icon ifxhome 72 استراتژی کپی تریدینگ بهترین استراتژی کپی تریدینگ – بررسی 4 تکنیک سودآور در کپی ترید

کسب درآمد دلاری ($) از بازار فارکس [یا سایر بازارهای مالی]، از طریق روش های مختلفی میسر شده است. کپی تریدینگ در فارکس، یکی از مرسوم ترین راه های سرمایه گذاری در این بازار است. فرآیند دنبال/اجرا/کپی کردن حساب تریدرهای حرفه ای [مدیران حساب] و بدون نیاز به دخالت، کپی ترید نام دارد.

انتخاب یک مدیر حرفه ای حساب و پلتفرم کپی تریدینگ معتبر، از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار این موارد، استراتژی کپی تریدینگ مدیران حساب نیز متغییر است. برخی از روش های معاملاتی مانند اسکالپینگ در فارکس، یکی از استراتژی های کپی ترید به حساب می آید.

اگر به عنوان یک معامله گر حرفه ای یا سرمایه گذار قصد افزایش وین ریت در معاملات را دارید، می بایست بهترین استراتژی کپی تریدینگ را انتخاب کنید. اما بهترین سیستم معاملاتی در “Copy Trading” چیست؟ در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

بهترین استراتژی کپی تریدینگ، بهترین استراتژی کپی ترید، استراتژی کپی تریدینگ در فارکس

 

icon ifxhome 73 استراتژی کپی تریدینگ معیارهای انتخاب بهترین استراتژی کپی تریدینگ در فارکس

استراتژی کپی تریدینگ، به این معنا است که سرمایه گذاران با الگو برداری از معاملات تریدرهای حرفه ای [به صورت خودکار در بازار های مالی]، کسب درآمد کنند. این روش برای کسانی که دانش یا وقت کافی برای تحلیل بازار ها را ندارند، ایده آل است.

برای انتخاب بهترین استراتژی کپی تریدینگ، باید معیارهای خاصی را در نظر گرفت. این موارد [معیار و استراتژی ها]، در خصوص تریدرها بررسی و مقایسه می شوند.

یکی از اولین معیارها، عملکرد تاریخی معامله گر است. سابقه عملکرد قوی، پایدار، میزان بازگشت سرمایه (ROI) و نرخ موفقیت معامله گر، از جمله نکات مهم در بررسی عملکرد تاریخی است.

دومین معیار، میزان ریسک پذیری معامله گر است. سرمایه گذاران باید با توجه به تحمل ریسک خود، تریدر را انتخاب کنند. برخی از معیارها برای ارزیابی ریسک معامله گر حرفه ای، شامل حداکثر دراو داون (drawdown) و نوسانات سرمایه است.

سومین معیار، شفافیت است. به اشتراک گذاری اطلاعات کافی درباره استراتژی ها و … منجر به شفافیت بیشتر در معاملات خواهد شد. شفافیت به سرمایه گذار امکان درک بهتر از رویکرد معامله گران را می دهد. این موضوع در بروکرهای ارائه دهنده خدمات نیز، مهم بوده و باید بهترین کارگزاری برای کپی ترید انتخاب گردد.

چهارمین معیار، سازگاری با بازه زمانی و حجم معاملات سرمایه گذار است. برخی از معامله گران عمدتاً در بازه های زمانی کوتاه مدت و با حجم بالا معامله کنند، درحالی که دیگران ترجیح به معاملات بلندمدت با حجم پایین تر دارند.

درنهایت، فرکانس معاملات نیز باید در نظر گرفته شود. تعداد معاملات توسط تریدرها، فرصت های بیشتری برای سرمایه گذاری ایجاد می کند. اما این موضوع، به معنای بالا بردن هزینه های معاملاتی و ریسک بیشتر نیز هست.

بصورت خلاصه، معیارهای انتخاب بهترین استراتژی کپی تریدینگ:

 1. عملکرد تاریخی معامله گر؛
 2. میزان ریسک پذیری معامله گر؛
 3. شفافیت استراتژی ها و معاملات؛
 4. سازگاری با بازه زمانی و حجم معاملات سرمایه گذار؛
 5. و فرکانس معاملات است.

 

icon ifxhome 63 استراتژی کپی تریدینگ معرفی بهترین استراتژی های کپی تریدینگ

در ادامه به بررسی برخی از سودآورترین استراتژی ها، درباره مدیران حساب [یا ارائه دهندگان سیگنال] کپی ترید را معرفی خواهیم کرد.

