icon ifxhome 27 ربات سیگنال ارز دیجیتال ربات سیگنال ارز دیجیتال – معرفی ربات هوش مصنوعی سیگنال دهی کریپتو

با ظهور ارزهای دیجیتال [بیت کوین، اتریوم و …] و گسترش روز افزون آن ها، بازار معاملات آن نیز رشد چشمگیری داشته است.

کسب سود در این بازار، نیازمند تحلیل یا استفاده از سیگنال ارز دیجیتال (Crypto) است. در این میان، ربات سیگنال ارز دیجیتال با بهره گیری از الگوریتم ها و هوش مصنوعی (AI)، بهترین تصمیمات معاملاتی را اتخاذ می کنند.

حذف احساسات، معاملات 24/7 ساعته، سرعت بالای اجرای سفارش و … از مزایای استفاده از ربات سیگنال ارز دیجیتال است. البته پیدا کردن نرم افزار سیگنال دهی رم ارز، کار آسانی نبوده و نیازمند، تحقیق و بررسی گسترده است.

ربات سیگنال کریپتو، با ربات تریدر ارز دیجیتال دو نرم افزار متفاوت هستند. در اولی تنها سیگنال خرید/فروش ارائه شده، اما دومی قابلیت ترید (معاملات) را دارد. البته برخی از ربات های سیگنال دهی رمز ارز نیز، اخیرا این قابلیت را اضافه کرده اند.

این مقاله به بررسی انواع ربات سیگنال ارز دیجیتال [رایگان و پولی] و نحوه انتخاب این نرم افزارهای هوشمند [فاکتورهای مهم]، می پردازیم.

ربات سیگنال ارز دیجیتال رایگان، ربات سیگنال ارز دیجیتال تلگرام، ربات سیگنال دهی ارز دیجیتال

 

ربات سیگنال ارز دیجیتال چیست؟! – ربات سیگنال کریپتو (Crypto-Currency)

ربات سیگنال ارز دیجیتال، نرم افزار [برنامه/اپلیکیشن] مبتنی بر هوش مصنوعی است که، به معامله گران و سرمایه گذاران در این بازار کمک می کند. این ربات ها دارای قابلیت های مختلفی از جمله موارد زیر هستند:

سیگنال های خرید/فروش  ارزهای دیجیتال را، بر اساس الگوریتم و استراتژی ها [از پیش تعیین شده] شناسایی و به کاربران ارائه کنند. راهنمایی برای زمان مناسب خرید، فروش یا نگهداری رمز ارز، با کمک ربات سیگنال دهی ارز دیجیتال میسر شده است.

برخی از این ربات ها قابلیت انجام معاملات خودکار را، بر اساس الگوریتم و استراتژی های تعریف شده دارند. نرم افزار سیگنال دهی رمز ارز، به صورت خودکار در صرافی ها معاملات [سفارش های خرید و فروش] را مدیریت می کنند.

همچنین ربات سیگنال، ابزارهایی برای مدیریت سرمایه ارزهای دیجیتال، بازار آزمایشی، کپی ترید و دسترسی به استراتژی های مختلف را در اختیار کاربران قرار می دهند. در مجموع، هدف این ربات ها آسان سازی فرآیند معاملات و مدیریت سرمایه، در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال [با بهره گیری از الگوریتم ها و هوش مصنوعی] است.

 

icon ifxhome 16 ربات سیگنال ارز دیجیتال معرفی بهترین ربات سیگنال ارز دیجیتال رایگان و پولی

با توجه به تنوع ربات‌ سیگنال ارز دیجیتال، انتخاب آن برای هر کاربر بسته به نیازها و سطح تجربه، متفاوت است. در ادامه به معرفی و مقایسه برخی از محبوب ‌ترین و پرکاربرد ترین ربات ‌های رایگان و پولی سیگنال ارز دیجیتال، می‌پردازیم.

ربات های سیگنال دهی ارز دیجیتال، ربات هوش مصنوعی سیگنال ارز دیجیتال، ربات سیگنال یاب ارز دیجیتال

 

ربات سیگنال SignalStack

«ربات سیگنال SignalStack» یکی از پیشرفته ترین پلتفرم های هوش مصنوعی، در حوزه ارزهای دیجیتال و حتی بازارهای سنتی است.

