icon ifxhome 05 تعطیلات فارکس در کریسمس تعطیلات فارکس در کریسمس – ساعت فعالیت بازار فارکس در پایان سال

با آغاز فصل زمستان بسیاری از معامله گران در سراسر جهان، خود را برای تغییرات در ساعت کار فارکس آماده می کنند. اثر این تغییرات در برنامه ریزی روزانه معامله گران و استراتژی های فارکس، کاملا مشهود است. در فصل زمستان، ساعت کاری بازار فارکس [که به وقت گرینویچ GMT تنظیم می شود] دستخوش تغییراتی می شود.

با توجه به تعطیلات پایان سال و مراسم مختلف [کریسمس، ژانویه، شکرگذاری و …]، آگاهی از ساعت کاری و روزهای غیر فعال بازار، اهمیت زیادی دارد. در زمان تعطیلات فارکس در کریسمس، میزان نقدینگی و نوسان در این بازار، به شدت کاهش پیدا می کند.

تعطیلی بازار فارکس و تغییر ساعت ها در آن، بر بازه های زمانی معاملاتی اصلی از جمله سشن های آسیایی، اروپایی و آمریکایی تأثیرگذار است. این تغییرات، به خصوص برای معامله گرانی که در ایران فعالیت می کنند و باید ساعت فارکس در زمستان به وقت ایران را دنبال کنند، چالش برانگیز است.

درک این تغییرات و تطبیق با آن ها، در بهبود عملکرد معاملاتی و استفاده مؤثر از بهترین زمان معامله در فارکس در زمستان کاملا مشهود است. در این مقاله از خانه فارکس من، به بررسی تعطیلات فارکس در کریسمس و تغییر ساعت کاری آن، می پردازیم.

تعطیلات فارکس در کریسمس، تعطیلات فارکس در کریسمس، تعطیلات فارکس در کریسمس چند روز است

 

زمان تعطیلات فارکس در کریسمس 2024

بازار فارکس در ایام خاصی از سال که با تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی مطابقت دارد، تعطیل می شود. این تعطیلات، شامل چند روز خاص در اواخر دسامبر و ابتدای ژانویه هستند.

معمولاً در این زمان ها، فعالیت های معاملاتی به شدت کاهش یافته و بیشتر بروکرها و موسسات مالی، تعطیل هستند. این کاهش فعالیت، منجر به کاهش نقدینگی در بازار و افزایش اسپردها خواهد شد. به معامله گران توصیه می شود که در این دوره ها، از انجام معاملات خودداری کرده یا احتیاط بیشتری به خرج دهند!

این امر به ویژه برای کسانی که به دنبال بهترین زمان معامله در فارکس در زمستان هستند، مهم است. زیرا تعطیلات فارکس در کریسمس، بر برنامه ریزی های معاملاتی افراد تاثیرگذار است.

زمان تعطیلات فارکس در کریسمس 2024:

  • یکشنبه 24Dec: تعطیلات در کشورهای نیوزلند و انگلیس؛
  • دوشنبه 25Dec: کریسمس در بیشتر کشورهای جهان [امریکا، انگلیس، هنگ کنگ، استرالیا، آلمان و …]؛
  • سه شنبه 26Dec: تعطیلات کریسمس در سایر کشورها؛
  • یکشنبه 31Dec: سال نو میلادی؛
  • دوشنبه 1Jan: آغاز سال نو میلادی (2024)؛
  • سه شنبه 2Jan: تعطیلات سال نو میلادی است.

در نظر داشته باشید که تعطیلات، ممکن است بر اساس تقویم میلادی و موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد. بنابراین مهم است که معامله گران پیش از برنامه ریزی معاملات خود در این ایام، تقویم تعطیلات فارکس در کریسمس را بررسی کنند.

 

icon ifxhome 55 تعطیلات فارکس در کریسمس ساعت باز و بسته شدن فارکس در زمستان به وقت ایران

در فصل زمستان، ساعت کار فارکس با توجه به تغییرات ساعت زمستانی در نقاط مختلف جهان تنظیم می شود. ساعت شروع فارکس در زمستان و ساعت اتمام آن به وقت ایران، اغلب به دلیل تغییرات ساعت در کشورهای دیگر، با تأخیر یا تقدم نسبت به ساعت های معمول بازار اعمال می شود.

