icon ifxhome 16 طلا در کوکوین معرفی نماد طلا در کوکوین (Kucoin) – راهنمای خرید طلا در صرافی کوکوین

نماد طلا در صرافی کوکوین، به توکن‌ های دیجیتالی گفته شده که به طور مستقیم، با این فلز گرانبها پشتوانه‌ گذاری شده‌ اند. توکن “PAX Gold”، نماینده مالکیت فیزیکی طلا بوده که به ازای هر یک عدد از این توکن‌ ها، مقدار معینی طلا در گاو صندوق‌ های لندن نگهداری می‌ شود.

به این ترتیب، هر واحد از این توکن‌ ها دقیقاً برابر با یک اونس طلای واقعی است. سرمایه‌ گذاران با خرید/فروش این توکن‌ ها، به طور غیر مستقیم در بازار طلا سرمایه‌ گذاری می کنند.

در صرافی های ارز دیجیتال، مشتریان توانایی تبدیل توکن‌ های “PAXG” به طلای فیزیکی یا طلای تخصیص نیافته مانند ارز فیات را دارند. ارزش هر یک عدد از توکن “PAXG”، مساوی با 557/032/889$ بوده و تنها توکن دارای پشتوانه طلای واقعی می‌ باشد.

“Pax Gold”، برای اولین بار توسط شرکتی به نام “Paxos”، ایجاد شده است [در ایالات متحده آمریکا]. این نماد تا به امروز شهرت مناسبی در بازار ارز دیجیتال به دست آورده است. در این مقاله از خانه فارکس من، به معرفی کامل نماد طلا در صرافی کوکوین خواهیم پرداخت.

نماد طلا در کوکوین، خرید طلا در صرافی کوکوین، معامله طلا در کوکوین

 

icon ifxhome 66 طلا در کوکوین بررسی ویژگی های نماد طلا در کوکوین

خرید طلا در صرافی کوکوین، دارای ویژگی های مختلفی مانند امنیت بالا، شفافیت و … است. در بسیاری از صرافی های معتبر خارجی [بینگ ایکس، بایننس و …] نماد طلا در بازار کریپتو، با شرایط خاصی معامله می شود.

 • پشتوانه واقعی: هر توکن “PAX Gold” برابر با یک اونس طلا در گاو صندوق‌ های امن است.
 • قابلیت نقد شوندگی: توکن‌ ها به راحتی در بازار قابل خرید/فروش بوده و امکان نقد شوندگی سریع طلا را، فراهم می‌ کنند.
 • امنیت بالا: امنیت توکن‌ های دیجیتالی با تکنولوژی بلاکچین تضمین می‌ شود. این موضوع، کاهش ریسک سرقت فیزیکی طلا را به‌ همراه دارد.
 • دسترسی آسان: سرمایه‌ گذاران در هر جای دنیا، به خرید/فروش طلا می پردازند.
 • شفافیت معاملات: تراکنش‌ های خرید/فروش توکن‌ ها به صورت شفاف در بلاکچین، ثبت و قابل ردیابی هستند.
 • حذف هزینه‌ های اضافی: نیازی به پرداخت هزینه‌ های نگهداری و بیمه برای طلا نیست. این امر هزینه‌ های مرتبط با سرمایه‌ گذاری در طلا را، کاهش می‌ دهد.

 

ابزار های تحلیل تکنیکال نماد طلا در کوکوین

برای معامله طلا در کوکوین، استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال اهمیت دارد. اندیکاتورهای روند مانند میانگین متحرک (Moving Averages) به معامله‌ گران برای شناسایی روند کلی بازار و تصمیمات معاملاتی بر پایه آن، کمک می کند.

الگو های قیمتی مانند سر و شانه‌ ها، پرچم‌ ها و مثلث‌ ها، توانایی نشان دادن نقاط ورود/خروج مطلوب را دارند. اندیکاتور هایی مانند “RSI” (شاخص قدرت نسبی) و “MACD” (میانگین متحرک همگرایی/واگرایی) به تحلیل مومنتوم و احتمال برگشت روند کمک می‌ کنند.

 

icon ifxhome 64 طلا در کوکوین نحوه خرید و فروش طلای XAU/USDT در صرافی کوکوین

مراحل خرید طلا در صرافی کوکوین بسیار ساده است. بعد از ثبت نام و تکمیل وریفای حساب، نماد طلا در این صرافی را انتخاب و معامله کنید. مراحل معامله طلا در کوکوین:

 • ایجاد حساب کاربری: ابتدا باید در صرافی کوکوین یک حساب کاربری ایجاد کرده، که شامل وارد کردن اطلاعات شخصی و تایید هویت است.
 • واریز وجه: پس از فعال سازی حساب، ارز دیجیتال یا فیات خود را به حساب واریز نموده تا سرمایه‌ ای برای خرید توکن‌ ها، فراهم شود.
 • انتخاب نماد طلا: در صرافی، به دنبال نماد طلا مانند “PAX Gold” گشته و روی آن، کلیک نمایید.
 • تنظیم سفارش: در صفحه معاملاتی، نوع سفارش (خرید/فروش) و تعداد توکن‌ های مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین از سفارش‌ های قیمت محدود یا سفارش‌ های بازار، استفاده کنید.
 • نظارت بر معامله: پس از تنظیم سفارش، وضعیت معامله خود را پیگیری کرده تا تکمیل گردد.
 • انجام معامله: پس از اجرای سفارش، توکن‌ های “PAX Gold” در کیف پول دیجیتالی در کوکوین ذخیره شده و شما دارنده طلا، به شکل دیجیتالی خواهید بود.
خرید طلا در صرافی کوکوین، نماد طلا در کوکوین، معامله طلا در کوکوین
نحوه معامله طلا در کوکوین

