به طور قانونی انجام می‌ شود. این بازار به شدت تحت نظارت قرار داشته، تا از تریدرها [سرمایه گذاران] در برابر نوسانات ذاتی بازار و مشکلات در بروکرهای فارکس پیشگیری کند.

«شورای بازار سرمایه ترکیه»، مسئولیت نظارت بر تمام عملیات فارکس را بر عهده دارد. بروکرها نیز باید مجوز قانونی از این شورا را داشته، سپس به صورت قانونی در کشور فعالیت کنند.

بر خلاف بازار ایران فعالیت بروکر فارکس در ترکیه، نیازمند دریافت مجوز یا رگوله نظارتی است. در کشور ترکیه، سازمان نظارت بر بازارهای سرمایه (Capital Markets Board of Turkey – CMB) مسئول رگوله‌ گذاری و نظارت بر بازار فارکس است.

این سازمان که به ترکی به نام “Sermaye Piyasası Kurulu” شناخته می‌ شود، نقش اساسی در تنظیم و کنترل فعالیت‌ های مالی و بازارهای سرمایه‌ ای در ترکیه دارد. یکی از مهم‌ ترین تغییرات در قوانین بازار فارکس ترکیه، در سال 2017 اتفاق افتاد.

در این مقاله از خانه فارکس من، به بررسی جامع بهترین بروکر فارکس در ترکیه می پردازیم.

بروکر فارکس در ترکیه، بروکر فارکس ترکیه، بروکرهای ترکیه

 

icon ifxhome 43 بروکر فارکس در ترکیه لیست بهترین بروکرهای فارکس در ترکیه

بروکر فارکس در ترکیه، تحت نظارت سازمان “CMB” فعالیت می کنند. این سازمان، بروکرها را ملزم به رعایت استانداردهای شفافیت و گزارش دهی دقیق کرده است. بروکر فارکس در ترکیه، باید بطور منظم گزارش های مالی خود را به “CMB” ارسال کنند.

این قوانین نه تنها باعث افزایش اعتماد سرمایه‌ گذاران به بازار شده است، بلکه از سوء استفاده‌ و کلاهبرداری‌ نیز جلوگیری کرده است. بر اساس گزارش‌ های رسمی، در سال‌ های اخیر تعداد شکایات و مشکلات مرتبط با معاملات فارکس در ترکیه، به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

در ادامه، به معرفی بهترین بروکرهای ترکیه می پردازیم.

 

شماره 1#: بروکر FxPro

یکی از قدیمی ترین بروکرهای فعال در بازار ترکیه، اف ایکس پرو (FXPro) است. بروکر FxPro معاملات را از طریق پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و “cTrader” ارائه می دهد.

 

شماره 2#: بروکر FXTM

این کارگزاری بهترین گزینه برای افراد مبتدی است. داشتن ویژگی هایی همچون ارائه مجموعه کتاب های آموزشی تخصصی، مقالات، ویدئو های آموزشی، حساب های نانو و نداشتن کمیسیون، این فارکس تایم را به یکی از بهترین گزینه های بروکر فارکس در ترکیه تبدیل کرده است.

 

شماره 3#: بروکر FP Markets

بروکر FP Markets، به عنوان دارنده بهترین ابزارهای معاملاتی شناخته می شود. معاملات این بروکر در پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5، “cTrader”، به مشتریان ارائه شده است. بروکر اف پی مارکتس، دارای اسپرد بسیار پایین و کارمزد رقابتی است.

 

شماره 4#: بروکر Tickmill

بروکر Tickmill، دارای ابزارهای معاملاتی مختلف بوده و علاوه بر پشتیبانی از متاتریدر 4 و متاتریدر 5 برای دسکتاب، وب و موبایل، دارای نمودارهای خودکار و جعبه ابزارهای معاملاتی پیشرفته نیز می باشد.

 

شماره 5#: بروکر ActivTrades

بروکر ActivTrades، نسبت به دیگر کارگزاری ها دارای کم ترین میزان اسپرد است. این بروکر علاوه بر پشتیبانی از پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5، تریدینگ ویو، اکتیو تریدر، بیش از 1100 نماد معاملاتی نیز دارد. همچنین کارمزد معاملات در این کارگزاری، بسیار پایین است.

