icon ifxhome 61 استراتژی باینری آپشن اهمیت استراتژی باینری آپشن – Binary Option

معاملات باینری آپشن، بر پایه پیش بینی روند قیمت نمادها شکل گرفته است. در بروکرهای باینری آپشن (دودویی) باید در تایم فریم های کوتاه، روند قیمت نماد را بصورت خرید/فروش، بالا/پایین و … انجام داد. در صورت پیش بینی درست، معامله با سود بسته خواهد شد.

یکی از الزامات کسب سود و موفقیت در معاملات باینری آپشن، داشتن استراتژی است. با استراتژی باینری آپشن مناسب، با اطمینان و دقت می توان گزینه های دودیی را انتخاب کرد. بر خلاف باور برخی از افراد، معاملات باینری آپشن قمار نبوده و نیاز به تحلیل پیچیده دارد.

استراتژی باینری آپشن، استراتژی در باینری آپشن، بهترین استراتژی باینری آپشن

در مقاله امروز خانه فارکس من، درباره توسعه استراتژی باینری آپشن، مطالب مفیدی را ارائه خواهیم کرد. اهمیت آموزش استراتژی در باینری آپشن، منجر به افزایش پتانسیل سودآوری در معاملات خواهد شد. قبل از شروع، به موضوعات مهم [مفاهیم پایه] این مقاله اشاره خواهیم کرد.

 

استراتژی باینری آپشن چیست؟

بصورت کلی، استراتژی های باینری آپشن مجموعه از قوانین [ساختارها] برای افزایش سود و کاهش ریسک در معاملات است. با داشتن استراتژی های مدون و منظم، تصمیم گیری در معاملات به بهترین شکل انجام خواهد شد.

برای کسب سود و موفقیت در معاملات باینری آپشن، بکارگیری یک استراتژی از الزامات یک تریدر حرفه ای است. با توسعه یا ساخت استراتژی اختصاصی، به راحتی مزیت انحصاری موفقیت در معاملات باینری را بدست آورید.

double stochastic filterd macd 01 main 01 استراتژی باینری آپشن

استراتژی پرواز باینری آپشن

یکی از بهترین استراتژی های باینری آپشن، با نام «پرواز» با کمک اندیکاتور “MACD” قابل اجرا است.

استراتژی پرواز باینری آپشن

استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن، استراتژی یک دقیقه ای باینری آپشن، استراتژی 1 دقیقه باینری آپشن

استراتژی یک دقیقه ای باینری آپشن

با کمک استراتژی معاملاتی “Fenrir”، کسب سود در 1 دقیقه در باینری آپشن میسر شده است.

استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن

استراتژی حمایت و مقاومت، استراتژی حمایت و مقاومت فارکس، استراتژی خطوط حمایت و مقاومت

استراتژی حمایت و مقاومت

استراتژی معاملاتی حمایت و مقاومت، در تایم فریم 15 دقیقه ای در تمام نمادهای معاملاتی قابل اجرا است.

استراتژی حمایت و مقاومت

استراتژی بدون ضرر، استراتژی بدون ضرر فارکس، استراتژی بدون ضرر باینری آپشن

استراتژی بدون ضرر باینری آپشن

در این تکنیک معاملاتی، از اندیکاتورهای “FX Trend” و “Great Move” استفاده می شود. البته این سیستم معاملاتی، در معاملات فارکس نیز قابل اجرا است.

استراتژی بدون ضرر

دقیق ترین استراتژی باینری آپشن، استراتژی دقیق باینری آپشن، دقیق ترین استراتژی فارکس

دقیق ترین استراتژی باینری آپشن چیست؟

یکی از دقیق ترین استراتژی های معاملاتی باینری آپشن، در تایم فریم 5 دقیقه توسط “Hicham Benkaihoul” معرفی شده است.

دقیق ترین استراتژی باینری آپشن

استراتژی فوق العاده باینری اپشن، استراتژی فوق العاده فارکس، استراتژی فوق العاده

آموزش استراتژی فوق العاده باینری اپشن

با کمک اندیکاتورهای “ADX” و “Parabolic SAR”، می توان یکی از بهترین سیستم های معاملاتی [سودآور] باینری آپشن را اجرا کرد.