 

استراتژی Pivot Trading

این استراتژی بر پایه تحلیل تکنیکال و شناسایی نقاط پیوت (Pivot Point)، در نمودار تشکیل می شود. معامله گران این استراتژی، نقاط مقاومت و پشتیبانی کلیدی را شناسایی کرده و در نقاط پیوت وقتی قیمت به این نقاط می رسد، اقدام به خرید/فروش می کنند. هدف از این استراتژی، بهره برداری از نوسانات قیمت در نقاط پیوت است.

 

استراتژی Pr0

این استراتژی یک سبک معاملاتی پر ریسک و تهاجمی بوده و با هدف کسب سود در کوتاه مدت، طراحی شده است. معامله گران این استراتژی اهرم های بالایی را بکار برده و حتی در برخی مواقع، پوزیشن های باز نگه می دارند. ریسک بالای این استراتژی، با هدف کسب سود بیشتر در نوسانات کوتاه مدت بازار پذیرفته می شود.

 

استراتژی Dem5

این استراتژی، بر پایه تحلیل تکنیکال بوده و سبک معاملاتی محتاطانه و محافظه کارانه ای دارد. معامله گران “Dem5 ” تحمل ریسک کمتری داشته، و به دنبال سود بلند مدت و پایدار هستند. این افراد اهرم مالی کمتر و استپ لاس نزدیک تری را، استفاده می کنند [جلوگیری از DrawDown حساب].

 

استراتژی Arkm2

این استراتژی یک سبک معاملاتی ترکیبی بوده که، در برخی مواقع تهاجمی و در برخی “conservative” است. معامله گران این استراتژی بسته به شرایط بازار، گاهی ریسک پذیری بالا و گاهی ریسک پذیری پایین تری دارند. کسب سود در روندهای کوتاه و بلند مدت، در این سبک مشاهده می شود.

 

icon ifxhome 61 استراتژی کپی تریدینگ مزایا و معایب استفاده از استراتژی های کپی تریدینگ چیست؟

در قسمت های قبلی، به معرفی معیارهای انتخاب و انواع استراتژی کپی تریدینگ پرداخته ایم. استفاده یا بکارگیری این فاکتورها، دارای مزایا و معایبی نیز هست.

مزایا

 • دسترسی به تجربه و دانش معامله گران با تجربه
 • صرفه جویی در زمان
 • فرصت یادگیری از تصمیمات معامله گران حرفه ای
 • مکان تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری
 • کاهش احتمال تصمیم گیری های هیجانی در معاملات

معایب

 • امکان تکرار اشتباهات معامله گر حرفه ای
 • کنترل محدودتر بر روی معاملات نسبت به معاملات شخصی
 • وابستگی به عملکرد معامله گر دیگر
 • امکان بروز تاخیر در معاملات
 • هزینه های بالای دنبال کردن مدیران حرفه ای حساب

 

icon ifxhome 53 استراتژی کپی تریدینگ انتخاب استراتژی مناسب برای کپی ترید – جمع بندی و نظر نویسنده

انتخاب بهترین استراتژی کپی تریدینگ به اهداف، سطح ریسک پذیری و توانایی های سرمایه گذاران بستگی دارد. هر استراتژی مزایا و معایب خود را داشته و تنها با بررسی دقیق آن ها، می توان به انتخاب صحیح دست یافت.

بصورت خلاصه بهترین استراتژی کپی تریدینگ، روشی است که بیشترین سازگاری را با اهداف و ویژگی های سرمایه گذار داشته باشد. این استراتژی با به حداقل رساندن ریسک ها، بیشترین بازدهی ممکن را برای افراد فراهم می کند.

در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره بیشتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹با بررسی دقیق سوابق و عملکرد تاریخی معامله گران، می توان بهترین مدیر حساب کپی ترید را انتخاب کرد.

🔹مهمترین بخش در انتخاب استراتژی کپی ترید، دست یابی به سود و موفقیت در بازارهای مالی است. انتخاب مدیر حرفه ای مناسب، پلتفرم یا کارگزاری کپی تریدینگ معتبر و استراتژی سودآور، کسب دائمی و غیر مستقیم درآمد دلاری را تضمین خواهد کرد.

نظرات (4)

 • سلام میشه راهنمایی کنید من در بروکر لایت فارکس چطور میتونم مدیر کپی ترید بشم؟

  • سلام برای دریافت اطلاعات تکمیلی، با پشتیبانی خانه فارکس من در ارتباط باشید.

 • وقتتون بخیر از کجا می تونم ببینم که معامله گر با کدوم استراژدی داره معامله می کنه که بهترینش و انتخاب کنم؟

  • سلام، در بخش توضیحات پروفایل معامله گران، نوع استراتژی نوشته میشه

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