icon ifxhome 53 وین ریت اسمارت مانی بررسی استراتژی وین ریت اسمارت مانی – Smart Money

 

اسمارت مانی (Smart Money)، به سرمایه ای اطلاق می شود که سرمایه گذاران نهادی، بانک های مرکزی و سایر متخصصان یا موسسات مالی کنترل می کنند. پول هوشمند (اسمارت مانی) توسط بانک ها و افراد بزرگ، مدیریت می شود.

این موسسات و افراد، با مشخص کردن روند کلی بازار، سودهای قابل توجهی به دست می آورند. این پول در زمان مناسب سرمایه گذاری شده و بالاترین وین ریت در فارکس، ارزهای دیجتال، سهام، شاخص ها و … را به همراه دارد.

اسمارت مانی زمانی که توسط بانک‌ های مرکزی کنترل می‌ شود، می‌ تواند بازارها را هدفمند و قدرتمد تغییر دهد. بر پایه این موضوع، استراتژی اسمارت مانی شانس بیشتری برای موفقیت دارد. همین امر باعث می شود تا وین ریت اسمارت مانی بالاتر باشد.

وین ریت اسمارت مانی، استراتژی اسمارت مانی،آموزش استراتژی اسمارت مانی

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی استراتژی با وین ریت اسمارت مانی خواهیم پرداخت. نکات مهم معاملاتی در این روش، مزایا/معایب و روش های بهبود وین ریت با استراتژی “Smart Moeny” را بررسی خواهیم کرد.

 

مفهوم وین ریت اسمارت مانی

 

مفهوم وین ریت سبک اسمارت مانی، به استراتژی‌ های مرتبط با بازار های مالی [فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال و …] یا سایر فعالیت‌ های سرمایه‌ گذاری کلان اشاره دارد. این نرخ نشان دهنده درصد معاملات موفق (بازده مثبت)، در مجموع تعداد کل معاملات است.

با این حال، وین ریت تنها یکی از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. علاوه بر وین ریت، سودآوری، ریسک، میزان بازده بر سرمایه گذاری و سایر عوامل نیز باید در ارزیابی عملکرد یک استراتژی معاملاتی بررسی گردد.

 

وین ریت اسمارت مانی چقدر است؟

 

نرخ برد ثابت یا تضمینی مرتبط با استراتژی اسمارت مانی، وجود ندارد. این استراتژی به شدت به عوامل مختلفی مانند شرایط بازار، سرمایه‌گذاری‌ های خاص انجام شده، زمان ورود/خروج و مهارت سرمایه‌ گذار بستگی دارد.

علاوه بر این، موفقیت این استراتژی می تواند به طور قابل توجهی از یک سرمایه گذار به سرمایه گذار دیگر متفاوت باشد.

 

icon ifxhome 71 وین ریت اسمارت مانی آموزش استفاده از استراتژی اسمارت مانی

 

درک درست استراتژی معاملاتی اسمارت مانی، منجر به کسب موفقیت و افزایش وین ریت در معاملات خواهد شد! بعد از شناخت کامل نحوه عملکرد این استراتژی، پیاده سازی آن در معاملات و افزایش سود قطعی خواهد بود!

اسمارت مانی یک استراتژی معاملاتی ساده است که از مفاهیم اساسی مانند عرضه/تقاضا، تکنیک‌ های حمایت/مقاومت برای تحلیل موقعیت‌های ورود/خروج مناسب استفاده می‌کند. برخی از اصطلاحات اساسی مورد استفاده در استراتژی معاملاتی اسمارت مانی:

 • شکست ساختار (BOS)؛
 • تغییر ساختار (CHOCH)؛
 • منطقه مورد علاقه (Area of Interest)؛
 • و اوردر بلاک است.

 

شکست سطح/BOS

 

شکست ساختار (Break of Structure) قیمت در یک بازار با روند صعودی، مشابه اتفاق در نمودار زیر خواهد بود. در روند صعودی قیمت، شاهد وقوع سقف و کف بالاتر از یکدیگر خواهیم بود. بر این اساس، شکست صعودی ساختار (BOS) در معاملات اتفاق می افتد.

در تصویر زیر نقاط مشخص شده با فلش «قرمز رنگ»، شکست ساختار (BOS) است.

