icon ifxhome 70 استراتژی فاندامنتال فارکس استراتژی فاندامنتال فارکس و نحوه استفاده از آن – استراتژی بنیادی فارکس چیست؟

معاملات در بازارهای مالی [فارکس، کریپتو، باینری، بورس و …]، نیازمند درک عمیق از عوامل موثر بر نوسانات قیمت دارایی ها است.

انواع استراتژی در فارکس، بر پایه تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال دسته بندی می شوند. در استراتژی فاندامنتال فارکس (اخبار)، بسیاری از متغییرهای بنیادی اقتصادی برای شناسایی روند قیمت بکار می رود.

استراتژی بنیادی فارکس (خبری) در معاملات، نوعی تکنیک برای خرید/فروش دارایی ها در بلند مدت است. عوامل بنیادی اقتصاد مانند تورم، نرخ بهره، نرخ بیکاری و … بر این تحلیل تاثیرگذار بوده و باید مرتب، رصد گردد. این موضوع، نیازمند تمرکز زیاد بر اخبار و زمان انتشار آن است.

در مقاله امروز خانه فارکس من، استراتژی فاندامنتال فارکس را معرفی خواهیم کرد. ویژگی ها، مزایا/معایب و نحوه استفاده از تحلیل خبری در معاملات را، در ادامه بررسی می کنیم.

استراتژی فاندامنتال فارکس، استراتژی بنیادی فارکس، استراتژی خبری فارکس

 

icon ifxhome 72 استراتژی فاندامنتال فارکس استراتژی فاندامنتال فارکس چیست؟!

تحلیل فاندامنتال (خبری/بنیادی) در بازار فارکس، یک روش تحلیلی است که با بررسی عوامل بنیادین اقتصادی، سعی در پیش بینی تغییرات ارزش پول آن کشور دارد. در تحلیل فاندامنتال فارکس، عواملی مانند نرخ بهره، نرخ تورم، نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی، تراز تجاری و سیاست های پولی و مالی دولت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

هدف از تحلیل این عوامل، درک چشم انداز اقتصادی و تاثیر آن بر ارزش پول آن کشور است. به عنوان مثال افزایش نرخ بهره، منجر به جذب سرمایه و افزایش ارزش پول خواهد شد.

در استراتژی فاندامنتال فارکس، معامله گر با توجه به نتایج حاصل از تحلیل های بنیادین، نوع جفت ارز یا دارایی را انتخاب می کند. به عنوان مثال اگر انتظار افزایش ارزش یک ارز را داشته باشد، روی آن ارز معامله خرید انجام می دهد.

البته استفاده از تحلیل های تکنیکال نیز، برای تعیین زمان دقیق ورود به معامله و مدیریت ریسک ضروری است. ترکیب تحلیل بنیادی و تکنیکال، بهترین روش برای معامله گری موفق در بازار فارکس است.

 

هدف از تحلیل فاندامنتال

استراتژی های فاندامنتال، در پی یافتن علل اصلی و ریشه ای تغییرات قیمت دارایی های مالی هستند. این استراتژی با بررسی متغیرها و شاخص های کلان اقتصادی، صنعتی و بازارهای مالی، ریسک ها و فرصت های موجود در بازار را شناسایی می کنند.

هدف اصلی استراتژی فاندامنتال در فارکس، پی بردن به انتظارات و احساسات عمومی [سنتیمنت/Sentiment] حاکم بر بازار است. این استراتژی با تحلیل داده های بنیادین، تاثیر عوامل اقتصادی و سیاسی بر عرضه و تقاضا و در نهایت قیمت دارایی ها را درک می کند.

به عنوان مثال در سال های 2007 تا 2008، نرخ یورو در برابر پوند افزایش یافت. تحلیل گران فاندامنتال با بررسی عمیق علل این رشد، به انگیزه سرمایه گذاران برای تبادل دارایی های یورویی و پوندی پی بردند. هدف نهایی، یافتن نرخ و راهبرد مناسب معامله است.

در مجموع استراتژی های فاندامنتال، با تمرکز بر ریشه های اقتصادی تغییرات بازار، به دنبال درک روند های بلند مدت و پیش بینی آینده بازارها هستند.

 

ویژگی های استراتژی فاندامنتال فارکس چیست؟

تحلیل فاندامنتال در فارکس، دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی است. این استراتژی، به دنبال شناسایی روندهای بلند مدت در بازار است. بنابراین بر خلاف تحلیل تکنیکال [که روند های کوتاه مدت را مد نظر دارد]، تحلیل فاندامنتال روندهای بلند مدت تر را مورد بررسی قرار می دهد.

در تحلیل فاندامنتال، عوامل بنیادین اقتصادی مانند نرخ بهره، تورم، سیاست های پولی دولت و… مورد تحلیل قرار می گیرد. هدف اصلی، شناسایی چشم انداز اقتصادی یک کشور است.

این نوع تحلیل نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی برای مطالعه اخبار، گزارش ها و آمارهای اقتصادی است [معمولاً باید روزانه این اطلاعات را رصد کرد]. همچنین در استراتژی فاندامنتال فارکس، ارزش واقعی و منصفانه یک دارایی محاسبه می شود. اختلاف قیمت فعلی با ارزش واقعی، فرصت معاملاتی را ایجاد خواهد کرد.

از دیگر ویژگی های این نوع استراتژی، داشتن مهارت و تجربه زیاد است. یادگیری آن ساده نبوده و نیازمند درک عمیق مفاهیم اقتصادی، است.

