icon ifxhome 49 کلاهبرداری ربات فارکس کلاهبرداری ربات فارکس از شایعه تا واقعیت!

 

آیا ربات معامله گر فارکس، واقعاً آن چیزی است که نمایش داده می شود ؟ آیا این ربات ها، سود های کلان بدون ریسک را می دهند؟ با مطالعه مقاله امروز خانه فارکس من، درک درستی نسبت به ادعاهای برخی از ربات های فارکس، و نحوه تشخیص نوع کلاهبردار آن دست پیدا خواهید کرد.

در این مقاله، ابتدا نحوه عملکرد ربات تریدر در فارکس را بررسی خواهیم کرد. سپس دلایل تبدیل شدن این نرم افزارها، به ابزاری برای کلاهبرداری را معرفی می کنیم. همچنین راه های شناسایی ربات های کلاهبردار و نکات مهم برای پیشگیری را، بصورت خلاصه ارائه خواهیم کرد.

کلاهبرداری ربات فارکس، ربات معامله گر، ربات تریدر

 

icon ifxhome 17 کلاهبرداری ربات فارکس کلاهبرداری ربات فارکس – ربات های فارکس چگونه کلاهبرداری می کنند؟

 

ربات های معامله گر (تریدر) ابزار (نرم افزار) هوشمند، جهت انجام معاملات فارکس بصورت خودکار هستند. بر پایه الگوریتم های ریاضی و استراتژی های معاملاتی تعریف شده، این نرم افزار بدون نیاز به نظارت، خرید/فروش دارایی های فارکس را انجام می دهند!

علیرغم تمام مزایای عالی استفاده از این نرم افزارها، کلاهبرداری ربات فارکس نیز در کمین معامله گران قرار دارد. در ادامه، مهمترین دلایل سوء استفاده از این ابزارها را معرفی خواهیم کرد.

 

ادعاهای بی پایه

 

برخی از ربات های فارکس، ادعاهای غیر واقعی در مورد بازدهی عالی [وین ریت با % بالا] در مدت زمان کوتاه دارند. این موضوع، بیشتر جنبه تبلیغاتی و جذب مشتریان را دارد.

 

عدم شفافیت

 

کلاهبرداری ربات فارکس معمولا، در نبود عملکرد شفاف اتفاق می افتد. نداشتن استراتژی معاملاتی درست، کمبود اطلاعات، پنهان کردن ضرر/زیان و … مهمترین فاکتورها در سوء استفاده از سرمایه کاربران است.

 

نتایج جعلی

 

برخی از ربات ها با استفاده از نتایج جعلی [نمایش موفقیت های گذشته]، سعی در جذب کاربران دارند. این نتایج ممکن است از داده های دستکاری شده یا کاملاً ساختگی تهیه شده باشند.

 

کمیسیون و هزینه های پنهان

 

بیشترین گزارش ها درباره کلاهبرداری ربات فارکس، از کمیسیون ($) و کارمزدهای پنهان این نرم افزارها است. تا زمان پایان معامله، درصد (%) و کمیسیون ربات های تریدر مشخص نخواهد شد.

 

نداشتن پشتیبانی یا بروز رسانی

 

نبود پشتیبانی و بروز رسانی های نرم افزار بسته به شرایط بازار، یکی از نشانه های کلاهبرداری ربات فارکس توسط سازندگان آن است.

برای اجتناب از کلاهبرداری توسط ربات های فارکس، انجام تحقیقات دقیق، بررسی اطلاعات و نظرات کاربران، خرید از سایت های معتبر و … بسیار کمک کننده هستند. البته درک این موضوع که هیچ استراتژی یا ابزاری، گارانتی سودآوری نمی کند، از الزامات پیش از استفاده از ربات های تریدر فارکس است.

 

icon ifxhome 39 کلاهبرداری ربات فارکس روش های پیشگیری از کلاهبرداری ربات فارکس

 

پیدا کردن ربات کلاهبردار فارکس، موضوع پیچیده ای است [نیازمند تجربه شخصی و تحقیقات گسترده]. با این حال، اتخاذ رویکردی آگاهانه و محافظه کارانه، خطر به دام افتادن را به شدت کاهش خواهد داد. در ادامه، روش های مهم برای پیشگیری از کلاهبرداری این ابزارها را، معرفی خواهیم کرد.

