019 annual report icon ifxhome ژورنال معاملاتی فارکس ژورنال معاملاتی فارکس (تریدینگ Journal) – آموزش ژورنال نویسی در فارکس

 

معامله گران حرفه ای در بازار فارکس، همواره به دنبال کسب تجربه از اشتباهات و شکست های گذشته هستند. با توجه به ریسک بسیار بالای معاملات در بروکرهای فارکس مدیریت سرمایه، دانش تحلیل، مدیریت ریسک در کنار مشاهده تاریخچه فعالیت (معاملات گذشته) بسیار ضروری است.

یکی از راه های ثبت جزییات مربوط به معاملات، تهیه (نوشتن/خرید) ژورنال معاملاتی فارکس است. دفتر تریدینگ ژورنال، شامل اطلاعات متفاوتی است. به عنوان نمونه ژورنال معاملاتی فارکس:

 • زمان دقیق [تاریخ، ساعت]؛
 • نوع دارایی (نماد)؛
 • حجم معامله شده (لات)؛
 • قیمت ورود و خروج ؛
 • هزینه ها (اسپرد، کمیسیون، سواپ و …)؛
 • نتیجه معاملات؛
 • استراتژی های بکار رفته و … است.

ژورنال معاملاتی فارکس، دفتر تریدینگ ژورنال، ژورنال نویسی فارکس

مهمترین هدف از نوشتن اطلاعات در دفتر ژورنال ترید، پیگیری معاملات و نتیجه آن است. با ژورنال نویسی در فارکس، خلاصه ای از تجربیات معاملاتی بصورت ساده و مشخص قابل مشاهده می باشد. با مطالعه ژورنال معاملاتی فارکس، بسیاری از اشتباهات گذشته و استراتژی های زیان آور قابل اجتناب هستند.

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی ژورنال معاملاتی فارکس خواهیم پرداخت. بهترین سایت ها برای خرید ژورنال ترید را معرفی کرده، و نحوه استفاده از مهمترین دفترچه معاملاتی فارکس را آموزش می دهیم.

 

006 news icon ifxhome ژورنال معاملاتی فارکس چرا باید از ژرونال معاملاتی فارکس استفاده کنیم؟

 

اگر یک تریدر مبتدی و تازه کار هستید، شاید این سوال به ذهنتان خطور کرده باشد! دلیل نوشتن جزییات معاملات، در ژورنال فارکس چیست؟ در ادامه به بررسی مزایای ژورنال نویسی فارکس، می پردازیم.

 

تحلیل معاملات

 

نوشتن جزییات در دفتر ژرونال فارکس، به تحلیل بهتر معاملات کمک خواهد کرد. با ثبت مواردی مانند قیمت هدف، نقاط ورود یا خروج، دلیل انجام معامله و … می توانید جزییات را به راحتی تحلیل کنید. اطلاعات بدست آمده، به عنوان درسی در آینده معاملات استفاده خواهد شد.

 

داشتن نظم و انضباط

 

ژورنال معاملاتی فارکس، به تعهد به برنامه دقیق و نظم معامله گران منتج خواهد شد. بسیار دیده شده که برخی از معامله گران، بدون منطق و تحلیل وارد معاملات شده اند. تصمیم های احساسی در ورود به معاملات، در حساب های واقعی بسیار خطرناک است.

ژورنال معاملاتی فارکس و درج کامل جزییات در آن، کمک به حذف احساسات و جایگزینی آن با استدلال می شود. با رعایت این موارد بصورت منظم، بهترین تصمیمات در معاملات بدست خواهد آمد.

 

شناسایی نقاط قوت و ضعف

 

یکی از مهمترین فاکتورهای ژورنال نویسی در فارکس، شناسایی نقاط قوت و ضعف در معاملات قبلی است. شناسایی الگوهای معاملاتی و انجام تنظیمات صحیح [در آینده] و جلوگیری از اشتباهات گذشته [حجم معامله، نوع نماد، ساعت، نقطه ورود/خروج و …]، به راحتی در ژورنال معاملاتی فارکس قابل مشاهده است.

 

ثبت آمارهای معاملاتی

 

بسیاری از اطلاعات و آمارهای معاملاتی مانند درصد وین ریت، درصد زیان، ضریب سود، درصد معاملات سودده و مواردی مانند آن از فایل ژورنال معاملاتی قابل استخراج است. با بررسی این اطلاعات، عملکرد نهایی خود در آینده را بهبود ببخشید.

