icon ifxhome 68 سبک rtm بررسی وین ریت سبک RTM – استراتژی RTM با وین ریت بالا

 

روش پرایس اکشن “Read The Market”، بر اساس قوانین پیش‌ بینی رفتار بازار سازان و درک حرکت قیمت است. در این سبک سعی می شود با ارائه مفاهیم، مختلف به الگوی رفتار قیمت دست پیدا کرد. یکی از مهمترین هدف های معامله گران، افزایش درصد وین ریت در فارکس است.

سبک RTM، بر اساس عرضه و تقاضای «سم سیدن» است. اما در این سبک بسیاری از دیدگاه های «سم سیدن» مانند وضوح در معاملات، تایم فریم، اندازه لات، چگونگی خروج و فاکتورهایی مانند “RBR”، “DBD”، “DBR” و “RBD” ارائه نشده است.

در استراتژی مطالعه شرایط بازار (Read The Market) با فاکتورهایی مانند انتقال سفارشات، جریان (روند)، ساختار و الگوی کندل پوششی اینگالف (Engulf) مواجه هستیم. این سبک بر اساس یک استراتژی نقدینگی بالا بوده و وین ریت سبک rtm، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وین ریت سبک rtm، استراتژی rtm، استراتژی پرایس اکشن rtm

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی وین ریت سبک rtm خواهیم پرداخت. راهکارهای افزایش وین ریت در استراتژی rtm و مزایا/معایب آن را نیز، بررسی خواهیم کرد.

 

مفهوم وین ریت آر تی ام (RTM)

 

وین ریت در معاملات، یکی از مهمترین پارامترها برای ارزیابی استراتژی rtm است. استراتژی با وین ریت بالا، خواسته هر معامله گر حرفه ای و تازه کار در بازار فارکس است. وین ریت در سبک rtm، معاملات برنده تقسیم بر معاملات بازنده است. با دانستن استراتژی معاملاتی rtm، از تکرار اشتباهات رفتاری کاسته خواهد شد.

 

icon ifxhome 58 سبک rtm وین ریت سبک rtm چقدر است؟

 

در استراتژی پرایس اکشن rtm، نواحی (Zone) به عنوان بیس رسم می شود. رسم این نواحی، قاعده و اصول خاص خود را دارد. اصولا زمانی که قیمت به این محل ها برسد، با واکنش روبه رو خواهد شد.

حداقل میزان ریسک به ریوارد در سبک rtm، معادل 1:3 است. اما برای رسیدن به این مقدار سود، معاملات را بصورت اوردر (پندینگ) قرار داده تا با رسیدن قیمت، وارد شوید. البته ممکن است نرخ موفقیت سبک rtm، کمتر از مقدار اعلامی باشد [بدلیل رابطه معکوس وین ریت با ریسک به ریوارد].

میزان وین ریت بین 30-40% هم برای این سبک مناسب است به شرطی که، حداقل ریسک به ریوارد 3 را کسب نمایید. استراتژی rtm، مناسب افراد مبتدی در بازار نبوده و نیازمند مهارت های معاملاتی است!

 

مزایا و معایب استراتژی RTM

 

سبک rtm شاخه ای از روش پرایس اکشن است که در آن، از هیچ اندیکاتور خاصی استفاده نمی شود! در این روش، صرفا رفتار قیمت در گذشته بررسی شده و بر اساس آن، الگوی قیمت در آینده پیش بینی می شود. هر سبک معاملاتی از مزایا/معایب خاص خود برخوردار بوده و استراتژی rtm هم، از این قاعده مستثنی نیست.

مزایا

  • حد سود و ضرر بهینه
  • شناسایی نقاط ورود معامله گران بزرگ [نقدینگی بیشتر]
  • الگوهای معاملاتی ساده
  • بالا بودن درصد ریسک به ریوارد
  • امکان استفاده در چندین تایم فریم

معایب

  • درصد پایین وین ریت
  • معامله بصورت اوردر گذاری

 

icon ifxhome 65 سبک rtm راهکار های افزایش وین ریت در استراتژی rtm

 

از پرایس اکشن سبک rtm می توان در تمام بازارهای فارکس، ارز دیجیتال، کامودیتی و بورس استفاده کرد. این موضوع، نشان از انعطاف پذیری بالای این استراتژی است. اما برای بالا بردن وین ریت استراتژی پرایس اکشن rtm، رعایت راهکارهای زیر ضروری است.

 

استفاده از تایم فریم های کوتاه مدت

 

از آن جایی که این استراتژی بر پایه چرخش بازار است، استفاده از آن در تایم فریم های کوتاه مدت، باعث افزایش درصد وین ریت سبک rtm است. زیرا بازار در چرخه های بلند مدت، تحت تاثیر عوامل مختلف سیاسی و اجتماعی قرار می گیرد.

 

استفاده صحیح از کندل ها

 

در استراتژی سبک RTM، نیازی به شناخت تمام الگوهای کندلی نیست! تنها، کافی است تا قدرت هر کندل را بسنجید. اگر کندل دوم تمام کندل اول را پوشش داده، یعنی بر آن مسلط است. در تصویر زیر، این مطلب قابل مشاهده است.

وین ریت سبک rtm، استراتژی rtm، استراتژی پرایس اکشن rtm
بررسی پوشش کندل در استراتژی پرایس اکشن rtm

 

ترکیب با سبک پرایس اکشن ال بروکس

 

همانطور که عنوان شد، در استراتژی rtm شما با سفارش گذاری وارد معامله می شوید. در واقع، از هیچ کندل تاییدی برای ورود استفاده نمی کنید. در حالی که استراتژی پرایس اکشن ال بروکس، همواره از تایید برای ورود به معامله کمک می گیرد.