استراتژی فوق العاده باینری اپشن

 

icon ifxhome 72 استراتژی باینری آپشن قوانین استفاده از استراتژی باینری آپشن

بهترین راهکار برای معامله گران مبتدی، استفاده از استراتژی های افراد با تجربه در این بازار است. قابلیت حساب های کپی تریدینگ نیز، برای افراد تازه کار به شدت پیشنهاد شده است. اما اگر به عنوان یک تریدر حرفه ای، قصد ساختن استراتژی باینری آپشن انحصاری خود را دارید، چه کاری باید انجام داد؟

در ادامه، قوانین استفاده از استراتژی های باینری آپشن شخصی سازی شده را معرفی خواهیم کرد.

 

قوانین شفاف و از پیش تعریف شده

یک استراتژی معاملاتی موفق، بهترین نقاط ورود/خروج در معاملات باینری آپشن را نمایش می دهد. استفاده از استراتژی باینری آپشن کارآمد، فاکتور احساسات و ترس را از معاملات حذف خواهد کرد.

 

قوانین موثر در مدیریت ریسک

از خصوصیات یک استراتژی باینری آپشن سودآور، رعایت قوانین مربوط به مدیریت ریسک است. با فعال کردن حد ضرر (Stop Loss/SL)، ریسک از دست دادن سرمایه به حداقل خواهد رسید.

 

اهمیت سازگاری استراتژی

با توجه به شرایط متغییر [نوسانات دائمی] در بازار، ساخت یک استراتژی انعطاف پذیر الزامی است. با این کار، کسب سود تضمین شده در طولانی مدت، با تغییر روند در نوسانات امکان پذیر خواهد شد.

 

بک تست و تحلیل استراتژی

قبل از استفاده از استراتژی باینری آپشن، بک تست گرفتن و تحلیل نتایج الزامی است. با کمک حساب های دمو/آزمایشی یا سنتی، اثر بخشی استراتژی را امتحان نمایید.

 

icon ifxhome 66 استراتژی باینری آپشن نحوه استفاده از استراتژی باینری آپشن – آموزش قدم به قدم

برای بکارگیری استراتژی در باینری اپشن، 3 مرحله بسته به میزان ریسک و اهداف معاملاتی، نوع ترید و اندیکاتورهای تکنیکال وجود دارد.

 

مرحله 1#: درک میزان ریسک و اهداف معاملاتی

برای شروع، ابتدا این سوال را از خود بپرسید. میزان تحمل ریسک در معاملات باینری آپشن، برای شما چقدر است؟ منظور از «تحمل ریسک»، مقدار ریسکی است که به راحتی و در معاملات، آن را می پذیرید. تعیین سطح تحمل ریسک [قبل از شروع معاملات]، اهمیت زیادی دارد.

با مشخص کردن سطح تحمل ریسک در معاملات، خطر ضرر بیش از اندازه کاهش خواهد یافت! مورد بعدی، شناسایی اهداف معاملاتی است. بهترین شرایط هدف معاملاتی:

 • هوشمندانه؛
 • قابل اندازه گیری؛
 • قابل دستیابی؛
 • مرتبط؛
 • و محدود به زمان مشخص است.

به عنوان مثال، یک درصدی از بازگشت سرمایه گذاری [10-90%] در یک تایم فریم، مشخص نمایید.

چقدر حاضر هستید برای یک معامله، ریسک کنید؟ کارشناسان بازار باینری اپشن، ریسک بیش از 1-2% از سرمایه گذاری را، مجاز نمی دانند! با کمک یک استراتژی باینری آپشن مناسب، مدیریت ریسک سرمایه به خوبی انجام شده و احتمال ضرر، کاهش خواهد یافت.

