indicator icon 02 ifxhome سیگنال فارکس سیگنال فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟

 

سیگنال در بازار فارکس، به معنای دریافت هشدار و اعلام نقطه ورود یا خروج از معاملات می باشد. بصورت کلی سیگنال ها در فارکس، بسته به زمان و قیمت نمادهای معاملاتی تعریف می شوند. با توجه به نوسان شدید در بازار فارکس، یک سیگنال نمی تواند بصورت دقیق، پیش بینی درستی را به معامله گر ارائه کند.

بهترین کاربرد سیگنال به عنوان یک ابزار معاملاتی، کمک به انجام معاملات بهتر و سودآور می باشد. یکی از مزایای استفاده از سیگنال در بروکرهای فارکس، حذف عامل احساسات Sentiment Factor و تصمیم گیری بر پایه تحلیل و استراتژی های کارآمد در معاملات است.

اطلاعاتی شامل تحلیل های تکنیکال بر پایه اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی، تحلیل های فاندامنتال بر گرفته از الگوهای مختلف و روند قیمتی نمادها و الگوریتم های ریاضی در بهترین سیگنال های فارکس قابل مشاهده می باشد.

بسیاری از معامله گران حرفه ای، بصورت دستی اقدام به نوشتن سیگنال های معاملاتی فارکس و ربات های سیگنال دهی می کنند. در مقابل برخی از معامله گران تازه وارد، به کپی استراتژی و استفاده از سیگنال های خودکار از تریدرهای با تجربه کرده اند.

سیگنال فارکس، سیگنال در فارکس چیست، سیگنال تحلیل تکنیکال

امروز در خانه فارکس من به معرفی و کاربرد سیگنال فارکس خواهیم پرداخت. مزایا و معایب استفاده از signal در معاملات را معرفی خواهیم کرد. در جدول زیر به بهترین سایت و بروکرهای فارکس، با سیگنال فارکس برای سرمایه گذاری معامله گران مبتدی را ارائه خواهیم کرد.

نام پلتفرم
نوع سیگنال
بروکر آلپاری حساب پم و کپی تریدینگ
بروکر لایت فارکس سیگنال اجتماعی
بروکر پاکت آپشن حساب کپی تریدینگ پاکت آپشن
سایت ای ترو حساب کپی تریدینگ EToro
بروکر آوا ترید حساب کپی ترید
سایت متاتریدر 4 کپی ترید MT4
سایت MQL5 سیگنال بر پایه میانگین متحرک

 

indicator icon ifxhome سیگنال فارکس نحوه استفاده از سیگنال در فارکس

 

استفاده از سیگنال های معاملاتی در بازار فارکس، بسته به کاربر متفاوت می باشد. فردی که اقدام به ساخت و ایجاد سیگنال معاملاتی می کند، ساعت ها زمان برای تجزیه و تحلیل بازار انجام می دهد. عدم توانایی در درک و تحلیل بازار فارکس، منجر به ضرر سنگین و از دست رفتن سرمایه خواهد شد.

معامله گر حرفه ای برای ساخت سیگنال فارکس، ساعت های طولانی چارت و نمودار قیمتی یک نماد را تحلیل می کند. پیدا کردن نقطه ورود یا خروج در کسب سود، اهمیت زیادی دارد. شناخت نحوه عملکرد سیگنالهای فارکس، نیاز به گذشت زمان دارد.

نحوه تحلیل چارت و نمودار قیمتی نمادها، برای معامله گران مبتدی کار بسیار دشواری و پیچیده ای به نظر می رسد. اگر قصد یادگیری نحوه عملکرد سیگنال در فارکس را دارید، استراتژی های معاملاتی مختلف را می بایست بلد باشید.

دلیلی که در بالا ارائه شده، علت اصلی خرید یا کپی سیگنال های معاملاتی، بجای ساخت یا تولید آن می باشد. برخی از بروکرهای فارکس، دسترسی به سیگنال با استفاده از اکسپرت را به معامله گران می دهند.