این ربات با ایجاد هشدار (آلارم) بر اساس پلتفرم تریدینگ ویو یا بازار معاملاتی صرافی، فعال می شود. کاربران این نرم افزار هوشمند، امکان همگام سازی (Sync) استراتژی یا حتی سیگنال های رایگان را، از طریق این پلتفرم در اختیار دارند.

 

ویژگی های منحصر بفرد SignalStack

  • امکان کپی تریدینگ و استفاده از پرتفوی تریدرهای حرفه ای؛
  • ارائه 25 سیگنال رایگان ارز دیجیتال؛
  • بازار آزمایشی (پیپرتریدینگ)؛
  • این پلتفرم، دارای نسخه رایگان و پرمیوم است. بعد از دریافت 25 سیگنال رایگان [برای دسترسی به سیگنال های بیشتر]، باید اشتراک پرمیوم از 78$ به بالا را، خریداری کرد.

 

ربات ترید Quadency

«ربات ترید Quadency»، یکی دیگر از نرم افزارهای شناخته شده در حوزه معاملات خودکار ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم امکانات گسترده ای از جمله اتو تریدینگ، ترید در دیفای، “DCA” و هزاران استراتژی معاملاتی را، به صورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد!

ربات سیگنال ارز دیجیتال “Quadency”، تمامی امکانات مورد نیاز برای ترید مبتنی بر هوش مصنوعی و مدیریت سبد سرمایه گذاری را، در محیط نرم افزاری خود جای داده است. امکان انتخاب استراتژی معاملاتی [از میان هزاران تکنیک] و پیاده سازی آن [در بیش از 400 کریپتو]، برای کاربران میسر شده است.

این نرم افزار سیگنال دهی رمز ارز، امکان ساخت ربات اختصاصی برای استراتژی شخصی کاربر را، فراهم کرده است. به این ترتیب هر زمان که کاربر دستور ارسال کند، جفت ارز مورد نظر در صرافی معامله یا مدیریت می شود.

نکته قابل توجه در مورد Quadency ارائه رایگان آن، و نداشتن تفاوت با نسخه پریمیوم است!

 

ربات ترید Pionex

ربات سیگنال ارز دیجیتال “Pionex”، در واقع یک سایت معاملات رمز ارز است. در این سایت، امکان استفاده از ربات تریدر بصورت رایگان میسر شده است. این پلتفرم هوشمند امکان معاملات خودکار را، با اتصال از طریق “API” به صرافی ها داده است.

در ازای هر معامله خودکار ربات سیگنال “Pionex”، درصدی به عنوان کارمزد دریافت می شود. کمیسیون این سایت در معاملات اسپات 0.05% و در معاملات با لوریج، 1% از حجم معاملات است! برای استفاده از ربات سیگنال ارز دیجیتال این سایت، ثبت نام و احراز هویت معامله گران الزامی است.

این ربات بصورت کاملا رایگان ارائه شده و نسخه پولی (اشتراک)، ندارد! نرخ بازده یا وین ریت در معاملات این ابزار هوشمند، بصورت از پیش تعریف شده نیست. موفقیت در معاملات، به تنظیمات و انتخاب استراتژی درست بستگی دارد.

 

icon ifxhome 17 ربات سیگنال ارز دیجیتال ربات های پولی سیگنال ارز دیجیتال

ربات های دارای اشتراک یا به اصطلاح پولی، خدمات خود را در ازای اشتراک های ماهانه و … به کاربران ارایه می دهند. در ادامه، چند نوع ربات سیگنال کریپتو پولی را معرفی خواهیم کرد.

 

ربات ترید Cryptohopper

«ربات ترید Cryptohopper» یکی از محبوب ترین و پیشرفته ترین ربات های معاملاتی، در بازار ارزهای دیجیتال است. این ربات دارای محیط کاربری ساده و روان بوده و امکانات گسترده ای را برای انجام معاملات خودکار، کپی تریدینگ، آربیتراژ و ترید آزمایشی در اختیار کاربران قرار می دهد.

“Cryptohopper”، بر اساس بیش از 130 هزار اندیکاتور و استراتژی معاملاتی، تریدهای خودکار را در صرافی های مختلف ارز دیجیتال پیاده سازی می کند. این ربات همچنین، دارای بخش آموزشی برای آشنایی مبتدیان با مفاهیم بازار است.

درباره ویژگی های پولی یا رایگان این ربات باید گفت که “Cryptohopper”، هم نسخه رایگان و هم نسخه های پولی یا پرمیوم دارد. نسخه های پرمیوم آن، امکانات بیشتر و پیشرفته تری در اختیار کاربران قرار می دهند.

