icon ifxhome 62 سیگنال نفت سیگنال نفت برنت چیست؟ – بررسی استراتژی های سودآور در معاملات نفت در فارکس

 

نفت خام برنت (Brent)، یکی از مهمترین دارایی های معاملاتی [کالای با ارزش/Commodity] در بازار فارکس است. معاملات نفت بیشترین نوسان در بازار فارکس را داشته و به شدت، تحت تاثیر اخبار بنیادی (تحلیل فاندامنتال/خبری) قرار دارد.

پیش بینی درست روند قیمت این کالای با ارزش، حتی با کمترین سفارش، بیشترین سود را نصیب معامله گران خواهد کرد. یکی از نکات بسیار مهم در ارائه سیگنال نفت برنت، زمان انقضاء آن است. با توجه به تحولات مهم ژئوپولیتیک در دنیا، سیگنال های نفت به سرعت اعتبار خود را از دست می دهد.

در زمان نوشتن این مقاله، قیمت فعلی نفت برنت 82.24$ بوده و بر پایه پیش بینی و تحلیل این رقم تا پایان سال 2024، به حدود 37.51$ سقوط خواهد کرد! همچنین بر پایه تحلیل های تکنیکال [اندیکاتورها]، بهترین تایم فریم برای معاملات نفت در فارکس در 1 ساعت [حتی 1 روز]، اعلام شده است.

تیم فنی خانه فارکس من برای اولین بار در ایران، اقدام به تولید و ارائه سیگنال نفت برنت برای معامله گران کرده است. سیگنال فارکس در معاملات نفت ارائه شده در این نماد با ارزش (XBR)، در مدت زمان های 1 روز تا 1 هفته اعتبار تولید شده اند.

تمام سیگنال های نفت خانه فارکس من، بر پایه شاخص های تحلیل تکنیکال و اخبار روزانه بازار فارکس ارائه شده اند.

سیگنال نفت برنت، سیگنال نفت، سیگنال های نفت

 

icon ifxhome 53 سیگنال نفت پیش بینی قیمت نفت در 1 روز – سیگنال نفت برنت در 1 هفته

 

ّهمانطور که پیش تر عنوان شد، بهترین سیگنال نفت برنت، در تایم فریم کوتاه ارائه می شود. این سیگنال ها، بر پایه تحلیل های تکنیکال میانگین متحرک (Moving Average) و شاخص هر تایم فریم بصورت جداگانه و خودکار، صادر می شود.

البته امکان انتخاب زمان های کوتاه تر [1 دقیقه، 5 دقیقه و …] نیز، برای معامله گران اسکالپر میسر شده است. در صورت تمایل به معامله نماد نفت برنت و نگهداری طولانی مدت، استفاده از سیگنال در بازه زمانی روزانه و هفتگی پیشنهاد می گردد.

 

پیش بینی قیمت نفت برنت در سال 2024

 

یکی از دلایل اصلی در پیش بینی روند صعودی قیمت نفت برنت در سال 2024، کاهش عرضه این محصول از کشور روسیه [یکی از بزرگترین صادر کنندگان]، به اتحادیه اروپا است. همچنین مواردی مانند اختلافات کشور چین و امریکا در خصوص منابع ارضی، متوسط قیمت نفت برنت را به بالاترین میزان خود رسانده است.

البته برخی موارد کلیدی مانند افزایش دمای کره زمین [گرم بودن زمستان] و افزایش تامین کنندگان، منجر به کاهش این محصول در سال 2024 نیز خواهد شد. طبق پیش بینی تحلیل گران و ارائه کنندگان سیگنال نفت برنت، قیمت این کالا به سمت صعودی شدن پیش خواهد رفت.

در مقابل برخی از تحلیل گران، قیمت نفت برنت را تا پایان سال 2024 به حدود هر بشکه 37.51$ نیز پیش بینی کرده اند.

 

پیش بینی قیمت نفت در 5 – 12 سال آینده

 

بر پایه پیش بینی و تحلیل های انجام شده توسط کارشناسان بازار نفت در فارکس، قیمت این کالا در طی سال های پیش رو به شرح ارقام زیر خواهد بود.

سال قیمت در وسط سال قیمت در پایان سال
2024 $90.54 $37.51
2025 $36.35 $19.26
2026 $26.6 $40.22
2027 $36.79 $53.57
2028 $58.39 $46.41
2029 $49.31 $42.68
2030 $27.44 $93.36
2031 $90.16 $75.73
2032 $94.15 $69.01

 

icon ifxhome 66 سیگنال نفت عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت برنت در آینده

 

همانطور که از جدول پیش بینی روند قیمت مشخص است، ابتدا قیمت نفت برنت در طی چند سال آینده کاهش و سپس افزایش را تجربه خواهد کرد. در ادامه، مهمترین عوامل تاثیرگذار در این تحلیل را بررسی خواهیم کرد.