این موضوع اهمیت دقیق بودن زمان بندی ها و تنظیمات ساعت معاملاتی را، برای دستیابی به موفقیت در بازار فارکس افزایش می دهد. ساعات کاری بازار فارکس در زمستان به وقت ایران:

  • سیدنی: از ساعت 00:30 بامداد تا 09:30 صبح؛
  • توکیو: از ساعت 03:30 بامداد تا 12:30 بعد از ظهر؛
  • لندن: از ساعت 10:30 صبح تا 19:30 شب؛
  • نیویورک: از ساعت 16:30 عصر تا 01:30 بامداد روز بعد می باشد.

 

دلیل تفاوت ساعت کار فارکس در تابستان و زمستان

تغییرات ساعت کار فارکس بین فصل های زمستان و تابستان، به دلیل اعمال ساعت تابستانی و زمستانی در کشور های مختلف است. این امر موجب می شود تا ساعت های باز و بسته شدن بازار های مالی جهانی، در طول سال تغییر کند.

تغییر ساعت، در کشورهایی مانند ایالات متحده و اروپا بوده که این رویه را دنبال می کنند. این تغییر، معمولا یک ساعت به جلو در تابستان و یک ساعت به عقب در زمستان است. این امر باعث می شود که ساعت فعالیت سشن های مختلف بازار فارکس، به وقت محلی تغییر کند.

این موضوع در نوسان گیری [در زمان باز/بسته شدن] و شناسایی فرصت های معاملاتی، تاثیرگذار است.

 

ساعت کاری سشن های مهم فارکس در زمستان

در فصل زمستان، ساعت کاری بازار به دلیل تغییرات مناطق زمانی و نزدیکی به تعطیلات کریسمس در فارکس، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. معامله گران باید توجه داشته باشند که ساعت کار فارکس در زمستان، تحت تأثیر تغییرات ساعت در بسیاری از کشورها قرار می گیرد.

به طور خاص، سشن های معاملاتی عمده در فارکس شامل سشن آسیا (توکیو) که از ساعت 00:00 تا 09:00، سشن اروپا (لندن) که از 08:00 تا 17:00، و سشن آمریکا (نیویورک) که از 13:00 تا 22:33 به وقت GMT فعالیت دارند، تغییراتی را ممکن است تجربه کنند.

 

icon ifxhome 29 تعطیلات فارکس در کریسمس بهترین ساعت فعالیت در بازار فارکس در زمستان چند است؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

برای معامله گران فارکس، دانستن بهترین ساعت های معاملاتی در زمستان، بسیار کلیدی است. زیرا نوسانات بازار و حجم معاملات، تحت تأثیر تغییر ساعت ها و تعطیلات زمستانی فارکس قرار می گیرد.

به طور کلی، بهترین زمان برای معامله زمانی است که بازارهای بزرگ مانند لندن و نیویورک همپوشانی دارند. یعنی حدود 08:00 تا 12:00 به وقت “GMT”. این موضوع، با کمک اندیکاتور و نرم افزار سشن فارکس نیز، قابل مشاهده است.

در این بازه زمانی، حجم معاملات در اوج خود قرار دارد. این امر به افزایش نوسانات و فرصت های معاملاتی، منجر خواهد شود. همچنین باید توجه داشت که تعطیلات فارکس در کریسمس ، ممکن است تأثیر منفی بر حجم معاملات و نوسانات بازار داشته باشد.

بر پایه استراتژی معاملاتی، ساعت و سشن بازار مورد نظر را انتخاب کنید. معامله گران اسکالپر در فارکس، به دنبال بیشترین نوسانات، در زمان های کوتاه هستند. در مقابل معامله گران روزانه، نوسان گیری را در طول 24 ساعت یا بیشتر انجام می دهند.

در صورت نیاز به راهنمایی، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹تعطیلات کریسمس با کاهش حجم معاملات و نوسانات، به خصوص در روزهای نزدیک به کریسمس، تأثیر قابل توجهی بر بازار فارکس [نقدینگی و قیمت های بالاتر نمادها] خواهد داشت.

🔹بسیاری از معامله گران و کارکنان بروکرها، در کریسمس تعطیلات می گیرند، به همین دلیل نقدینگی و حجم معاملات در بازار به شدت کاهش می یابد. این امر می تواند منجر به نوسانات غیرقابل پیش بینی و افزایش اسپردها شود.

🔹معامله در کریسمس، می تواند بسیار خطرناک باشد! نقدینگی و حجم معاملات، به شدت کاهش یافته که منجر به نوسانات غیرقابل پیش بینی و افزایش اسپردها، می شود. همچنین، ممکن است برخی از جفت ارزها به دلیل تعطیلات در کشورهای مختلف، بیشتر یا کمتر معامله شوند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