icon ifxhome 02 سیگنال بار و کی بار سیگنال بار و کی بار – معرفی + آموزش کندل کی بار و سیگنال بار

 

بازار فارکس [بزرگ‌ ترین بازار مالی جهان]، بیشترین حجم معاملات در روز را دارد. این بازار قوانین خاص خود را داشته و هر فرد برای کارکردن در آن، باید تحلیل تکنیکال را به‌ خوبی فرا بگیرد. یکی از مهم‌ترین موارد در بازار فارکس و تحلیل تکنیکال، نمودار سیگنال بار و کی بار است.

وجود و مشاهده سیگنال بار کی بار، مهم‌ ترین اصلی است که در مبحث سیگنال در فارکس استفاده می شود. از این رو، کندل/سیگنال بار و کی بار را بررسی خواهیم کرد. ویژگی های این سیگنال ها [در زمان صعودی/نزولی بودن]، بهترین کندل و معیارهای انتخاب آن را معرفی خواهیم کرد.

سیگنال بار و کی بار، سیگنال بار کیبار، کندل بار و سیگنال کی بار

 

icon ifxhome 11 سیگنال بار و کی بار کندل کی بار و سیگنال بار چیست؟ – اهمیت سیگنال بار و‌ کی بار در ورود به معاملات

 

برای هر حرکت در بازار فارکس، نیاز به یک یا چند دلیل محکم دارید. به‌ عنوان مثال زمانی که می‌خواهید یک دارایی را در دنیای واقعی بخرید/بفروشید، شرایط بازار مانند بالا رفتن/پایین آمدن قیمت را بررسی خواهید کرد [برای کاهش ضرر و افزایش سود].

حالا در بازار فارکس و تحلیل تکنیکال، باید سیگنال بار و کی بار را به‌ درستی تشخیص داده و سپس اقدام به معامله کنید. در واقع می‌توانیم از “Signal Bar” و “Key Bar” در زمان ورود به معامله (باز/بستن پوزیشن)، استفاده کنیم.

 

کندل سیگنال بار

 

یک نوع الگوی تحلیلی در بازار مالی به نام «سیگنال بار» وجود داشته که معمولاً، به‌ عنوان یک نشانه ورود به بازار در نظر گرفته می‌ شود. این الگو زمانی ظاهر می‌ شود که کندل‌ هایی با بدنه‌ بلند و سایه‌ های کوتاه (یا بدون سایه) دیده می‌ شوند.

همچنین در پایان یک روند صعودی، یک کندل با قدرت نزولی و در پایان یک روند نزولی، یک کندل با قدرت صعودی ظاهر می‌ شود. این الگو معمولاً به‌ عنوان تأییدیه‌ ای برای ورود به بازار در نظر گرفته می‌ شود [به‌ ویژه پس‌ از تشخیص الگوی تغییر روند].

 

کندل کی بار

 

پس‌ از اینکه کندل سیگنال بار تشکیل شد، می‌توان انتظار ایجاد کی بار را داشت. این کندل، دومین و آخرین سیگنال از سمت چارت خواهد بود [تایید جهت ورود به معامله]. به‌ عنوان مثال اگر قصد باز کردن یک معامله سل را داشته باشید، یک پین بار به‌ سمت پایین را مشاهده کرده سپس کندل بعدی، کندل کی بار خواهد بود.

کی بار یک کندل پر قدرت به‌ سمت پایین بوده که، نشان دهنده قدرت زیاد فروشندگان است.

 

ویژگی‌ های سیگنال بار و کی بار صعودی

 

سیگنال و کی بارها، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • بالاتر از نیمه، گامی رو به بالا: قیمت بسته‌ شدن این کندل‌ ها باید بالاتر از نقطه میانی خود باشد. گویی عزم خود را برای صعود نشان می‌ دهند؛
 • بدنه‌ ای صعودی، نشانه‌ ای قاطع: در برخی موارد، این کندل‌ ها با بدنه‌ ای صعودی و قاطع، خود را به‌ وضوح نمایان می‌ کنند. در نتیجه قیمت بسته‌ شدن را، بالاتر از قیمت باز شدن به ثبت می‌ رسانند؛
 • سایه‌ ای بلند، گامی استوار: سایه‌ بلند در پایین کندل، نشان از قدرت و تسلط خریداران در طول روز دارد.

 

ویژگی‌ های سیگنال بار و کی بار نزولی

 

نمودار نزولی باید، ویژگی‌ های زیر را داشته باشند:

 • نقطه‌ ای عطف در میانه: قیمت بسته‌ شدن این کندل‌ ها باید، پایین‌ تر از نقطه میانی خود باشد. گویی از اوج قدرت خود فاصله گرفته و به‌ سمت نزول، تمایل پیدا کرده‌ اند؛
 • بدنه‌ ای نزولی، نشانه‌ ای قاطع: در برخی موارد این کندل‌ ها، با بدنه‌ ای نزولی و قاطع خود را به‌ وضوح نمایان می‌ کنند. در نتیجه قیمت بسته‌ شدن را، پایین‌ تر از قیمت باز شدن به ثبت می‌ رسانند؛
 • سایه‌ ای بلند در بالا، نشانه‌ تردید: سایه‌ بلند در بالای کندل، نشان از تردید و ناتوانی خریداران در حفظ قیمت در سطوح بالا دارد.