وین ریت اسمارت مانی، استراتژی اسمارت مانی،آموزش استراتژی اسمارت مانی
سطح شکست در استراتژی وین ریت اسمارت مانی

پس از اولین شکست ساختار، همچنان می توانیم BOS های دیگری را [همانطور که با فلش های قرمز در نمودار بالا نشان داده شده است]، پیدا کنیم. این بدان معنی است که هر زمان قیمت بالاترین سطح قبلی را بشکند، یک شکست ساختار جدید تشکیل خواهد شد.

بصورت کلی قیمت نمی تواند برای همیشه به حرکت در یک جهت، ادامه دهد. در نقطه ای از زمان، قیمت در نهایت شتاب خود را از دست داده و در جهت دیگر، شروع به معکوس شدن می کند. به همین دلیل، ساختار BOS در جهت نزولی نیز صادق است.

 

تغییر ساختار/CHOCH

 

تغییر ساختار (Change of Character)، به شکست آخرین سقف یک روند نزولی و یا آخرین کف یک روند صعودی گفته می شود. برای افزایش اعتبار این فاکتور، منطقه عرضه و تقاضا باید قوی تر باشد. در نمودار زیر، زمانی که عرضه از قدرت زیادی برخوردار است، “CHOCH” قابل مشاهده است.

در این زمان، بازگشت قیمت و نزول قوی [تشکیل سقف و کف پایین تر] انتظار می رود.

وین ریت اسمارت مانی، استراتژی اسمارت مانی،آموزش استراتژی اسمارت مانی
تغییر ساختار در استراتژی وین ریت اسمارت مانی

 

 

منطقه مورد علاقه/AOI

 

در موارد دیگر برای این که استراتژی وین ریت اسمارت مانی بهینه باشد، باید منطقه مورد علاقه «منطقه قرمز رنگ» [که به عنوان منطقه عرضه و تقاضا نیز شناخته می شود] تا حد امکان قوی باشد. هر چه عرضه/تقاضا قوی تر باشد، احتمال حرکت قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

البته برای شناسایی منطقه مورد علاقه قوی، یک راه وجود دارد. در این روش، جذب نقدینگی در منطقه عرضه یا تقاضا اتفاق می افتد. باید یک منطقه عرضه یا تقاضای قوی را در یک بازه زمانی بالاتر، مانند تایم فریم 1 ساعته [یا بیشتر] شناسایی کنید.

 

اوردر بلاک/OB

 

برای پیدا کردن یک منطقه کلیدی مورد علاقه، باید از اوردر بلاک (OB) استفاده کنید. همانطور که با سه فلش زرد در نمودار زیر نشان داده شده ، می توان اوردر بلاک را با جستجوی معکوس های قوی تشخیص داد. این کار به شدت وین ریت اسمارت مانی را، بالاتر خواهد برد.

وین ریت اسمارت مانی، استراتژی اسمارت مانی،آموزش استراتژی اسمارت مانی
اوردر بلاک در استراتژی اسمارت مانی

همانطور که مشخص است هر زمان قیمت تا خط افقی بالا برود، به شدت معکوس شده و زمانی که قیمت پایین می آید، عکس آن اتفاق می افتد. سطوح نشان داده شده در نمودارهای بالا، با خطوط افقی سفید همان اوردر بلاک (Order Block) هستند.

 

نکات مهم معامله با اسمارت مانی 

 

استراتژی اسمارت مانی، به دلیل دنبال کردن عملکرد و رفتار سرمایه‌ گذاران بازار نوعی مزیت رقابتی نیز دارد. البته فراموش نکنید که استراتژی‌ های سرمایه‌گذاری، با ریسک‌ همراه باشند. در ادامه چند نکته مهم در مورد معامله با اسمارت مانی را، اشاره خواهیم کرد.

 

درک شرایط بازار

 

شرایط بازار، به طور مداوم تغییر می‌کنند. دنبال کنندگان استراتژی اسمارت مانی، باید به تغییرات بازار حساس بوده و توانایی تطبیق با این تغییرات را، داشته باشند.

 

مدیریت ریسک

 

مدیریت ریسک، یکی از نکات مهم در دستیابی به وین ریت بالا است. استفاده از مقدار مناسب سرمایه برای هر معامله و داشتن یک استراتژی خروج معقول از معاملات، مسائل مهم در مدیریت ریسک هستند.

 

تحقیق و تحلیل دقیق

 

قبل از هر چیز، انجام تحقیقات دقیق و تحلیل معاملات برای سرمایه‌ گذاران و متخصصان بازار ضروری است. شناختن الگوهای معاملات و رفتار این افراد، به ارتقا تصمیمات سرمایه‌ گذاری کمک زیادی خواهد کرد.

