icon ifxhome 45 نفت در فارکس نماد نفت در فارکس – بهترین بروکر برای ترید نفت کدام است؟

 

نفت (Oil)، یکی از با ارزش ترین کالاهای اساسی در زندگی روزمره همه انسان ها می باشد. نفت خام، به عنوان اصلی ترین منبع تولید و پیشرفت در جوامع بشری به حساب می آید. البته با تغییر شرایط تولید، بسیاری از انرژی های تجدید پذیر، به مرور جایگزین طلای سیاه خواهد شد.

در بازار فارکس و بسته به نیاز، نماد نفت در قراردادهای آتی (Futures) معامله می شود. شناخته شده ترین بازارهای معاملاتی در نماد نفت فارکس، به ترتیب بازار بورس کالای نیویورک [NYMEX] و بازار بورس بین قاره ای [ICE] می باشد.

در میان بهترین بروکرهای فارکس در ایران، نماد نفت در دسته بندی کالاهای با ارزش بصورت “CFD” معامله می شود. البته ترید نفت در فارکس ممکن است به صورت نقدی (Spot)، در کارگزاری ها نیز ارائه گردد. عوامل زیادی در تغییر قیمت این کالای با ارزش، در معاملات فارکس دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نماد نفت در فارکس،معاملات نفت در فارکس، شاخص نفت در فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی نماد نفت فارکس به همراه نحوه معاملات در بروکرها خواهیم پرداخت. مواردی مانند تحلیل بازار نفت، انواع شاخص ها، اثرگذاری اخبار و ساعت معامله طلای سیاه در فارکس را بررسی خواهیم کرد.

 

جزییات معامله نفت در بازار فارکس

©️نام مقاله معامله نفت در بازار فارکس
$ارز پایه برای قیمت گذاری (همبستگی) دلار امریکا (USD)
تعداد نمادهای نفت در Forex <160 نماد
نفت خام امریکا USOIL
نفت وست تگزاس اینترمدیت WTI
نفت برنت انگلستان UKOIL (Brent)
نفت خام کانادا CADOil
نفت خام دبی DCO
نفت رفرنس اوپک OPEC Refrence
نفت خام روسیه RUSOil
نفت خام چین CNOil
نفت خام هند INROil
نفت بسکت BCO
☎️راهنما و مشاوره تخصصی
پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 26 نفت در فارکس انواع نماد نفت در فارکس چیست؟

 

کشورهای زیادی به عنوان تولید کننده نفت در جهان، فعالیت می کنند. شناخته شده ترین نمادهای نفت در بازار فارکس:

 • نفت برنت در فارکس؛
 • نفت وست تگزاس اینترمدیت؛
 • و نفت خام امریکا می باشد.

در حال حاضر، بیش از 160 نماد نفت در بازارهای فارکس به معامله گران ارائه شده است. بیشترین تقاضا و معاملات در بروکرهای فارکس، مربوط به نمادهای نفت برنت، نفت خام امریکا و وست تگزاس می باشد. بصورت کلی، نماد نفت در پلتفرم های تریدینگ ویو و متاتریدر با مشخصه یکسان به معامله گران، ارائه شده است.

شرایط معاملاتی این نمادها، بسته به نوع بروکر [حداقل اسپرد، کمیسیون، نرخ سواپ در معاملات باز و …] متفاوت می باشد. قیمت گذاری نفت در معاملات فارکس، بر پایه دلار امریکا ($) صورت می گیرد. رابطه همبستگی نفت و دلار امریکا (USD)، بصورت معکوس می باشد.

هرچقدر ارزش دلار امریکا افزایش داشته باشد، بابت خرید هر بشکه نفت قیمت کمتری پرداخت خواهد شد [و برعکس]. بر اساس آخرین آمارها در سال 2023، 10 کشور با بیشترین تولید نفت روزانه (میلیون بشکه):

 1. ایالات متحده امریکا – 11,567,000
 2. روسیه – 10,503,000
 3. عربستان سعودی – 10,225,000
 4. کانادا – 4,656,000
 5. عراق – 4,260,000
 6. چین – 3,969,000
 7. امارات – 2,954,000
 8. برزیل – 2,852,000
 9. کویت – 2,610,000
 10. و ایران 2,546,000 می باشد.
ترید نفت در فارکس، تحلیل نفت فارکس، بازار نفت فارکس
معاملات نفت در فارکس – بیشترین تولیدکنندگان نفت در بازار جهانی

 

معاملات نفت برنت (Brent/BCO) در فارکس

 

یکی از مهمترین معیارهای قیمت گذاری نفت جهانی، نفت برنت دریای شمال [نفت خام و شیرین] می باشد. نام برنت از یکی از صدها میادین نفتی در خلیج مکزیک، گرفته شده است. همچنین این کالای با ارزش در مقایسه با سایر نمادهای نفت، ویژگی هایی مانند تراکم، گازهای خروجی و ترکیبات شیمیایی کمتری دارد.

نماد معاملاتی نفت برنت در بازار فارکس، “Brent” یا “BRN” تحت تاثیر عوامل متعددی تغییر می کند. مجموعه فاکتورهای اقتصادی (تولید و عرضه)، سیاسی (تصمیمات اوپک)، شرایط جغرافیایی و حوادث، تصمیم دولت ها (کاهش قیمت نفت، افزایش مالیات و …)، تغییرات در اقتصاد جهانی و سیاست ها (تحریم، رکود، رونق و …) بر قیمت نفت برنت اثرگذاری دارند.