 

icon ifxhome 68 سیگنال بار و کی بار بهترین کندل‌ ها برای سیگنال بار و کی بار کدام هستند؟

 

در انتخاب بهترین کندل‌ ها برای Signal bar و Key Bar، معیارهای مختلفی دخیل بوده و نمی‌ توان به‌ طور قطعی، یک نوع خاص را معرفی کرد. با این وجود، برخی از کندل‌ ها به دلیل ویژگی‌ های خاص، کارایی و وضوح بیشتری در ارائه سیگنال دارند.

 • پین بار: این کندل با بدنه‌ا ی کوچک و سایه‌ ای بلند در یک سمت، به‌ وضوح تردید و ناتوانی طرف مقابل (خریداران/فروشندگان) را، در حفظ قیمت در سطوح بالا/پایین نشان می‌ دهد.
 • چکش: این کندل نیز شبیه به پین بار بوده اما سایه‌ آن، در جهت مخالف روند غالب قرار دارد. چکش می‌ تواند نشان‌ دهنده‌ تلاش ناکام طرف مقابل، برای ادامه روند و احتمال بازگشت روند باشد.
 • دوجی: این کندل با قیمت‌ های باز و بسته‌ شدن تقریباً یکسان، نشان‌ دهنده‌ تعادل و تردید در بازار است. دوجی می‌ تواند به‌ عنوان سیگنالی برای توقف یا تغییر روند، عمل کند.
 • ماروبوزو: این کندل با بدنه‌ ای بلند و بدون سایه، نشان‌ دهنده‌ قدرت و تسلط یک طرف (خریداران/فروشندگان) در بازار است. «ماروبوزو» می‌ تواند سیگنالی برای ادامه روند باشد.

 

نکاتی برای انتخاب بهترین کندل

 

 • توجه به روند غالب: قبل‌ از انتخاب کندل، به روند غالب بازار توجه کنید. کندل‌ های سیگنال در جهت روند غالب، وضوح و کارایی بیشتری دارند.
 • استفاده از سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال: هیچ سیگنالی به‌ تنهایی، قطعی نیست! برای تایید signal bar و key bar، از سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند اندیکاتورها و الگوهای کندلی، استفاده کنید.
 • مدیریت ریسک: همیشه با احتیاط قدم برداشته و قبل‌ از ورود به معامله، حد ضرر و حد سود مناسب را تعیین کنید.

علاوه‌ بر کندل‌ های ذکرشده، کندل‌ های دیگری نیز بای استفاده در Signal bar و Key bar وجود دارند. انتخاب بهترین کندل به تجربه، سبک معاملاتی و شرایط بازار بستگی دارد. می‌توانید از مقالات مربوط به آموزش سیگنال بار و کی بار استفاده کرده، تا بهترین نتایج را در فرایند معاملاتی بدست آورید.

 

icon ifxhome 73 سیگنال بار و کی بار کندل های سیگنال بار و کی بار – جمع بندی و نظر نویسنده

 

کندل کی بار و سیگنال بار، دو نمونه از مهم‌ ترین نشانه‌ ها قبل از ورود به معاملات است. این دو نمونه کندل، قدرت فروشندگان/خریداران را نمایش می دهد. از سیگنال بار کیبار، در جهت تشخیص صحت تحلیل خود استفا‌ه کنید.

زمانی که می‌ خواهید وارد معامله سل شوید، باید سیگنال بار کی باز نزولی را مشاهده کنید. زمانی که قصد ورود به معامله خرید را دارید، باید به نمودار صعودی توجه ویژه داشته باشید. از حساب های دمو/آزمایشی، جهت افزایش سطح دانش خود استفاده کنید.

داشتن یک استراتژی فارکس منظم، در کنار سیگنال های معاملاتی، منجر به افزایش وین ریت و موفقیت در معاملات خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹Signal bar و Key bar، دو نوع الگوی کندلی بوده که برای پیش‌ بینی روند آتی بازار و یافتن نقاط ورود و خروج مناسب در معاملات استفاده می‌ شوند.

🔹این الگوها را می‌ توان در هر بازاری و در هر تایم فریمی استفاده کرد. با این حال، کارایی آن‌ ها در روندهای قوی و واضح بیشتر است.

🔹هیچ سیگنالی در تحلیل تکنیکال 100% دقیق نیست. Signal Bar و Key Bar نیز از این قاعده، مستثنی نیستند. برای افزایش دقت این سیگنال‌ ها، باید از آن‌ ها در کنار سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک استفاده کنید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با RSI در باینری آپشن - (Ifx-St043) 🚀
⭐️ بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ - بررسی نکات مثبت و منفی در کپی ترید ⚠️
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St042) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