 

icon ifxhome 49 بروکر فارکس در ترکیه قوانین و مالیات بروکرهای فارکس در ترکیه

نهاد نظارتی “CMB”، از سال 1982 مسئولیت نظارت بر بازارهای مالی و فعالیت های تجاری کشور ترکیه را بر عهده دارد. بر اساس قوانین موجود، استفاده از خدمات بروکرهایی که مورد تایید “CMB” نیستند خلاف قانون است.

این نهاد نظارتی، مسئولیت مدیرت مالیات را نیز بر عهده داشته و کاربران فارکس باید 15% الی 20% از در آمد خود را به عنوان مالیات بر در آمد پرداخت کنند. این مبلغ در گاهی موارد به 35% نیز می رسد!

“CMB” با هدف افزایش شفافیت و کاهش ریسک‌ های مرتبط با معاملات فارکس، سقف لوریج را به 1:10 کاهش داد. این اقدام به منظور محافظت از سرمایه‌ گذاران خرد، در برابر نوسانات شدید بازار انجام شد.

علاوه بر این، حداقل سرمایه مورد نیاز برای افتتاح حساب فارکس به 50,000 لیر ترکیه (تقریباً 9,000 دلار) افزایش یافت. این قوانین سختگیرانه موجب شد تا تعدادی از بروکر فارکس در ترکیه، فعالیت خود را محدود یا به کلی، متوقف سازند.

 

icon ifxhome 39 بروکر فارکس در ترکیه معیارهای انتخاب بروکر فارکس در ترکیه

انتخاب بروکر معتبر، یکی از مهم ترین مراحل سرمایه گذاری است. انتخاب یک کارگزاری یا بروکر فارکس در ترکیه نیز، مانند هر کشور دیگری منوط به داشتن برخی از استانداردها بوده، که باعث ایجاد اعتماد معامله گران می شود.

مهم ترین معیارها در انتخاب بروکر فارکس در ترکیه را در ادامه، بررسی خواهیم کرد.

 

مجوز قانونی

اولین اقدام در انتخاب بروکر، بررسی مجوزهای قانونی از سوی مقامات مالی کشور مربوطه و سازمان های بین المللی است. به عنوان مثال در کشور ترکیه، معامله گران تنها مجاز به سرمایه گذاری در بروکرهای دارای مجوز از نهاد نظارتی “CMB” هستند.

 

سابقه فعالیت در بازار های مالی

با بررسی سابقه فعالیت بروکر در بازارهای مالی، تریدرها به اطلاعات مهمی [مانند تشخیص شفافیت اطلاعاتی در گزارش های مالی] پی می برند.

 

پشتیبانی

از دیگر معیارهای مهم انتخاب بروکر در ترکیه، می‌ توان به پشتیبانی زبان های مختلف اشاره کرد. با توجه به جمعیت زیاد از اتباع خارجی در ترکیه، بروکرهای معتبر با ارائه سرویس و پشتیبانی در زبان‌ های مختلف [از جمله انگلیسی، عربی و آلمانی و …]، مشتریان بیشتری را جذب می کنند.

 

هزینه ی اندک

هزینه‌ های کم معاملات و همچنین امکاناتی مانند تخفیف ‌های ویژه برای حجم ‌های بالای معاملات، از دیگر معیار های مهم انتخاب بروکر در ترکیه است.

 

icon ifxhome 59 بروکر فارکس در ترکیه جمع بندی و نظر نویسنده درباره بروکر فارکس ترکیه

طبق مطالب بیان شده، معیارهای متفاوتی برای انتخاب بروکرهای برتر در ترکیه وجود دارد. بنابر این بهترین بروکرهای فارکس در ترکیه بنا به سلیقه های متفاوت، از شخصی به شخص دیگر متغییر هستند.

اما به صورت کلی این معیارها شامل مواردی مانند، قانونی بودن، سابقه فعالیت، هزینه اندک و … می شود. در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

مزایا

  • دسترسی آسان به بازار های مالی جهانی
  • ارائه خدمات مالی حرفه ای و مشاوره به مشتریان
  • امکان معامله در بازار های مختلف ارزی، سهام و کالاها

معایب

  • وابستگی به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور
  • ریسک های سیاسی مرتبط با معاملات مالی

سوالات متداول

🔹بله، این فعالیت قانونی بوده و افراد تنها در بروکر های مورد تایید نهاد نظارتی CMB به فعالیت می پردازند.

🔹بله، افراد باید مالیات بر درآمد خود را از 15% تا 35% بسته به قوانین تصویب شده پرداخت نمایند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