 

ذخایر نفت خام

 

بر پایه اطلاعات و آمار منتشر شده هفتگی، کاهش ذخائر نفت برنت منجر به افزایش تقاضا و قیمت خواهد شد.

 

تقاضای واردات نفت

 

یکی از عوامل افزایش قیمت نفت برنت در آینده، افزایش تقاضا برای واردات توسط کشورهای بزرگ است.

 

سیاست های اوپک

 

سازمان اوپک، به طور منظم به تعیین سطح تولید و توزیع نفت در کشورهای عضو می پردازد. با اعلام افزایش تولید نفت توسط این سازمان، قیمت کاهش خواهد یافت.

 

ذخاير و دکل های نفت خام امریکا

 

بر پایه گزارش و آمارهای بدست آمده، در صورت کاهش قیمت نفت برنت به پایین تر از هزینه تولید، عرضه آن توسط ایالات متحده به حالت تعلیق در خواهد آمد. با توجه به تعدد دکل های نفتی این کشور، در صورت عدم توجیه اقتصادی، این بخش به حالت تعطیل درآمده و کاهش عرضه را در بازار شاهد خواهیم بود.

 

icon ifxhome 50 سیگنال نفت سیگنال نفت برنت – نظر کارشناسان و جمع بندی

 

یکی از خدمات ارائه شده توسط مجموعه خانه فارکس من، ارائه سیگنال نفت برنت در کنار سایر دارایی های معاملاتی [فارکس، طلا، نقره و …] است. برای انجام تحلیل در بازار نفت، نیاز به استراتژی های بسیار پیچیده و تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال می باشد.

یکی از ویژگی های قیمت نفت در بازار فارکس، حرکت آن در محدوده خاص [بین 25-130$] در طی چند سال اخیر است. بر پایه تجربیات، این سطوح حمایت و مقاومت کلیدی نفت در بازار فارکس است. این سطوح همواره توسط کشورهای تولید کننده نفت، حمایت می شود [بر خلاف طلا و نقره].

بعد از سپری شدن سال بسیار سخت 2022 [رکود در اثر شیوع کرونا] و فصل گرم در 2023، قیمت نفت خام برنت از بالاترین رکورد خود فاصله زیادی گرفت. این اختلاف منجر به باقی ماندن قیمت نفت، در سطح نسبتا بالایی شد که انتظار کاهش شدید نیز، در آن مشاهده نمی شود.

با توجه به عواملی مانند افزایش تولید نفت توسط کشورهای عضو اوپک و اخبار جنگ در حال حاضر، قیمت نفت برنت به زودی کاهش را تجربه نخواهد کرد. بعد از پایان جنگ روسیه و اوکراین و درگیری ها در خاورمیانه، می توان انتظار کاهش قیمت را داشت.

برای دریافت آخرین اطلاعات در خصوص «سیگنال VIP خانه فارکس من»، روی لینک کلیک کرده یا از طریق پشتیبانی تلگرام، با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹سیگنال های نفت برنت برای پیش بینی روند قیمت، شناسایی بهترین نقاط ورود/خروج بر پایه تحلیل [تکنیکال و فاندامنتال] و استراتژی های معاملاتی مختلف شکل گرفته اند.

🔹یکی از خدمات ویژه به معامله گران در مجموعه خانه فارکس من، ارائه سیگنال نفت برنت “VIP” است. با کمک این سیگنال ها، بهترین موقعیت برای ورود به معاملات نفت برنت در بازار فارکس ارائه شده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
معرفی بروکر یونیکورن (Unicorn) - کارگزاری یونیکورن فارکس چیست؟ 🔍
💯 معرفی استراتژی ارز دیجیتال ۱۵ دقیقه ای- تکنیک Smart تریدینگ - (IFX-ST135) ⚡️
💰 معرفی استراتژی اسکالپ وین ریت بالا در 15 دقیقه - تکنیک Bullseye با فرکانس بالا - (IFX-ST134) 🔥
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با ایچیموکو در 15 دقیقه - (IFX-ST133) 📊
💯 معرفی استراتژی اسکالپ بولینگر باند 5 دقیقه ای فارکس - (IFX-ST132) ⭐️