icon ifxhome 69 داوجونز در فیوچرز نماد داوجونز در فیوچرز – راهنمای ترید شاخص داوجونز در معاملاتی فیوچرز

 

معاملات فیوچرز یا آتی (Futures)، به عنوان معاملاتی شناخته شده که فرصت کسب سود حتی از کوچک ترین نوسانات را، هم فراهم می کند. نماد داوجونز در فارکس بسته به نوع کارگزاری، به صورت فیوچرز، اسپات و باینری آپشن ارائه می شود.

در بیشتر بروکرهای فارکس، داوجونز (Dowjones) بصورت فیوچرز قابل معامله است. بر پایه این معاملات از نوسان قیمت و تفاوت قرارداد (CFD)، میتوان کسب سود کرد. در مقاله امروز خانه فارکس من، به معاملات نماد داوجونز در فیوچرز خواهیم پرداخت.

نماد داوجونز در فیوچرز، شاخص داوجونز در فیوچرز، معاملات فیوچرز داوجونز

البته ریسک معاملات آتی و “CFD”، بسیار بالا است. اگر قصد خرید/فروش شاخص بازار داوجونز را دارید، مدیریت ریسک را فراموش نکنید.

 

icon ifxhome 02 داوجونز در فیوچرز معاملات فیوچرز داوجونز در کدام کارگزاری ها قابل انجام است؟

 

تقریبا بیش از 90% کارگزاری های فارکس، شاخص داوجونز را به صورت فیوچرز (CFD) ارائه می دهند. برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال، شاخص و نمادهای فارکس را نیز به لیست دارایی های خود اضافه کرده اند. برخی از این کارگزاری ها و صرافی ها عبارت اند از:

بینگ ایکس، آلپاری، اوتت، آمارکتس، ارانته، لایت فایننس، فیبو گروپ، آی سی ام بروکرز، اوربکس و … . در ادامه به شرایط معاملاتی نماد داوجونز در فیوچرز برخی از بروکرها، اشاره خواهیم کرد.

 

بروکر لایت فارکس

 

لایت فارکس امکان معامله نماد داوجونز را به صورت معاملات فیوچرز، فراهم کرده است.  اسپرد شاخص داوجونز در لایت فایننس، بین 1.3 تا 7.6 پیپ متغیر است. به طوری که در حساب “ECN”، کم ترین میزان اسپرد در نظر گرفته می شود.

کمیسیون شاخص داوجونز در این کارگزاری نیز، 5$ است. معامله گران می توانند در حساب‌ های «کلاسیک» و  “ECN”، این شاخص را به صورت قرارداد فیوچرز معامله نمایند. اسپرد حساب کلاسیک بیشتر از حساب ECN بوده، اما حساب کلاسیک برای نماد داوجونز، کمیسیون ندارد!

نماد داوجونز در لایت فارکس،شاخص داوجونز در لایت فارکس،نماد شاخص داوجونز در بروکر لایت فارکس

معاملات نماد داوجونز در لایت فارکس

در مقاله زیر، نحوه معامله شاخص داوجونز در بروکر لایت فایننس را بررسی کرده ایم.

نماد داوجونز در لایت فارکس

 

بروکر آلپاری

 

بروکر آلپاری از بهترین کارگزاری ها، برای معامله  شاخص نماد داوجونز در فیوچرز است. نماد داوجونز در آلپاری “WSt30” معرفی شده و اسپرد آن، از 0 تا 0.8 پیپ متغیر است. بهترین حساب برای معامله نماد داوجونز در آلپاری، حساب “PRO ECN” است.

در حساب پرو ای سی ان آلپاری، اسپرد و کمیسیون کم تری از معامله گران داوجونز دریافت می شود. حساب نانو و استاندارد آلپاری، برای معاملات طولانی مدت داوجونز مناسب تر است [به دلیل نداشتن کمیسیون/کارمزد].

نماد داوجونز در آلپاری، داوجونز آلپاری، نماد شاخص داوجونز در آلپاری

معاملات داوجونز در آلپاری

در مقاله زیر، شرایط معاملات نماد داوجونز در بروکر آلپاری به تفصیل بررسی شده است.

شاخص داوجونز در بروکر آلپاری

 

بروکر آمارکتس

 

در بروکر آمارکتس (Amarkets) نیز، نماد داوجونز در فیوچرز قابل معامله است. نماد داوجونز در آمارکتس با شاخص “Dow Jones 30”، در دسترس قرار گرفته است. میزان کمیسیون و اسپرد این بروکر به نسبت کارگزاری های دیگر بالاتر بوده و برای هر معامله، 10$ کمیسیون از معامله گران دریافت می کند!

نماد داوجونز در آمارکتس، نماد شاخص داوجونز آمریکا، شاخص داوجونز در فارکس

معاملات داوجونز در آمارکتس

یکی از مزایای بروکر آمارکتس، ارائه شاخص بازار بورس داوجونز در سبد دارایی های معاملاتی است. برای آشنایی کامل با شرایط معاملاتی، روی لینک زیر کلیک کنید.

نماد داوجونز در آمارکتس

 

بروکر ارانته

 

کارگزاری ارانته، شاخص نماد داوجونز را به صورت فیوچرز و اسپات ارائه می دهد. حداقل اسپرد نماد داوجونز در فیوچرز 6.0 پیپ بوده و کارگزاری ارانته، تنها در حساب “VIP” کمیسیون دریافت می کند. مقدار کارمزد این حساب در هر معامله، 3$ اعلام شده است.

این شاخص با نام “US30” در کارگزاری ارانته در دسترس قرار داشته و حداکثر اهرم 1:500 را، برای کاربران خود قرار داده است.

 

icon ifxhome 58 داوجونز در فیوچرز آیا فیوچرز برای معاملات داوجونز مناسب است؟! – جمع بندی و نظر نویسنده

 

بورس داوجونز یکی از شناخته شده ترین شاخص های فارکس است که، نوسانات زیادی را در سشن های متفاوت تجربه می کند. معامله گران از طریق معاملات فیوچرز، می توانند حتی از کوچک ترین نوسانات نماد داوجونز هم به سود برسند.

البته این موضوع، ریسک زیادی نیز به همراه دارد. معاملات فیوچرز (آتی) و “CFD”، نیاز به تحلیل و استراتژی های پیچیده دارد. معامله گران هنگامی که نماد داوجونز در فیوچرز را ترید می کنند، در واقع از تفاوت قیمت شاخص داوجونز و نوسانات آن سود کسب می نمایند. 

در معاملات فیوچرز می توان با استفاده از اهرم، سود [حتی زیان] را چند برابر کرد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان خانه فارکس من، از طریق پشتیبانی تلگرام یا چت آنلاین در سایت در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹معاملات نماد داوجونز در فیوچرز، در زمان مشخص (آینده) با قیمت تعیین شده انجام می شود. معاملات اسپات/نقدی، بر پایه قیمت فعلی نماد در بازار است. در بازار فیوچرز می توان با استفاده از اهرم، سود معاملات را چند برابر کرد.

🔹برای شروع ترید نماد داوجونز در معاملات فیوچرز، ابتدا باید در کارگزاری مورد نظر ثبت نام را تکمیل کرده، سپس با شارژ حساب، اقدام به معاملات نمایید.

🔹اسپرد نماد داوجونز در هر کارگزاری و حساب متفاوت بوده و معمولا، بین 1 تا 10 پیپ ارائه می شود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