icon ifxhome 52 ماشین حساب داوجونز ماشین حساب داوجونز dow jones چیست و چه کاربردی دارد؟!

 

در معاملات بازار فارکس، ابزارهای تحلیلی زیادی بصورت رایگان معرفی شده اند. یکی از مهمترین ابزارهای معاملاتی و پر کاربرد، ماشین حساب فارکس است. محاسبه آنلاین بسیاری از شرایط معاملاتی، قبل از ورود توسط این ابزار قدرتمند (نرم افزار/برنامه) انجام می شود.

ماشین حساب پیپ، فیبوناچی، محاسبه سود/زیان، حجم لات، لوریج، مارجین و … از انواع این نرم افزارها به شمار می روند. این در حالی است که احتمالا درباره «ماشین حساب فارکس داو جونز»، اطلاعات کمتری داشته باشید. زیرا این ابزار نسبت به محاسبه گرهای فارکس، کمتر شناخته شده است.

ماشین حساب داوجونز، ماشین حساب فارکس داوجونز، ماشین حساب داوجونز در فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی ماشین حساب داوجونز و نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت. داوجونز (DowJones) یکی از شناخته شده ترین شاخص های بازار بورس امریکا است. اگر قصد معامله شاخص داوجونز در فارکس را دارید، استفاده از این محاسبه گر به کمک شما خواهد آمد.

 

icon ifxhome 68 ماشین حساب داوجونز معرفی ماشین حساب داوجونز – نماد داوجونز در فارکس چیست؟

 

احتمالا هم بعد از مواجه شدن با عنوان «ماشین حساب داوجونز»، این سوال در ذهنتان ایجاد شده که مگر شاخص داو جونز نماد معاملاتی نیست؟ پس چطور، ماشین حسابی برای محاسبه این شاخص وجود دارد؟!

داوجونز یک شاخص مهم در بازار فارکس است که عملکرد 30 شرکت بزرگ جهانی را، بررسی کرده و در قالب یک عدد میانگین، به معامله گران ارائه می دهد. این نماد محبوب یک شاخص سهامی است و به تنهایی، میزان تاثیرگذاری شرکت ها بر حوزه فارکس را محاسبه می کند.

حال، جالب است بدانید ابزار تحلیلی به نام «ماشین حساب داوجونز dow jones» مقادیر این شاخص را، به معامله گران نشان می دهد! برای درک هر چه بهتر این موضوع، ابتدا به معرفی مختصری از این نماد خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با نماد داوجونز (Dowjones) + ویژگی ها

 

داو جونز (dow jones)& یک شاخص سهامی اصلی در بازار فارکس است. این شاخص برای اولین بار توسط چارلز هنری داو (Charles Henry Dow) و ادوارد جونز (Charles Edward Jones)& در سال 1896 منتشر شد.

از آنجا که این شاخص عملکرد سهام 30 شرکت بزرگ در امریکا را بررسی می کند، به آن نام « میانگین صنعتی داو جونز» را نیز نسبت داده اند. از برخی سهام شرکت های مهمی که در نماد داوجونز مورد ارزیابی قرار می گیرند، می توان به شرکت اپل، وال استریت، کوکاکولا و … اشاره کرد.

شاید بپرسید که عملکرد سهام شرکت های بزرگ جهان، به چه درد می خورد؟ اما در این باره باید بگوییم که این شرکت ها غول ایالات متحده آمریکا به شمار می روند و در اقتصاد جهانی [بازار فارکس]، تاثیر بسزایی دارند.

داوجونز، با نماد اختصاری ” DJI” شناخته شده که یک شاخص وزنی است. به زبان ساده تر، سهام هر شرکت در این شاخص، از وزن اختصاصی برخوردار است. هر شرکتی که دارای وزن سهامی بیشتری باشد، تاثیر بیشتری نیز بر نتیجه عملکرد داوجونز می گذارد.

 

کاربرد ماشین حساب داوجونز چیست؟

 

ماشین حساب فارکس داوجونز، کمک شایانی در تحلیل بهتر این شاخص را مهیا کرده است. درواقع شاخص داوجونز یکی از قدیمی و پیچیده ترین نمادهای بازار بورس و فارکس است که استفاده از این شاخص، نیازمند دانش و فراگیری آموزش های تحلیل تکنیکال دارد.

اهمیت ارزیابی این شاخص، در نحوه عملکرد استراتژی های معاملاتی و موفقیت اثرگذاری مستقیم دارد.

برخی از وب سایت های تحلیلی که در حوزه فارکس فعالیت دارند، ابزار خاصی به نام «ماشین حساب داوجونز» را ارائه می دهند. این ابزار بصورت رایج، در بروکرها و پلتفرم های معاملاتی در دسترس نیست، اما برخی از تحلیل گران بازارهای مالی آن را ارائه می دهند!

ماشین حساب داوجونز dow jones، مانند ماشین حساب های فارکس عمل می کند؛ با این تفاوت که در این ابزار، بازده نماد “DJI” نمایش داده می شود. ماشین حساب فارکس [استاندارد] مقدار پیپ و موارد دیگر را بصورت آنلاین و سریع، محاسبه می کند.

 

قابلیت های ماشین حساب فارکس داوجونز

 

هر ماشین حساب در فارکس، از قابلیت های متفاوتی بسته به استراتژی سازنده آن برخوردار است. قابلیت های ماشین حساب داوجونز:

  • کل میانگین بازده صنعتی داوجونز؛
  • میانگین سالانه بازده صنعتی Dowjones؛
  • کل بازده DJIA سود سرمایه گذاری های مجدد]؛
  • بازده سالانه DJIA.

 

icon ifxhome 50 ماشین حساب داوجونز جمع بندی و نظر نویسنده درباره ماشین حساب داوجونز در فارکس

 

ماشین حساب داوجونز (DowJones) یک ابزار خاص و منحصر به فرد، برای محاسبه بازده این شاخص در بازار فارکس است. این ماشین حساب در برخی از وب سایت های تحلیلی عرضه شده و بصورت کلی، در کمتر پلتفرم معاملاتی مشاهده می شود.

در صورت انجام تحلیل گسترده در رابطه با روند قیمتی این شاخص، می توان از نتایج ماشین حساب فارکس داوجونز استفاده کرد.

ماشین حساب داوجونز dow jones را می توان برای محاسبه عوامل مهمی همچون میانگین بازده صنعتی داوجونز، میانگین سالانه بازده صنعتی داوجونز، بازده DJIA و … استفاده کرد. این ماشین حساب برای آموزش و فهم بهتر نماد داوجونز، بسیار کاربردی است.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در اقدام نمایید.

سوالات متداول

🔹ماشین حساب داوجونز، یک ابزار محاسبه گر مشابه ماشین حساب فارکس است؛ با این تفاوت که به جای محاسبه پیپ، به محاسبه بازده نماد داوجونز می پردازد.

🔹این ابزار برای بررسی بازده نماد داوجونز در فارکس، و فهم بهتر آن مورد استفاده قرار می گیرد.

🔹ماشین حساب داوجونز، یک ابزار منحصر به فرد است که در هر وب سایت تحلیلی، متفاوت عمل کند. از همین روی می توان گفت این ابزار، بیشتر برای آموزش و فهم بهتر معاملات نماد داوجونز مناسب بوده و استفاده از آن، ضرورتی ندارد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با RSI در باینری آپشن - (Ifx-St043) 🚀
⭐️ بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ - بررسی نکات مثبت و منفی در کپی ترید ⚠️
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St042) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