047 profit margin icon ifxhome طلا در فیوچرز بررسی نماد طلا در فیوچرز – معاملات آتی اونس طلا در فارکس

 

طلا به‌ عنوان یک دارایی امن و ارزشمند، از دیرباز مورد توجه سرمایه‌ گذاران بوده است. این فلز گران‌ بها به‌دلیل ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد خود مانند کمیاب‌ بودن، دوام و کاربردهای متنوع، همواره ارزش خود را حفظ کرده است.

پیش تر و در مقاله ای جداگانه، به معرفی نماد طلا در فارکس و معاملات آن پرداخته ایم. در بازارهای مالی، طلا به‌ صورت قراردادی نیز معامله می‌شود. یکی از انواع معاملات نماد طلا، بصورت آتی یا فیوچرز (Futures) است.

بر پایه این قرارداد معامله گر متعهد شده تا در یک تاریخ معین، مقدار مشخصی طلا را به طرف دیگر [با قیمت تعیین شده از قبل] تحویل دهد. در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی نماد طلا در فیوچرز فارکس خواهیم پرداخت. بهترین تحلیل، استراتژی و نکات مهم درباره معاملات آتی طلا را معرفی خواهیم کرد.

نماد طلا در فیوچرز، معاملات آتی طلا در فارکس، معاملات فیوچرز طلا در فارکس

 

016 gold ingots icon ifxhome طلا در فیوچرز تحلیل نماد طلا در فیوچرز کانترکت – تفاوت فیوچرز و اسپات طلا

 

معاملات آتی طلا یکی از انواع قرار دادهای فارکس است که در آن، تریدرها به خرید/فروش این فلز ارزشمند در آینده می پردازند. در معاملات نماد طلا در فیوچرز، تریدرها از دو روش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، برای پیش‌ بینی قیمت آتی طلا و انجام معاملات خود استفاده کنند.

 1. با تحلیل تکنیکال بر اساس روند نمودارها و الگو های قیمتی گذشته، روند آتی قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کنند؛
 2. تحلیل فاندامنتال بر اساس بررسی عوامل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تأثیرگذار بر قیمت طلا، روند حرکت آن در آینده را پیش بینی می کنند.

 

نماد طلا در فیوچرز چیست؟

 

نماد طلا در فیوچرز فارکس، “XAUUSD” است. این نماد نشان‌ دهنده یک قرارداد آتی با تحویل فیزیکی یک اونس طلا است. این قرارداد، در بورس معاملات آتی شیکاگو (CME) معامله می‌شود. معاملات طلا در فیوچرز، روشی مناسب برای کسب سود از نوسانات قیمت طلا است.

نکته مهم قبل از شروع معاملات طلا بصورت آتی (فیوچرز)، در نظر داشتن ریسک بسیار بالای آن است. بهتر است با آگاهی کامل از عوامل تأثیرگذار بر قیمت طلا، تحلیل و استراتژی های مناسب و مشورت با متخصصین، معاملات خود را انجام دهید.

 

تفاوت معاملاتی آتی و اسپات طلا

 

تفاوت اصلی بین معاملات نماد طلا در فیوچرز و بازار اسپات، در زمان اجرای معامله است. در بازار اسپات، معامله بلافاصله پس‌ از سفارش انجام می شود. درحالی‌ که در معاملات فیوچرز، معامله در یک تاریخ مشخص در آینده صورت می پذیرد.

تفاوت دیگر بین این دو قرار داد، در قابلیت نقد شوندگی است. بازار اسپات (لحظه ای/نقدی)، نقد شوندگی بیشتری نسبت به معاملات فیوچرز دارد.

تفاوت بعدی، در ریسک این قراردادها است. معاملات فیوچرز، ریسک بسیار بالاتری نسبت به بازار اسپات دارند. ریسک اصلی تریدرها در معاملات فیوچرز، تعهد به خرید/فروش طلا در یک تاریخ مشخص [در آینده] است. در صورتی‌ که قیمت دارایی در آن تاریخ خلاف انتظار باشد، معامله‌ گر متحمل ضرر خواهد شد!

 

ifxhome icon 0140 طلا در فیوچرز نحوه معاملات طلا در بازار فیوچرز چیست؟

 

برای معامله نماد طلا در بازار فیوچرز فارکس، مراحل مختلفی وجود داشته که در ادامه به آن، اشاره خواهیم کرد.

 1. یک بروکر معاملات فیوچرز معتبر، انتخاب کنید؛
 2. در بروکر ثبت نام کرده و حساب معاملاتی ایجاد نمایید؛
 3. وجه مورد نیاز برای معامله را واریز کنید؛
 4. پلتفرم معاملاتی را دانلود و نصب نمایید؛
 5. نماد طلا را به لیست دارایی ها، اضافه کنید؛
 6. سفارش خرید/فروش را ثبت کنید؛
 7. معامله خود را مدیریت نمایید.

