icon ifxhome 20 اخبار فارکس فکتوری تحلیل اخبار فارکس فکتوری چه اهمیتی در معاملات فارکس دارد؟

انجام معاملات در بازار فارکس، تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. روش و تحلیل های تکنیکال، استراتژی فاندامنتال فارکس، رفتار معامله گران [احساسات خریدار/فروشنده]، خبر و رویدادهای مهم و … جزو این موارد هستند.

در تقویم اقتصادی فارکس فکتوری، آخرین اخبار روز بازارهای مالی [فارکس، نفت، کریپتو، طلا و …] نمایش داده می شود.

اخبار اقتصادی مهمی که بر روند قیمتی نمادها در بازار فارکس، تاثیر می گذارند. در صورت نداشتن اطلاع (آموزش) از تحلیل اخبار فارکس فکتوری، تشخیص روند قیمتی نیز با مشکل مواجه خواهد شد. در این مقاله از خانه فارکس من، به نحوه تحلیل اخبار در سایت فارکس فکتوری می پردازیم.

همچنین چگونگی پیدا کردن اخبار مهم در این سایت، روش های تحلیل و تفسیر آن را معرفی خواهیم کرد.

تحلیل اخبار فارکس فکتوری، مهمترین اخبار فارکس فکتوری، نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری

 

مزایای استفاده از اخبار فارکس فکتوری

با تحلیل اخبار فارکس فکتوری، به مزیت‌ های زیر برای معاملات این بازار دست پیدا خواهید کرد:

  • شناخت جهت اقتصاد کلان و استفاده از آن برای تحلیل روند قیمت؛
  • ورود به معاملاتی در جهت روند اصلی بازار؛
  • انجام معاملات سودآور در زمان اعلام اخبار؛
  • تعیین حد ضررها و حد سودهای بهینه شده، بر اساس نحوه تاثیرگذاری اخبار روی قیمت جفت ارزها؛
  • مدیریت ریسک بهتر برای انجام ترید در بازار فارکس در زمان اعلام اخبار.

 

معایب استفاده از اخبار فارکس فکتوری

البته استفاده از اخبار فارکس فکتوری برای معاملات در این بازار، معایبی نیز به همراه خواهد داشت.

  • ترید در زمان اخبار، همیشه ریسک بسیار بالایی در معاملات شما ایجاد می ‌کند.
  • گاهی اوقات اخبار در لحظه، می‌ توانند تاثیر نوسانی خیلی زیادی در هر دو جهت بر روی قیمت یک جفت ارز بگذارند [که خطر حد ضرر خوردن شما را بیشتر می ‌کند].
  • انجام ترید قبل از اعلام اخبار با پیش بینی نادرست، می‌تواند ضررهای سنگینی به دنبال داشته باشد.
  • درگیر شدن با احساسات و هیجانات، یکی از مهمترین ایرادات استفاده از اخبار سایت فارکس فکتوری برای تریدرهای ایرانی است.

 

icon ifxhome 53 اخبار فارکس فکتوری نحوه پیدا کردن اخبار مهم در فارکس فکتوری

اما سوال بسیار مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که، چگونه می ‌توانیم اخبار مهم را در فارکس فکتوری پیدا کنیم؟

قبل از اینکه به دنبال آموزش تحلیل اخبار فارکس فکتوری باشید، بایستی این اخبار را در سایت شناسایی و سپس تحلیل کاملی روی آنها داشته باشید. روش‌ های مختلفی برای پیدا کردن اخبار مهم، در سایت فارکس فکتوری وجود داشته که در ادامه، تمام این روش‌ ها را معرفی خواهیم کرد.

 

گام 1#: انتخاب تقویم اقتصادی

اولین و رایج ترین روشی که برای پیدا کردن اخبار مهم در سایت فارکس فکتوری به آن دسترسی دارید، استفاده از بخش تقویم اقتصادی این سایت است.

در منوی بالای سایت فارکس فکتوری در میان تب‌ های مختلف، بایستی تب «کلندر» (Calendar) را انتخاب کنید. با ورود به تب «کلندر»، اخبار اقتصادی، بر اساس روز و ساعت اعلام دسته بندی شده‌ اند.

طبق پیش فرض سایت فارکس فکتوری، اخباری که با رنگ قرمز مشاهده می‌ شوند، اهمیت به مراتب زیادی داشته و مهم‌ ترین اخبار مربوط به بازار فارکس هستند. بعد از آن رنگ نارنجی و رنگ زرد، در اولویت ‌های بعدی قرار خواهند داشت.

تحلیل اخبار فارکس فکتوری، مهمترین اخبار فارکس فکتوری، نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری
نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری – انتخاب تقویم اقتصادی

 

گام 2#: فیلتر کردن اخبار

در سربرگ «کلندر سایت فارکس فکتوری»، می توان اخبار مختلف را فیلتر کرده و مهم‌ ترین ‌ها را مشاهده کرد. در گوشه بالا سمت راست تب کلندر، گزینه «فیلتر» را انتخاب کرده و سپس از میان گزینه‌ های موجود، اخبار مد نظر خود را انتخاب نمایید.

مثلاً می ‌توانید فقط اخبار مربوط به دلار آمریکا را در فیلتر قرار داده و سایر اخبار را، از لیست حذف کنید. همچنین امکان فیلتر کردن بر اساس دسته ‌بندی اخبار، مانند اخبار مربوط به بانک مرکزی یا نرخ بهره نیز در این بخش وجود دارد.