 

  • تحقیق و بررسی: قبل از خرید، نام ربات را جستجو کرده تا، بررسی و نظرات کاربران را مطالعه کنید. از منابع معتبر و تالار های گفتگوی آنلاین، استفاده کنید؛
  • اطلاعات شفاف و کامل: ربات معامله گر معتبر، اطلاعات کامل در مورد نحوه عملکرد، استراتژی های معاملاتی، پشتیبانی مشتری و راهنمای کاربری را ارائه می کند؛
  • داده های تاریخی و نتایج قابل احراز: یک ربات تریدر معتبر، اطلاعات و نتایج عملکرد گذشته را (History) نمایش می دهد؛
  • دوره های آزمایشی/برگشت وجه: اکثر ربات های تریدر فارکس، دوره آزمایشی یا سیاست بازگشت وجه [در صورت عدم رضایت] را ارائه کرده اند؛
  • پشتیبانی و بروز رسانی: ربات فعال و شناخته شده در بازار فارکس، دارای پشتیبانی و بروز رسانی منظم است؛
  • رگولاتوری و مجوزها: ربات های معتبر، دارای مجوز از نهادهای نظارتی مربوطه هستند؛
  • افت سرمایه و مدیریت ریسک: یک ربات قابل اطمینان باید در مورد افت سرمایه/”DrawDown”، شفاف بوده و قابلیت «مدیریت ریسک» و «کنترل ضرر/StopLoss» را ارائه دهد؛
  • تنوع در استراتژی ها: اکثر ربات های تریدر معتبر، چندین استراتژی معاملاتی [متناسب با سبک معامله گران] را پیشنهاد می دهند؛
  • منابع آموزشی: ارائه راهنما و منابع آموزشی توسط ربات های معامله گر، یکی از نکات مثبت در این خصوص است؛
  • پشتیبانی از پلتفرم های مختلف: اغلب ابزارهای اتوتریدینگ (اکسپرت/Expert)، در نسخه های ویندوز، تحت وب، تلفن های همراه و … ارائه شده اند.

 

icon ifxhome 31 کلاهبرداری ربات فارکس کلاهبرداری ربات فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

 

کلاهبرداری توسط ربات های معاملاتی فارکس، یک موضوع جدی و نگران کننده است! معامله گران باید نسبت به آن بسیار هوشیار بوده و با دقت، این نرم افزار را تهیه نمایند. این ربات ها با ادعای دروغین، عدم شفافیت، نمایش نتایج جعلی و سایر شیوه های فریبنده، کاربران را گمراه کرده و ضرر مالی را وارد می کنند.

معامله گران قبل از خرید/دانلود یک ربات، تحقیقات کاملی انجام داده و به دنبال شواهد (اطلاعات) مستقل باشند. قبول عدم تضمین سودآوری در معاملات نیز، در این بین اهمیت دارد. تبلیغات درباره استراتژی 90-100%، وین ریت بالای 70% و … تنها ادعای واهی بیش نیست.

برای ارتباط با کارشناسان خانه فارکس من، از طریق پشتیبانی تلگرام یا چت آنلاین در سایت اقدام نمایید.

سوالات متداول

🔹این ربات ها با ادعای غیر واقعی، فقدان شفافیت، نمایش نتایج جعلی و سایر روش ها، کاربران را فریب داده و منجر به ضرر مالی می شوند.

🔹با بررسی دقیق اطلاعات، نظرات کاربران، نتایج قابل احراز، وجود پشتیبانی و به روزرسانی مستمر، می توان ربات های نامعتبر را تشخیص داد.

🔹خیر، همواره خطر در استفاده از ربات های معاملاتی فارکس وجود داشته و نباید بیش از توان مالی، در این ابزارها سرمایه گذاری کرد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St041) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥
🤖 ربات طلا فارکس - سود بیشتر از معاملات طلا با ربات های تریدر 💯
📊 بررسی استراتژی فاندامنتال فارکس - تحلیل بنیادی/خبری در معاملات فارکس 💰