icon ifxhome 15 بروکر بدون اسپرد منظور از بروکر بدون اسپرد چیست؟ – اسکلپرها مشتریان حساب های بدون اسپرد

اسپرد در فارکس، یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب یک بروکر مناسب است. اگر در طول روز معاملات مکرری انجام می ‌دهید (اسکلپر)، باید بدانید که قسمت عمده ‌ای از هزینه ‌های معاملاتی صرف پرداخت اسپرد به بروکر می ‌شود!

بروکرهای بدون اسپرد، معمولاً از طریق کمیسیون ثابت درآمد زایی می‌ کنند. این کمیسیون به ازای هر لات معامله محاسبه شده و در مقایسه با اسپردهای متغیر، هزینه شفاف‌ تر و قابل پیش‌ بینی‌ تری را برای تریدرها فراهم می کند.

کارگزاری ها معمولاً حساب‌ های معاملاتی متنوعی را، به مشتریان ارائه می کنند. یکی از روش های جذاب بازاریابی در بروکرهای فارکس، حذف هزینه اسپرد از معاملات مشتریان است. حساب یا بروکر بدون اسپرد، یکی از اولویت های انتخاب توسط اسکالپرها است.

البته حذف اسپرد از معاملات یا حساب ها، به ندرت اتفاق می افتد. معمولا حساب های بدون اسپرد، توسط برخی از کارگزاری ها ارائه شده و در عوض، مشتریان کمیسیون (کارمزد) پرداخت می کنند.

انتخاب یک بروکر بدون اسپرد (حساب بدون اسپرد)، در کاهش هزینه ها و شفافیت بیشتر در قیمت گذاری موثر است. این موضوع به اعتماد بیشتر معامله گران و بهبود تجربه معاملاتی منجر خواهد شد. در این مقاله از خانه فارکس من، به بررسی بروکر های بدون اسپرد می پردازیم.

بروکر بدون اسپرد، بروکرهای بدون اسپرد، حساب بدون اسپرد

 

icon ifxhome 53 بروکر بدون اسپرد معرفی بروکرهای بدون اسپرد – لیست حساب های بدون اسپرد

بروکرهای معتبری مانند آلپاری، آمارکتس، لایت فارکس و …، حساب های بدون اسپرد [اسپرد صفر] را به تریدرها ارائه می دهند.

به عنوان مثال، “IC Markets” کمیسیونی معادل 7$ به ازای هر لات استاندارد (100,000 واحد ارز) دریافت کرده که در مقایسه با هزینه‌ های پنهان اسپرد، به نفع تریدرها است. عموماً بروکر بدون اسپرد، حساب های معاملاتی متنوعی شامل “ECN” ،”ECN Pro” ،”Zero” ،”Raw” ،”Prime” را به مشتریان ارائه می کنند.

مقایسه انواع حساب آلپاری، تفاوت انواع حساب در آلپاری، بهترین حساب در بروکر آلپاری

حساب بدون اسپرد الپاری

بروکر آلپاری در حساب های ECN متاتریدر 4 و 5 و حساب Pro ECN متاتریدر 4، حداقل اسپرد از 0.0 پیپ را ارائه کرده است.

بهترین حساب آلپاری برای اسکالپ

حساب ECN لایت فارکس، حساب ای سی ان لایت فارکس، حساب ecn لایت فایننس

حساب بدون اسپرد لایت فارکس

حساب ECN لایت فارکس، با حداقل 50$ در این کارگزاری، با اسپرد شناور از 0.0 پیپ در متاتریدر 4، 5 و سی تریدر به معامله گران ارائه می شود.

بهترین حساب لایت فارکس برای اسکالپ

اسپرد فیبوگروپ، اسپرد در فیبوگروپ، اسپردهای فیبوگروپ

حساب بدون اسپرد فیبوگروپ

کارگزاری فیبو گروپ 3 نوع حساب، “NDD” متاتریدر 4 و 5، “CTrader NDD” و “CTrader Zero Spread” را با اسپردهای شناور از 0.0 پیپ، به تریدرها ارائه می دهد.

