time management ifxhome 96 ساعت کاری بروکر لایت فارکس بررسی ساعت کاری بروکر لایت فارکس – ساعت کاری لایت فایننس چند است؟

در مقاله امروز سعی داریم تا، به بررسی ساعت کاری بروکر لایت فارکس بپردازیم.

بسیاری از معامله گران مبتدی در بازارهای مالی، از اهمیت ساعت باز شدن معاملات در فارکس اطلاعی ندارند. در مقابل، معامله گران حرفه ای نسبت به ساعت باز شدن بازار فارکس، بورس های مهم دنیا و معاملات فلزاتی مانند طلا آگاهی کامل دارند.

احتمالا هر شخصی که در بازارهای مالی فعالیت کرده، درباره ساعت کاری بازار سهام و فارکس از خود سوال پرسیده است. علیرغم اهمیت این موضوع در معاملات، در بسیاری از آموزش های بازارهای مالی و سرمایه، کمتر به بررسی ساعت کاری پرداخته شده است.

ثبت نام در سایت لایت فارکس

معاملات بازار فارکس بصورت 24 ساعته در 5 روز هفته، انجام می شود.

بهترین زمان برای خرید/فروش جفت ارزها، همزمانی ساعت باز شدن معاملات سشن ها، با همان ارز است. به عنوان مثال در جفت ارز EURUSD، باز شدن همزمان ساعت معاملات بازار نیویورک و لندن، بهترین زمان برای انجام معاملات است.

از نظر کارشناسان خبره بازارهای مالی موقعیت کسب سود در بازار سهام یا فارکس، ارتباط مستقیمی با ساعت کاری انجام معاملات دارد. اگر ساعت کاری معاملات به پایان رسیده باشد، بازار فعال نبوده و در نتیجه موقعیتی برای کسب سود در معاملات بدست نخواهد آمد.

برای دانستن ساعت کاری بروکر لایت فارکس تا پایان با خانه فارکس من همراه باشید.

 

جزییات ساعت کاری لایت فارکس

©️نام بروکر لایت فارکس/LITEFOREX
🔗آدرس سایت اصلی
سایت لایت فارکس
🌍آمار بازدید ماهانه سایت
2.10 میلیون نفر
⏰ساعت کاری لایت فارکس
24 ساعته
📅تعطیلی در ایام هفته
👥پشتیبانی آنلاین پشتیبانی تلگرام
🎬ویدیو ساعت کاری لایت فایننس
ساعت کاری لایت فارکس یوتیوب

با توجه به مشکلات و سوالات متعدد معامله گران، ساعت کاری بروکر لایت فارکس در بخش پشتیبانی بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته می باشد.

 

ویدیو بررسی ساعت کاری لایت فارکس

در ویدیو زیر، به بررسی ساعت کاری لایت فایننس و سشن های معاملاتی پرداخته ایم.

 

icon world 142 ساعت کاری بروکر لایت فارکس ساعت کاری لایت فایننس در بازار بورس جهان

در هر کشوری بازار بورس وجود داشته و بصورت کلی در هر نقطه ای از دنیا، یکی از بزرگترین بازارهای بورس قرار گرفته است. ساعت کاری بازار فارکس و بورس در هر کشوری، به صورت مجزا بوده و ارتباط مستقیمی با یکدیگر، ندارد!

ساعت بروکر لایت فارکس، ساعت کاری بروکر لایت فارکس، ساعت کاری لایت فایننس

در جدول ارائه شده در این بخش، به معرفی ساعت کاری بروکر لایت فارکس و بازارهای بورس معتبر در دنیا پرداخته ایم. ساعات ارائه شده در زیر بر مبنای ساعت استاندارد در دنیا UTC/GMT 0 می باشد.

ساعت کار لایت فارکس در بازار شاخص ها
💹نام بازار بورس ⏰ساعت کاری
بازار سهام نیویورک NYSE 14:30-21:00
بازار سهام شیکاگو CHX 14:30-21:00
بازار سهام توکیو TSE 24:00-06:00
بازار سهام لندن LSE 08:00-16:00
بازار سهام سنگاپور SSE 01:00-09:00
بازار سهام مسکو MOEX 07:00-15:45
بازار سهام فرانکفورت FWB 08:00-16:00

بر پایه اطلاعات جدول فوق، زمانی که فردی در بازار بورس در کشوری مشغول به فعالیت است، در کشور دیگر بازار می تواند تعطیل باشد. به عنوان مثال اگر ساکن کشورهای آسیایی باشید، امکان معاملات در بازار نیویورک در روز را نخواهید داشت.

اما زمانی که نیاز به دسترسی به معاملات بصورت 24 ساعته دارید چه باید کرد؟ مشابه اتفاقی که در سال 2008 رخ داد! یکی از مهمترین اتفاقات در معاملات در بازارهای تعطیل، وجود گپ یا فاصله در قیمت بسته شده در روز قبل و قیمت باز شده در روز کاری است.

