icon ifxhome 70 مسابقات فارکس مسابقات فارکس (Forex Contest) چیست؟ – نحوه شرکت در مسابقات بروکر ها

یکی از بخش های جذاب در بروکرهای فارکس، مسابقه (contest) در حساب های واقعی و دمو است. تفاوت اصلی مسابقه فارکس در حساب های واقعی و دمو، برنده شدن بدون نیاز به سرمایه گذاری [واریز وجه] و میزان استرس معامله گران است.

مسابقه بروکر های فارکس، بصورت دوره ای برای معامله گران برگزار می گردد. در این مسابقات بسته به میزان ترید (حجم معاملات) در مدت زمان مشخص، جوایز به نفرات برتر برا اساس سود کسب شده اهدا می شود.

در زمان شروع تمام شرکت کننده ها، شرایط یکسانی مانند مبلغ دارایی، حداکثر اهرم، زمان معین، پلتفرم معاملاتی و … دارند. مسابقات بروکر ها برای جذب معامله گران جدید و افزایش جذابیت مشتریان فعلی، برگزار می شود.

مسابقات فارکس، مسابقه فارکس، مسابقات بروکر ها

جوایز مسابقات فارکس به چند صورت، پرداخت می شود. این جوایز شامل پول نقد، خودرو، تلفن همراه، کامپیوترهای شخصی، افزایش موجودی با اعتبار و … دسته بندی شده است. از مزیت های شرکت در مسابقه ترید در فارکس:

 • افزایش تجربه در معاملات؛
 • درک صحیح فشار روانی و استرس؛
 • وفاداری مشتریان به بروکرها؛
 • جذب معامله گران جدید؛
 • و موارد دیگر می باشد.

در مفاله امروز خانه فارکس من، به معرفی مسابقات فارکس خواهیم پرداخت. بهترین مسابقه تریدر فارکس، در بروکرها را بررسی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 37 مسابقات فارکس انواع مسابقات در فارکس

در بروکرهای فارکس، مسابقات در حساب های واقعی (Real) و آزمایشی (Demo) برگزار می شود. این موضوع در بسیاری از بروکرهای باینری آپشن نیز، قابل مشاهده است. مسابقات در حساب های واقعی فارکس در مقایسه با دمو، بصورت دوره ای و در تعداد بیشتری انجام می شود.

مسابقه فارکس دمو، مسابقات دمو فارکس، مسابقات دمو ترید فارکس

 

مسابقات دمو فارکس

یکی از بهترین مسابقات فارکس، در حساب دمو یا آزمایشی بروکرها ارائه می شود. مسابقه ترید دمو، یک رقابت برای آزمایش مهارت های معاملاتی (استراتژی ها) و بدون ریسک ضرر است. مسابقات دمو در مدت زمان مشخص با سرمایه مجازی، برای کسب بیشترین سود و دریافت جوایز آغاز می شود.

در مسابقه فارکس دمو، دانش و مدیریت سرمایه معامله گران مبتدی قابل محک زدن است. برخلاف تصور بسیاری از شرکت کننده ها، مسابقه دمو فارکس نیز با استرس و دلهره همراه است. تمام تجربیات در حساب های آزمایشی، باید در مدت زمان مشخص بصورت عملی اجرا شود.

 

مسابقات ترید واقعی در فارکس

در مقایسه با مسابقات دمو، در حساب های زنده باید پول واقعی واریز کرد. شرکت کنندگان در مسابقات فارکس واقعی، عمدتا تریدرهای حرفه ای و با تجربه هستند. مدیریت ریسک، سرمایه و زمان از فاکتورهای اصلی موفقیت در مسابقات زنده در فارکس است.

کسب بیشترین سود، انجام بیشترین حجم معاملاتی در پایان مسابقات، نفرات برتر را مشخص خواهد کرد.

 

icon ifxhome 45 مسابقات فارکس مسابقات ترید فارکس چگونه انجام می شود؟

مسابقات فارکس در بروکرها، بدون تکمیل ثبت نام و احراز هویت قابل انجام نیست. البته این موضوع برای مسابقات دمو در بعضی از کارگزاری ها، این پیش شرط را ندارد. برای شروع، ابتدا باید بروکر را انتخاب کنید. سپس شارژ حساب معاملاتی را، تکمیل نمایید.