و در پایان، افق زمانی از معاملات باینری آپشن چقدر است؟ مقدار بازه زمانی برای رسیدن به اهداف و تحمل ریسک، باید هماهنگ باشد. اسکالپرها، ظرف چند دقیقه یا چند ساعت معاملات را انجام می دهند. در مقابل، معامله گران بلند مدت [استراتژی پوزیشن]، چشم انداز ماهانه یا سالانه دارند!

 

مرحله 2#: انتخاب روش معاملات

روش یا متدهای معاملاتی، بصورت کلی در 4 دسته بندی قرار گرفته اند.

 

معاملات روزانه/Day Trading

معاملات روزانه با هدف کسب سود در کوتاه مدت [حداکثر 1 روز]، انجام می شود. استراتژی باینری آپشن در معاملات روزانه، تحلیل و تکیه بر الگوهای نمودار است. با این کار، چندین معامله در یک روز به سرعت انجام می شود [شاید ده ها معاملات].

البته این روش، نیازمند صرف سرمایه و زمان زیادی است.

 

معاملات سویینگ/Swing Trading

نوع استراتژی باینری آپشن در معاملات سویینگ، باز گذاشتن پوزیشن بین چند روز تا چند هفته است. هدف اصلی از این استراتژی، کسب سود در تغییرات قیمتی در میان مدت است. برای شناسایی ترند و پیدا کردن بهترین نقاط ورود/خروج، هر دو اندیکاتورهای تکنیکال و عوامل فاندامنتال بررسی می شود.

داشتن انعطاف و زمان بیشتر، مناسب معامله گران سویینگ است.

 

معاملات موقعیت (پوزیشن)/Position Trading

استراتژی باینری آپشن در معاملات پوزیشن، بر پایه حفظ موقعیت بین چند هفته تا چند ماه تمرکز دارد. با این کار، کسب سود از تغییرات قیمت در طولانی مدت میسر خواهد شد. در این استراتژی، اولویت با تحلیل و شناسایی نمادهای کم ارزش تر است.

داشتن صبر، زمان کمتر برای معاملات و مشاهده بازار در تایم فریم های مشخص، از ویژگی های معاملات پوزیشن است.

 

معاملات اسکالپ/Scalp Trading

استراتژی باینری آپشن اسکالپ، بصورت سریع و در تایم فریم های بسیار کوتاه اتفاق می افتد. با این کار، کسب سودهای کم از نوسانات قیمت، با کمک تحلیل و الگوهای نمودار [برای شناسایی نقاط] دست یافتنی است.

از حداقل چند ثانیه تا حداکثر چند ساعت، پوزیشن اسکالپرها گرفته می شود. داشتن تجربه کافی در معاملات، سرمایه و زمان اختصاصی زیاد، از مشخصه های معاملات اسکالپ است.

 

مرحله 3#: انتخاب اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتورهای تکنیکال ابزاری هستند که توسط تریدرهای حرفه ای، برای تحلیل قیمت دارایی ها استفاده می شوند. با کمک اندیکاتورهای تکنیکال، به راحتی روند قیمت را پبش بینی کنید. نحوه کار اندیکاتور تکنیکال، بر پایه شناسایی حرکات مارکت توسط الگوهای ادامه دار (تداومی) است.

با بررسی نمودارهایی مانند شناسایی روند و الگوهای بازار (Market trends)، بهترین اطلاعات برای ورود/خروج و شناسایی روند بازار بدست می آید. در دنیای معاملات آپشن‌ های دودویی، چندین اندیکاتور فنی به دلیل توانایی ارائه بینش‌ های ارزشمند، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

 

اندیکاتور جهت‌ دار میانگین (ADX)

اندیکاتور جهت‌ دار میانگین (ADX) که توسط «جی. ولز وایلدر» توسعه یافته است، قدرت یک روند را اندازه‌ گیری می‌ کند. معامله‌ گران از این اندیکاتور، برای تعیین روند بازار یا حرکت جانبی آن استفاده می کنند.

 

همگرایی و واگرایی میانگین متحرک (MACD)

MACD، یک اندیکاتور شتاب است که از روندها پیروی می‌ کند. این ابزار رابطه بین دو میانگین متحرک از قیمت یک دارایی را، نشان می‌ دهد.