پلتفرم هایی بصورت اختصاصی، سیگنال های سودآور معاملاتی را جهت استفاده در تمام کارگزاری ها، ارائه می کنند.

سیگنال طلا فارکس، سیگنال طلا در فارکس، سیگنال طلا جهانی

سیگنال طلا در فارکس

با ارزش ترین فلز در بازار فارکس، یکی از پر تقاضاترین کانال های سیگنال را به خود اختصاص داده است. در مقاله زیر، بهترین کانال های سیگنال طلا فارکس را معرفی کرده ایم.

سیگنال طلا فارکس

سیگنال ارز دیجیتال، سیگنال کریپتو، سیگنال رمز ارز

سیگنال رمز ارز چیست؟

با افزایش قیمت بیت کوین در چند ماه اخیر، تقاضا برای استفاده از سیگنال کریپتو (رمز ارزها) نیز افزایش پیدا کرده است. بهترین کانال سیگنال ارز دیجیتال، در مقاله زیر بررسی شده است.

سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال داوجونز، کانال سیگنال داوجونز، سیگنال داوجونز رایگان

سیگنال داوجونز در فارکس

شاخص داوجونز (DJI)، یکی از نمادهای معاملاتی مهم در بازار فارکس است. بسیاری از معامله گران ایرانی نیز، معاملات داوجونز را با کمک سیگنال انجام می دهند.

سیگنال داوجونز

سیگنال نفت برنت، سیگنال نفت، سیگنال های نفت

سیگنال نفت برنت

سیگنال نفت در معاملات فارکس، برای سرمایه گذاران بزرگ بسیار کاربردی است. بهترین زمان خرید/فروش این کالای با ارزش، با کمک سیگنال های معاملاتی بدست می آید.

سیگنال نفت برنت

 

indicator icon 03 سیگنال فارکس انواع سیگنال در فارکس چیست؟

 

تمام سیگنال های معاملاتی در فارکس، شبیه به هم نیست. بر اساس نیاز معامله گر، شناخت انواع سیگنال signal اهمیت زیادی دارد. بسیاری از کارشناسان با تجربه در بازار فارکس، یادگیری معاملات، تحلیل و تجزیه را در کنار استفاده از سیگنال را به مبتدیان پیشنهاد می کنند.

سایت های سیگنال فارکس، سیگنال فاندامتال فارکس، سیگنال های تحلیل تکنیکال

بسیاری از افراد حرفه ای مانند مدیران حساب های کپی تریدینگ، با استفاده از حساب های دمو یا آزمایشی، اقدام به تست کردن استراتژی های معاملاتی، سیگنال و ربات های هوش مصنوعی می کنند. انواع سیگنال فارکس بصورت کلی شامل دسته بندی زیر می باشد:

 • سیگنال بر پایه اندیکاتور؛
 • سیگنال های شاخص قدرت نسبی RSI؛
 • سیگنال بر پایه مووینگ اوریج یا میانگین متحرک؛
 • سیگنال بر پایه الگوی نمودار؛

در دسته بندی دیگری، برخی از کارشناسان سیگنال ها را بر اساس تحلیل های تکنیکال، فاندامنتال یا بنیادی، سیگنال اجتماعی و الگوریتمی تقسیم بندی کرده اند. همچنین می توان انواع سیگنال در فارکس را به دو دسته کلی رایگان و غیر رایگان تقسیم کرد.

 

سیگنال بر پایه اندیکاتور چیست؟

 

برخی از تحلیل گران در بازار فارکس، با استفاده از اندیکاتورها اقدام به پیش بینی روند قیمتی نمادهای معاملاتی می کنند. اندیکاتور به عنوان یکی از ابزارهای معاملاتی رایگان، در بیشتر بروکرهای فارکس در دسترس معامله گران قرار دارد.

به عنوان مثال، قیمت بسته شدن نمادهای معاملاتی در گذشته به کمک اندیکاتورها به آسانی قابل استخراج می باشد. برای بررسی پوزیشن خرید یا فروش جفت ارزهای فارکس اندیکاتورهای مومنتوم، نوسان، روند و حجم را می توان به عنوان شاخص های اصلی در نظر گرفت.

