icon ifxhome 07 واریز و برداشت در فارکس واریز و برداشت در فارکس – بهترین روش پرداخت فارکس چیست؟

 

روش های ارائه شده برای واریز و برداشت در فارکس [بروکرها]، بسیار متنوع و متفاوت است. بسته به نوع کارگزاری، کشور محل سکونت معامله گر و حتی تایید حساب، روش های واریز و برداشت در فارکس تغییر پیدا می کند.

در ایران بسیاری از روش های مرسوم برای شارژ حساب یا برداشت از آن، با توجه به تحریم های بانکی و بین المللی در دسترس نیست. بسیاری از معامله گران در بروکرهای فارکس واریز و برداشت را، با کارت های بانکی [ویزا/مستر] و به آسانی انجام می دهند. این موضوع در ایران، متاسفانه مقدور نیست!

واریز و برداشت در فارکس، نحوه واریز و برداشت پول در فارکس، روش پرداخت فارکس

همچنین روش هایی مانند شارژ با ارزهای الکترونیک مانند اسکریل، پرفکت مانی و … نیز برای معامله گران ایرانی در فارکس ارائه نشده است. اخیرا سایت پرفکت مانی، خدمات خود به کاربران ایرانی را غیرفعال کرد. با توجه به مشکلات موجود، روش های واریز و برداشت در فارکس برای ایرانیان، بسیار محدود شده است.

در حال حاضر نحوه واریز و برداشت پول در فارکس:

 • روش ریالی و مستقیم؛
 • صرافی تاپ چنج؛
 • و ارزهای دیجیتال انجام می شود.

در مقاله امروز خانه فارکس من، روش پرداخت فارکس (بروکرها) را بررسی خواهیم کرد. در ادامه نیز، مزایا و معایب روش های واریز برداشت فارکس را معرفی خواهیم کرد. دانستن این موارد، برای کاهش هزینه های جاری معامله گران امری ضروری است.

شارژ حساب فارکس، واریز پول به فارکس، انتقال وجه فارکس

بررسی تخصصی روش های شارژ فارکس

در مقاله زیر، تمام روش های شارژ حساب بروکرهای فارکس بصورت کامل بررسی شده است.

شارژ حساب فارکس

برداشت از فارکس، برداشت پول از فارکس، برداشت از حساب فارکس

بهترین روش برداشت از فارکس چیست؟

روش های برداشت پول از فارکس، در مقاله زیر به صورت کامل معرفی شده است.

برداشت از فارکس

 

icon ifxhome 66 واریز و برداشت در فارکس معرفی روش های واریز و برداشت در فارکس

 

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، در بروکرها روش های شارژ حساب و برداشت متنوعی به معامله گران ارائه شده است. در فارکس پرداخت بسته به نوع کارگزاری، حداقل واریز/برداشت، کمیسیون، زمان انتقال پول و تایید حساب نیز دسته بندی می شود.

 

واریز و برداشت در بروکر با ارزهای دیجیتال

 

اخیرا ارزهای دیجیتال (رمز ارز/Crypto Currency)، در بازارهای مالی به شدت گسترش پیدا کرده است. بیت کوین، اتریوم، تتر، دوج کوین و … در بیشتر کارگزاری ها برای واریز و برداشت در دسترس قرار دارد. بهترین ارز دیجیتال با کمترین کارمزد، تتر (USDT) و در شبکه ترون (TRC20) است.

واریز برداشت فارکس با رمز ارز تتر، نیازمند افتتاح حساب در یک صرافی [ایرانی یا خارجی] است. با خرید رمز ارز در صرافی و ساخت کیف پول (ولت)، انتقال پول در فارکس به راحتی قابل انجام است. نکته مهم در استفاده از این روش، یکسان بودن آدرس کیف پول مبدا و مقصد است.

