icon ifxhome 07 داوجونز در تریدینگ ویو بررسی نماد داوجونز در تریدینگ ویو – معاملات شاخص داوجونز در تریدینگ ویو

 

نماد داوجونز در فارکس (Dowjones)، یکی از شاخص های پرطرفدار برای معاملات است. این شاخص نمایانگر عملکرد 30 شرکت امریکایی، در حوزه تکنولوژی و مخابرات است. شاخص میانگین داوجونز (DJIA)، وضعیت این حوزه را در اقتصاد کلان امریکا بررسی و مشخص می کند.

پلتفرم تریدینگ ویو (Trading View)، جزو بهترین سکوهای معاملاتی [فارکس، ارزهای دیجیتال، شاخص و …] است. بسیاری از تحلیل گران و تریدرهای حرفه ای، معاملات را از طریق تریدینگ ویو در بازارهای مالی انجام می دهند.

نماد داوجونز در تریدینگ ویو، نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو، نمودار داوجونز در تریدینگ ویو

یکی از دارایی های معاملاتی در این پلتفرم، نماد داوجونز است. در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو خواهیم پرداخت. عوامل موثر و روند نمودار داوجونز در تریدینگ ویو را، معرفی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 68 داوجونز در تریدینگ ویو نماد داوجونز در تریدینگ ویو چیست؟!

 

نماد داوجونز در تریدینگ ویو، معمولاً با “DJI” یا “US30” مشخص می شود. این نماد که برای شاخص بورس داوجونز استفاده می شود، که یکی از معتبرترین و قدیمی ترین شاخص های بورسی در آمریکا است [و به عنوان یک معیار کلی برای ارزیابی عملکرد بازار سهام در این کشور شناخته می شود].

به طور دقیق تر، شاخص داوجونز صنعتی (DJIA) مجموعه ای از 30 شرکت بزرگ و نمادین آمریکایی را پوشش می دهد. داوجونز به طور گسترده ای توسط سرمایه گذاران و معامله گران، به عنوان یک نشانگر وضعیت بازار سهام رصد می شود.

این شاخص توسط “Charles Dow” و “Edward Jones” در اواخر قرن 19 میلادی ایجاد شده و از آن زمان تاکنون، برای اندازه گیری عملکرد سهام در بازار بورس مورد استفاده قرار می گیرد.

تریدینگ ویو امکانات متنوعی را برای تحلیل تکنیکال ارائه، بررسی روند شاخص و پیش بینی حرکات آینده بازار ارائه کرده است. همچنین تریدینگ ویو اجتماع بزرگی از معامله گران با امکان اشتراک گذاری نمایش ها، تحلیل ها و ایده های معاملاتی را دارد.

 

نماد داوجونز در تریدینگ ویو کجاست؟

 

مراحل پیدا کردن نماد شاخص داو جونز صنعتی (DJI) در تریدینگ ویو:

 • وارد حساب کاربری خود، در تریدینگ ویو شوید؛
 • در بالای صفحه، روی «نوار جستجو 🔍»، کلیک کنید؛
 • در فیلد جستجو، عبارت “DJI” یا “Dow Jones” را تایپ نمایید؛
 • لیستی از نتایج جستجو نمایش داده شده که در آن، نمادهای مرتبط با داوجونز قابل مشاهده است.
 • نمادهای مربوط به شاخص داوجونز معمولا با “DJI” یا “US30” شناخته می شوند، و ممکن است تحت تب “Indices” (شاخص ها) قرار داشته باشند؛
 • روی نماد مورد نظر کلیک کرده تا نمودار آن را، مشاهده کنید.

بعضی از نمادها نیاز به اشتراک های پریمیوم داشته یا ممکن است، تنها از طریق کارگزاری های خاص در دسترس باشند. در صورت عدم یافتن نماد مورد نظر، می بایست از “ETF” ها با حرکات مشابه استفاده کنید. مانند نماد “DIA” که یک ETF دنبال کننده ی شاخص داوجونز است.

 

بهترین تحلیل های داوجونز در تریدینگ ویو را از کجا پیدا کنیم؟

 

در “TradingView” می توان تحلیل های مختلفی را، مشاهده کرد. در این پلتفرم معتبر، امکان اشتراک گذاری تحلیل های تکنیکال و استراتژی های معاملاتی نیز، میسر شده است. برای مشاهده تحلیل های نماد داوجونز در تریدینگ ویو:

 • وارد حساب کاربری در تریدینگ ویو شوید؛
 • نماد شاخص داوجونز (“DJI” یا “US30”) را در نوار جستجو پیدا و انتخاب نمایید [نمودار داوجونز در تریدینگ ویو]؛
 • در صفحه نمودار، بر روی منوی “Ideas” یا “تحلیل ها” کلیک کنید؛
 • با کلیک بر روی “تحلیل ها” یا “Ideas”، امکان مشاهده لیست تحلیل ها و پیش بینی های معامله گران میسر خواهد شد؛
 • تحلیل ها معمولاً بر اساس میزان تعامل دیگر کاربران، به صورت خودکار دسته بندی می شوند [تحلیل هایی که بالاترین تعداد “لایک” یا بهترین بازخورد را دارد، انتخاب کنید]؛
 • امکان فیلتر بر پایه تایم فریم زمانی [تحلیل روز، هفته، ماه و …] نیز، وجود دارد.