 

نکات مهم در رابطه با معامله نماد طلا در کوکوین

معامله نماد طلا در کوکوین، نیازمند درک دقیق از نحوه عملکرد توکن‌ های مبتنی بر طلا است. آگاهی از این موارد در کاهش ریسک‌ ها و بهبود تصمیم‌ گیری‌ های سرمایه‌ گذاران، کمک شایانی خواهد کرد.

 • آگاهی از هزینه‌ های معاملاتی: درک کامل هزینه‌ های معاملاتی، [از جمله کارمزد صرافی و هزینه‌ های شبکه‌ ای مرتبط با تراکنش‌ های “ERC-20”]، ضروری است.
 • بررسی نقدینگی: توجه به نقدینگی نماد طلا در کوکوین مهم است! در شرایط با نقدینگی پایین، خرید/فروش در قیمت‌ های غیر واقعی انجام می شود.
 • نظارت بر تغییرات بازار: بازار طلا تحت تأثیر عوامل اقتصادی، سیاسی و جهانی قرار دارد. بنابر این، دنبال کردن اخبار و تحلیل‌ های مربوط به این عوامل مهم هستند.
 • استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال: برای به دست آوردن دیدگاه بهتر در مورد روندهای قیمتی، استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند”RSI”، “MACD” و الگوهای چارت، الزامی است.
 • مدیریت ریسک: تعیین استراتژی‌ های مدیریت ریسک، از جمله تنظیم حد ضرر (stop-loss) و حد سود (take-profit) برای محافظت از سرمایه در برابر نوسانات شدید بازار ضروری است.

 

icon ifxhome 60 طلا در کوکوین جمع بندی و نظر نویسنده درباره نماد طلا در صرافی کوکوین

نماد طلا در کوکوین امکانی جدید و هوشمندانه را برای سرمایه‌ گذاری در طلا ارائه می‌ دهد. این امر، سنت‌ های قدیمی خرید طلا را، با تکنولوژی روز دنیا ادغام می‌ کند. با استفاده از توکن‌ های دیجیتالی مانند “PAXGold”، معامله گران بدون نگرانی در این فلز گران‌ بها سرمایه‌ گذاری می کنند.

با این حال موفقیت در این بازار جدید، نیازمند دانش کافی از ابزارهای تحلیل تکنیکال، درک عمیق از بازارهای مالی و توجه دقیق به نکات ذکر شده است. استفاده از استراتژی های ارز دیجیتال، سیگنال های خرید/فروش مطمئن، ربات های کپی ترید و … نیز بسیار کمک کننده هستند.

جهت دریافت راهنما یا مشاوره رایگان، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

مزایا

 • قابلیت انتقال و معامله آسان
 • قابلیت تقسیم پذیری
 • ذخیره سازی و امنیت

معایب

 • عدم دریافت طلا به شکل فیزیکی
 • هزینه‌های معاملاتی
 • مشکلات نقدینگی

سوالات متداول

🔹بله؛ توکن‌ هایی مانند “PAX Gold” که در صرافی کوکوین معامله می‌ شوند، مستقیماً با طلا پشتوانه‌ گذاری شده اند. هر توکن، نماینده مالکیت بر مقدار مشخصی از طلا بوده که در گاو صندوق‌ های امن، نگهداری می‌ شود.

🔹هزینه‌ های معاملاتی، شامل کارمزد صرافی و هزینه‌ های شبکه (در مورد تراکنش‌ های بر پایه ERC-20 ) هستند. همچنین، توجه داشته باشید که هزینه‌ هایی برای برداشت وجوه نیز، وجود دارند.

🔹نقدینگی نماد طلا، بسته به زمان و شرایط بازار متفاوت است. به همین علت قبل از انجام معاملات، وضعیت نقدینگی را در صرافی بررسی کرده تا از قیمت‌گذاری، اطمینان حاصل کنید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
📊 اندیکاتور استوکاستیک چیست؟ - آموزش استوکاستیک (Stochastic) ⚡️
✏️معرفی بروکر نولیمیت مارکت (nolimitmarkets) 2024 - آیا بروکر no limit market معتبر است؟📈
💯معرفی بروکر با واریز و برداشت ریالی - کدام بروکر واریز ریالی دارد؟!👑
💰معرفی چند بروکر امریکایی برتر - بهترین بروکر فارکس در امریکا!🇺🇸
💎معرفی بروکر های غیر متمرکز - تفاوت بروکر غیر متمرکز با متمرکز چیست؟!💡