 

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI)

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI)، سرعت و بزرگی حرکات قیمت را اندازه‌ گیری می‌ کند. این ابزار نشان دهنده بیش خرید یا کم فروش، یک دارایی معاملاتی است.

 

باندهای بولینگر

باندهای بولینگر از سه باند، برای نشان دادن نوسانات قیمت یک دارایی است. این ابزار برای شناسایی نقاط معکوس شدن قیمت، مفید هستند.

 

اسیلاتور استوکاستیک

«اسیلاتور استوکاستیک» جهت ارزیابی قیمت پایانی یک دارایی، در مقایسه با محدوده قیمتی آن در یک دوره زمانی است. این ابزار به معامله‌ گران در شناسایی معکوس‌ های روند، کمک می‌کند.

 

icon ifxhome 73 استراتژی باینری آپشناستفاده از اندیکاتورهای تکنیکال در استراتژی باینری آپشن

اندیکاتورهای تکنیکال، هنگام ایجاد یک استراتژی معاملات باینری آپشن بسیار ارزشمند هستند. این ابزارها به شناسایی نقاط ورود/خروج برای معاملات و ایفای نقش در تأیید/رد فرضیه‌ های معاملاتی، کمک می‌ کنند.

با استفاده از این ابزار، تصمیم گیری بر پایه اطلاعات و در نتیجه شانس موفقیت در باینری آپشن ها، افزایش می باید. در ادامه، مراحل لازم برای استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را شرح خواهیم داد.

 

انتخاب اندیکاتور

اندیکاتورهای تکنیکال مرتبط را، بر اساس اهداف استراتژی خود انتخاب کنید. اندیکاتورهای رایج شامل میانگین‌ های متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI)، اسیلاتور استوکاستیک، MACD و باندهای بولینگر است.

 

درک سیگنال‌ های اندیکاتور

با نحوه تولید سیگنال توسط هر اندیکاتور، آشنا شوید. به عنوان مثال میانگین‌ های متحرک می‌ توانند روندها را شناسایی کنند. RSI، نشان دهنده شرایط بیش‌ خرید یا کم‌ فروش و باندهای بولینگر نوسانات قیمت را نشان می دهند.

 

تحلیل نمودار

از نمودار قیمت دارایی انتخابی خود استفاده کرده و اندیکاتورهای انتخابی را، روی آن قرار دهید. داده‌ های قیمت تاریخی و مقادیر شاخص مربوطه را، بررسی کرده تا الگوها/روندها را شناسایی کنید.

 

شناسایی نقاط ورود

شرایط خاصی را که در آن وارد معامله خواهید شد را، تعیین کنید. به عنوان مثال تصمیم گیری در زمانی که RSI، از سطح خاصی عبور کند یا زمانی که تقاطع میانگین متحرک رخ دهد، وارد معامله شوید.

 

تنظیم زمان انقضاء

زمان انقضای باینری آپشن را تعیین کنید. این موضوع بسته به استراتژی و نوسان دارایی، چند دقیقه، چند ساعت یا چند روز است.

 

مدیریت ریسک را اجرا کنید

قوانین مدیریت ریسک را از جمله مبلغی که مایلید در هر معامله ریسک کرده و از دستورات حد ضرر (SL)، استفاده کنید.

مدیریت ریسک، یکی از مهم‌ ترین جنبه های معاملات بوده و متشکل از شناسایی، ارزیابی و کنترل ریسک‌ فعالیت‌ های معاملاتی تریدرها می شود. معامله‌گران باینری، از استراتژی‌ هایی که امکان کاهش تأثیر نوسانات بازار محافظت از سرمایه و افزایش امنیت کلی را دارند؛ استفاده می‌ کنند.

در معاملات باینری آپشن، اجرای استراتژی‌ های مدیریت ریسک برای موفقیت ضروری است. این استراتژی‌ ها شامل موارد زیر می شوند.

