icon gold 100 طلا در فارکس ساعت معامله طلا در فارکس – معاملات XAUUSD در بهترین زمان فارکس

 

طلا، همواره یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین دارایی ها برای سرمایه گذاری و معامله است. اما، آیا می دانید معامله موفق طلا در بازار فارکس نیازمند چه ملزومات و شرایطی است؟ در مطلب پیش رو، با نکات و جزئیات مهمی آشنا خواهید شد که برای معامله گران طلا در بازار فارکس، بسیار حائز اهمیت است.

از ساعات کاری و سشن های مناسب معاملات گرفته تا استراتژی های ترید موفق، همه و همه در این مطلب به شیوه ای ساده و کاربردی برای شما تشریح خواهد شد. پس اگر قصد افزایش دانش خود در زمینه معامله طلا در بازار فارکس را دارید، حتما مطلب پیش رو را با دقت مطالعه نمایید.

ساعت کاری طلا در فارکس، ساعت معامله طلا در فارکس، ساعات معامله طلا در فارکس

همچنین در مقاله امروز، به بررسی ساعت کاری طلا در فارکس [معاملات در سشن های مختلف] خواهیم پرداخت.

 

بررسی ساعت کار نماد طلا در فارکس

 

ساعات معاملات طلا در فارکس به وقت ایران (تهران):

  • زمان باز شدن معاملات: اغلب بازار طلا از یکشنبه ها ساعت 2:30 بامداد باز بوده، که اولین زمان کاری در بازار معاملات آسیا است؛
  • ساعت بسته شدن معاملات: این بازار معمولا تا جمعه ها ساعت 00:30 بامداد فعال است، که این زمان نشان دهنده پایان ساعته کاری بازار نیویورک است.

 

icon ifxhome 61 طلا در فارکس بهترین زمان ترید طلا چه ساعتی است؟!

 

بهترین زمان برای ترید طلا در فارکس، هنگامی است که بازارها بیشترین حجم معامله و نوسان را داشته باشند. این اوقات معمولاً شامل ساعاتی است که بازار های لندن [که بزرگ ترین بازار معاملات طلا در جهان است] و نیویورک هر دو باز باشند، زیرا این دو بازار بیشترین حجم معاملات را دارند.

ساعات معاملات طلا در فارکس، ساعت کاری طلا فارکس، ساعت کاری طلا در فارکس

این بازه زمانی به وقت ایران (تهران)، از حدود 16:30 بعد از ظهر تا 19:30 بعد از ظهر است. در این مدت بازار لندن و نیویورک هر دو فعال بوده و امکان دسترسی به نوسانات، بالا می رود.

علاوه بر این، انتشار اخبار اقتصادی مهم مانند گزارشات تورمی، تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) آمریکا و نشست های مهم، می تواند به شدت بر نوسانات قیمت طلا تأثیر بگذارد [فرصت های معاملاتی خاصی را ایجاد کند].

همیشه توصیه می شود که قبل از شروع معاملات، تحقیقات خود را انجام داده و استراتژی مناسب مدیریت ریسک داشته باشید. زیرا معامله کردن در بازه های زمانی پر نوسان، با ریسک و پاداش زیاد همراه است.

 

کدام سشن برای معامله طلا بهتر است؟!

 

برای معامله طلا سه سشن (Session) اصلی در بازار فارکس وجود دارد که معامله گران، بر اساس فعالیت و نوسانات موجود در آن ها تصمیم گیری می کنند.

 

سشن آسیایی (توکیو)

 

این سشن، نوسانات کم تری داشته و معمولا بازار آرام تری است. معاملات طلا در سشن توکیو، برای تریدرهایی مناسب است که دنبال نوسان نیستند.

 

سشن اروپایی (لندن)

 

بازار لندن که بزرگ ترین بازار فارکس است، به دلیل افزایش حجم معاملات در آن، نوسانات قیمتی بیشتری را تجربه می کند. معمولاً نوسانات قیمتی طلا در سشن لندن، به اوج خود رسیده که این امر، فرصت های خوبی برای کسب سود تلقی می شود.

 

سشن آمریکایی (نیویورک)

 

با توجه به تاثیر بزرگ این بازار بر قیمت طلا و همزمانی بخشی از این سشن با سشن لندن، این دوره نیز می تواند بسیار مهم و نوسانی باشد. همچنین خبر های مهم اقتصادی که از آمریکا منتشر می شوند، تاثیرات قابل توجهی بر این بازار دارند.

 

بهترین ساعت کاری طلا در فارکس برای اسکالپ

 

اسکالپینگ طلا، که شامل انجام معاملات سریع و کوتاه مدت [با هدف کسب سود های کوچک و مکرر] است، نیازمند بازاری با نوسان و حجم معاملات بالا بوده تا بتواند، از حرکات قیمتی جزئی سود ببرد. در ادامه، بهترین ساعت معاملات طلا در فارکس برای اسکالپرها را معرفی خواهیم کرد.

 

همپوشانی سشن لندن و نیویورک

 

این زمان به وقت ایران (تهران)، از حدود 16:30 بعد از ظهر تا 19:30 بعد از ظهر است. در این ساعات بازار، معمولاً با بیش ترین حجم معاملات و نوسانات مواجه است. حضور همزمان بزرگ ترین بازارهای فارکس در جهان، بهترین فرصت برای انجام معاملات اسکالپ طلا است.

 

شروع سشن لندن

 

ساعات اولیه باز شدن بازار لندن (11:30 صبح تا 19:30 بعد از ظهر به وقت تهران) نیز، می تواند زمان خوبی برای اسکالپینگ باشد. زیرا معمولاً نوسانات قیمتی، با شروع این سشن افزایش می یابد!

