icon ifxhome 62 طلا در تریدینگ ویو شاخص طلا در تریدینگ ویو – مخفف طلا در تریدینگ ویو چیست؟

 

یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری از قدیم تا امروز، خرید/فروش فلز با ارزش طلا است. طلا در فارکس، با نمادهای مختلفی مانند “XAU”، “GOLD” یا “GLD” به معامله گران ارائه شده است. سرمایه گذاری در این نماد بیشتر برای تنوع در سبد معاملاتی، محافظت از دارایی در برابر تورم و بی ثباتی اقتصادی انجام می شود.

یکی از مزایای معاملات طلا در فارکس، نداشتن مشکلات و چالش های خرید/فروش فیزیکی آن است. با کمک پلتفرم های معاملاتی مانند تریدینگ ویو، سرمایه گذاری در طلا به راحتی قابل انجام است. در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو (Trading View) خواهیم پرداخت.

چارت طلا در تریدینگ ویو، شاخص طلا در تریدینگ ویو، اسم طلا در تریدینگ ویو

نحوه تحلیل نماد طلا در تریدینگ ویو با کمک انواع نمودارها، شاخص های تکنیکال و الگوهای قیمتی را بررسی خواهیم کرد. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری هوشمند در بازار طلا هستید، خواندن این مطلب به شما توصیه می گردد.

 

معرفی نماد طلا در تریدینگ ویو

 

نماد طلا (GLD)، یکی از محبوب ترین دارایی های معاملاتی در بازارهای مالی مانند فارکس است. طلا همیشه به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته شده و بسیاری از سرمایه گذاران، برای متنوع سازی سبد سهام خود و کاهش ریسک، به سمت طلا گرایش پیدا می کنند.

چارت طلا در تریدینگ ویو - معاملات طلای فیوچرز

نماد “GLD”، نشان دهنده قیمت هر اونس طلای فیزیکی ذخیره شده در انبار های امانی است. این نماد به سرمایه گذاران امکان می دهد بدون نگرانی در مورد نگهداری و جابجایی طلای فیزیکی، به صورت غیر مستقیم در قیمت طلا سرمایه گذاری کنند.

مزیت اصلی سرمایه گذاری در GLD”، دنبال کردن نوسانات قیمت طلا و مکملی برای سایر دارایی ها است. البته، ریسک هایی مانند نوسانات نرخ ارز و تغییر قیمت طلا نیز وجود دارد. نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو، با مشخصه های “GOLD” و “XAU” در قراردادهای مختلف [اسپات، CFD، فیوچرز و …] به معامله گران ارائه شده است.

 

icon ifxhome 55 طلا در تریدینگ ویو امکانات تریدینگ ویو برای معاملات نماد طلا چیست؟

 

نماد طلا در تریدینگ ویو، بسته به ارز پایه نیز قابل مشاهده است. طلا/دلار «XAUUSD»، طلا/بورو «XAUEUR»، طلا/بیت کوین «XAUBTC» و … نمایانگر قیمت اونس طلای جهانی بر پایه دلار امریکا، یورو، بیت کوین و … است.

به غیر از ارزهای نام برده شده در بخش قبل، سایر ارزها مانند دلار کانادا، فرانک سوئیس، دلار استرالیا، ین ژاپن و … نیز قابل انتخاب و مشاهده است. در ادامه به معرفی امکانات ارائه شده در نماد طلا در تریدینگ ویو، خواهیم پرداخت.

 

نمودارهای زمانی متنوع

 

امکان مشاهده نمودار قیمت طلا در بازه های زمانی مختلف، از جمله دقیقه ای، ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه میسر شده است [به همراه آرشیو قیمت].

 

ابزارهای تحلیل تکنیکال

 

پلتفرم تریدینگ ویو، مجموعه ای کاملی از ابزراهای تکنیکال مانند خطوط روند، اندیکاتور، اسیلاتور، الگوهای قیمتی و … را به معامله گران ارائه کرده است.

 

تحلیل و پیش بینی قیمت طلا

 

امکان استفاده از تحلیل های حرفه ای توسط معامله گران با تجربه [تحلیل های شخصی]، درباره نماد طلا در تریدینگ ویو وجود دارد.

 

کتابخانه عمومی و خصوصی

 

معامله گران، می توانند از اندیکاتور و استراتژی های موجود در بخش «کتابخانه» استفاده کنند.

 

پشتیبانی از تحلیل های خبری و فاندامنتال

 

تریدینگ ویو، امکان مشاهده نرخ های بهره، تورم و سایر متغیرهای اقتصادی مهم [که می توانند بر قیمت طلا تأثیر بگذارند] را فراهم کرده است.

 

هشدار و اعلان ها

 

امکان تنظیم هشدارهای قیمتی در محدوده های معین، برای اطلاع از تغییرات قیمت بازار، وجود دارد.

