icon ifxhome 11 بهترین سشن بهترین سشن فارکس کدام است و چه شرایطی دارد؟

 

در دنیای پر شتاب معاملات فارکس، زمان بندی برای ورود به معاملات بسیار مهم است. تریدرها در سراسر جهان، به دنبال انتخاب بهترین سشن فارکس هستند [تا پتانسیل کسب سود خود را به حداکثر برسانند]. معاملات در بروکرهای فارکس به طور 24 ساعته فعال است، اما همه این ساعت ها برای انجام ترید مناسب نیست!

انتخاب بهترین سشن معاملاتی برای ترید، بسته به نوع ارز متفاوت است. معمولا در زمان باز شدن بازار فارکس، بیشترین حجم خرید/فروش و نقدینگی مشاهده می شود. البته ورود در این زمان با توجه به نوسانات زیاد، خطراتی را نیز به همراه دارد!

بهترین سشن فارکس، بهترین سشن معاملاتی، بهترین سشن ترید فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من به معرفی بهترین سشن فارکس، می پردازیم. ساعت باز/بسته شدن معاملات و همپوشانی این بازارها را، بررسی خواهیم کرد. اگر به عنوان یک معامله گر مبتدی قصد شروع ترید در بازار فارکس را دارید، این مطلب را از دست ندهید.

 

icon ifxhome 06 بهترین سشن انواع سشن معاملاتی فارکس – تفاوت بازارهای بورس جهان

 

برای شناختن بهترین سشن بازار فارکس، ابتدا باید با همه سشن های معاملاتی و نحوه ساز و کار آن ها آشنا شویم. در بازار معاملات فارکس، 4 سشن اصلی وجود دارد. این سشن ها در طول یک روز کاری با بازار شرقی ترین منطقه زمانی [استرالیا]، شروع شده و با بازار غربی ترین منطقه زمانی [آمریکای شمالی]، به پایان می رسد.

در واقع هر کدام از این چهار سشن معاملاتی، نماینده یکی از قاره های جهان هستند. انواع سشن بازار فارکس:

  • سشن سیدنی؛
  • سشن توکیو؛
  • سشن لندن؛
  • سشن نیویورک.

 

معرفی سشن سیدنی – بهترین سشن فارکس برای دوری از نوسان و هیجان

 

بازار فارکس با سشن سیدنی آغاز شده که ساعت آن (00:30) بامداد، به وقت ایران است. این بازار در ساعت (09:30)، به پایان می رسد. اگر چه بازار بورس سیدنی در میان چهار سشن معاملاتی کمترین نوسان و نقدینگی را دارد، اما زمینه لازم برای شروع روز معاملاتی را فراهم می کند.

تریدرهایی که به دنبال ثبات، انجام معاملات در آرامش و کسب اطلاعات اولیه از شرایط روز بازار هستند، به سراغ این سشن می روند. با این حال، نمی توانیم بازار سیدنی را به عنوان بهترین سشن فارکس معرفی کنیم.

 

معرفی سشن توکیو – بهترین سشن معاملاتی فارکس برای جفت ارزهای ین ژاپن

 

دومین بازاری که در روز معاملاتی باز می شود، سشن توکیو است. در بازار بورس توکیو، حجم بازار و نقدینگی نسبت به سشن سیدنی بالاتر است. دلیل این امر، همپوشانی قابل توجه آن با دیگر سشن های اصلی به ویژه لندن است.

سشن توکیو بین تریدرهایی که به معامله در بازار آسیا عللاقه دارند، بسیار محبوب است. توکیو بهترین سشن معاملاتی برای جفت ارزهای بر پایه «ین ژاپن» است. بازار توکیو از ساعت (03:30) شروع به کار کرده و تا (12:30)، ادامه دارد.

 

معرفی سشن لندن – بهترین سشن بازار فارکس برای تریدرهای روزانه

 

سشن لندن [بورس لندن]، به عنوان قلب بازار فارکس در نظر گرفته می شود. در این بازار، حجم بسیار بالایی از نقدینگی و نوسانات قیمتی وجود دارد.

بازار لندن از ساعت (10:30) به وقت ایران باز شده و تا (19:30)، پایان می باید. نوسانات قیمتی در این ساعات، برای تریدرها بسیار هیجان انگیز است و بیش از همه (معامله گران روزانه) – “Day Traders”، از آن استقبال می کنند.