اگر چه این ربات نرخ بازدهی یا وین ریت از پیش تعریف شده ای ارائه نمی کند، اما با تنظیم استراتژی ها و الگوریتم های مناسب، بازدهی قابل قبولی را می توان کسب کرد. میزان موفقیت به مهارت و تجربه کاربر در انتخاب استراتژی مناسب، بستگی دارد.

 

ربات ترید Commas 3

«ربات ترید Commas3»، یکی از بهترین ربات های معاملاتی [مبتنی بر هوش مصنوعی] در بازار ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم تمامی ابزارهای مورد نیاز برای ترید از جمله اندیکاتور، اسیلاتور، سیگنال های ارز دیجیتال و کپی تریدینگ را، در کنار ارائه استراتژی های معاملاتی مختلف [در یک محیط کاربر پسند] فراهم می کند.

“Commas 3″، امکان اتصال به اکثر صرافی های معتبر رمز ارز و انجام معاملات خودکار [بر اساس استراتژی های انتخابی] را، فراهم می آورد. علاوه بر این، از ترکیب استراتژی های مختلف به صورت دستی نیز، می توان بهره مند شد.

این پلتفرم، هم نسخه رایگان و هم نسخه های پولی یا پرمیوم دارد. برای استفاده روزانه از ربات ها، کاربران باید حساب پرو یا حرفه ای را با پرداخت 37 یا 59$ به صورت ماهانه تهیه کنند.

 

ربات ترید Shrimpy

ربات ترید “Shrimpy”، یک پلتفرم قدرتمند برای مدیریت پورتفولیو و معاملات خودکار ارزهای دیجیتال است. این ربات به کاربران امکان پیاده سازی استراتژی های شخصی و معاملات را، در صرافی های مختلف به صورت خودکار ارائه کرده است.

ویژگی منحصر به فرد Shrimpy، امکان استفاده از سبدهای اجتماعی و کپی تریدینگ از تریدرهای حرفه ای است. از دیگر امکانات این ربات می توان به بازار آزمایشی (پیپرتریدینگ)، بک تست استراتژی ها و دسترسی به API های برنامه نویسی، اشاره کرد.

در ارتباط با ویژگی های پولی یا رایگان، Shrimpy هم نسخه رایگان و هم نسخه های پرمیوم [$] دارد. نسخه رایگان دارای محدودیت هایی بوده، اما کاربران با پرداخت حق اشتراک ماهانه 19$ می توانند به تمام امکانات پرمیوم دسترسی پیدا کنند.

این ربات وین ریت اعلامی رسمی نداشته ولی با تنظیمات درست، میتوان سود های خوبی از آن کسب کرد.

 

ربات ترید TradeSanta

ربات ترید “TradeSanta”، یک پلتفرم مبتنی بر فضای ابری برای انجام معاملات خودکار ارزهای دیجیتال است. این ربات به صورت اپلیکیشن، در پلتفرم های مختلف از جمله اندروید و iOS ارائه شده است.

“TradeSanta” به کاربران امکان تنظیم استراتژی های معاملاتی و تریدر خودکار را، در صرافی های گوناگون داده است. از دیگر امکانات این ربات می توان به قابلیت “DCA” (میانگین گیری قیمت خرید) در ارزهای دیجیتال، اشاره کرد.

در رابطه با ویژگی پولی یا رایگان TradeSanta، فقط نسخه های پرمیوم این ربات ارائه شده است.

کاربران باید برای دسترسی و ثبت نام در این پلتفرم، اشتراک های پولی را از 25 تا 75$ به صورت ماهانه خریداری کنند. وین ریت این ریت این ربات از طرف سازندگان آن بصورت رسمی اعلام نشده، ولی در بررسی ها، بازدهی مناسبی را نشان داده است.

 

مقایسه ربات های سیگنال ارز دیجیتال

پس از بررسی و شناخت کلی برخی از برترین ربات های ارز دیجیتال ، این ربات ها را بصورت خلاصه در جدول زیر مقایسه کرده تا انتخاب آن، بصورت ساده تر میسر شود.

نام ربات رایگان/پولی صرافی های پشتیبانی شده امکانات سادگی استفاده
Cryptohopper هر دو بالا بالا متوسط
Pionex رایگان متوسط متوسط ساده
Shrimpy هر دو بالا بالا متوسط
Quadency رایگان بالا بالا متوسط
SignalStack هر دو پایین متوسط متوسط
Commas3 هر دو بالا بالا پیچیده
TradeSanta پولی متوسط متوسط ساده
Mizar رایگان پایین پایین ساده

 

ربات سیگنال ارز دیجیتال؛ کدام ربات را انتخاب کنیم؟!