اگر قصد شارژ حساب فارکس با تتر در شبکه “TRC20” را دارید، کیف پول در صرافی نیز باید در همین شبکه باشد. همچنین عملیات واریز و برداشت در فارکس با ارزهای دیجیتال، می بایست یکسان باشد. به زبان ساده تر اگر شارژ را با رمز ارز انجام داده اید، برداشت را باید با همین روش تکمیل نمایید.

بیشترین کارمزد در شبکه بیت کوین و اتریوم از معامله گران دریافت شده و کمترین آن، در شبکه ترون و بایننس است. در جدول زیر بروکرهایی که واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال را ارائه کرده اند، معرفی کرده ایم.

واریز و برداشت در بروکر با ارز دیجیتال
نام کارگزاری تعداد رمز ارز
بروکر آلپاری 32
بروکر لایت فارکس 10
بروکر آمارکتس 6
بروکر ویندزور 6
بروکر ارانته 4
بروکر فیبوگروپ 4
بروکر اوپوفارکس 17
راهنمای انتخاب بروکر پشتیبانی تلگرام

مزایا

 • پشتیبانی اکثر بروکرها از این روش
 • کارمزد پایین در مقایسه با روش های دیگر
 • دسترسی آسان در صرافی های ایرانی

معایب

 • دشوار بودن پروسه برای افراد مبتدی
 • کارمزد زیاد برخی از رمز ارزها و شبکه های انتقال
 • خطر از دست رفتن سرمایه در صورت اشتباه

 

واریز و برداشت فارکس با ارزهای الکترونیک

 

شناخته شده ترین ارز یا پول های الکترونیک، وب مانی و پرفکت مانی هستند. سرویس وب مانی [کیف پول دلاری WMZ]، بعد از جنگ روسیه و اوکراین در بسیاری از بروکرها غیر فعال گردید. پرفکت مانی [کیف پول دلاری PMD] نیز، اخیرا ارائه سرویس به ایرانیان را ممنوع کرده است.

در صورت تایید حساب پرفکت مانی، کارمزد واریز/برداشت 0.5% و در غیر این صورت 1.99% اعلام شده است. حداقل واریز و برداشت در بروکر با ارزهای الکترونیک، از 1$ و با استفاده از “Perfect Money” قابل انجام است.

سایر ارزهای الکترونیک شناخته شده، نتلر، پی پل، اسکریل، ادونس کش و علی پی می باشند.

مزایا

 • روشی بسیار قدیمی و معتبر
 • کارمزد پایین در صورت تایید حساب

معایب

 • عدم سرویس به مشتریان ایرانی
 • کارمزد زیاد در صورت عدم تایید حساب

 

انتقال پول با صرافی تاپ چنج

 

بهترین روش برای واریز و برداشت در بروکر های فارکس، صرافی تاپ چنج است. از مزایای استفاده از صرافی تاپ چنج می توان به نداشتن کمیسیون، مراحل انتقال آسان و سرعت آنی پردازش اشاره کرد. البته صرافی “Top Change”، در تمام کارگزاری ها در دسترس قرار نگرفته است.

انتقال پول به بروکر با تاپ چنج، به دو روش مستقیم [قرار دادن درگاه در کارگزاری] و غیر مستقیم [حساب تاپ چنج واسط] انجام می شود. در روش واریز شناسه دار تاپ چنج، امکان انتقال روزانه تا سقف 1 میلیارد تومان نیز در دسترس معامله گران قرار دارد!

بروکرهایی که با تاپ چنج کار می کنند، تاپ چنج بروکر،برداشت از تاپ چنج

بروکرهای تاپ چنج

در مقاله زیر لیست بروکرهای تاپ چنج به تفکیک، ارائه شده است. از شناخته شده ترین کارگزاری های تاپ چنج (TC Pay) می توان به بروکر آلپاری، بروکر لایت فارکس، icm بروکرز و آمارکتس اشاره کرد.