مزایا

 • شناسایی روندهای بلند مدت بازار
 • امکان ارزش گذاری دارایی ها
 • درک عمیق تر از اقتصاد و سیاست پولی
 • کاهش تاثیر حرکت های کوتاه مدت و غیر منتظره بازار

معایب

 • نیاز به صرف زمان و انرژی زیاد برای مطالعه
 • امکان خطا در تحلیل و پیش بینی ها
 • عدم ارائه سیگنال های دقیق ورود و خروج
 • نیاز به مهارت و تجربه زیاد در تحلیل داده های اقتصادی
 • تاخیر زمانی در اثر گذاری عوامل بنیادین بر قیمت ها

 

icon ifxhome 59 استراتژی فاندامنتال فارکس نحوه استفاده از استراتژی فاندامنتال در فارکس به زبان ساده

استفاده از تحلیل فاندامنتال، یکی از بهترین استراتژی های فارکس است. استفاده صحیح و مؤثر از استراتژی بنیادی در فارکس، نیازمند رعایت نکات و اصول زیادی است. در این مقدمه به طور خلاصه، به برخی از مهم ‌ترین نکات آن اشاره خواهیم کرد.

از جمله این موارد می‌ توان به بررسی دقیق شاخص‌ های اقتصادی کلیدی، تحلیل روندهای بلند مدت، ترکیب با تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک اشاره کرد.

استراتژی فاندامنتال فارکس، استراتژی بنیادی فارکس، استراتژی خبری فارکس

 

بررسی شاخص های اقتصادی کلیدی

شاخص هایی مثل نرخ بهره، تورم، بیکاری و تولید ناخالص داخلی را بررسی کرده تا چشم انداز اقتصادی کشورها مشخص شود.

 

تحلیل روند های بلند مدت

با توجه به شاخص های اقتصادی، روندهای بلند مدت اقتصاد کشورها را تحلیل کنید.

 

انتخاب جفت ارز مناسب

بر اساس نتایج تحلیل ها، جفت ارزی را انتخاب کنید که یک طرف آن، احتمال قدرت گیری دارد.

 

تایید با ابزارهای تکنیکال

زمان دقیق ورود به معامله و سایر جزئیات را، با کمک ابزارهای تکنیکال [اندیکاتور، اسیلاتور، نمودار، الگوها و …] تعیین کنید.

 

مدیریت ریسک

برای محافظت در برابر اشتباه در پیش بینی ها، حتما از ابزار های مدیریت ریسک [SL/TP] استفاده کنید.

ترکیب تحلیل بنیادی و تکنیکال، بهترین روش برای استفاده از استراتژی فاندامنتال در فارکس است.

 

icon ifxhome 48 استراتژی فاندامنتال فارکس استراتژی فاندامنتال چه کاربردی در معاملات فارکس دارد؟!

استراتژی فاندامنتال [یکی از بهترین سبک های ترید در فارکس]، تحلیلی مهم و کاربردی محسوب می‌ شود.

این استراتژی فارکس، با بررسی عمیق عوامل بنیادین اقتصادی از جمله نرخ بهره، تورم، تولید ناخالص داخلی و غیره، به معامله‌ گران در شناسایی روندهای بلند مدت بازار و ارزش واقعی آن، کمک می کنند. در ادامه، به بررسی جزئیات کاربردهای استراتژی فاندامنتال در فارکس خواهیم پرداخت.

 • استراتژی فاندامنتال با تحلیل عوامل بنیادین اقتصادی، برای پیش بینی قیمت آتی دارایی ها استفاده می شود؛
 • این استراتژی با ارائه تصویری از وضعیت اقتصادی کشورها، در انتخاب بهترین جفت ارز کمک می کند؛
 • تحلیل های فاندامنتال، ارزش منصفانه، بلند مدت ارزها و فرصت های معاملاتی را مشخص می کند؛
 • نتایج حاصل از تحلیل های فاندامنتال، به عنوان یک فیلتر عمل کرده و معامله گر را از ورود به معاملاتی که با روند بلندمدت مغایرت دارد، منع می کند.

 

icon ifxhome 45 استراتژی فاندامنتال فارکس استفاده از استراتژی فاندامنتال در فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

استراتژی فاندامنتال فارکس [بنیادی/فاندامنتال]، یک روش تحلیلی مفید و کارآمد برای معامله گران در این بازار است. این استراتژی با بررسی عوامل بنیادین اقتصادی، به معامله گران در شناسایی روندهای بلند مدت بازار و ارزش واقعی آن کمک می کند.

البته استفاده صحیح از استراتژی فاندامنتال فارکس، نیازمند ترکیب آن با روش های دیگر مانند تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک است. آموزش مداوم، بک تست از استراتژی در حساب آزمایشی، داشتن ژرونال معاملاتی و … الزامی است. در مجموع، تسلط بر تحلیل های فاندامنتال با دید بلندمدت، به موفقیت معامله گران فارکس کمک شایانی خواهد کرد.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره رایگان، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹تحلیل فاندامنتال، به دنبال شناسایی روندهای بلندمدت بازار با بررسی عوامل بنیادین اقتصادی است. تحلیل تکنیکال با بررسی الگوها و روندهای قیمتی گذشته، به دنبال پیش بینی روند های کوتاه مدت است.

🔹تحلیل فاندامنتال روند بلندمدت و تحلیل تکنیکال، زمان بندی دقیق معامله را مشخص می کند. ترکیب این دو روش، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

🔹بله، این نوع تحلیل نیازمند صرف زمان، انرژی زیاد، داشتن مهارت و تجربه کافی است. اما با تمرین، می توان به تسلط نسبی رسید.

🔹خیر، امکان خطا در پیش بینی ها وجود دارد. به همین دلیل استفاده از مدیریت ریسک، ضروری است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