 

تحلیل روند قیمت طلا در فیوچرز

 

برای تحلیل روند طلا آتی، باید عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن را در نظر داشته باشید.

 • نرخ بهره: نرخ بهره یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار، بر قیمت طلا است. افزایش نرخ بهره، ارزش دلار را افزایش داده و باعث کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا می‌شود! در نتیجه، قیمت طلا کاهش خواهد یافت.
 • تورم: تورم باعث کاهش ارزش پول، و در نتیجه افزایش جذابیت سرمایه گذاری در طلا می گردد.
 • رشد اقتصادی: رشد اقتصادی، باعث افزایش تقاضا برای طلا می‌شود.
 • جنگ و تحریم: جنگ و تحریم باعث افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک دارایی امن می‌شود. در نتیجه، قیمت طلا افزایش پیدا می‌کند.
 • سیاست‌ های پولی و مالی: سیاست‌های کلان پولی و مالی دولت‌ و بانک های مرکزی [فدرال رزرو]، تأثیر قابل توجهی بر قیمت طلا دارند.
 • عرضه و تقاضا: تقاضا برای طلا به‌ عنوان یک کالای زینتی، یکی از عوامل تأثیرگذار بر افزایش قیمت طلا است.

 

کدام استراتژی برای معاملات فیوچرز طلا بهتر است؟

 

انتخاب بهترین استراتژی برای معامله طلا، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 1. تجربه و مهارت تریدر؛
 2. میزان ریسک پذیری تریدر؛
 3. ساعت معاملات طلا در فارکس.

نماد طلا در فیوچرز، معاملات آتی طلا در فارکس، معاملات فیوچرز طلا در فارکس

 

استراتژی اسکالپ در طلا

 

اسکالپ (Scalp) یک استراتژی معاملاتی است که در آن، تریدرها از نوسانات کوچک قیمت در بازه‌ های زمانی کوتاه مدت کسب سود می کنند. این استراتژی برای تریدرهایی که تجربه، مهارت و ریسک پذیری بالایی دارند، مناسب است.

 

ویژگی های استراتژی اسکالپ

 

 • تایم فریم کوتاه‌ مدت: معاملات اسکالپ معمولاً در بازه های زمانی چند دقیقه‌ ای یا چند ساعته، انجام می‌شوند.
 • هدف سود کوچک: تریدرهای اسکالپ، معمولاً به‌ دنبال کسب سود های کوچک در هر معامله هستند.
 • ریسک‌ پذیری بالا: اسکالپ یک استراتژی پر ریسک بوده و تریدرها، باید نسبت به آن آگاه باشند.

 

استراتژی ترید روزانه

 

استراتژی ترید روزانه نوعی رویکرد معاملاتی است که در آن، تریدرها از نوسانات قیمت در بازه‌ های زمانی یک روزه سود می برند. این استراتژی برای تریدرهایی که تجربه و مهارت متوسطی داشته و ریسک‌ پذیری کمتری دارند، مناسب است.

 

ویژگی‌های استراتژی ترید روزانه

 

 • تایم فریم میان مدت: معاملات ترید روزانه، معمولاً در بازه‌ های زمانی چند ساعته یا چند روزه انجام می‌شوند.
 • هدف سود متوسط: افراد متخصص در ترید روزانه، معمولاً به‌ دنبال کسب سودهای متوسط در هر معامله هستند.
 • ریسک‌ پذیری متوسط: استراتژی ترید روزانه، یک استراتژی با ریسک کمتری در مقایسه با اسکالپ است.

 

سویینگ تریدینگ

 

سویینگ تریدینگ، یک استراتژی معاملاتی است که در آن تریدر از روندهای بلندمدت قیمت، کسب سود می کند. این استراتژی برای تریدرهایی که تجربه و مهارت زیاد و ریسک‌پذیری پایینی دارند، مناسب است.

 

ویژگی‌های استراتژی سویینگ تریدینگ

 

 • افق زمانی بلند مدت: معاملات سویینگ تریدینگ معمولاً در بازه‌ های زمانی چند روزه، چندهفته‌ای، یا چند ماهه انجام می‌شوند؛
 • هدف سود بزرگ: تریدرهای سویینگ تریدینگ، معمولاً به‌دنبال کسب سود های بزرگ در هر معامله هستند؛
 • ریسکپذیری پایین: استراتژی سویینگ تریدینگ، یک استراتژی با ریسک پایین بوده و تریدرها باید از ریسک‌ های آن آگاه باشند.