بروکرهایی که با تاپ چنج کار می کنند

 

واریز و برداشت با کارت های بانکی

 

استفاده از کارت های بانکی مانند ویزا و مسترکارت، یکی از روش های واریز و برداشت در فارکس است. در ایران این موضوع با توجه به تحریم ها، در دسترس معامله گران قرار ندارد. حداقل شارژ حساب فارکس با کارت های بانکی، 50$ و کمیسیون این عملیات تا 5% اعلام شده است.

 

واریز و برداشت ریالی و مستقیم

 

در برخی از بروکرهای فارکس واریز ریالی و برداشت از حساب، برای معامله گران ایرانی میسر شده است. البته با توجه به قوانین بانک مرکزی در ایران، بروکرها مجوز دریافت درگاه مستقیم را ندارد. عملیات پرداخت ریالی فارکس در ایران، معمولا توسط بانک های واسط، صرافی ها، کارشناس پشتیبانی بروکر، ربات تلگرام و … انجام می شود.

استفاده از این روش معایبی مانند دریافت کمیسیون، تاخیر در پرداخت و خطر کلاهبرداری از معامله گران را دارد.

 

سایر روش های واریز و برداشت در فارکس

 

علاوه بر موارد قبلی، واریز و برداشت در بروکر از طریق حواله بانکی (Wire Transfer)، شبکه سوئیفت (Swift)، پرداخت با اپراتورهای تلفن [در بعضی از کشورهای افریقایی و امریکای جنوبی] و … نیز برای مشتریان ارائه شده است.

این روش ها برای معامله گران ایرانی، در دسترس نیست.

 

انتقال پول از طریق نماینده بروکر

 

یکی از خدمات منحصر به فرد مجموعه خانه فارکس من، واریز و برداشت در بروکر های فارکس، انتقال سرمایه بین کارگزاری ها و پرداخت نقدی دلار در کشورهای مختلف است. تمام عملیات واریز و برداشت توسط مجموعه Ifxhome، بدون دریافت کارمزد انجام می شود.

انتقال پول از حساب های پرفکت مانی، اسکریل، تاپ چنج، انتقال داخلی در بروکرها و … توسط نماینده بروکرهای فارکس در ایران قابل انجام است.

 

icon ifxhome 09 واریز و برداشت در فارکس بهترین روش واریز و برداشت در فارکس چیست؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در حال حاضر بهترین روش واریز و برداشت فارکس برای ایرانیان، صرافی تاپ چنج است. با داشتن یکی از مدارک هویتی مانند گواهینامه، کارت ملی یا گذرنامه، اقدام به ثبت نام و احراز هویت در تاپ چنج نمایید. بعد از ثبت حساب بانکی در این صرافی، انتقال پول به حساب بروکرها را بصورت مستقیم انجام دهید.

در صورت خرید دلار در تاپ چنج، هزینه یا کارمزد تبدیل ریال به دلار در فارکس پرداخت نخواهد شد. البته نرخ دلار در تاپ چنج در مقایسه با سایر صرافی ها، مقداری بالاتر محاسبه می شود. با توجه به خدمات ویژه ارائه شده، صرافی جایگزین تاپ چنج در ایران وجود ندارد.

اگر قصد ساخت حساب تاپ چنج را ندارید، بهترین روش جایگزین برای واریز و برداشت در فارکس، ارتباط با نماینده بروکرها است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی، با کارشناسان فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

🔹بله، واریز و برداشت در بروکرهای فارکس بسته به نوع روش و کارگزاری، شامل هزینه می باشد.

🔹با در نظر گرفتن مواردی مانند دسترسی، کارمزد (هزینه) و سرعت تراکنش، بهترین روش برای واریز و برداشت فارکس با صرافی تاپ چنج است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St041) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥
🤖 ربات طلا فارکس - سود بیشتر از معاملات طلا با ربات های تریدر 💯
مطالب جدید
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St041) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥
🤖 ربات طلا فارکس - سود بیشتر از معاملات طلا با ربات های تریدر 💯
📊 بررسی استراتژی فاندامنتال فارکس - تحلیل بنیادی/خبری در معاملات فارکس 💰