برای پیدا کردن بهترین تحلیل نماد داوجونز در تریدینگ ویو، به بازخورد (فیدبک) آن توسط افراد متخصص و توجه کنید. البته میزان لایک ها و بازخوردها، لزوماً دلیلی بر صحت تحلیل نیست! همیشه باید تحلیل ها را با دید احتیاط، بررسی کرد [به عنوان یک نظر دیگر و نه پیش بینی قطعی].

 

icon ifxhome 02 داوجونز در تریدینگ ویو بررسی نمودار داوجونز در تریدینگ ویو

 

برای بررسی روند نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو، می توان از تحلیل های تکنیکال استفاده کرد. مراحل بررسی نمودار داوجونز در تریدینگ ویو، در ادامه بصورت گام به گام معرفی شده است.

نماد داوجونز در تریدینگ ویو، نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو، نمودار داوجونز در تریدینگ ویو
نمودار داوجونز در تریدینگ ویو

 

گام 1#: دسترسی به نمودار

 

ابتدا وارد حساب کاربری در “TradingView” شده، سپس نماد داوجونز [DJI یا US30] را جستجو کنید. سپس نمودار داوجونز را باز نمایید.

 

گام 2#: بررسی تایم فریم ها

 

امکان تغییر تایم فریم از چند دقیقه تا چند ماه، میسر شده است. تایم فریم های کوتاه تر برای معامله گران روزانه و اسکالپرها مناسب بوده و تایم فریم های بلند تر، برای سرمایه گذاران بلند مدت ایده آل است.

 

گام 3#: استفاده از اندیکاتورها

 

در پلتفرم تریدینگ ویو، ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند اندیکاتور و اسیلاتورهای زیادی معرفی شده است. میانگین متحرک (MA)، شاخص قدرت نسبی (RSI)، تفاوت میانگین متحرک همگرا/واگرا (MACD)، باندهای بولینگر (Bollinger bands) در تعیین روند و نقاط بازگشت کمک کننده هستند.

 

گام 4#: ترسیم خطوط روند و سطوح حمایت/مقاومت

 

می توانید خطوط روند صعودی یا نزولی را رسم کرده و سطوحی که قیمت در آن ها، از افت بیشتر (حمایت) یا از رشد بیشتر (مقاومت) جلوگیری کرده است، شناسایی کنید.

 

گام 5#: بررسی الگوهای نموداری

 

الگوهای قیمتی مانند سر و شانه ها، پرچم، مثلث و … می توانند سرنخ هایی از ادامه یا تغییر روند فعلی را ارائه کنند.

 

گام 6#: تحلیل وضعیت بازار

 

علاوه بر اندیکاتور و الگوها، وضعیت کلی بازار و اخبار اقتصادی تاثیرگذار را دنبال کنید.

 

گام 7#: تحلیل حجم معاملات

 

حجم بالا در زمان شروع روند جدید یا شکستن سطوح حمایت/مقاومت، تایید کننده آن روند است.

 

گام 8#: پیگیری تحلیل گران بازار

 

یکی از روش های موثر، مطالعه تحلیل سایر معامله گران درباره نماد داوجونز در تریدینگ ویو است. شناسایی پتانسیل ها، تحلیل دقیق تر بازار، تحلیل های تکنیکال و بنیادی بیشتر و … تصویر نسبتا کاملی از روند فعلی و آتی این شاخص را فراهم خواهد کرد.

 

icon ifxhome 50 داوجونز در تریدینگ ویو معاملات نماد داوجونز در تریدینگ ویو – جمع بندی و نظر نویسنده

 

یکی از جذاب ترین شاخص های بازار بورس، نماد داوجونز است. شاخص داوجونز در تریدینگ ویو با مشخصه “DJI” یا “US30” در دسترس معامله گران، قرار گرفته است. با بهره مندی از امکانات در این پلتفرم، تحلیل روند قیمتی شاخص داوجونز به راحتی قابل انجام است.

انواع نمودارها، اندیکاتورهای فنی، ابزارهای ترسیم و … در نمودار داوجونز در تریدینگ ویو بصورت رایگان ارائه شده است. دسترسی به تحلیل و نظرات سایر معامله گران، اشتراک گذاری ایده و استراتژی های معاملاتی و … از مزایای معاملات نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو است.

برای افزایش موفقیت در معاملات (وین ریت)، حتما با کارشناسان و متخصصین این حوزه، مشورت نمایید. راه های ارتباط با پشتیبانی خانه فارکس من، از طریق گفتگوی آنلاین، پشتیبانی تلگرام و ارسال ایمیل [Info@ifxhome.com] است.

سوالات متداول

🔹نماد داوجونز در تریدینگ ویو معمولا با DJI یا US30 نشان داده می شود.

🔹برای اینکار، عبارت DJI یا Dow Jones را در نوار جستجوی تریدینگ ویو تایپ نمایید.

🔹اخبار اقتصادی، نرخ بهره، نتایج شرکت ها، تورم، شاخص های اقتصادی و … از جمله عوامل تاثیرگذار بر شاخص داوجونز به حساب می آيد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