انواع حساب فیبوگروپ

 

انواع حساب های ارانته، حساب های بروکر ارانته، حسابهای ارانته

حساب بدون اسپرد ارانته

در این کارگزاری مقدار اسپرد، بسته به مبلغ واریزی اولیه متغییر است. بروکر ارانته حساب “Tailor Made”، با اسپرد شناور از 0.0 پیپ را ارائه کرده است.

حساب های بروکر ارانته

حساب ecn آمارکتس، حساب ecn امارکتس، اسپرد حساب ecn آمارکتس

حساب بدون اسپرد آمارکتس

در بروکر آمارکتس با حداقل مبلغ واریز 200$، امکان افتتاح حساب ECN در متاتریدر 4 و 5 با اسپرد شناور از 0.0 پیپ در دسترس است.

انواع حساب آمارکتس

حساب های اوپو فایننس، حساب های معاملاتی اوپو فایننس،انواع حساب های اوپو فایننس

حساب بدون اسپرد اوپو فایننس

حساب “ECN PRO” اوپو فایننس، کم ترین اسپرد را در میان انواع حساب ها به معامله گران ارائه می دهد. اسپرد این حساب، از حداقل 0.0 پیپ به صورت شناور ارائه شده است.

حساب های معاملاتی اوپو فایننس

 

icon ifxhome 68 بروکر بدون اسپرد حساب دمو بدون اسپرد چیست!؟

حساب دمو بدون اسپرد، یکی از ابزارهای ارزشمند برای معامله‌ گران فارکس است. یکی از مزایای حساب دمو بدون اسپرد در معاملات فارکس، حذف هزینه‌های معاملاتی ناشی از اسپرد برای تست کردن استراتژی ها، بدون ریسک از دست دادن سرمایه است.

هم چنین نزدیک بودن به شرایط واقعی معاملات بدون هزینه های اضافی، انجام تمرین و توسعه مهارت ها در حساب های دمو بدون اسپرد میسر است. یکی از نکات مهم استفاده از حساب دمو بدون اسپرد، فراهم کردن یک محیط آموزشی واقعی‌ تر برای معامله‌ گران است.

طبق آمار، بیش از 60% از معامله‌ گران جدید، در سال اول معاملات خود شکست می‌ خورند! مطالعه‌ ای که در سال 2023 توسط سایت “Forex Demo Accounts” انجام شد، نشان داد که 70% از معامله‌ گرانی که از حساب دمو بدون اسپرد استفاده کرده اند، در معاملات واقعی خود عملکرد بهتری داشتند.

این افراد به طور میانگین، توانسته اند 23% سود بیشتری را در معاملات کسب کنند. در نتیجه این موضوع نشان دهنده حذف هزینه های اسپرد، در مراحل اولیه آموزش و تاثیر مثبت آن، بر عملکرد معامله گران [در بلند مدت] می باشد.

 

icon ifxhome 71 بروکر بدون اسپرد چه عواملی موجب کاهش اسپرد در بروکرها می شود؟

برای انتخاب یک بروکر بدون اسپرد، باید عوامل مختلفی مورد بررسی قرار گیرند. این عوامل شامل، انتخاب کارگزاری و حساب معاملاتی مناسب، سشن معامله، نوع نماد، توجه به اخبار مهم بازار و تأثیر آن بر قیمت دارایی ها است.

 

شماره 1#: بروکر

بروکرهای مختلف دارای نرخ‌ های اسپرد متفاوتی هستند. با توجه به تحریم های بین المللی، انتخاب یک بروکر بدون اسپرد در ایران، تقریبا کار دشواری است.

 

شماره 2#: سشن و شرایط بازار

در ساعاتی که حجم معاملات بیشتر بوده و بازار حالت پویا تری به خود می گیرد، نرخ ‌های اسپرد کمتری اعمال می‌ شود. زیرا در این ساعات بروکرها تمایل بیشتری به انجام معاملات داشته، تا بتوانند سود بیشتری کسب کنند.

بنابراین، معاملات در ساعات فعال ‌تر و سشن های شلوغ تر [مانند سشن نیویورک و لندن]، گزینه های بهتری برای اسپرد پایین هستند.

