icon ifxhome 70 باینری آپشن باینری آپشن تریدینگ – معاملات BinaryOption

 

باینری آپشن (Binary Option)، یکی از انواع معاملات در بازارهای مالی بر پایه پیش بینی روند قیمت می باشد. از معاملات باینری در ایران، با عنوان دودویی نیز یاد می شود. انتخاب بین بالا/پایین، بیشتر/کمتر، فروش/خرید و … از انواع ترید باینری اپشن به حساب می آید.

تمام دارایی های معاملاتی در بازار فارکس [جفت ارزها، طلا، نفت، شاخص بازارهای بورس، سهام شرکت ها، ارزهای دیجیتال و …]، در بروکرهای باینری آپشن نیز ارائه شده است. در صورت پیش بینی درست روند قیمت نمادها، معاملات با سود [از حداقل 65%] بسته خواهد شد.

اگر در مدت زمان معین پیش بینی روند اشتباه باشد، معامله با ضرر بسته می شود. بسیاری از افراد مبتدی برای شروع، از حساب های کپی ترید باینری اپشن استفاده می کنند. مزیت این کار، آشنایی با نحوه انجام معاملات و یادگیری از تریدرهای حرفه ای در این بازار است.

باینری آپشن چیست، معاملات باینری آپشن، binary option چیست

در مقاله امروز خانه فارکس من به آموزش معاملات باینری، خواهیم پرداخت. نحوه کارکرد این معاملات، انواع ترید باینری، نحوه کسب سود، مزایا و معایب آن را معرفی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 45 باینری آپشن انواع معاملات باینری اپشن Binary Option چیست؟

 

در بروکرهای Binary Option، روش های مختلفی برای انجام معاملات ارائه شده است. ساده ترین نوع معاملات باینری اپشن، بالا/پایین (High/Low) برای پیش بینی روند افزایشی یا کاهشی قیمت می باشد. بر خلاف بازار فارکس که زمان انقضا قرارداد طولانی [از چند دقیقه تا چندین ماه/سال] است، حداکثر زمان در معاملات باینری 1-5 روز می باشد.

بسته به نوع بروکر، نماد معاملاتی و زمان سررسید قرارداد، درصد بازگشت سرمایه نیز متغییر است. در معاملات دیجیتال آپشن، درصدهای بسیار بالایی [200-700%] به مشتریان پرداخت می گردد! درصد ریسک-پاداش در بروکرهای باینری اپشن در مقایسه با فارکس، بسیار زیاد می باشد.

بصورت کلی، انواع معاملات باینری آپشن:

  • بالا/پایین (High/Low)؛
  • رنج یا دامنه (Range)؛
  • تماس (Touch)؛
  • و اسپرد (Spread) می باشد.

 

معاملات High و Low در باینری اپشن

 

هنگام استفاده از مدل High/Low در معاملات Binary Option، پیش بینی روند قیمتی بصورت افزایشی یا کاهشی خواهد بود. یعنی در زمان مشخص، باید بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت را پیش بینی کرد. اگر انتخاب بالاتر از قیمت فعلی نماد باشد، بعد از پایان قرارداد و حرکت به سمت افزایش، معامله با سود بسته خواهد شد.

 

معاملات رنج در باینری آپشن چیست؟

 

نوعی دیگر از ترید باینری آپشن، معاملات رنج (Range) می باشد. در این روش، قیمت دارایی معاملاتی می بایست در محدوده مشخص [رنجی که معامله گر مشخص کرده است] باقی بماند. کسب سود در معاملات رنج، در صورت تعیین درست محدوده قیمتی نماد اتفاق می افتد.

 

معاملات تماس یا تاچ در BinaryOption

 

در معاملات “Touch”، سطح قیمتی که روند نمودار به آن می رسد، تعیین می شود. برای کسب سود در این معاملات، قیمت می بایست به سقف/کف تعیین شده (به اصطلاح تاچ/لمس کند) برسد [مهم نیست که روند افزایشی یا کاهشی باشد].

یکی دیگر از انواع معاملات تاچ، عدم تماس است. به زبان ساده تر، شما پیش بینی می کنید که قیمت در بازه X را تاچ نخواهد کرد. بعد از اتمام زمان قرارداد و عدم تماس با قیمت مشخص، معامله با سود بسته خواهد شد.

