icon ifxhome 68 وین ریت ایچیموکو بررسی وین ریت ایچیموکو – نحوه افزایش وین ریت با استراتژی Ichimoku

 

ابر ایچیموکو یک شاخص تحلیل تکنیکال است که سطوح حمایت و مقاومت را تعریف کرده، حرکت را اندازه گیری و سیگنال های معاملاتی را صادر می کند. این اندیکاتور کار را با رسم میانگین های متعدد، بر روی نمودار انجام می دهد.

در زبان ژاپنی، نام کامل اندیکاتور استراتژی ایچیموکو «Ichimoku Kinko Hyo» بوده که تقریبا، به معنای «نمودار تعادل یک نگاه» است. زیرا تنها با یک نگاه، می توان طیف وسیعی از اطلاعات را دریافت کرد.

این اندیکاتور، توسط چندین معامله‌ گر ژاپنی و برخی از معامله‌ گران غربی استفاده می‌شد. اندیکاتور ایچیموکو، تأییدیه‌ های زیادی از تغییرات قیمتی را ارائه کرده که معاملات با احتمال بالاتر را فیلتر، می‌کند. این موضوع، باعث افزایش وین ریت ایچیموکو خواهد شد.

وین ریت ایچیموکو، استراتژی ایچیموکو، اندیکاتور ایچیموکو

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی وین ریت ایچیموکو در معاملات خواهیم پرداخت. بهترین استراتژی برای استفاده از این اندیکاتور و نکات مهم معامله با آن را، معرفی خواهیم کرد.

 

مفهوم وین ریت ایچیموکو چیست؟

 

به طور کلی نحوه استفاده از شاخص ایچیموکو، برای هر معامله گر متفاوت است. به همین دلیل وین ریت اندیکاتور ایچیموکو در محیط بازارهای مختلف، خروجی متفاوتی خوهد داشت. در معاملات فارکس [یا سایر بازارها]، وین ریت به درصد معاملات موفق یا برنده از کل تعداد معاملات انجام شده [در یک دوره مشخص]، اشاره دارد.

این معیار، نشان دهنده اثر بخشی یک استراتژی معاملاتی در کسب سود و موفقیت در ترید است.

به عنوان مثال، اگر یک معامله گر 100 معامله را انجام داده و 70 معامله به سود منجر شود، در حالی که 30 معامله با ضرر بسته شده، درصد وین ریت:

 • وین ریت = (تعداد معاملات برنده / تعداد کل معاملات) * 100
 • وین ریت = (70 / 100) * 100
 • وین ریت = 70% خواهد بود.

وین ریت ایچیموکو بالاتر، به معنای درصد بیشتری از معاملات سودآور است [که می تواند نشان دهنده یک استراتژی معاملاتی موفق باشد]. البته تمرکز صرفا بر روی دستیابی به نرخ برد بالا، ممکن است لزوما به سودآوری کلی در معاملات فارکس منتج نشود!

در نظر گرفتن سایر عوامل مانند نسبت ریسک به ریوارد، میزان سود/زیان، مدیریت ریسک مناسب و ثبات در اجرای استراتژی، ضروری است.

 

icon ifxhome 71 وین ریت ایچیموکو وین ریت ایچیموکو چقدر است؟

 

برای بررسی میزان وین ریت استراتژی ایچیموکو، آزمایشی انجام دادیم که نتیجه داده ها به صورت زیر است.

 

نتایج ترید در روندهای صعودی

 

در جدول زیر بهترین عملکرد استراتژی ابر ایچیموکو از نظر درصد بازدهی، خروج “Chikou Span” در بازه زمانی روزانه است. این استراتژی به معامله‌ گر کمک می‌کند تا زمانی که “Chikou Span” زیر خطوط “Senkou A” و “Senkou B” بسته شد، از معامله خارج شود.

وین ریت ایچیموکو، استراتژی ایچیموکو، اندیکاتور ایچیموکو
وین ریت ایچیموکو در ترید با روند صعودی

با نگاه دقیق‌ تر به اعداد، متوجه می‌شویم که خروج از معامله زمانی که قیمت به زیر “Senkou B” بسته می‌شود، در واقع بهترین عملکرد در طول بازه‌ های زمانی است. استفاده از “Kinjun-Sen” به‌عنوان یک خروجی، ضعیف‌ ترین عملکرد را دارد.

همچنین درصد وین ریت نسبی در بین استراتژی ها، هنگام استفاده از بازه زمانی 1 ساعته نیز قابل توجه است. در تایم فریم ساعتی، این موضوع تبدیل به نقطه شیرین این استراتژی خواهد شد [صرف نظر از معیارهای خروجی که انتخاب می کنید].

 

نتایج ترید در روند نزولی

 

اکنون استراتژی را، در شرایط نزولی بررسی می کنیم. برای اینکار از معیارهای «تنظیم نزولی»، برای تعریف ورود استفاده خواهد شد. برای انجام این کار، مجدد چند استراتژی خروج مختلف را بررسی کرده ایم.

مشابه تست‌ های استراتژی صعودی، از یک دوره بازگشت 7000 کندلی استفاده شده و این استراتژی را در بازه‌ های زمانی 15 دقیقه‌ای، 1 ساعته و 1 روزه در شاخص “SPYUSD” بررسی کرده ایم. مطابق جدول زیر، بهترین عملکرد استراتژی ابر ایچیموکو از نظر درصد بازدهی، خروج “Kinjun-Sen” در بازه زمانی ساعتی بود.

این استراتژی تا زمانی که قیمت در خط “Kinjun-Sen” بالا می‌ رود، سیگنال خروج از معاملات را به تریدرها می دهد.

وین ریت ایچیموکو، استراتژی ایچیموکو، اندیکاتور ایچیموکو
وین ریت ایچیموکو در ترید با روند نزولی

بهترین عملکرد در طول تایم فریم ها، مربوط به خروج از معاملات در زمان بسته شدن قیمت بالاتر از “Senkou B” است. ضعیف ترین عملکرد [برای خروج از معاملات نزولی]، در استفاده از “Chikou Span” به عنوان یک خروجی است.

 

icon ifxhome 65 وین ریت ایچیموکو بهترین استراتژی استفاده از اندیکاتور ایچیموکو چیست؟

 

شاخص ابر ایچیموکو شامل پنج خط مختلف یوده و خواندن نمودار در آن، بسیار آسان است. با استفاده از خطوط روند در نمودار، می بایست دهانه «پیشرو A» یا «پیشرو B» را مشخص کنید. بعد از شناسایی این دو دهانه، مولفه «ابر ایچیموکو» تشکیل می شود.

زمانی که دهانه پیشرو “B” بالاتر از “A” باشد، حرکت قیمت رو به افزایش خواهد بود. در غیر این صورت، روند قیمت در جهت منفی بوده و «ابر قرمز» شکل می گیرد. بر خلاف تصور معامله گران و تنها با نگاه کردن به رنگ های ابر، تعیین روند بازار و افزایش وین ریت به سادگی قابل انجام است!

وین ریت ایچیموکو، استراتژی ایچیموکو، اندیکاتور ایچیموکو
اندیکاتور ابر ایچیموکو (ichimoku cloud)

 

icon ifxhome 62 وین ریت ایچیموکو آیا می توان وین ریت ایچیموکو را افزایش داد؟ – راهکارهای بهبود وین ریت Ichimoku

 

بهبود وین ریت ایچیموکو نیازمند زمان، تجربه و بررسی دقیق است. برای بهبود نرخ برد یا درصد موفقیت در استفاده از ابزار ابر ایچیموکو در معاملات، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 

آموزش و تمرین

 

دانش و تجربه بیشتر در استفاده از این ابزار، کمک زیادی به معامله گران خواهد کرد. آموزش کافی در مورد چگونگی استفاده صحیح از خطوط و ساختار Ichimoku، می‌تواند بهبود وین ریت را تضمین کند.

 

ترکیب با سایر ابزارهای تکنیکال

 

استفاده از ابر ایچیموکو به تنهایی، ممکن است نتایج ایده آلی نداشته باشد! اغلب ترکیب این شاخص با سایر ابزارهای تحلیلی، مانند روند خطوط میانگین متحرک (Moving Averages) یا نمودار “MACD” منجر به بهبود تحلیل معامله گران خواهد شد.

 

تایم فریم های مختلف

 

تست کردن این استراتژی بر روی تایم فریم های مختلف، می‌تواند به شناخت بهتری از عملکرد ابر ایچیموکو در معاملات منتج شود. گاهی اوقات این ابزار در یک تایم فریم زمانی خاص، عملکرد بهتری دارد.

 

 

مزایا و معایب ایچیموکو 

 

ایچیموکو یک ابزار تحلیلی پرکاربرد و مفید در بازارهای مالی است، اما همچنین دارای مزایا و معایبی بوده که باید در نظر گرفته شوند.

مزایا

 • در مقایسه با سایر شاخص ها، دادهای بیشتری می دهد
 • ارائه سیگنال ورود و خروج
 • ارائه سطوح حمایت و پشتیبانی معتبر

معایب

 • همواره عقب از قیمت بازار است
 • تنظیمات اختیاری منجر به نتایج مختلف می شود
 • عملکرد ضعیف در تایم فریم های کوتاه

 

icon ifxhome 20 وین ریت ایچیموکو نکات مهم در معامله با ایچیموکو

 

برای دستیابی به استراتژی وین ریت بالا در ایچیموکو، نیازمند شناخت دقیق، تجربه و تحلیل بازار هستید. با توجه به پیچیدگی این ابزار برای دریافت نتیجه بهتر، همواره سطح دانش خود را ارتقاء دهید.

 

تاییدات متقاطع خطوط

 

وقتی خطوط ایچیموکو از یکدیگر متقاطع می‌شوند، این تقاطع نقاط ورود یا خروج احتمالی از معاملات را نشان می دهند. اما تأییدیه های دیگر مانند استفاده از سایر ابزارهای تحلیلی یا الگوهای قیمتی، می‌تواند مفید باشد.

 

استفاده از ابرهای کومو

 

“Senkou Span B” و “Senkou Span A”، به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت آتی در نظر گرفته می‌شوند. در زمان حرکت قیمت به این سطح، فرصت های موقعیتی (ورود/خروج) پدید می آید.

 

تأکید بر جهت بازار

 

ابر ایچیموکو به خوبی در شناسایی جهت بازار، کمک می کند. تمرکز بر معاملاتی که با جهت اصلی بازار همخوانی دارند، به افزایش احتمال موفقیت [وین ریت] منجر خواهد شد.

 

icon ifxhome 18 وین ریت ایچیموکو وین ریت ایچیموکو – جمع بندی و نظر نویسنده

 

شاخص ایچیموکو، اطلاعات زیادی را به معامله گران انتقال می دهد. این اندیکاتور از پنج جزء «خط تبدیل»، «خط پایه»، «دهانه پیشرو B و A» و «لگینگ اسپن» تشکیل شده است. محاسبات در اندیکاتور ایچیموکو، مشابه میانگین متحرک (Moving Average) است.

با این بررسی و تحلیل، یک دید کلی برای آینده قیمتی ترسیم می شود. استفاده درست از این ابزار، باعث بالا رفتن وین ریت ایچیموکو می شود. اندیکاتور ایچیموکو، با توجه به پرایس اکشن معامله می شوند. این ابزار، برای تایم فریم های بیشتر مانند روزانه و هفتگی مناسب هستند.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بله، استراتژی ابر ایچیموکو می تواند برای معاملات روزانه در شناسایی روندها و فرصت های تجاری بالقوه، بکار گرفته شود.

🔹اندیکاتور ایچیموکو ،یک ابزار فنی است که در معاملات استفاده می شود. با کمک این اندیکاتور روندها، سطوح حمایت/مقاومت، نقاط ورود و خروج مشخص خواهد شد. از مرزهای بالا و پایین ابر و خطوط Tenkan-sen و Kijun-sen، به عنوان سطوح پشتیبانی و مقاومت استفاده می شود.

🔹تایم فریم های روزانه و بالاتر، برای معاملات با استراتژی ایچیموکو قابل اعتماد ترین هستند.

🔹نقطه ضعف اصلی Ichimoku، اختیاری بودن و عقب ماندن از قیمت ها است. همین دلیل ممکن است در وین ریت ایچیموکو، تاثیر گذار باشد.

نظرات (2)

 • چگونه می‌توان ایچیموکو را در یک نمودار قیمتی بخوانیم؟

 • چه مؤلفه‌هایی در وین ریت ایچیموکو وجود دارد و چه نقشی در تحلیل قیمت دارند؟

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