 

ifxhome icon 0141 طلا در فیوچرز نکات مهم در معاملات فیوچرز طلا

 

معاملات نماد طلا در فیوچرز یک نوع از معاملات مشتقه است که در آن تریدر، بر روی قیمت طلا در آینده معامله می‌کند. این نوع معاملات، مزایای مختلفی مانند امکان کسب سود های بزرگ، نقد شوندگی بالا، و امکان استفاده از اهرم مالی را دارند.

با این‌ حال معاملات فیوچرز طلا، ریسک‌ های زیادی داشته و تریدرها باید قبل‌ از شروع معاملات، نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

 

آموزش و تجربه

 

قبل‌ از شروع معاملات فیوچرز طلا باید در مورد این نوع از ترید، آموزش و تجربه کافی کسب کنید. با این کار، ریسک‌ معاملات را کاهش داده و درصد وین ریت را بالاتر خواهید برد.

 

مدیریت ریسک

 

مدیریت ریسک، یکی از مهم ترین اصول معاملات فیوچرز طلا است. باید قبل‌ از شروع هر معامله، حد ضرر خود را تعیین و در صورت رسیدن قیمت به حد ضرر، معامله خود را ببندید.

 

استفاده از اهرم‌های مالی

 

اهرم مالی، یکی از مزایای معاملات فیوچرز طلا است. البته استفاده از اهرم مالی، ریسک معاملات را نیز افزایش می‌دهد! در نتیجه قبل از استفاده از اهرم مالی، با ریسک‌ های آن آشنا باشید.

 

تجزیه بازار

 

تحلیل بازار، یکی از مهم‌ ترین عوامل موفقیت در معاملات فیوچرز طلا است. باید به‌ طور مداوم بازار را مطالعه کرده و از عوامل تأثیرگذار بر قیمت طلا، آگاه باشید.

 

ifxhome icon 0161 طلا در فیوچرز معاملات نماد طلا در فیوچرز – جمع بندی و نظر نویسنده

 

نماد طلا در فیوچرز، یکی از نمادهای مهم معاملاتی است. اگر قصد دارید معاملات خود را روی این نماد انجام دهید؛ لازم است تجربه کافی را در این حوزه داشته باشید. گرچه طلا به‌ عنوان یک نماد تحلیل‌ پذیر شناخته می‌شود؛ اما همچنان می‌توانیم آن را یک نماد پر ریسک معرفی کرد.

در این مقاله به سوال «نماد طلا در فارکس – فیوچرز چیست؟» پاسخ دادیم. نماد طلا در فیوچرز، با شاخص XAU/USD شناخته می‌شود. این نماد، قیمت یک اونس طلا را در برابر دلار آمریکا نشان می‌دهد. معاملات فیوچرز طلا، یک نوع از معاملات مشتقه است که در آن تریدر بر روی قیمت طلا در آینده، معامله می‌کند.

معاملات فیوچرز طلا، مزایای مختلفی مانند امکان کسب سودهای بزرگ، نقد شوندگی بالا و امکان استفاده از اهرم مالی را دارند. البته معاملات فیوچرز طلا، ریسک‌ های زیادی نیز داشته و تریدرها باید قبل‌ از شروع معاملات، از این ریسک‌ ها مطلع باشند.

برای موفقیت در معاملات فیوچرز طلا، باید آموزش و تجربه کافی کسب کرده و مدیریت ریسک را به‌خوبی انجام دهید. از اهرم مالی به‌ صورت دقیق استفاده و بازار را به‌ طور مداوم، بررسی نمایید. در صورت نیاز به مشاوره، از طریق  پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹نماد طلا در فیوچرز فارکس با مشخصه “XAUUSD” معرفی شده و نمایانگر، تعامل بین دلار آمریکا ($) و قیمت طلا است.

🔹عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا فارکس شامل نرخ بهره، عرضه و تقاضا، تغییرات در اقتصاد جهانی، شرایط سیاسی، سیاست دولت ها و … است.

🔹استفاده از تحلیل‌ های فنی و اساسی، مدیریت ریسک مناسب، پیش‌بینی درست روند قیمت و مشاوره با کارشناسان، منجر به معاملات سودآور طلا در بازار فارکس خواهد شد.

نظرات (2)

 • سلام ممنون از توضیحات ببخشید ممنون میشم راهنمایی کنید که کدام بروکر به ایرانیا خدمات میده که بشه با کمترین میزان اسپرد و کمیسیون بر روی نماد طلا معامله کرد؟

  • سلام، در حال حاضر بهترین بروکر طلا در ایران، آی سی ام بروکرز هست.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