 

تنوع‌ سازی

تنوع‌ سازی، رویکردی متشکل از اختصاص دادن سرمایه معاملاتی به دارایی‌ها [بازارها] است. هدف این استراتژی، کاهش تأثیر نتایج بر معاملات فردی است. با توزیع سرمایه‌ گذاری‌ ها اطمینان حاصل کرده که عملکرد یک معامله، به‌ طور نامتناسبی بر سبد سهام تأثیر نمی‌ گذارد.

 

اندازه‌گیری موقعیت

تعیین مقدار سرمایه برای هر معامله، به عنوان اندازه‌ گیری موقعیت شناخته می‌شود. هنگام تصمیم‌گیری در این مورد، توجه به تحمل ریسک شخصی و اهداف معاملاتی خاص بسیار مهم است!

اندازه‌گیری مناسب موقعیت، به جلوگیری از تعهد بیش از حد سرمایه به هر معامله، و در نتیجه کاهش خطر ضرر کمک می‌کند.

 

دستورات حد ضرر

دستورات حد ضرر ابزارهایی برای مدیریت ریسک هستند. آن ها به معامله گران، امکان تعیین سطح قیمتی از پیش تعیین شده را می دهند. این استراتژی ضررها را محدود کرده و به تریدرها کنترل بیشتری بر ریسک‌ پذیری می‌دهد.

 

محصولات با ریسک محدود

برخی از پلتفرم‌ های معاملات آپشن‌ های دودویی، مانند “Nadex Binary Options”، محصولات با ریسک محدود ارائه می‌دهند. این ابزارها سطح از پیش تعریف شده‌ ای از ریسک را ارائه کرده که به تریدرها امکان تعیین ضرر یک معامله را به‌طور دقیق می‌دهد.

با استفاده از این محصولات، ریسک را با دقت و اطمینان مدیریت کنید!

 

اهمیت مدیریت ریسک

اهمیت مدیریت ریسک در معاملات آپشن‌ ها یکی دیگر از عوامل مهم بوده که، به موارد زیر کمک می‌کند.

 

کاهش ضررها

استراتژی‌ های مدیریت ریسک مؤثر، به‌ عنوان حفاظی در برابر ضررهای ویرانگر عمل می‌ کنند. با محدود کردن میزان ضررها، یک معامله نامطلوب به‌ تنهایی سرمایه معاملاتی معامله گران را از بین نمی‌برد.

 

پایداری در معاملات

پایه و اساس معاملات، در اجرای شیوه‌ های مدیریت ریسک نهفته است. با پایبندی به محدودیت‌ های ریسک از پیش تعیین شده، محیطی را ایجاد کرده، که در آن تلاش‌ های معاملاتی، در طول زمان ثبات داشته باشند.

 

افزایش سودآوری

مدیریت ریسک عاقلانه، از سرمایه معامله گران محافظت کرده و امکان دستیابی به اهداف معاملاتی را افزایش می‌ دهد.

 

سازگاری با تغییرات بازار

بازارها پویا و در حال تحول هستند. ارزیابی [تنظیم] استراتژی‌ های مدیریت ریسک، در پاسخ به شرایط متغیر بازار ضروری است!

 

استراتژی معاملاتی خود را با بک تست ارزیابی کنید

یکی از سوالاتی که ذهن برخی از تریدرهای مبتدی را به خود مشغول می کند؛ در خصوص بک تست است. بک تست، فرآیندی متشکل از ارزیابی عملکرد یک استراتژی معاملاتی با تحلیل داده‌ های تاریخی بازار است.

این ارزیابی، مستلزم شبیه‌ سازی معاملات بر اساس قیمت‌ های بازار و متعاقباً تحلیل معیارهای مختلف عملکرد است. این معیارها عواملی مانند سود/زیان، سنجش نوسانات، میانگین‌ ها، ریسک‌ پذیری، نسبت‌ ها، بازده سالانه و بازده تعدیل‌ شده با ریسک را پوشش می‌ دهند.

 

چگونه استراتژی معاملاتی خود را با بک تست ارزیابی کنیم؟!