 

معامله اسپرد باینری

 

در زمان استفاده از این روش، فاکتوری مانند پیش بینی قیمت (بالا یا پایین) از معاملات حذف خواهد شد. برای کسب سود در معاملات اسپرد Binary Option، تعیین رقم دقیق الزامی است. به عنوان مثال در معامله جفت ارز یورو/دلار، افزایش 10 واحدی را در 5 دقیقه پیش بینی کرده اید. اگر در این زمان فقط 3 واحد افزایش اتفاق بیافتد، معامله با ضرر بسته خواهد شد.

تجارت باینری آپشن در روش اسپرد، ریسک بالاتر و درصد پرداخت بیشتری را به همراه دارد.

 

icon ifxhome 71 باینری آپشن آیا باینری آپشن قانونی است؟

 

با گسترش باینری آپشن تریدینگ در بازارهای مالی، نگرانی بابت قانونی بودن این معاملات نیز افزایش پیدا کرد. در گذشته، مجوز یا رگوله از طرف سازمان های معتبر نظارتی به بروکرهای باینری ارائه می شد. با گذشت زمان و بروز مشکلاتی در کارگزاری های باینری اپشن، بسیاری از رگوله ها خدمات خود را در این حوزه کاهش دادند.

در کشورهای مانند امریکا، انگلستان، اتحادیه اروپا، افریقای جنوبی و … معاملات BinaryOption بصورت قانونی [دارای مجوز] انجام می شود. البته رگوله هایی معتبری مانند “Cysec” نیز، در برخی از بروکرهای باینری آپشن قابل دریافت بود.

در کشورهایی مانند فرانسه (AMF)، استرالیا (ASIC)، بلژیک (FSMA)، کانادا، آلمان (BaFin)، اندونزی، اسراییل و … فعالیت باینری اپشن ممنوع یا بصورت محدود ارائه شده است. در بعضی از کشورها، فعالیت بروکرهای باینری بدون دریافت مجوز آزاد می باشد.

با توجه به مشکلاتی مانند سوء استفاده، ورشکستگی، کلاهبرداری و … رگوله این بروکرها فقط از طرف کشورهایی مانند سنت وینسنت صادر می گردد.

 

icon ifxhome 68 باینری آپشن چگونه معاملات باینری آپشن را شروع کنیم؟

 

یکی از الزامات شروع معاملات، ثبت نام در بروکرهای باینری آپشن است. اولین قدم، پیدا کردن بروکر معتبر و قدیمی در بازار Binary Option می باشد. داشتن رگوله، سابقه طولانی، شفافیت در معاملات، درصد بازپرداخت واقعی، خدمات پشتیبانی، نوع پلتفرم و نظرات کاربران، در انتخاب بهترین بروکر باینری نقش بسزایی دارد.

در مرحله بعد، درک مفاهیم پایه در معاملات باینری اپشن اهمیت پیدا خواهد کرد. شناخت انواع معاملات باینری، نحوه ترید در آن و قبول ریسک، الزامی است. در آخر، استراتژی سودآور برپایه نوع معامله و سطح تحمل ریسک را انتخاب نمایید.

بسته به نوع نماد معاملاتی، زمان انقضاء قرارداد و درصد سرمایه گذاری، معاملات باینری را شروع کنید. البته بهتر است این اقدامات را، ابتدا در حساب دمو/آزمایشی انجام دهید. بهترین روش برای تست کردن استراتژی و مدیریت سرمایه، استفاده از حساب Demo در بروکرهای باینری آپشن است.

 

بهترین بروکرهای باینری آپشن

 

در جدول زیر، بروکرهای معتبر و با سابقه باینری اپشن در ایران را معرفی کرده ایم. برای بررسی کامل بهترین بروکرهای باینری آپشن، روی لینک ارائه شده در این بخش کلیک نمایید.

pocketoption logo باینری آپشن

بروکر پاکت آپشن

با حداقل واریز 5$، حساب دمو با 10,000$ موجودی در نسخه های موبایل، متاتریدر و دسکتاپ ارائه شده است.