می توانید برای افزایش وین ریت سبک rtm، از تلفیق آن با سبک ال بروکس استفاده کنید. البته این کار، نیاز به مهارت بالا و تجربه کافی دارد.

 

نحوه استفاده از استراتژی معاملاتی rtm

 

در این سبک الگوهای مختلفی وجود داشته که شناسایی آن ها، پیش بینی خوبی از بازار در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه، به بررسی 4 الگوی سودده در سبک معاملاتی rtm خواهیم پرداخت.

 

الگوی FL

 

یکی از متداول ترین الگوهای استراتژی rtm، با نام “Flag Limit Zone” است. این پترن در حمایت و مقاومت ها مشاهده شده و قیمت زمانی که به این سطوح می رسد، شروع به تشکیل کندل یا کندل های بیس می کند.

سپس با یک کندل مومنتوم قوی، سطح حمایتی/مقاومتی خود را می شکند. ناحیه ای که باعث شکست سطح شده را مشخص کرده و با بازگشت قیمت به آن، می توان وارد معامله شد.

 

الگوی FTR

 

یکی دیگر از الگوهای قدرتمند استراتژی “RTM” الگوی “FTR” است که، ناتوانی قیمت به بازگشت را توضیح می دهد. تفاوت آن با الگوی “FL”، در عبور قیمت از دو ناحیه حمایتی یا مقاومتی است. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

ابتدا قیمت ناحیه حمایتی خود را با یک کندل مومنتوم می شکند، اما بدون بازگشت به ناحیه شکسته شده یک اصلاح انجام داده و ناحیه بیس برای ما مشخص می کند. زمانیکه قیمت، ناحیه دوم حمایتی را شکست و به بالا برگشت، از ناحیه بیس مشخص شده می توان وارد معامله شد.

 

الگوی SWAP

 

در این الگو، شاهد برعکس شدن نقش سطوح عرضه و تقاضا هستیم. اگر سطح عرضه قابل قبولی داشته باشیم و قیمت بدون در نظر گرفتن آن، ناحیه را قدرتمند بشکند؛ ناحیه عرضه ما به تقاضا تبدیل خواهد شد. زمانیکه قیمت به ناحیه جدید برسد، می توان وارد معامله شد.

 

الگوی QM

 

این پترن بسیار قدرتمد بوده و از الگوهای قدرتمند بازگشتی، به شمار می رود. در زمان تغییر روند قیمت، الگوی “QM” مشاهده می شود. سپس، قیمت یک سقف عرضه ایجاد کرده و به سمت پایین می رود. با شکستن آخرین کف قیمتی ایجاد شده، مجدد به سمت بالا باز خواهد گشت.

البته این موضوع، نشان دهنده جریان صعودی نیست. قیمت در نهایت خود را بار دیگر به سقف رسانده و از آن نقطه، می توان وارد معامله شد.

وین ریت سبک rtm، استراتژی rtm، استراتژی پرایس اکشن rtm
الگوی QM صعودی و نزولی

 

نکات مهم در معامله به سبک rtm

 

استراتژی “RTM”، بر سبک عرضه و تقاضا فعالیت دارد. به همین دلیل شناسایی این نواحی مهم و الگوها، بر اساس این فاکتورها شکل می گیرد. برای مسلط شدن به این سبک معاملاتی، باید تمرین بسیار داشته باشید.

وین ریت سبک rtm خیلی بالا نیست، اما می توانید ریسک به ریواردهای قابل توجهی کسب کنید. به همین علت تعداد معاملات زیان آور در استراتژی rtm قابل چشم پوشی است [در صورت داشتن یک معامله با ریوارد بالا].

 

icon ifxhome 59 سبک rtm چرا باید از استراتژی rtm استفاده کنیم؟! – جمع بندی و نظر نویسنده

 

تحلیل تکنیکال یا پرایس اکشن کلاسیک، همواره دارای پیچیدگی های مختلف بوده که نیاز به آموزش های زیاد دارد. اما سبک “RTM” از پیچیدگی های زیادی برخوردار نبوده و با تمرین زیاد و آشنایی با الگوهای این استراتژی، کسب سود به آسانی قابل انجام است.

استراتژی های زیادی برای معامله در بازار فارکس وجود دارد که در این مقاله، یکی از بهترین ها را معرفی کردیم. یک استراتژی موفق معاملاتی بر اساس شناسایی نقدینگی و حجم معاملات بالا، استفاده از حداقل اندیکاتورها و داشتن دیدی ساده و کلی از نمودار استوار است.

البته عملکرد گذشته این استراتژی ها، موفقیت آن ها را در معاملات فعلی تضمین نمی کند!

به همین دلیل، لزوم استفاده از حد ضرر در معاملات در کنار مدیریت سرمایه را، فراموش نکنید. تمرین و تست، شما را به یک معامله گر موفق تبدیل کرده و بر روی میزان وین ریت استراتژی rtm، اثر می گذارد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹استراتژی معاملاتی rtm، به اندازه ریسک به ریوارد خود معروف است. به همین، دلیل میزان وین ریت بالایی ندارد!

🔹استراتژی rtm را می توان با مشاهده حرکات لحظه ای بازار و تحلیل الگوهای پرایس اکشن، برای شناسایی نقاط ورود/خروج بالقوه در معاملات استفاده کرد.

🔹استراتژی‌های پرایس اکشن RTM را می‌توان برای نمادهای معاملاتی مختلف از جمله سهام، فارکس، کالاها و ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

نظرات (1)

  • سلام و درود بسیار عالی بود ممنونم ازتون یکی از بهترین سایت هایی هستید که انقدر کامل توضیحات ارائه میدین ممنونم

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