بک تست شامل مراحل مختلف بوده، که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • تعریف قواعد استراتژی تردیدرها: با ترسیم قواعد و پارامترهایی که استراتژی معاملاتی تریدر ها را کنترل می‌ کنند؛ آغاز کنید. سپس معیارهای ورود/خروج از معاملات را به طور واضح مشخص کنید.
 • گردآوری داده‌ های تاریخی بازار: برای انجام بک تست، داده‌ های بازار را که شامل نمودارهای قیمت، حجم معاملات و شاخص‌ های مرتبط بوده، جمع‌ آوری کنید.
 • اعمال استراتژی بر روی داده‌ ها: از داده‌ های تاریخی بازار گردآوری‌ شده، برای اعمال استراتژی معاملاتی بر روی شرایط گذشته بازار استفاده کنید. معاملات را بر اساس قواعد تعریف‌ شده اجرا کنید.
 • ثبت و تحلیل نتایج: نتایج هر معامله شبیه‌ سازی‌ شده، از جمله سود/زیان را ثبت کنید. معیارهای عملکرد را برای ارزیابی اثربخشی استراتژی، تحلیل کنید.

 

مقدار اهمیت بک تست چقدر است؟!

تقریباً همه معامله‌ گران در عمل، استراتژی‌ های خود را با بک تست ارزیابی می‌ کنند. دلایل اصلی این امر به شرح زیر است.

 • ارزیابی اثر بخشی: بک تست به معامله‌ گران اجازه می‌ دهد تا عملکرد استراتژی‌ های معاملاتی را، به طور کامل ارزیابی کنند. این امر به شناسایی نقاط ضعف یا زمینه‌ هایی که نیاز به بهبود دارند، کمک کرده و امکان تصمیم‌ گیری را، فراهم می‌ سازد.
 • انتظارات واقع‌ بینانه: با انجام تست، معامله‌ گران انتظارات عملی برای عملکرد بالقوه استراتژی‌ ها را تعیین کرده که این امر به نوبه خود، امکان مدیریت ریسک مؤثرتر را فراهم می‌ سازد.
 • بهبود استراتژی‌ ها: از طریق تحلیل نتایج بک تست، تریدرها استراتژی‌ های معاملاتی را برای تطبیق بهتر با شرایط مختلف بازار، ارتقاء داده و در نهایت عملکرد کلی را بهبود می بخشند.
 • کاهش ریسک: بک تست، بینشی نسبت به ریسک‌ های مرتبط با یک استراتژی معاملاتی را ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، به معامله‌ گران کمک کرده تا از برآورد بیش از حد سود و پذیرش ریسک‌ های غیر ضروری، اجتناب ورزند.

 

icon ifxhome 43 استراتژی باینری آپشن چرا نظارت و تعدیل استراتژی معاملاتی حائز اهمیت است؟

نظارت و تعدیل استراتژی معاملاتی به دلایل متعددی، از اهمیت حیاتی برخوردار است. در ادامه به این دلایل اشاره خواهیم کرد.

 1. اثربخشی استراتژی: با گذشت زمان، شرایط بازار تغییر کرده و استراتژی که زمانی کارآمد بود، دیگر کارایی لازم را ندارد! نظارت منظم به تریدرها  اطمینان داده که استراتژی‌، همچنان سودآور باقی مانده و با پویایی‌ های فعلی بازار همسو است.
 2. شناسایی نقص: با انجام نظارت، توانایی شناسایی نقص‌ ها یا ضعف‌ هایی موجود در استراتژی‌ را دارید. با شناسایی این مسائل، اقدامات پیشگیرانه‌ ای برای رفع آن ها و حفظ انسجام استراتژی، انجام خواهید داد.
 3. ارزیابی عملکرد: از طریق نظارت مستمر، شاخص‌ های کلیدی عملکرد مانند نرخ برد، میانگین سود/زیان و افت سرمایه را ارزیابی کنید. این داده‌ ها بینش‌ های ارزشمندی را× در مورد عملکرد استراتژی و زمینه‌ هایی که نیاز به بهبود دارند، ارائه می‌ دهند.