در انتخاب یک ربات سیگنال ارز دیجیتال خوب، باید به چند نکته مهم توجه کرد.

 

اعتبار و امنیت

اولین و مهم ترین نکته در انتخاب یک ربات، اطمینان از اعتبار و امنیت آن است. باید از منابع معتبر و سایت رسمی ربات، اطلاعات را جمع آوری کرده و از نظرات و تجربیات سایر کاربران، کمک بگیرید. یک ربات معتبر و امن باید دارای گواهی های لازم، سیاست های حریم خصوصی مناسب و امنیت قابل قبول در برابر حملات باشد.

 

امکانات و قابلیت ها

امکانات و قابلیت های یک ربات خوب، باید با نیاز ها و سطح تجربه شما تناسب داشته باشد. یک تریدر مبتدی ممکن است به ابزارهای آموزشی، بازار آزمایشی و کپی تریدینگ نیاز داشته باشد؛ در حالی که تریدرهای حرفه ای به استراتژی های پیچیده تر، معاملات خودکار و ابزار های تحلیلی پیشرفته نیاز دارند.

 

پشتیبانی از صرافی ها

یک ربات خوب، باید قابلیت اتصال به صرافی های مختلف و متنوعی را داشته باشد.

 

هزینه و ویژگی های پولی

در نظر گرفتن هزینه ها و ویژگی های پولی یک ربات نیز، حائز اهمیت است. برخی ربات ها رایگان هستند، برخی دیگر نسخه های پرمیوم پولی دارند. باید ببینید آیا نیاز به پرداخت هزینه دارید یا نه، و آیا ویژگی های پولی برای شما ارزشمند خواهند بود یا خیر؟

 

سادگی و سهولت استفاده

یک ربات خوب باید دارای رابط کاربری ساده و قابل درک بوده تا حتی مبتدی ترین کاربران نیز، بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند. پیچیدگی و ناسازگاری رابط کاربری، باعث سردرگمی و خطا می شود.

با در نظر گرفتن تمام این نکات و انطباق آن ها با نیاز ها و سطح تجربه خود، می توانید یک ربات سیگنال ارز دیجیتال خوب و مناسب را انتخاب کرده تا کارایی و راحتی لازم را، برای شما به ارمغان بیاورد.

 

icon ifxhome 59 ربات سیگنال ارز دیجیتال ربات سیگنال ارز دیجیتال  آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

ربات های سیگنال ارز دیجیتال، ابزارهای قدرتمندی برای کمک به معامله گران و سرمایه گذاران در بازار پر نوسان  ارزهای دیجیتال هستند. این ربات ها با بهره گیری از الگوریتم ها و هوش مصنوعی، سیگنال های خرید و فروش را شناسایی کرده و حتی معاملات خودکار را، انجام می دهند.

البته موفقیت این ربات ها بستگی به انتخاب استراتژی مناسب و مدیریت ریسک توسط کاربر دارد. در انتخاب یک ربات خوب، باید به معیارهایی مانند اعتبار، امکانات، قیمت، سادگی استفاده و … توجه کرد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹ربات سیگنال ارز دیجیتال، یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که با تحلیل بازار و شناسایی الگوها، سیگنال های خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به کاربران ارائه می دهد. هدف این ابزارهای هوشمند، کمک به تصمیم گیری درست در زمان خرید/فروش است.

🔹ربات ها خود به تنهایی، سودآور نبوده و سود دهی آن ها، بستگی به تنظیمات و مدیریت ریسک توسط کاربر دارد. اما اگر درست پیکربندی و استفاده شوند، می توانند بازدهی خوبی داشته باشند.

🔹بله، ربات ها نیاز به نظارت مداوم دارند تا از عملکرد صحیح آنها، اطمینان حاصل شود. چرا که اشکالات احتمالی، باید سریعاً شناسایی و رفع شود. همچنین بازار و شرایط آن، در حال تغییر بوده و باید تنظیمات ربات ها را، به روز رسانی کرد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹
🛢️ حداقل اسپرد نفت در فارکس چقدر است؟ - بررسی جامع اسپرد نفت در کارگزاری ها 📊