 

معرفی سشن نیویورک – بهترین سشن معاملاتی در کنار لندن

 

سشن نیویورک [بورس نیویورک]، فاصله کمی با سشن لندن داشته و به عنوان یکی از قطب های اصلی بازار فارکس، در نظر گرفته می شود. این سشن در ساعت (16:30) به وقت ایران شروع و تا (01:30) بامداد، ادامه دارد.

بازار بورس نیویورک به دلیل همپوشانی با بازار لندن، نقدینگی و حجم معاملات بسیار بالایی دارد. فعالیت شدید بازار در طول این سشن، فرصت های معاملاتی متعددی را فراهم کرده است. بازار بورس نیویورک، به انتخاب اول تریدرهای روزانه و نوسانگیر، تبدیل شده است.

 

icon ifxhome 61 بهترین سشن بهترین زمان برای معاملات فارکس کدام است؟

 

در بخش قبل عنوان شد که هر کدام از سشن های معاملاتی، ویژگی های خاص خود را داشته و برای گروهی از تریدرها، مناسب ترند. اما به طور کلی بهترین سشن فارکس از نظر بسیاری از کارشناسان و تریدرها، زمان همپوشانی بازار های «لندن» و «نیویورک» است

در این زمان، حجم و نقدینگی بازار به اوج خود می رسد. یعنی بین ساعت های (16:30) تا (19:30) به وقت ایران، زمان طلایی برای معاملات جفت ارزهای فارکس است. البته این یک معیار کلی بوده و عوامل مختلفی، در تعیین بهترین زمان ترید تاثیر می گذارند.

بهترین سشن فارکس، بهترین سشن معاملاتی، بهترین سشن ترید فارکس
انتخاب بهترین سشن فارکس برای معاملات

 

 

نکات مهم در خصوص تعیین بهترین سشن معاملاتی فارکس

 

تعیین بهترین ساعت معاملات فارکس، برای هر شخصی متفاوت است. فاکتورهای مختلفی در تعیین این موضوع، نقش دارد. مهم ترین معیارهای تعیین آن، استراتژی معاملاتی و منطقه زمانی محل زندگی تریدرها است.

معامله گران در مناطق جغرافیایی مختلف، ممکن است سشن های خاصی را [به دلیل همپوشانی با ساعت بازار محل زندگی خودشان] انتخاب کنند. مثلا تریدرهای منطقه اروپا، سشن لندن را برای فعالیت ترجیح می دهند. اکثر تریدرهای ایرانی هم، در سشن های لندن و نیویورک معامله می کنند.

با وجود آنکه نقدینگی و حجم بازار، نقشی تعیین کننده ای در تعیین بهترین سشن فارکس دارد، اما یک تریدر حرفه ای در همه سشن ها، می تواند موفق عمل کند. عواملی مانند اتخاذ استراتژی مناسب، مدیریت ریسک درست، ثبات و پایبندی به برنامه معاملاتی و … اولویت بالاتری دارند.

در زمان باز/بسته شدن بازار (سشن) فارکس، حجم نقدینگی و نوسانات به اوج خود می رسد. این موضوع منجر به کاهش هزینه های معاملاتی (اسپرد)، قیمت های رقابتی و خطر کال مارجین شدن [نوسان زیاد] خواهد شد.

 

icon ifxhome 59 بهترین سشن جمع بندی و نظر نویسنده درباره بهترین سشن معاملاتی فارکس

 

انتخاب بهترین سشن فارکس و انجام ترید در آن زمان، بر عملکرد معاملاتی و افزایش پتانسیل کسب سود تاثیر مستقیمی دارد. هر سشن معاملاتی ویژگی های منحصر به فرد [مانند میزان نوسان، میزان نقدینگی و…] را دارد.

معامله گران می بایست درک و شناخت درستی از سشن های مختلف، استراتژی معاملاتی، اهداف، مدیریت ریسک و … داشته باشند. علیرغم اهمیت بهترین ساعت ترید در فارکس، انتخاب استراتژی معاملاتی و مدیریت سرمایه اولویت بالاتری دارد.

در زمان باز/بسته شدن بازارهای فارکس و بدلیل نوسان زیاد، اسکالپرها وارد معاملات نمی شوند. این موضوع برای تریدرهای روزانه، نوسان گیر، بلند مدت و … متفاوت است. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان، با کارشناسان خانه فارکس من از طریق پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹هر سشن معاملاتی در بازارهای بورس دنیا، 9 ساعت فعالیت می کند.

🔹بیشتر ایرانیان، در سشن های معاملاتی لندن و نیویورک ترید می کنند.

🔹بیشترین همپوشانی با هفت ساعت، بین سشن های سیدنی و توکیو است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