 

چگونه استراتژی معاملاتی خود را رصد و تعدیل کنیم؟

برای رصد و تعدیل مؤثر استراتژی باینری آپشن، مراحل زیر را انجام دهید.

 

از ژورنال‌ های معاملاتی استفاده کنید

یک ژورنال معاملاتی دقیق را، برای ثبت تمام معاملات خود حفظ کنید. این ژورنال باید شامل اطلاعات مربوط به نقاط ورود/خروج، دلایل هر معامله و نتیجه آن باشد. مرور منظم ژورنال به تریدرها در شناسایی الگوها و روندها در رفتار معاملاتی‌، کمک می کند.

 

از نرم‌ افزار ردیابی عملکرد استفاده کنید

از نرم‌ افزار ردیابی عملکردی که برای تحلیل نتایج معاملات طراحی شده، استفاده کنید. این ابزارها بینش‌ های جامعی را، در مورد عملکرد استراتژی تریدرها ارائه می دهند.

 

به طور مرتب برنامه خود را بررسی کنید

به طور دوره‌ ای، به برنامه معاملاتی خود مراجعه کرده تا مطمئن شوید که همچنان مرتبط و کارآمد است. ارزیابی کنید که آیا استراتژی، با تحمل ریسک و اهداف معاملاتی همسو است یا خیر.

 

شرایط بازار را تحلیل کنید

شرایط بازار و رویدادهای اقتصادی را، روزانه دنبال کنید. تغییرات در چشم‌ انداز مالی گسترده‌ تر، بر استراتژی معاملاتی تأثیر می گذارد.

 

icon ifxhome 23 استراتژی باینری آپشن جمع بندی و نظر نویسنده درباره استراتژی باینری آپشن

در نهایت توسعه یک استراتژی باینری آپشن موفق و سودآور، مستلزم رویکردی سیستماتیک است. این مورد شامل درک تحمل ریسک، اهداف معاملاتی، انتخاب سبک تریدینگ مناسب، انتخاب اندیکاتورهای فنی مؤثر، بک‌ تست دقیق، مدیریت ریسک هوشیارانه، نظارت و تعدیل مستمر می‌شود.

نکات کلیدی شامل همسویی استراتژی با تحمل ریسک، حفظ نظم و انضباط در رویکرد و استفاده از اندیکاتورهای فنی برای تصمیم‌گیری آگاهانه است. توجه داشته باشید که هیچ یک از انواع استراتژی باینری آپشن، 100% درست نیست!

ریسک معاملات در بازار باینری آپشن بسیار بالا بوده و موفقیت در آن، نیازمند برنامه ریزی دقیق است. از معامله در تایم فریم های بسیار کوتاه [چند ثانیه تا چند دقیقه]، حدالامکان اجتناب ورزید. برای تست کردن استراتژی باینری آپشن ها، از حساب دمو استفاده کنید.

بهترین کارگزاری پیشنهادی برای اینکار، بروکر کوتکس با حداقل موجودی اولیه 10,000$ [قابل شارژ] است.

سوالات متداول

🔹ساخت یک استراتژی باینری آپشن ایده آل، نیازمند درک میزان تحمل ریسک، انتخاب روش معاملاتی، استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال، بک تست (آزمایش)، مدیریت ریسک و پایش مداوم آن است.

🔹در جواب این سوال باید گفت، هیچ استراتژی مشابه و سودآور برای همه افراد وجود ندارد. استراتژی سودآور به اهداف معامله گران و شرایط بازار، بستگی دارد. شناخته شده ترین استراتژی باینری آپشن، دنبال کردن خطوط روند، معاملات رنج و رویکرد بر پایه اخبار است.

🔹استراتژی باینری آپشن 5 دقیقه ای، شامل معاملات در تایم فریم کوتاه با انقضاء در 5 دقیقه است. در این استراتژی، شاخص های تحلیل سریع بازار برای تصمیمات سریع، استفاده می شود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