ifxhome icon 0132 ربات معامله گر همه چیز درباره ربات معامله گر – ربات معاملاتی [فارکس+کریپتو+باینری آپشن]

 

معاملات در بازارهای مالی [فارکس، ارزهای دیجیتال و باینری آپشن]، توسط تریدرها (معامله گران) انجام می شود. با پیشرفت حوزه تکنولوژی و هوش مصنوعی، ربات معامله گر نیز پا به این عرصه گذاشته است. بسیاری از معامله گران در فارکس، ارزهای دیجیتال و باینری آپشن، بدلیل نداشتن دانش کافی به سراغ معاملات خودکار می روند.

ربات های معامله گر فارکس برنامه یا نرم افزارهایی هستند که به صورت خودکار و بر اساس استراتژی و سیگنال فارکس اختصاصی، اقدام به باز/بستن پوزیشن [خرید/فروش] در این بازار می کنند. بدون نیاز به دخالت فرد، بهترین نقاط ورود و خروج توسط ربات معامله گر شناسایی و ترید، انجام می شود.

ربات معامله گر فارکس، ربات معامله گر ارز دیجیتال، ربات معامله گر فارکس رایگان

این ابزارهای معاملاتی، به دو صورت رایگان و پولی [تهیه اشتراک] در دسترس معامله گران مبتدی قرار گرفته است. بسته به نوع استراتژی ربات تریدر، معاملات با سود، ضرر یا سر به سر انجام می شود. از مزایای قابل توجه در استفاده از ربات معامله گر:

  • صرفه جویی در زمان؛
  • عدم نیاز به تحلیل بازار؛
  • عدم نیاز به داشتن دانش بازارها؛
  • حذف فاکتور احساسات و ترس از معاملات را می توان نام برد.

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی ربات های معامله گر خواهیم پرداخت. انواع ربات تریدر خودکار را، در بازارهای مختلف بررسی کرده و بهترین سایت های ارائه این ابزار را معرفی می کنیم.

 

icon ifxhome 18 ربات معامله گر ربات معامله گر چیست؟ – انواع ربات های ترید خودکار

 

ربات (Robot/Bot)، نوعی نرم افزار پیچیده بر اساس الگوریتم های ریاضی است که برای انجام معاملات خودکار، در بازارهای مالی استفاده می شود. ربات معامله گر قابلیت نصب بصورت نرم افزار، افزونه گوگل (Google Chrome Extension)، کانال تلگرام و … را دارند.

بصورت کلی، ربات های تریدر به دو دسته رایگان و پولی تقسیم بندی می شوند. ربات های رایگان که در بسیاری از سایت ها ارائه شده، بر اساس استراتژی های ساده و بدون الگوریتم خاصی به معامله گران ارائه شده است. استفاده از این ربات ها، خطر کلاهبرداری یا از دست رفتن سرمایه را نیز به همراه دارد!

نوع دیگر ربات تریدر، با تهیه اشتراک یا خرید در دسترس مشتریان است. ساخت ربات معامله گر فارکس، ارزهای دیجیتال و باینری آپشن، کاری بسیار پیچیده و زمان بری بوده و نیاز به دانش برنامه نویسی و بازارهای مالی نیز دارد.

ربات معامله گر ممکن است تنها قابلیت ترید در حساب های دمو (آزمایشی) را، داشته و به سرمایه معامله گران دسترسی نداشته باشد. در دسته بندی دیگر، انواع ربات معامله گر:

  • ربات تریدر فارکس؛
  • ربات معامله گر کریپتو (ارزهای دیجیتال)؛
  • و ربات های معامله گر در بروکرهای باینری آپشن تقسیم بندی شده اند.

هرکدام از این ربات ها، قابلیت معاملات در نماد و بازارهای مختلف (اسپات/نقدی، فیوچرز/آتی، آپشن، CFD و …) را دارند. در ادامه به بررسی انواع ربات های تریدر در بازارهای مالی، خواهیم پرداخت.

 

ربات معامله گر فارکس چیست؟

 

بازار فارکس (ارزهای خارجی)، یکی از بزرگترین بازارهای مالی با گردش روزانه بیش از هفت و نیم تریلیون دلار (US$7.5 trillion) است! این عدد در مقایسه با سایر بازارها مانند ارز دیجیتال، بسیار بزرگ است. با افزایش علاقه مندی به سرمایه گذاری در این بازار، ربات های معامله گر فارکس نیز توسط کاربران به کار گرفته شده اند.