تحلیل اخبار فارکس فکتوری، مهمترین اخبار فارکس فکتوری، نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری
مهمترین اخبار فارکس فکتوری – نحوه فیلتر کردن رویدادها

 

 

گام 3#: دسته بندی سایت

در نوار ابزار بالای سایت از بخش “News”، می توان اخبار مختلف مربوط به بازار فارکس را مشاهده کرد. اخبار و رویدادها در این بخش، بر اساس میزان اهمیت [با رنگ قرمز، زرد یا نارنجی] دسته بندی شده اند. در بخش ابزار بالای سایت نیز، امکان مشاهده اخبار مرتبط با بازار یا بروکرهای فارکس نیز میسر شده است.

 

icon ifxhome 46 اخبار فارکس فکتوری روش های تحلیل و تفسیر اخبار فارکس فکتوری

اکنون، زمان بررسی روش‌ های تحلیل اخبار فارکس فکتوری است. این بخش از مقاله، اهمیت بسیار بالایی دارد. حتماً باید با دقت بالا این روش ‌ها را آموخته و از آنها، برای انجام معاملات بهتر در بازار فارکس استفاده کنید.

با بالا رفتن تسلط روی نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری، متوجه انجام معاملات بهتر و بهینه ‌تر در بازار خواهید شد.

 

تحلیل فاندامنتال

اولین روش برای تفسیر اخبار سایت فارکس فکتوری، استفاده از تحلیل فاندامنتال (خبری/بنیادی) است. تحلیل فاندامننتال به معنی بررسی نحوه تاثیرگذاری اخبار، در بازار بر اساس تاثیر آنها در اقتصاد است.

مسلماً هر چقدر یک خبر درباره یک ارز منفی ‌تر باشد، بیشتر تاثیر منفی روی آن گذاشته و باعث کاهش قدرت آن نسبت به سایر ارزها می‌ شود. مثلاً اگر در جفت ارز یورو به دلار شاهد یک خبر منفی بر روی دلار باشیم، با این خبر روند رو به رشدی را در این جفت ارز، شاهد خواهیم بود.

البته اخبار بر اساس شرایط، در کوتاه مدت یا دراز مدت تاثیر خود را می گذارند. ارزیابی اخبار با تاثیر آنی یا تاثیر با تاخیر نیز، اهمیت بسیار زیادی برای استفاده از اخبار اقتصادی در معاملات بازار فارکس دارد.

در جلوی هر خبری در فارکس فکتوری، سه گزینه “Actual” (مقدار واقعی)، “Forecast” (مقدار پیش بینی شده) و “Previous” (مقدار قبلی) وجود دارد. در صورتی که در زمان اعلام خبر، مقدار پیش بینی شده با مقدار واقعی تفاوت زیادی داشته باشند، نوسانات در بازار زیاد خواهد بود.

از این گذشته در صورتی که ماهیت خبر حتی با نزدیک بودن مقدار پیش بینی شده به مقدار واقعی، برای یک ارز منفی باشد، تاثیر آن در میان مدت منفی بوده و باعث افت قدرت آن خواهد شد. بسیاری از انواع استراتژی زمان خبر در فارکس، بر پایه اطلاعات استخراج شده از «فارکس فکتوری» طراحی شده اند.

 

تحلیل تکنیکال

یکی دیگر از روش‌های تحلیل اخبار در بازار فارکس، استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال است. البته شاید کمی متعجب شده باشید که چگونه قرار است اخبار را، بر اساس ابزارهای تحلیل تکنیکال، آنالیز کنید.

گاهی اوقات با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال، می ‌توان روندهای بازار را تشخیص داد. جهت روندها در بازار، معمولاً با جهت اخبار همسو هستند. با همین نکته ساده، امکان تحلیل اخبار فارکس فکتوری به سادگی میسر خواهد شد!

یکی از بهترین نتایج حاصل از تحلیل تکنیکال در فارکس فکتوری، در طراحی و پیاده سازی استراتژی حجم در فارکس قابل مشاهده است.

 

تحلیل ترکیبی اخبار سایت Forex Factory

برای رسیدن به میزان تسلط بالاتر در استفاده از اخبار برای معاملات، می ‌توان ترکیبی از تحلیل ‌های بالا را استفاده کرد. یعنی علاوه بر ارزیابی نحوه تاثیرگذاری اخبار در گذشته، از ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز برای ارزیابی روند قیمت استفاده کرده تا در نهایت، یک تحلیل کامل و جامع در دسترس داشته باشید.

 

icon ifxhome 59 اخبار فارکس فکتوری جمع بندی و نظر نویسنده درباره تحلیل اخبار فارکس فکتوری

فارکس فکتوری به عنوان معروف ‌ترین سایت اعلام خبر درباره بازار فارکس، در حال حاضر مورد توجه تمام کاربران در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. کاربران ایرانی هم اگر به دنبال تریدهای موفق در بازار فارکس هستند، حتماً باید نیم نگاهی به این سایت داشته باشند.

هر چند نحوه تحلیل اخبار فارکس فکتوری، تضمین کننده موفقیت تان در این بازار نخواهد بود، اما به هر حال عدم استفاده از اخبار این سایت، نقطه ضعف بزرگی برای معاملات به حساب می آید.‌ البته قرار نیست از همان روز اول، تبدیل به بهترین تحلیلگر اخبار فارکس فکتوری شوید؛ اما کم کم می ‌توانید، میزان تسلط خود را روی تحلیل این اخبار بالاتر ببرید.

در صورت داشتن سوال یا نیاز به مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بله؛ تحلیل اخبار در سایت فارکس فکتوری، یکی از عوامل مهم در افزایش موفقیت در معاملات فارکس است.

🔹شناخت جهت روند قیمت جفت ارزها و انجام معامله بر اساس روند کلی بازار، از مهمترین مزیت های تحلیل فارکس فکتوری است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