بسته به نوع پلتفرم (متاتریدر 4، متاتریدر 5 یا پلتفرم اختصاصی)، ثبت نام در مسابقات انجام می شود. در بعضی از بروکرها، اجازه ثبت نام تا قبل از شروع مسابقه داده شده است. در کارگزاری های دیگر، امکان شرکت تا بعد از شروع مسابقه نیز وجود دارد.

بعد از آغاز مسابقه فارکس، زمان مشخص خواهد شد. این موضوع ممکن است کمتر از 24 ساعت، 1 هفته یا شاید 1 ماه نیز طول بکشد. با استفاده از جدول ارائه شده در کارگزاری ها، تعداد معاملات، نفرات برتر، حجم معاملاتی، میزان دارایی و … بصورت عمومی نمایش داده می شود.

قوانین مسابقات فارکس، بسته به نوع بروکر نیز متغییر است. نفرات برتر بر اساس بیشترین حجم، بیشترین سرمایه یا بالاترین میزان سود در قرعه کشی شرکت خواهند کرد. کسب حداقل سود یا حجم معاملات (لات) در بیشتر مسابقات، معیار شرکت در قرعه کشی است.

در پایان و بر اساس قوانین، به نفرات برتر [1-3 نفر یا تا 10 نفر] جوایز اهدا خواهد شد.

 

icon ifxhome 64 مسابقات فارکس مزایا و معایب مسابقات در فارکس

مسابقه ترید در فارکس [در حساب دمو یا واقعی]، مزایا و معایبی نیز دارد.

 

مزایای مسابقات فارکس

 • کسب تجربه در معاملات با توجه به رقابتی بودن مسابقات
 • دریافت جوایز واقعی و با ارزش
 • نداشتن ریسک و خطر از دست دادن سرمایه

معایب مسابقه در فارکس

 • استفاده از استراتژی های اشتباه در مسابقات دمو و رایگان
 • انجام معاملات با ریسک زیاد برای کسب جایزه
 • تعداد زیاد شرکت کنندگان در مسابقات دمو

 

icon ifxhome 61 مسابقات فارکس نحوه موفقیت در مسابقات بروکر ها

فاکتورهای مختلفی برای کسب سود یا پیروزی در مسابقات فارکس، تاثیرگذار هستند. البته رعایت این موارد، به معنی پیروزی قطعی در مسابقات نیست. اما شانس موفقیت را، تا حدود زیادی بالا خواهد برد.

 

انتخاب مسابقه مناسب

اولین قدم برای موفقیت، انتخاب مسابقه مناسب در فارکس است. با وجود تبلیغات گسترده پیدا کردن مسابقه (contest) و تطابق با شرایط معامله گر، مقداری دشوار به نظر می رسد. مقررات، نحوه برگزاری، جوایز و … در بروکرها بسیار متفاوت است. مطالعه شرایط شرکت در مسابقات، کمک زیادی به انتخاب خواهد کرد.

 

تعیین استراتژی معاملاتی

قبل از شروع مسابقه، نوع استراتژی خود را تعیین کنید. اگر بدنبال کسب سود کم در زمان کوتاه هستید، به سراغ استراتژی های اسکالپ در فارکس بروید. میانگین متحرک (Moving Averages)، تحلیل های تکنیکال با بررسی نقاط شکست و … ساده ترین استراتژی های قابل استفاده هستند.

 

انجام تمرین های پیاپی

شرکت در مسابقات فارکس، شباهت زیادی به مسابقه های ورزشی دارد. بدون داشتن تمرین، کسب موفقیت امکان پذیر نیست. با کمک حساب های آزمایشی، معاملات و استراتژی های خود را اجرا کنید. البته شرایط بازار و قیمت گذاری نمادها، در حساب های آزمایشی و ریل متفاوت است.

 

استفاده از ژورنال معاملاتی

درج تاریخچه معاملات، مشاهده عملکرد استراتژی ها، میزان بازده یا ضرر و … با کمک ژورنال های معاملاتی قابل انجام است. تحلیل عملکرد معاملاتی در گذشته، بهترین مربی آموزشی برای معامله گران است.

 

پیگیری اخبار بازار فارکس

بیشترین تاثیر در قیمت دارایی های بازار فارکس، توسط رویدادهای مهم خبری اتفاق می افتد. حتما نسبت به اخبار بازار، آگاهی و به روز رسانی مداوم انجام دهید.

