icon ifxhome 60 برداشت از فارکس برداشت از فارکس – انتقال پول از فارکس به کیف پول

 

بسیاری از معامله گران حرفه ای برای مدیریت هزینه ها و کاهش آن، به دنبال انتخاب روش مناسب برای برداشت از حساب فارکس هستند. روش های برداشت از حساب بروکرهای فارکس، بسته به نوع کارگزاری متفاوت است.

با توجه به محدودیت های بانکی و تحریم های بین المللی، بسیاری از روش های مرسوم برای انتقال وجه فارکس در ایران غیر فعال می باشد. به عنوان مثال نحوه واریز و برداشت پول از فارکس با کارت های بانکی، توسط بسیاری از معامله گران ساکن کشورهای دیگر انجام می شود.

بهترین روش های برداشت از فارکس در ایران:

  • برداشت مستقیم و ریالی؛
  • صرافی تاپ چنج؛
  • ارزهای دیجیتال [تتر]؛
  • و ارزهای الکترونیک [پرفکت مانی] می باشد.

برداشت از فارکس، برداشت پول از فارکس، برداشت از حساب فارکس

در میان بروکرهایی که در ایران اجازه فعالیت دارند، برداشت پول با تاپ چنج در برخی از آن ها ارائه شده است. مزایای استفاده از این روش، انتقال آنی وجه، نداشتن کارمزد و دسترسی آسان برای تمام کاربران است.

در مقاله امروز خانه فارکس من، نحوه برداشت پول از حساب فارکس را معرفی خواهیم کرد.

 

جزییات برداشت از فارکس

💰روش برداشت پول
دسترسی در ایران
ارزهای دیجیتال
💴ارزهای الکترونیک
💳کارت های بانکی (ویزا و مستر)
🏧انتقال بانکی (حواله/Wire)
⚡️انتقال سوئیفت
$برداشت ریالی
👥راهنما و مشاوره فارسی زبان
پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 44 برداشت از فارکس نحوه برداشت پول از فارکس

 

در بروکرهای فارکس، روش های مختلفی مانند کارت های بانکی، انتقال یا حواله، سوئیفت و … برای معامله گران ارائه شده است. در میان انواع روش های انتقال وجه فارکس، ریالی هم در برخی از کارگزاری ها به چشم می خورد.

انتقال پول ریالی و مستقیم، از طریق صراف های واسط بروکرها انجام می شود. این موضوع ممکن است با تاخیر یا کارمزد نیز، همراه باشد. مراحل برداشت از فارکس (بروکر):

  • ورود به کابین شخصی؛
  • ورود به بخش پرداخت و انتخاب گزینه «برداشت»؛
  • انتخاب روش انتقال وجه؛
  • وارد کردن مشخصات و انتقال پول می باشد.

ورود به کابین شخصی بروکرها در ایران، مشکل دسترسی مستقیم یا فیلترینگ را هم دارد! بسته به نوع روش، مدت زمان برداشت این عملیات نیز متفاوت است. در جدول زیر، زمان و کارمزد روش های برداشت از فارکس را با هم مقایسه کرده ایم.

مقایسه شرایط برداشت از فارکس در روش های مختلف
نوع روش زمان پردازش هزینه/کمیسیون
کارت های بانکی (ویزا/مستر) 2-6 روز کاری $2.5/€ + %2.5
انتقال بانکی (حواله) 1-6 روز
ارزهای دیجیتال آنی – 24 ساعت %0
صرافی تاپ چنج آنی %0
ریالی چند دقیقه – چند ساعت متغییر است
ارزهای الکترونیک آنی – 48 ساعت از 0%

 

مرحله 1#: وارد کابین بروکر شوید

 

اولین قدم برای برداشت از فارکس، ورود به حساب معاملاتی (کابین شخصی) است. دسترسی به کابین بروکر در نسخه های وب و تلفن های همراه [اندروید یا IOS]، امکان پذیر شده است. البته در برخی از کارگزاری ها، عملیات برداشت در اپلیکیشن های موبایل غیر فعال است.

برداشت از پلتفرم های معاملاتی مانند متاتریدر، بصورت مستقیم امکان پذیر نیست.

 

مرحله 2#: انتخاب گزینه برداشت

 

وارد بخش پرداخت (Payment) در کابین بروکر شده، و گزینه «برداشت» (Withdraw) را انتخاب کنید.

 

مرحله 3#: انتخاب روش برداشت از حساب

 

بسته به نوع بروکر، روش های برداشت متفاوت می باشد. نکته بسیار مهم برای برداشت از فارکس، انتخاب روش یکسان با عملیات واریز به حساب است. در شارژ حساب فارکس با رمز ارزهای دیجیتال، برداشت می بایست از همین طریق انجام شود. در غیر این صورت، عملیات لغو خواهد شد!

بهترین روش برداشت پول از فارکس را متناسب با کارگزاری، هزینه (کمیسیون) و مدت زمان انتخاب کنید.

 

مرحله 4#: جزییات انتقال وجه فارکس

 

مقدار مورد نظر برای برداشت از حساب فارکس را، وارد کنید. حتما به حداقل برداشت پول، دقت نمایید. قوانین بروکرهای فارکس برای واریز و برداشت، بصورت مشخص در کابین و بخش “پرداخت” قابل مشاهده می باشد. یکی دیگر از موارد مهم، مقدار برداشت از حساب است.

در صورت واریز به حساب فارکس در ارقام کم، برداشت برای ارقام زیاد در بعضی از بروکرها میسر نیست.