ثبت نام در سایت لایت فارکس

 

ساعت کاری بروکر لایت فارکس در بازار جفت ارزها

یکی از تفاوت های عمده میان بازار بورس و بازار فارکس، غیر متمرکز بودن این بازار است. بازار غیر متمرکز فارکس به معنای این است که معامله گر، نیازی به حضور در محل خاص یا زمان مشخص [برای دسترسی به انجام معاملات] ندارد.

ساعت کاری بروکر لایت فارکس در معاملات جفت ارزها بصورت 24 ساعته در روز می باشد. علت 24 ساعت بودن بازار فارکس بر خلاف بازار بورس یا سهام، تامین امنیت این بازارها توسط بانک بزرگ و جهانی در همه جا و هر فاصله زمانی می باشد.

عملکرد 24 ساعته بازار جفت ارزها توسط 4 جلسه معاملاتی فارکس [که به دنبال هم هستند]، ارائه می گردد. سشن های معاملاتی بازار فارکس:

  • ساعت منطقه اقیانوس آرام (21:00 – 05:00 UTC/GMT 0)
  • ساعت منطقه آسیایی (24:00 – 09:00 UTC/GMT 0)
  • ساعت منطقه اروپا (07:00 – 16:30 UTC/GMT 0)
  • ساعت قاره امریکا (14:30 – 21:00 UTC/GMT 0)

بعد از تغییر فصل از زمستان به تابستان، ساعات کاری جلسات 1 ساعت به جلو رفته و در زمان بالعکس، 1 ساعت به عقب بر می گردد. در برخی از بروکرهای فارکس یا باینری آپشن، معاملات در نمادها در روزهای تعطیل بصورت Over the counter یا “OTC” نیز انجام می پذیرد.

با توجه به ماهیت این معاملات، قیمت های ارائه شده توسط کارگزاری ها با آخرین قیمت بازار ممکن است تفاوت محسوسی داشته باشد!

 

ساعت کاری بروکر لایت فارکس در بازار سهام

ساعت کاری لایت فایننس و سایر بروکرهای فارکس، تعیین کننده زمان انجام معاملات جفت ارزها و نمادهای معاملاتی بازار فارکس است. قراردادهای مشخص در بازار فارکس، معمولا توسط کارگزاری ها تعیین می گردد.

ساعت بروکر لایت فارکس، ساعت کاری بروکر لایت فارکس، ساعت کاری لایت فایننس
ساعت کاری لایت فارکس در بازار سهام

به عنوان مثال زمان انجام معاملات «روبل روسیه» بسته به بازار بورس “MOEX”، مشخص می شود. ساعت کاری انجام معاملات در بازار سهام، منطبق با ساعت بازار بورس آن کشور است.

 

ifxhome icon 0175 ساعت کاری بروکر لایت فارکس بهترین زمان برای معاملات در لایت فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

یکی از فاکتورهای مهم برای دانستن ساعت کاری لایت فارکس، تصمیم گیری در نوع و سبک استراتژی، مدیریت سرمایه و ریسک است. بیشترین نوسان در بازار فارکس، در زمان باز/بسته شدن سشن های معاملاتی [لندن، نیویورک، توکیو، سیدنی و …] اتفاق می افتد.

برخی از معامله گران مانند اسکالپرها، بدنبال کسب سود از نوسانات [در زمان باز/بستن بازار] هستند. البته معاملات در این ساعات، ریسک بسیار زیادی دارد. بهترین کار، مشورت با متخصصین بازار فارکس در این خصوص است.

همچنین تنظیم ساعت متاتریدر بسته به سشن معاملاتی، امکان کسب سود از گپ بوجود آمده را نیز فراهم می کند.

ثبت نام در سایت لایت فارکس

سوالات متداول

🔹معاملات در بروکر لایت فارکس بصورت 24 ساعته در 5 روز هفته انجام گرفته و بسته به بازار کشورها یا وقوع تعطیلی در آن، معاملات در لایت فارکس انجام نگیرد. برخی نمادها مانند ارزهای دیجیتال در روزهای تعطیل بصورت “OTC” به معامله گران ارائه می شود.

🔹بله، معامله گران بسته به معاملاتی که قصد انجام دارند می توانند ساعت سرور در سایت لایت فارکس را تغییر داده و با بازار کشور مورد نظر تنظیم نمایند.

نظرات (4)

  • معنای Over the counter یا OTC چیه؟ آیا به انجام معاملات در نمادها در روزهای تعطیل اشاره میکنه؟

    • معاملات پشت میز، به ارائه نمادها در روزهای تعطیل اشاره دارد.

  • تو متن اشاره کردید که یکی از تفاوت های عمده میان بازار بورس و بازار فارکس، غیر متمرکز بودن این بازار هستش. اما من مفهوم و منظور شما از غیر متمرکز بودن رو متوجه نشدم راستش رو بخواید.

  • با توجه به مطالعاتی که داشتم دریافتم معاملات بازار فارکس بصورت 24 ساعته انجام میشه. اما در مورد روزهایی که میشه به معاملات بازار فارکس 2بصورت4 ساعته پرداخت اطلاعی ندارم. شما میدونید؟

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