 

رعایت خونسردی و اعتماد به نفس

حذف فاکتورهایی مانند ترس، استرس، طمع و … بیشترین کمک برای کسب موفقیت در مسابقات را خواهد داشت. تصمیمات ضعیف بر پایه احساسات، شما را از پیروزی دور خواهد کرد.

 

تلاش مجدد و بی وقفه

اگر در مسابقات فارکس موفق به دریافت جایزه نشده اید، دست از تلاش برندارید. موفقیت در کسب نتیجه عالی، فقط با تمرین و تلاش مجدد بدست خواهد آمد. هر چقدر تعداد شرکت در مسابقات بیشتر باشد، شانس پیروزی نیز افزایش خواهد یافت.

 

icon ifxhome 43 مسابقات فارکس بهترین مسابقات فارکس در کدام بروکرها است؟

برگزاری مسابقات بروکرها، بصورت ثابت [هفتگی یا ماهانه] یا در مناسبت های خاص [جشنواره پاییز، زمستانه، شب یلدا و …] انجام می شود. در جدول زیر، بهترین مسابقات فارکس در بروکرها را معرفی خواهیم کرد.

نام بروکر نوع مسابقه
بروکر آلپاری مسابقه واقعیت مجازی – مسابقات دوره ای
بروکر لایت فارکس مسابقه دمو لایت فایننس
بروکر آمارکتس مسابقات دوره ای (بلک فرایدی و …)
بروکر ویندزور مسابقه معاملات در حساب زنده
راهنمای انتخاب بروکر پشتیبانی تلگرام
مسابقه آلپاری، مسابقات آلپاری، مسابقه دمو آلپاری

مسابقات آلپاری

یکی از کارگزاری های قدیمی و فعال در بازار ایران، بروکر آلپاری است. در این بروکر، مسابقات بصورت دمو و زنده ارائه شده است. بسته به نوع مسابقات ترید در این بروکر، جوایز تا سقف 1000$ نیز به نفرات برتر اهدا می گردد.

مسابقات آلپاری

مسابقه لایت فارکس،مسابقه دمو لایت فارکس، مسابقه لایت فایننس

مسابقات لایت فارکس

در بروکر لایت فارکس، مسابقات در حساب دمو و زنده بصورت دوره ای برگزار می شود. جدیدترین مسابقه لایت فارکس، مسابقات 100 بزرگ با جوایزی مانند خودرو در حال برگزاری است.

مسابقات لایت فارکس

مسابقات ویندزور، مسابقه ویندزور، مسابقات بروکر ویندزور

مسابقات ویندزور بروکرز

با ثبت نام، شارژ حساب و انجام معاملات در ویندزور، در مسابقات این کارگزاری شرکت کنید. جوایزی مانند خودروی برقی تسلا، بی ام و X3، کامپیوتر، تلفن همراه و … به نفرات برتر اهدا می گردد.

مسابقات ویندزور

 

icon ifxhome 65 مسابقات فارکس شرکت در مسابقات فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

یکی از جذاب ترین قسمت ها در بروکرهای فارکس، مسابقات (contest) است.

مسابقه ترید در فارکس، در حساب های آزمایشی و زنده برگزار می شود. بسته به نوع بروکر شرایط مانند بیشترین حجم معاملاتی، بالاترین سود حاشیه ای کسب شده یا بیشترین موجودی در پایان مسابقات، نفرات برتر را مشخص می کند.

مهمترین مزیت شرکت در مسابقات دمو فارکس، کسب مهارت و افزایش تجربه معاملاتی است. برای انتخاب بهترین مسابقات فارکس در کارگزاری ها، با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹در بروکرهای فارکس برای جذب معامله گران جدید، بخشی با عنوان مسابقات طراحی و ارائه شده است. مسابقات فارکس در حساب های زنده (ریل) یا دمو برگزار می گردد.

🔹مسابقه بروکر های فارکس، بصورت دوره ای یا ثابت برگزار شده و بهترین مسابقات فارکس:

 • مسابقه بروکر لایت فارکس؛
 • مسابقات ویندزور بروکرز؛
 • و مسابقه واقعیت مجازی آلپاری می باشد.
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