 

اخبار اقتصادی مهم

 

انتشار اخبار اقتصادی کلیدی مانند تصمیمات نرخ بهره، شاخص های تورم  و آمارهای اشتغال، می تواند باعث نوسانات شدید در قیمت ها شود. اسکالپرها تلاش می کنند تا از این نوسانات، بیشترین بهره را ببرند. البته ریسک بسیار بالای معاملات در این زمان ها را، فراموش نکنید!

توجه داشته باشید که اسکالپینگ در بازار طلا نیازمند تمرکز زیاد، پاسخگویی سریع به شرایط بازار و همچنین داشتن استراتژی مدیریت ریسک است.  باید به میزان نقدینگی بازار و سرعت اجرای معاملات در بروکر نیز، آشنا باشید. همچنین مواردی مانند هزینه های معاملاتی [اسپرد، سواپ، کمیسیون و …] را، فراموش نکنید.

 

icon ifxhome 59 طلا در فارکس نکات مهم معامله طلا در بازار فارکس که باید بدانید!

 

معامله طلا در بازار فارکس دارای خصوصیات خاص خود است و معامله گران، باید به چندین نکته کلیدی توجه داشته باشند.

 

تحلیل فاندامنتال

 

اخبار اقتصادی مانند تغییرات نرخ بهره، نرخ تورم، نوسانات ارزهای بزرگ جهان مانند دلار آمریکا و تصمیمات سیاست گذاری مالی بزرگ، می توانند بر قیمت طلا در فارکس تأثیر گذار باشند.

 

تحلیل تکنیکال

 

تحلیل تکنیکال در شناسایی الگو های قیمتی، سطوح حمایت و مقاومت و تعیین نقاط ورود و خروج برای معاملات، بسیار مهم است.

 

نوسان پذیری

 

طلا معمولا در دوره های عدم قطعیت و بی ثباتی اقتصادی، به عنوان یک دارایی امن مورد استقبال قرار گرفته و می تواند نوسانات شدیدی را تجربه کند.

 

ارتباط با دلار آمریکا

 

طلا، معمولاً یک رابطه عکس با دلار دارد. به این معنی که زمانی که دلار آمریکا ضعیف می شود، قیمت طلا افزایش خواهد یافت [و بالعکس].

 

مدیریت ریسک

 

از تعیین حد ضرر (Stop-Loss) و حد سود (Take-Profit) نباید غافل شد. با این کار، از زیان های بزرگ جلوگیری کرده و سود خود را قفل خواهید کرد.

 

نظارت بر رویداد های روابط بین‌الملل و سیاست جهان

 

تنش و بحران های روابط بین‌ الملل و سیاست جهانی، می توانند بر قیمت طلا در فارکس تاثیر مستقیم داشته باشند.

 

آگاهی از ساعات بازار

 

معامله طلا در ساعاتی که بازار های مهم باز هستند و حجم معاملات بالاتر است، می تواند فوق العاده اهمیت داشته باشد.

 

در نظر گرفتن نسبت های مالی

 

داشتن دیدگاهی درباره نسبت های مالی مانند نسبت طلا به نقره یا تاثیر آن در اندازه پوزیشن ها، می تواند مفید باشد.

 

تاثیر فصول

 

الگو های فصلی نیز ممکن است در قیمت طلا، نقش داشته باشند.

 

icon ifxhome 73 طلا در فارکس ساعات معامله طلا در فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

 

معامله موفق طلا در بازار فارکس، نیازمند درک عمیقی از عوامل بنیادین و تکنیکالی تأثیرگذار بر قیمت طلا، آگاهی از ساعات و سشن های پر نوسان و بکارگیری استراتژی های مدیریت ریسک مناسب است.

همچنین برای کسب سود طولانی مدت، تجربه، تمرین کافی و آموزش های مکرر، اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. توجه به ساعت کار طلا در فارکس، در معاملات با حجم های بییشتر و نوسان بالاتر، این موضوع اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.

در نهایت، معامله گران باید از تاکتیک ها و استراتژی های معاملاتی مناسب، آموزش کافی و استفاده از ابزار های مختلف تحلیلی بهره مند باشند. همچنین، به دلیل اینکه معامله طلا می تواند پر نوسان و پر خطر باشد، استفاده از حساب های دمو و آزمایشی برای کسب تجربه و تکامل استراتژی ها [پیش از معامله با حساب واقعی] توصیه می شود.

در مقاله امروز خانه فارکس من، بهترین ساعت کاری بازار طلا فارکس [معاملات/سشن ها] را بررسی و معرفی کرده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا مشاوره با متخصصین بازار فارکس، از طریق گفتگوی آنلاین یا پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹معامله طلا در بازار فارکس از یکشنبه تا جمعه انجام شده و شروع ساعت کاری آن، از 2:30 بامداد به وقت تهران و پایان آن 0:30 بامداد، می باشد.

🔹بهترین زمان ترید طلا، ساعاتی است که بازار های لندن و نیویورک همزمان باز هستند یعنی از حدود 16:30 بعد از ظهر تا 19:30 بعد از ظهر به وقت تهران.

🔹سشن اروپایی (لندن) و سشن آمریکایی (نیویورک) به دلیل بالا تر بودن نوسانات و حجم معاملات، بهترین سشن ها برای معامله طلا هستند.

🔹بهترین زمان برای اسکالپ طلا، همپوشانی سشن لندن و نیویورک و همچنین ساعات ابتدایی شروع سشن لندن است که، نوسانات بیشتری دارد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹
🛢️ حداقل اسپرد نفت در فارکس چقدر است؟ - بررسی جامع اسپرد نفت در کارگزاری ها 📊