بسته به نوع دیدگاه کارشناس بازار فارکس، سیگنال بر پایه اندیکاتورها قابل انتخاب بوده و تریدرها، با انجام تحقیقات گسترده اقدام به تجزیه و تحلیل بازار بر پایه این ابزارها می کنند. نتیجه، تولید سیگنال و استراتژی بر اساس دستورالعمل پیش بینی روند دارایی ها می باشد.

 

سیگنال بر پایه RSI چیست؟

 

سیگنال بر پایه شاخص قدرت نسبی Relative Strength Index که به مخفف RSI گفته می شود، اولین بار توسط آقای جان ولس والدر که یک مهندس مکانیک امریکایی بود، معرفی گردید. تمرکز اصلی سیگنال های معاملاتی بر پایه آر اس آی، در اسیلاتور مومنتوم می باشد.

سیگنال فارکس رایگان، سیگنال فارکس تضمینی، سیگنال آلپاری

تغییرات قیمت در جفت ارز فارکس در سیگنال RSI، به عنوان اصلی ترین راهبرد تحلیلی شناخته می شود. هم تغییرات و هم سرعت تحرکات نماد در این سیگنال، مورد بررسی قرار می گیرد. با داشتن اطلاعاتی مانند واگرایی و نقطه شکست نوسانات، می توان سیگنال بر پایه RSI را تولید کرد.

 

سیگنال فارکس بر پایه مووینگ اوریج MA

 

مبنای سیگنال هایی که بر پایه مووینگ اوریج Moving average یا میانگین متحرک ساخته می شود، بر پایه کاهش میزان نویز (shadow یا سایه) در تاریخچه روند یا گذشته جفت ارز فارکس (یا سایر نمادهای معاملاتی) می باشد.

سایه یا شادو بصورت دائم و از طریق نوسانات کوتاه مدت، در دارایی ها اتفاق می افتد. با اندیکاتور میانگین متحرک، سایه ها بصورت آرام (به جای پر شدن) نمایش داده می شود. در زمان تهیه سیگنال فارکس بر پایه میانگین متحرک، استراتژی های مختلفی برای توسعه این سیگنال ها استفاده می شود.

نکته مهم، نحوه ساخت سیگنال بر پایه MA (عملکرد و استراتژی های بکار رفته)، و قبل از تکیه بر داده ها می باشد.

 

سیگنال بر پایه الگوی نمودار

 

بسیاری از معامله گران حرفه ای، با نگاه کردن به نمودار روند، الگوهای مشخصی را از رفتار نمادها شناسایی می کنند. الگوی نمودار برای تمام دارایی های معاملاتی، از چند دقیقه تا چند سال قابل تنظیم و نمایش می باشد.

چارت پترن یا الگوی نمودار، به عنوان یک پایه مهم در تحلیل های تکنیکال استفاده می شود. تمام معامله گران بازار فارکس شامل اسکلپرها، سرمایه گذاران، معامله گران نوسان گیر، روزانه و … در زمان باز کردن پوزیشن، می توانند از سیگنال هایی که بر پایه الگوی نمودار است، بهره مند گردند.

 

015 oil barrel icon ifxhome سیگنال فارکس استفاده از سیگنال فارکس در معاملات آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر کارشناس

 

سیگنال های معاملاتی و تحلیل بر اساس استراتژی های دقیق، برای معامله گران مبتدی و افرادی که دانش کافی در بازار فارکس ندارند، مزایای و معایبی را به همراه دارد. اتکا به سیگنال های دیگران بدون شناخت بازار، ریسک از دست رفتن سرمایه را افزایش خواهد داد.

در سایت های مختلف، تبلیغات گسترده و اغوا کننده ای در خصوص سیگنال های 100% سودآور قابل مشاهده می باشد. بهترین رویکرد، افزایش دانش و آگاهی در بازار فارکس، آشنایی با انواع تحلیل های تکنیکال بر پایه الگوی نمودار و اندیکاتورها، تحلیل فاندامنتال مانند مهمترین اخبار و رویدادهای اقتصادی می باشد.