 

کتابچه ارزشمند معاملاتی

 

ثبت وقایع معاملاتی در ژورنال فارکس، تنها یک کار روزمره و عادی نیست. دفتر ژورنال معاملاتی فارکس، می تواند به عنوان یک کتابچه با ارزش از عملکرد معاملاتی شما باشد. تحلیل اطلاعات، اشتراک گذاری جزییات با سایر معامله گران و مطالعه ژورنال، برای آموزش و بهبود روش ترید عالی است.

 

اطلاعات مالیاتی

 

بسیاری از معامله گران حرفه ای در دنیا، وقایع ثبت شده در ژورنال معاملاتی فارکس را به اداره مالیات نیز ارائه می کنند. با توجه به شفافیت امور مالی در بازار فارکس، جزییات سود/ضرر در این بازار برای حسابرس های اداره مالیات مهم است. البته این موضوع در ایران با توجه به قوانین نه چندان سفت و سخت، مفهومی ندارد!

بصورت خلاصه، مزایای نوشتن وقایع و جزییات در ژورنال معاملاتی فارکس:

 • جلوگیری از اشتباه؛
 • یادگیری و گسترش مهارت؛
 • انعکاس نتایج مهم؛
 • افزایش انضباط در معاملات؛
 • ردیابی و بررسی معیارهای مهم؛
 • و آموزش مداوم خواهد بود.

 

icon ifxhome 43 ژورنال معاملاتی فارکس بهترین سایت های خرید ژورنال معاملاتی فارکس

 

بسیاری از معامله گران حرفه ای که برنامه نویسی هم بلد هستند، بصورت شخصی اقدام به ساخت ژورنال معاملاتی در فارکس می کنند. در این میان، خرید دفتر ژرونال معاملاتی نیز در بسیاری از سایت ها در دسترس قرار گرفته است.

در ادامه به معرفی 6 سایت ارائه کننده ژورنال معاملاتی فارکس [رایگان و پولی]، خواهیم پرداخت.

نام سایت نمادهای پشتیبانی شده هزینه زمان رایگان
TradeBench سهام، فارکس، CFD، فوچرز و رمز ارزها رایگان %100 رایگان
TraderVue سهام، فیوچرز و فارکس ماهانه از 29.95$ 30 ترید رایگان/ماهانه
TraderSync سهام، فیوچرز، آپشن (باینری)، فارکس ماهانه از 29.95$ 7 روز دسترسی رایگان
Trademetria سهام، فیوچرز، آپشن (باینری)، فارکس ماهانه 39.95$/سالانه 29.95$ (هر ماه) 30 ترید رایگان/ماهانه
Edgewonk سهام، فارکس، فیوچرز، CFD، رمز ارز، کالا سالانه 169$ ❌
Chartlog فارکس ماهانه از 14.99$ ✅
راهنمای فارسی
پشتیبانی تلگرام

 

سوالات متداول

🔹یکی از الزامات معاملات در بازار فارکس برای تریدرهای حرفه ای، تهیه و درج جزییات در دفاتر (ژورنال) است.

🔹در فایل ژرونال معاملاتی، تمام جزییات مهم شامل میزان سود/زیان، نقاط ورود و خروج، استراتژی ها، حجم معاملات، ساعت و تاریخ و … یادداشت می گردد.

🔹دانلود ژرونال معاملاتی اکسل یا PDF، در بسیاری از سایت های اینترنتی برای معامله گران در دسترس است. معامله گران حرفه ای بجای دانلود یا خرید ژورنال ترید اکسل (یا PDF)، بصورت شخصی اقدام به تهیه آن می کنند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
معرفی بروکر یونیکورن (Unicorn) - کارگزاری یونیکورن فارکس چیست؟ 🔍
💯 معرفی استراتژی ارز دیجیتال ۱۵ دقیقه ای- تکنیک Smart تریدینگ - (IFX-ST135) ⚡️
💰 معرفی استراتژی اسکالپ وین ریت بالا در 15 دقیقه - تکنیک Bullseye با فرکانس بالا - (IFX-ST134) 🔥
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با ایچیموکو در 15 دقیقه - (IFX-ST133) 📊
💯 معرفی استراتژی اسکالپ بولینگر باند 5 دقیقه ای فارکس - (IFX-ST132) ⭐️