 

شماره 3#: حساب معاملاتی

با توجه به مقدار و ثابت/شناور بودن اسپرد در هر حساب، اکانت مناسب با نوع معاملات را انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر معاملات با حجم بسیار زیاد باشد، احتمالاً استفاده از حساب با اسپرد ثابت، راحت تر خواهد بود.

 

شماره 4#: اخبار

اخبار روی عوامل مختلفی همچون عرضه، تقاضا و قیمت تأثیر گذار است. این امر به صورت غیر مستقیم، بر کاهش/افزایش اسپرد نیز مؤثر خواهد بود.

 

شماره 5#: ریبیت یا کش بک

ریبیت در فارکس، امکان دریافت بخشی هزینه های معاملاتی را [به عنوان تخفیف یا بازپرداخت نقدی] میسر کرده است. ریبیت معامله گران را تشویق کرده تا حجم معاملات را افزایش و میزان بیشتری از هزینه ها را، به عنوان تخفیف دریافت کنند.

 

icon ifxhome 61 بروکر بدون اسپرد مزایای استفاده از بروکر بدون اسپرد

یکی از مهم‌ ترین مزایای ثبت نام در بروکرهای بدون اسپرد، دسترسی به قیمت واقعی بازار است، در حساب ‌های استاندارد با اسپرد، بروکرها مبلغی را از قیمت واقعی در اسپرد کم/بیشتر کرده تا از این طریق، سود ببرد.

در حالی که در بروکر بدون اسپرد، تریدر مستقیماً به قیمت واقعی بازار دسترسی داشته و  این امر، مزیت بزرگی محصوب می شود.

مزیت دیگر این بروکرها، کاهش ریسک است. در حساب‌ های معمولی اگر سفارش معامله گران در محدوده اسپرد قرار بگیرد، “Order” آن ها اجرا نشده و معامله گران، ریسک تغییرات بازار را متحمل می ‌شوند. در حالی که در حساب بدون اسپرد، هر سفارشی اجرا می‌ شود.

 

icon ifxhome 70 بروکر بدون اسپرد بروکر بدون اسپرد، راهی به سوی معاملات سودآورتر – جمع بندی

بروکرهای بدون اسپرد یا Zero Spread Brokers، یکی از گزینه‌ های جذاب برای معامله‌ گران در بازار فارکس هستند. این کارگزاری ها به جای دریافت تفاوت قیمت خرید و فروش (اسپرد)، به روش‌ های دیگری مانند کارمزد ثابت یا افزایش هزینه‌ های دیگر خدمات، کسب درآمد می‌ کنند.

پیش بینی قیمت ها با دقت بیشتر و مدیریت بهتر معاملات (هزینه ها)، در بروکر بدون اسپرد اتفاق می افتد.

بر اساس گزارش‌ ها و بررسی‌ های انجام شده، بروکر بدون اسپرد می‌ تواند تا 20% هزینه‌ های معاملات را کاهش بدهد. برای مثال، اگر تریدری در یک ماه 100 لات استاندارد معامله کند [و اسپرد معمول در این معاملات 1 پیپ باشد]، هزینه این معاملات به طور تقریبی 1000 دلار خواهد بود.

این در حالی است که در بروکر بدون اسپرد، این هزینه به صفر رسیده و کسب سود بیشتر، توسط مشتریان مهیا شده است.

برای استفاده از این حساب ها، باید به کمیسیون معاملات نیز توجه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹عوامل مختلفی در تعیین اسپرد معاملات نقش دارد. بروکر، سشن و شرایط بازار، حساب معاملاتی، اخبار و ریبیت از عوامل اصلی این موضوع هستند.

🔹عموماً اسکالپرها به علت تعداد زیاد معاملات در یک روز، نیاز به حساب بدون اسپرد داشته تا هزینه کم تری را برای معاملات بپردازند.

نظرات (2)

  • سلام شما در حساب ای سی ان الپاری هم کش بک پرداخت می کنید؟

    • سلام، در تمام حساب ها و بروکرها پرداخت می شود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