مدیریت سرمایه، قبول ریسک معاملات در بازار فارکس و عدم اعتماد به منابع نامعتبر، پیشنهاد خانه فارکس من به معامله گران مبتدی و تازه وارد است. برای آشنایی بیشتر با کانال سیگنال VIP فارکس، روی لینک کلیک کنید.

در صورت داشتن سوال یا مشکل، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹سیگنال فارکس نوعی هشدار یا نشانه برای اعلام نقطه ورود یا خروج از معاملات فارکس می باشد. با استفاده از سیگنال در بروکرهای فارکس، بر پایه تحلیل های تکنیکال، فاندامنتال و الگوریتم ریاضی می توان فاکتور احساسات را حذف، و معاملات سودآور را انجام داد.

🔹بسیاری از بروکرهای فارکس، امکان استفاده از حساب های کپی ترید و سیگنال های معاملاتی را به مشتریان ارائه می کنند. از میان بهترین سایت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروکر آلپاری
 • بروکر لایت فارکس
 • بروکر پاکت آپشن
 • سایت EToro

نظرات (3)

 • چه تفاوتی بین سیگنال‌های تکنیکال و فاندامنتال وجود دارد؟
  چگونه می‌توان سیگنال‌های فارکس را به طور موثر در استراتژی معاملاتی خود ادغام کرد؟
  این سیگنال‌های فارکس چقدر قابل اعتمادن؟
  اگه بخوام از سیگنال‌های فارکس استفاده کنم، باید چیکار کنم؟
  من این چندتا سوال رو دارم از نویسنده این مقاله و میخوام بگم که مقاله شما به اندازه کافی به ریسک‌های مرتبط با استفاده نادرست از سیگنال‌های فارکس نپرداخته. لازم بود تو مقاله تاکیدی بر اهمیت آموزش و دانش معاملاتی قبل از استفاده از سیگنال‌ها داشته باشید تا به همه اونایی که مطلب رو میخونند کمک کنید تا تصمیمات بهتری بگیرند. بحث در مورد نحوه ادغام سیگنال‌ها با سایر ابزارهای تحلیلی و مدیریت ریسک هم به معامله‌گران کمک میکرد تا استراتژی‌های معاملاتی متعادل‌تری داشته باشند.

 • من فکر میکنم ایده خوبی بوده که به معرفی سیگنال فارکس و نحوه استفاده از آن بپردازید و خیلی هم به خوبی اهمیت و کاربرد سیگنال‌های فارکس را برای معامله‌گران تشریح کردید. تشکر. این مقاله رو برای خواهرمم فرستادم چون با ارائه توضیحات دقیق در مورد انواع سیگنال‌ها و نحوه استفاده از اونا به معامله‌گران کمک می‌کنه تا تصمیمات آگاهانه‌تری در بازار فارکس بگیرند.

  فقط یکی دو تا سوال دارم من:
  چگونه می‌توان اعتبار یک سیگنال فارکس را ارزیابی کرد؟
  آیا استفاده از سیگنال‌های فارکس برای معامله‌گران تازه‌کار توصیه می‌شود؟

 • آقا چندتا پیشنهاد دارم واستون. اول اینکه بعدا یک تحلیل عمیق‌تر در مورد انواع سیگنال‌های فارکس بیان کنید. مثلا به بررسی دقیق‌تر هر نوع سیگنال و نحوه تاثیرگذاری اونا بر استراتژی‌های معاملاتی بپردازید. دوم این که مقایسه سیگنال‌های رایگان و پولی فارکس هم اضافه کنید به متن و بررسی مزایا و معایب استفاده از سیگنال‌های رایگان در مقابل سیگنال‌هایی که نیاز به اشتراک دارند رو جدی بگیرید.
  پیشنهاد آخرمم این هستش که در مورد روش‌های تشخیص سیگنال‌های فارکس معتبر توضیح بدید. آموزش نحوه تشخیص سیگنال‌های قابل اعتماد از سیگنال‌های کم ارزش یا فریبنده مهمه واقعا!

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