نحوه معامله نفت در فارکس، نماد شاخص نفت در فارکس، مفت در بازار فارکس
نمودار فیمت نفت برنت در فارکس

شرکت هایی مانند بریتیش پترولیوم (BP)، سین اوپک چین، اکسون موبیل، توتال و رویال داچ شل بیشترین استخراج و تولید نفت برنت دریای شمال را بر عهده دارند. نماد نفت برنت در تریدینگ ویو، به اختصار “Brent Oil” می باشد.

 

بهترین بروکر برای معاملات نفت برنت در فارکس کدام است؟

 

در میان کارگزاری های فارکس معتبر، بروکرهایی که امکان خرید/فروش نماد نفت برنت را ارائه کرده اند، در جدول زیر معرفی شده است.

معاملات نفت در فارکس – بهترین بروکرها برای معاملات نفت برنت
نام بروکر نماد نفت برنت بهترین حساب حداقل اسپرد حجم لات کمیسیون
بروکر آلپاری BRN ECN MT5, Pro ECN MT4 از 0.0 پیپ 1,000 $1.6
بروکر لایت فارکس UKBRENT ECN از 11.2 پیپ 10 $0.5
بروکر ویندزور UKBRENT Zero از 0.03 پیپ 1,000 $8
بروکر آمارکتس BRN ECN از 5.0 پیپ 1,000 $10
بروکر ارانته UKOIL VIP از 0.2 پیپ 1,000 $3

 

تفاوت نفت خام برنت و وست تگزاس (WTI) چیست؟

 

بر اساس منشا تولید نفت، نام گذاری بر این کالای با ارزش صورت می گیرد. همانطور که پیش تر اشاره شد، نفت برنت از میادین واقع در دریای شمال [جزایر شتلند و نروژ]، استخراج شده و در اروپا، افریقا و خاورمیانه مصرف می شود.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت، از میادین واقع در ایالات متحده امریکا استخراج و روانه بازار می گردد. از شباهت های اصلی بین این دو محصول، تبدیل آسان به بنزین، سبک و شیرین بودن می باشد. نفت “Brent” و نفت “WTI”، در بازار فارکس به عنوان کالای غالب جهت قیمت گذاری، شناخته می شوند [بیشترین درصد ارائه شده در این دسته بندی].

سازمان جهانی اوپک که از 13 کشور صاحب نام در تولید نفت تشکیل شده، مبنای قیمت گذاری را نفت برنت دریای شمال “BRN” تعیین کرده است. یکی از اصلی ترین تفاوت های این دو نماد با ارزش، همین موضوع می باشد.

 

icon ifxhome 29 نفت در فارکس معاملات نفت در فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

یکی از با ارزش ترین کالاهای ارائه شده در فارکس، نفت در بخش انرژی بروکرها می باشد. شاخص نفت در فارکس با نمادهای “BRN” نفت برنت دریای شمال، “WTI” نفت وست تگزاس اینترمدیت و “UScurde” نفت خام امریکا قابل معامله می باشد.

بسته به نوع بروکر شرایط ترید روی نفت نیز متفاوت بوده و با حداقل واریز 20$، می توان این نماد با ارزش را معامله کرد. بیشتر قراردادهای ارائه شده در نماد معاملاتی نفت در فارکس، بصورت “CFD” یا مابه التفاوت می باشد.

معاملات “CFD” در نفت، ریسک بسیار زیادی (نوسانات دائمی، اتفاقات لحظه ای، رویدادهای مهم و …) را به همراه دارد. برای شروع ترید نفت در فارکس و دریافت مشاوره،با کارشناسان حرفه ای خانه فارکس من از طریق پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹معامله نفت در فارکس با نمادهای “BRN”، “BRENT”، “WTI”، “USDOil” شناخته می شود. این کالای با ارزش با نمادهای دیگری مانند “UKOil”، “USCrude” و … نیز در دسترس معامله گران می باشد.

🔹با توجه به محدودیت ارائه سرویس کارگزاری ها در ایران، بهترین بروکرها برای معاملات یا ترید نفت در فارکس:

 • بروکر آلپاری؛
 • بروکر لایت فارکس؛
 • بروکر ویندزور؛
 • بروکر آی سی ام بروکرز؛
 • بروکر آمارکتس؛
 • بروکر فیبوگروپ؛
 • و بروکر ارانته می باشد.

نظرات (3)

 • چرا نویسنده محترم شما به اثرات سیاسی و اقتصادی مقاله نپرداخته است و توجه داشته باشید که اثرات سیاسی و اقتصادی بر قیمت نفت مهم است و نحوه استفاده از این اطلاعات در استراتژی‌های معاملاتی بسیار کمک کننده است.
  چرا کمک کننده است؟ زیرا ارائه استراتژی‌ های معاملاتی مخصوص نفت می‌ تواند به معامله‌ گران کمک کند تا با دیدگاهی استراتژیک به معاملات نفت نزدیک شوند و به انجام امورات مربوط به معامله بپردازند.

 • من از مقاله ای که با عنوان نماد نفت در فارکس چیست؟ معامله (Oil) [شاخص+نمودار+تحلیل] خوشم اومد چون به طور جامع به بررسی اهمیت نفت در بازار فارکس و نحوه معامله آن می‌پردازد.
  نویسنده این مقاله اطلاعات کافی داشته است زیرا این مقاله شامل اطلاعات مفیدی در مورد نمادهای نفت مختلف، تفاوت بین نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) است. همچنین ایشان نکاتی برای انتخاب بهترین بروکر برای معاملات نفت بیان کرده است.

 • در مقاله به تفاوت‌های اصلی بین نفت برنت و نفت وست تگزاس {WTI} اشاره شده است.
  حال مایلم بدانم که با توجه به این تفاوت‌ها، چگونه یک معامله‌گر می‌تواند استراتژی معاملاتی خود را برای سرمایه‌گذاری روی این دو نوع نفت تنظیم کند تا بیشترین سود را کسب کند؟

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