در طی یک دهه اخیر تقاضای دانلود و دریافت ربات معامله گر فارکس رایگان، به شدت افزایش پیدا کرده است. این نشان از هجوم معامله گران مبتدی یا سرمایه گذاران، در بازار فارکس می باشد. دسترسی به ربات های معاملاتی رایگان فارکس، در بسیاری از سایت های اینترنتی به آسانی ممکن شده است.

ربات تریدر فارکس، ربات تریدر فارکس رایگان، ربات ترید فارکس رایگان

پیدا کردن ربات معامله گر با استراتژی وین ریت بالا، قابلیت تحلیل بازار، مدیریت ریسک و پیدا کردن بهترین نقاط ورود کار دشواری نیست. تخمین زده شده که روزانه، بیش از 5,000 معامله توسط ربات تریدر فارکس انجام می شود.

همچنین استفاده از ربات های معامله گر در بازار فارکس با کمک یادگیری ماشین (Machine Learning) و هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)، گردش مالی بین 60-80% را در این بازار به خود اختصاص داده است. بسته به قوانین بروکرهای فارکس، استفاده از معاملات خودکار (اتو تریدینگ) می تواند مجاز یا غیر مجاز باشد!

 

نحوه کار ربات تریدر فارکس

 

ربات معامله گر فارکس (Expert Advisor/EA)، بر اساس الگوریتم های پیچیده ریاضی و بر پایه سیگنال های صادر شده معاملات را انجام می دهند. یک ربات تریدر فارکس، حجم زیادی از اطلاعات را بصورت آنی تحلیل می کند.

اکسپرت فارکس، قادر به تحلیل های بنیادی (خبری) هم هستند. برخلاف معامله گران، ربات با دیدن پوزیشن و موقعیت مناسب و به دور از احساسات، معامله را انجام می دهد. این ابزارهای هوشمند، حتی مدیریت ریسک در معاملات فارکس را نیز انجام می دهند.

بسته به نوع اکسپرت، تنظیمات معاملاتی [حجم، استاپ لاس، قیمت و …] ربات ها متفاوت می باشد. ربات معامله گر فارکس حرفه ای، تمام دستورات و ابزارهای پیچیده را بصورت منظم اجرا می کند.

سوالات متداول

🔹ربات های معامله گر یا تریدر (Expert Advisor)، ابزاری هوشمند برای معاملات در بازارهای فارکس، ارزهای دیجیتال و باینری آپشن هستند. ربات تریدر نرم افزاری است که بر پایه الگوریتم های پیچیده، اقدام به انجام معاملات بصورت خودکار در بازارهای مالی می کند.

🔹ربات تریدر فارکس، نوعی برنامه هوشمند برای انجام معاملات خودکار و سودآور هستند. بسیاری از معامله گران مبتدی، با ربات های تریدر در فارکس کسب درآمد می کنند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
💯 معرفی استراتژی مکدی و مووینگ اوریج - تکنیک ساده و پولساز - (IFX-ST144) ⚡️
👑بررسی نماد طلا در صرافی کوینکس (coinex) - شرایط معامله طلا در coinex چیست؟🥇
💯 تحلیل فاندامنتال نزدک (Nasdaq) در فارکس - تحلیل سهام نزدک با عوامل بنیادی ⭐️
📉 نحوه دریافت سیگنال با هوش مصنوعی - راهنمای سیگنال گیری در فارکس و کریپتو با AI 🤖
مطالب جدید
💯 معرفی استراتژی مکدی و مووینگ اوریج - تکنیک ساده و پولساز - (IFX-ST144) ⚡️
👑بررسی نماد طلا در صرافی کوینکس (coinex) - شرایط معامله طلا در coinex چیست؟🥇
💯 تحلیل فاندامنتال نزدک (Nasdaq) در فارکس - تحلیل سهام نزدک با عوامل بنیادی ⭐️
📉 نحوه دریافت سیگنال با هوش مصنوعی - راهنمای سیگنال گیری در فارکس و کریپتو با AI 🤖
⚡️آشنایی با نماد طلا در کوکوین (Kucoin) - شرایط معامله طلا در کوکوین چیست؟🏆