شروطی مانند انجام معاملات در حد مشخصی [از لات]، جهت انجام تراکنش اعلام شده است. در پایان، روی گزینه «برداشت» کلیک کرده تا انتقال وجه انجام شود. بسته به روش انتخابی، از حداقل زمان فوری (آنی) تا چند روز کاری پول به حساب شما واریز خواهد شد.

 

icon ifxhome 53 برداشت از فارکس حداقل برداشت از فارکس چقدر است؟

 

برداشت پول از حساب فارکس، به کارگزاری ارتباط مستقیمی دارد. بصورت کلی، حداقل برداشت پول از فارکس 10-50$ و حداکثر روزانه 5,000-50,000$ است. البته روش انتخابی هم در این بین، تاثیرگذار می باشد. حداقل مبلغ برداشت در بعضی از بروکرها، به 1$ هم ممکن است برسد. این موضوع، در بروکر با حساب سنتی بیشتر دیده می شود.

 

icon ifxhome 53 برداشت از فارکس حداقل برداشت از فارکس چقدر است؟

 

برداشت پول از حساب فارکس، به کارگزاری ارتباط مستقیمی دارد. بصورت کلی، حداقل برداشت پول از فارکس 10-50$ و حداکثر روزانه 5,000-50,000$ است. البته روش انتخابی هم در این بین، تاثیرگذار می باشد. حداقل مبلغ برداشت در بعضی از بروکرها، به 1$ هم ممکن است برسد. این موضوع، در بروکر با حساب سنتی بیشتر دیده می شود.

 

نوع ارز پایه برای برداشت از فارکس چیست؟

 

ارز پایه حساب در بیشتر کارگزاری های فارکس، دلار امریکا (USD) و یورو (EUR) است. بسته به ارز پایه انتخابی در زمان افتتاح حساب [ساخت/ایجاد حساب]، ارز پایه برای برداشت از فارکس نیز متفاوت خواهد بود. در صورت انتخاب ارز پایه متفاوت نسبت به کیف پول مقصد [بانک، صرافی و …]، هزینه تبدیل نرخ نیز از مقدار نهایی کسر خواهد شد!

 

مشاهده تراکنش برداشت پول در فارکس

 

یکی از نکات مهم برای مدیریت سرمایه، مشاهده و جمع آوری اطلاعات واریز/برداشت در بروکرها است. بسیاری از تریدرهای حرفه ای، عملیات برداشت از حساب را با جزییات در ژورنال های معاملاتی درج می کنند. با ورود به بخش “تاریخچه تراکنش/پرداخت”، امکان مشاهده اطلاعات مربوط به برداشت از فارکس در بروکرها میسر شده است.

 

icon ifxhome 39 برداشت از فارکس بهترین روش های برداشت از فارکس برای ایرانیان

 

در میان روش های اعلام شده در قسمت های قبلی، دسترسی به برخی از موارد در ایران امکان پذیر نیست. بهترین روش برداشت از فارکس برای معامله گران ایرانی، با در نظر گرفتن کارمزد، زمان واریز، دسترسی و … صرافی تاپ چنج است.

ثبت نام و احراز هویت در تاپ چنج، به آسانی قابل انجام بوده و بسیاری از بروکرها، از این صرافی برای عملیات پرداخت پشتیبانی می کنند. در صورت عدم پشتیبانی از صرافی tc pay در بروکر، انتخاب بعدی روش ارزهای دیجیتال است.

نحوه برداشت پول از فارکس، نحوه برداشت پول از حساب فارکس، انتقال پول از فارکس به کیف پول

تتر به عنوان یکی از استیبل کوین ها، در تمام صرافی های ایرانی و خارجی در دسترس معامله گران قرار دارد. کمیسیون بسیار کم (1-2$) در شبکه ترون (TRC20) و واریز سریع [حداقل چند دقیقه و حداکثر چند ساعت]، از مزایای برداشت از فارکس با تتر می باشد.

بروکرهایی که با تاپ چنج کار می کنند، تاپ چنج بروکر،برداشت از تاپ چنج

بروکرهای تاپ چنج

در مقاله آماده شده در این بخش، لیست بروکرهایی که با تاپ چنج کار می کنند ارائه شده است. این لیست بصورت دوره ای و با توجه به قوانین بروکر، به روز رسانی می گردد.

بروکرهایی که با تاپ چنج کار می کنند

 

icon ifxhome 35 برداشت از فارکس برداشت از حساب فارکس در ایران – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در مقاله امروز به معرفی روش های برداشت پول از فارکس، پرداخته ایم. با توجه به محدودیت های بانکی و مالی، بسیاری از روش های برداشت از فارکس در ایران قابل انجام نیست. مواردی مانند کمیسیون، مدت زمان و مقدار برداشت پول، بسته به نوع بروکر و روش اعلام شده نیز متفاوت می باشد.

بهترین روش برای انتقال پول از فارکس به کیف پول در ایران، صرافی تاپ چنج است. در Top Change، عملیات برداشت بدون کارمزد و بصورت آنی انجام می شود. برای انتخاب یک روش مناسب برداشت پول از فارکس، با مشاورین خانه فارکس من در چت آنلاین سایت یا پشتیبانی تلگرام، در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بله. بسته به نوع روش ارائه شده در بروکرهای فارکس، برداشت از حساب شامل کارمزد می باشد.

🔹حداقل میزان برداشت پول از فارکس، به بروکر بستگی دارد. این مبلغ بصورت کلی، از حداقل 10$ اعلام شده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