icon ifxhome 54 سشن های کریپتو سشن های کریپتو (Crypto Session) – سشن های ارز دیجیتال به وقت ایران

بازار ارزهای دیجیتال و به صورت کلی هر بازار مالی دیگر، تحت تاثیر بازه های زمانی (سشن/Session) هستند. تصمیمی که در ساعت 10 صبح به وقت ژاپن گرفته می شود، اثر زودتری نسبت به 12 ظهر آمریکا دارد [به دلیل اختلاف زمانی].

با گسترش معاملات کریپتو در صرافی های ارز دیجیتال [و سایر پلتفرم ها] در سال های اخیر، رویدادها، روزهای تعطیل، آخر هفته ها و …. بر قیمت این دارایی ها تاثیرگذار هستند. مواردی که برای معامله گران رمز ارز، از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

بر پایه این اطلاعات تغییر و بروز رسانی استراتژی ارزهای دیجیتال نیز، صورت می پذیرد.

در این مقاله از خانه فارکس من، به بررسی سشن های کریپتو (ارزهای دیجیتال) می پردازیم. تاثیر سشن های معاملاتی ارز دیجیتال، بهترین زمان و ابزارهای کاربردی برای تحلیل آن را ارائه خواهیم کرد.

سشن های کریپتو، سشن های کریپتو به وقت ایران، سشن های معاملاتی کریپتو

 

icon ifxhome 05 سشن های کریپتو سشن های کریپتو چه هستند؟ – مفهوم سشن در معاملات ارز دیجیتال

بازارهای مالی [فارکس، ارزهای دیجیتال و …]، همیشه در دسترس نبوده و روزهایی را، تعطیل هستند. به عنوان مثال، بازار فارکس در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. این موضوع به دلیل اختلاف زمانی میان کشورها نیز، نمود پیدا می کند.

هر سشن معاملاتی، شامل یک بازه زمانی برای باز شدن بازار و بسته شدن معاملات است. برای نمونه می توان به سشن آسیایی (توکیو) و امریکایی (نیویورک)، اشاره کرد. سشن های کریپتو یا ارز دیجیتال، شرایط متفاوت تری نسبت به سایر بازارها دارند.

بازار رمز ارزها بصورت 24 ساعته در 365 روز سال، فعال بوده و امکان معاملات در آن، وجود دارد. البته حجم معاملات و نوسانات در هر روز، متفاوت است. این موضوع در روزهای پایان هفته، شامل حجم معاملات کمتر و نوسانات بیشتر است.

 

مزایای توجه به سشن معاملاتی ارزهای دیجیتال

همانطور که توضیح داده شد، ساعت کاری بازارها متفاوت است. مثلا در بازار فارکس، ابتدا کشورهای شرقی مانند ژاپن و استرالیا وارد روز بعد می شوند. همین مورد باعث می شود بانک ها زودتر باز شده و اثر آن، در قیمت جفت ارزها دیده شود.

در بازار ارزهای دیجیتال، آشنایی با سشن های کریپتو در باز کردن معاملات با دقت بیشتر موثر است. بازار ارزهای دیجیتال همیشه در دسترس بوده و تعطیلی برای آن معنی ندارد! اما همچنان آشنایی با سشن ها در این بازار مزیت های زیر را دارد:

 • شناسایی زمان بالا رفتن معاملات؛
 • کشف فرصت های سودآور؛
 • تغییر استراتژی های معاملاتی؛
 • مدیریت ریسک مناسب.

 

icon ifxhome 08 سشن های کریپتو سشن های معاملاتی چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال می گذارند؟

اختلاف زمانی در نقاط گوناگون زمین، منجر به ساعت آغاز و پایان کار متفاوت خواهد شد. این موضوع باعث بوجود آمدن سشن های معاملاتی، تفاوت در قیمت و حجم معاملات در سشن و روزهای سال خواهد شد. یکی از اثرهای سشن های کریپتو، کارمزد معاملاتی متفاوت است.

سشن معاملاتی ارز دیجیتال، بر بیتکوین اثر زیادی دارد. سشن معاملاتی آسیا معمولا در بسیاری موارد نزولی بوده و در آمریکا، صعودی است. این موضوع به دلیل حمایت بیشتر ارزهای دیجیتال در آمریکا و سرمایه بیشتر معامله گران، نسبت به آسیا است.

از سوی دیگر حجم بازار، نقدینگی و احساسات در هر سشن کریپتو متفاوت است. در نتیجه قیمت و نقدشوندگی بازار نیز، متفاوت خواهد بود.

 

انتخاب بهترین سشن برای معامله ارز دیجیتال

پیش از هر چیز، توجه داشته باشید که آموزش کافی، توجه به اصول مدیریت ریسک و سرمایه در هر معامله ضروری است. کارمزد در هر کارگزاری یا صرافی متفاوت بوده و ساعت معامله هم، می تواند آن را تغییر دهد. این تفاوت تا حد زیادی، به دلیل نقدینگی بازار و حجم معامله ارزهای دیجیتال است.