 

ترکیب نمودارها

 

امکان تلفیق چند نمودار مختلف با هم برای بررسی نسبت و تحرکات بازار، میسر شده است.

 

سفارشی سازی نمودار

 

امکان تغییر ظاهر و سفارشی سازی نمودار [رنگ، فونت و سایر عناصر]، برای معامله گران ممکن شده است.

 

icon ifxhome 71 طلا در تریدینگ ویو نکات مهم تحلیل نماد طلا در تریدینگ ویو

 

تحلیل نماد طلا در تریدینگ ویو شامل ارزیابی دقیق از نمودارهای قیمت، شاخص ها و الگوهای نموداری می شود. در ادامه، به نکات مهم تحلیل اونس طلا در تریدینگ ویو، خواهیم پرداخت.

 

درک اصول اولیه

 

قبل از آغاز، باید با مفاهیم پایه ای مانند پشتیبانی (Support)، مقاومت (Resistance)، روندها (Trends) و حجم معاملات (Volume) آشنا باشید.

 

شناسایی روند ها

 

تحلیل گران باید بتوانند روند کلی بازار را شناسایی کنند – آیا مسیر حرکت قیمت صعودی (Bullish)، نزولی (Bearish) است یا در یک بازه  معینی قرار دارد؟

 

استفاده از شاخص ها و ابزارهای تکنیکال

 

شاخص ها مانند میانگین متحرک (Moving Average)، اندیکاتور RSI (Relative Strength Index) و MACD (Moving Average Convergence Divergence)، می توانند به شما در تشخیص نقاط ورود/خروج کمک کنند.

 

تحلیل الگوها

 

الگوهای نموداری مانند سر و شانه ها، مثلث ها و پرچم ها، می توانند [از دیدگاه های بلند مدت یا کوتاه مدت] سیگنال های مهمی را ارائه دهند.

 

ارزیابی اخبار و رویدادها

 

اخبار اقتصادی، تصمیمات بانک های مرکزی، و تغییرات نرخ بهره می توانند بر قیمت طلا تأثیر گذار باشند.

 

فرضیه سازی بر اساس حجم

 

حجم معاملات بالا در نقطه شکست قیمتی (Breakout)، می تواند تاییدی بر قدرت روند باشد.

 

توجه به محدودیت های تحلیل تکنیکال

 

در حالی که تحلیل تکنیکال بهترین نمایه از روند قیمت را نمایش می دهد، همیشه باید از آن همراه با دیگر ابزارهای تحلیلی و در یک استراتژی مدیریت ریسک جامع، استفاده کنید.

 

نظارت و بازنگری

 

بازار به طور مداوم در حال تغییر بوده و تحلیل ها، باید بطور مرتب بررسی و تنظیم شوند [تا منعکس کننده شرایط فعلی بازار باشند].

 

یادگیری از تجربه

 

تجربه معامله گری و تحلیل دائمی معاملات گذشته، به تقویت استراتژی ها کمک زیادی خواهد کرد.

 

icon ifxhome 73 طلا در تریدینگ ویو معاملات نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو – جمع بندی و نظر نویسنده

 

شاخص طلا، یکی از محبوب ترین نمادهای معاملاتی در بازارهای مالی است. این نماد امکان سرمایه گذاری بدون نگهداری طلای فیزیکی، را در بازار فارکس داده است. تریدینگ ویو ابزارها و امکانات متنوعی را برای  تحلیل این نماد، در اختیار معامله گران قرار می دهد.

با استفاده از نمودارها، شاخص های تکنیکال، الگو های قیمتی و تحلیل بنیادی، معامله گران می توانند بینش مناسبی نسبت به روند و جهت حرکت قیمت طلا به دست آورند. البته همواره باید محدودیت های تحلیل تکنیکال را در نظر گرفت و از آن، در کنار سایر ابزار های تصمیم گیری استفاده کرد.

برای بدست آوردن موفقیت در معاملات شاخص طلا در تریدینگ ویو یا سایر پلتفرم ها، با کارشناسان متخصص خانه فارکس من از طریق پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید. ارائه سیگنال طلا سودآور، استراتژی های معاملاتی و معرفی بروکر طلا، تنها بخشی از خدمات مجموعه «خانه فارکس من» به معامله گران است.

سوالات متداول

🔹اسم طلا در تریدینگ ویو، بسته به ارز پایه و نوع معاملات متفاوت است. شاخص طلا در تریدینگ ویو بر پایه دلار امریکا و معاملات «اسپات»، “XAUUSD” بوده و در معاملات “CFD”، بصورت “Gold” نمایش داده شده است.

🔹قیمت طلا در تریدینگ ویو، بسته به ارز پایه (دلار، یورو، بیت کوین و …) و قیمت لحظه ای اونس جهانی تعیین می شود.

🔹اسم طلا در تریدینگ ویو، با شاخص های “XAU”، “GOLD” یا “GLD” معرفی شده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