بروکر پاکت آپشن

quotex logo باینری آپشن

بروکر کوتکس

با واریز حداقل 10$، معاملات در نسخه تحت وب و تلفن همراه اندروید در کوتکس (Quotex) قابل انجام است.

بروکر کوتکس

olymptrade logo باینری آپشن

الیمپ ترید

یکی دیگر از بروکرهای معتبر باینری آپشن، کارگزاری الیمپ ترید می باشد. حداقل واریز برای شروع معاملات، 10$ اعلام شده است.

بروکر الیمپ ترید

معاملات باینری در بروکرهایی مانند آلپاری (حساب فیکس کانترکت)، لایت فارکس (Forecast for Quotes) و گرند کپیتال نیز برای ایرانیان میسر شده است.

باینری آپشن آلپاری، آموزش باینری آپشن آلپاری، آموزش باینری آپشن در آلپاری

آموزش افتتاح حساب باینری آپشن الپاری

ثبت نام در باینری اپشن الپاری در کمتر از 1 دقیقه، برای مشتریان امکان پذیر شده است. با حداقل واریز 1$ در حساب واقعی فیکس کانترکت آلپاری (Fix-Contract)، معاملات باینری قابل انجام می باشد.

در مقاله زیر، نحوه افتتاح حساب واقعی و دمو باینری آپشن الپاری ارائه شده است.

ثبت نام در باینری اپشن الپاری

 

مزایا و معایب معاملات باینری آپشن چیست؟

 

ترید در بروکرهای باینری اپشن، مزایا و معایبی به همراه دارد. در جدول زیر، برخی از این موارد ارائه شده است.

مزایای معامله باینری آپشن معایب معاملات باینری اپشن
سادگی معاملات در مقایسه با فارکس نداشتن رگوله معتبر
بازپرداخت ثابت و مشخص ریسک زیاد از دست دادن سرمایه
دسترسی کامل به تمام نمادهای معاملاتی تاثیرگذاری زیاد فاکتور احساسات و شانس
درصد سود یا بازپرداخت زیاد پیش بینی سخت در مدت زمان کوتاه
راهنما و پشتیبانی فارسی زبان پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 69 باینری آپشن معاملات باینری آپشن آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در مقاله امروز به معرفی معامله یا ترید باینری اپشن، در بازارهای مالی پرداخته ایم. شروع معاملات در بازارهای مالی مانند فارکس و باینری آپشن، نیازمند تخصص، قبول ریسک و مدیریت سرمایه است. با توجه به ماهیت نوع معاملات در بازار باینری آپشن، پیش بینی روند قیمتی بر پایه تحلیل و نه شانس قابل انجام است.

انتخاب بروکر معتبر و با سابقه، اولین پیش شرط برای شروع ترید در بازار Binary Option می باشد. استفاده از استراتژی های معاملاتی سودآور بر پایه تحلیل های تکنیکال [مانند روش مارتینگل]، بکارگیری اندیکاتور معاملاتی [ایچیموکو، مک دی، باس، سنتیمنت و …]، یکی از بهترین روش های ترید در باینری اپشن می باشد.

برای دریافت بهترین آموزش های رایگان [فایل های PDF، ویدیو، فایل های صوتی] و سیگنال های سودآور، با کارشناسان حرفه ای خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹یکی از انواع معاملات در بازارهای مالی، باینری آپشن [پیش بینی روند قیمت نماد در زمان کوتاه] می باشد. بروکرهای باینری آپشن، خدمات ترید انواع دارایی ها [جفت ارزهای فارکس، کالاهای با ارزش، سهام شرکت ها، رمز ارزها، شاخص بازارهای بورس و ..] را به معامله گران ارائه کرده اند.

🔹تجارت باینری آپشن در ایران، با توجه به محدودیت های اعمال شده (نظر مراجع، سازمان بورس، بانک مرکزی و …) هنوز بصورت قانونی نمی باشد. اما بسیاری از کارگزاری های باینری، به معامله گران ایرانی سرویس ارائه می کنند.

🔹معاملات باینری آپشن در بروکر آلپاری با نام فیکس کانترکت (Fix-Contract)، به معامله گران ارائه شده است. با حداقل واریز 1$، ثبت نام در باینری اپشن الپاری قابل انجام است.

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