معمولا بهترین زمان ساعت 8 صبح تا 4 بعداز ظهر به وقت محلی (همان سشن کریپتو) است. بازار در این ساعات بیشترین نقدینگی، نوسان و حجم معامله [سه عامل مهم در معامله رمزارزها] را دارد. به دلیل حجم پایین معاملات، معمولا ترید در آخر هفته توصیه نمی شود!

دقت کنید که اخبارها و رویدادهای آتی نیز، بر قیمت ارزهای دیجیتال اثر دارند. این موضوع، تحلیل تکنیکال را مختل می کند. همچنین شبکه برخی ارزها مانند اتریوم در ساعت های شلوغی، کارمزد بیشتری دارد.

سشن های ارز دیجیتال، سشن های معاملاتی کریپتو، سشن های معاملاتی ارز دیجیتال

 

icon ifxhome 68 سشن های کریپتو بهترین ابزارها برای تحلیل سشن های کریپتو کدام اند؟

بهترین ابزارها برای تحلیل سشن های معاملاتی ارز دیجیتال:

 • تقویم اقتصادی؛
 • نمودارهای تکنیکال؛
 • اندیکاتور؛
 • و اخبار این بازار هستند.

تحلیل سشن های کریپتو به این معنی است که معامله را، بر اساس ویژگی های هر کدام از بازه های زمانی خاص باز کنید. بدون شک، شرایط و مشخصات آسیا با آمریکای شمالی و با اروپا متفاوت است. داشتن ابزاری برای تحلیل هر سشن، به درک بهتر و کامل تری از شرایط بازار کمک خواهد کرد.

 

تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی یکی از ابزارهای مهم برای تحلیل سشن های کریپتو است. با کمک این ابزار، از رویدادهای آینده و اخبار محرک بازار مطلع خواهید شد. در این تقویم ها اطلاعاتی پیرامون کنفرانس، راه اندازی توکن، اطلاعیه و … وجود داشته که همه، بر قیمت ارزهای دیجیتال اثر دارند.

معامله گرها و سرمایه گذاران با دنبال کردن این اخبار، از شرایط بازار آگاه می شوند.

 

نمودار های تکنیکال

نمودار قیمت و ابزارهایی که بر اساس آن ساخته شده می شود (مانند اندیکاتور)، ابزار مناسبی برای تحلیل سشن های کریپتو هستند. نمودارهای قیمتی مانند کندل استیک (Candle Stick)، الگوهای قیمتی و روندها را در هر سشن شناسایی و تحلیل می کند.

 

اندیکاتور

اهمیت سشن های کریپتو چنان زیاد است که بسیاری از معامله گران و توسعه دهندگان، ابزار تحلیل شخصی سازی شده را ایجاد می کنند. برای نمونه می توان در سایت “Trading View”، تعدادی از بهترین تحلیل ها بر اساس اندیکاتورهای تحلیل سشن را پیدا کرد.

این ابزارها، قیمت بیتکوین بر اساس هر سشن را نمایش می دهند. با کمک این ابزارها، درک بیشتری نسبت به اندیکاتورها و نمودارهای عادی، برای معامله گر فراهم می شود.

 

اخبار بازار

اخبار بازار را، می توان از مهم ترین محرک های سشن های کریپتو دانست. وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و کانال های معتبر، اخبار روزانه را منتشر می کنند. به سادگی می توان با پیگیری آن ها، شرایط هر سشن را بررسی و تحلیل کرد.

 

icon ifxhome 46 سشن های کریپتو جمع بندی و نظر نویسنده درباره سشن های کریپتو

یکی از اصلی ترین تفاوت های سشن معامله ارزهای دیجیتال با فارکس، 24 ساعته بودن آن در 365 روز سال است. امکان معامله رمز ارزها، در تمام شبانه روز میسر شده است. این موضوع در برخی از سشن ها، در حجم معاملات، نوسان و نقدینگی بازار متفاوت است.

اثر مستقیم سشن های کریپتو، بر میزان کارمزدهای دریافتی و قیمت ارزهای دیجیتال نمود پیدا می کند. برای افزایش موفقیت و سودآوری در معاملات، به اخبار، ابزارهای تحلیل، اندیکاتورها در سشن معاملاتی کریپتو توجه کنید.

با کمک این موارد، استراتژی ترید و سیگنال کریپتو را تغییر یا بروز رسانی نمایید. هرکدام از این ابزارها، بسته به سشن های کریپتو نیز متفاوت هستند. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹سشن های کریپتو به دلایل مختلفی برای معامله گران ارز دیجیتال مهم هستند:

 • شناسایی زمان بالا رفتن معاملات: حجم معاملات در هر سشن کریپتو متفاوت است. آگاهی از این در انتخاب زمانی معاملاتی، تاثیر گذار است.
 • کشف فرصت های سودآور: نوسانات قیمت در هر سشن کریپتو نیز، متفاوت است. با درک این موضوع می توانید از فرصت های خرید و فروش در زمان های مناسب، استفاده کنید.
 • مدیریت ریسک: آگاهی از سشن های کریپتو، به مدیریت ریسک معاملات کمک خواهد کرد.

🔹برخلاف بازار فارکس که در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است، بازار ارزهای دیجیتال 24 ساعته و در 7 روز هفته فعال است. با این حال، حجم معاملات و نوسانات قیمت در هر سشن کریپتو، متفاوت است.

 

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