 

مزایا و معایب اسمارت مانی

 

استراتژی با وین اسمارت مانی، مزایا و معایبی نیز داشته که در این بخش، به معرفی آن خواهیم پرداخت.

مزایا

 • دنبال کردن رفتار افراد معتبر بازار
 • دسترسی به اطلاعات بیشتر
 • استفاده از تجربیات سرمایه گذاران

معایب

 • ریسک‌ های مرتبط با پیروی نابجا از الگو ها
 • عدم دسترسی به اطلاعات کامل و شفاف
 • خطر پیروی اشتباه از یک استراتژی

 

روش های بهبود وین ریت اسمارت مانی

 

بهبود وین ریت اسمارت مانی، ممکن است از طریق تغییرات در رویکردها و روش‌ های سرمایه‌ گذاری انجام شود. در ادامه، فاکتورهای مهم برای بهبود این موضوع را مشخص کرده ایم.

 

آموزش و توسعه مهارت‌ها

 

به روز بودن با تکنولوژی‌ ها، بازار و روش‌ های سرمایه‌ گذاری منجر به بهبود وین ریت شده و مهارت‌ های سرمایه‌گذاری را، ارتقا می بخشد.

 

مطالعه و آنالیز مستمر بازار

 

با توجه به تغییرات مکرر بازار، اطلاعات به روز و تحلیل مستمر، به نرخ موفقیت اسمارت مانی کمک خواهد کرد. همواره باید از تغییرات بازار آگاه بوده و رفتارهای متناسب با آن، نشان دهید.

 

تمرین در حساب آزمایشی

 

قبل از اینکه استراتژی اسمارت مانی و یا هر استراتژی دیگری را با پول واقعی دنبال کنید، باید آن را در حساب دمو تمرین کرده تا به تسلط کافی برسید. این روش بدون شک وین ریت اسمارت مانی را افزایش می دهد.

 

icon ifxhome 62 وین ریت اسمارت مانی آیا اسمارت مانی برای ترید مناسب است؟! – جمع بندی و نظر نویسنده

 

این موضوع به شرایط شخصی، تجربه، دانش و هدف‌ های سرمایه‌ گذاری شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که هیچ استراتژی سرمایه‌ گذاری، یک مدل بی‌نقص نیست. هر استراتژی، مزایا و معایب خود را دارد.

قبل از انتخاب هر استراتژی معاملاتی، مهم است که به دقت شرایط و هدف‌ های سرمایه‌ گذاری را بررسی کنید. برای وین ریت اسمارت مانی مناسب، باید سوال های زیر را از خود بپرسید:

 • آیا هدف شما کسب سود سریع یا سرمایه‌ گذاری بلندمدت و پایدار است؟
 • آیا دارای تجربه و دانش لازم برای استفاده موفق از این استراتژی هستید؟
 • آیا توانایی تحمل ریسک‌های مرتبط با این استراتژی را دارید؟
 • آیا می‌توانید زمان و انرژی لازم را برای تحلیل دقیق بازار و پیگیری معاملات داشته باشید؟
 • آیا دسترسی مناسب به اطلاعات بازار و منابع مورد نیاز برای اجرای این استراتژی دارید؟

اگر پاسخ شما به تمام سوالات مثبت بود، پس این استراتژی نه تنها برای شما مناسب است، بلکه نرخ موفقیت اسمارت مانی را افزایش می دهد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹اسمارت مانی، یک رویکرد سرمایه‌ گذاری است که بر پایه، تحلیل رفتار معامله گران نهادی و متخصصان بازار استوار است.

🔹استفاده از تحلیل دقیق داده‌ ها، استفاده از تکنولوژی و الگوریتم‌ ها، مدیریت ریسک مناسب، مطالعه و آنالیز مستمر بازار، می‌تواند به بهبود وین ریت اسمارت مانی کمک نماید.

🔹استراتژی اسمارت مانی، در مورد بازارهای مختلف استفاده می‌شود. اما ممکن است در برخی بازارها مانند فارکس، عملکرد بهتری داشته باشد.

نظرات (1)

 • ممنونم از مطالب بسیار اموزنده و کاملی که در سایت قرارا دادید واقعا عالی بود و پر از محتوا باز هم ممنونم

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
⭐️ بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ - بررسی نکات مثبت و منفی در کپی ترید ⚠️
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St041) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥
🤖 ربات طلا فارکس - سود بیشتر از معاملات طلا با ربات های تریدر 💯