icon ifxhome 52 ماشین حساب لات آموزش ماشین حساب لات فارکس – محاسبه آنلاین لات [به دلار و طلا]

 

با کمک ابزارهای هوشمند معاملاتی مانند ماشین حساب فارکس، محاسبه بسیاری از فاکتورها بصورت خودکار و سریع ممکن شده است. ماشین حساب محاسبه لات در فارکس نیز، یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای معاملاتی رایگان است.

برای مدیرتی بهتر سرمایه و کاهش ریسک در معاملات، ماشین حساب لات میزان ضررهای قابل پیش بینی را محاسبه می کند. با کمک این ابزار می توان، استرس ناشی از معاملات را تا حدود زیادی کاهش داد. انتخاب ماشین حساب لات سایز فارکس، بسته به سبک معاملاتی تریدرها متفاوت است.

ماشین حساب لات سایز، ماشین حساب لات فارکس، ماشین حساب لات سایز فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی ماشین حساب لات فارکس خواهیم پرداخت. مزایا/معایب و ویژگی های انواع ابزارهای محاسبه لات سایز را، بررسی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 66 ماشین حساب لات ماشین حساب محاسبه لات در فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟!

 

در بازار فارکس ماشین حساب لات، یکی از مهم ترین ابزارها برای تعریف حجم معامله یا تعداد واحدهای ارزی [در هر معامله خرید/فروش] است. لات استاندارد که بیشترین حجم معامله را دارد، معادل 100,000 واحد از ارز مبنا است.

اما اکثر بروکرها، اجازه معاملات با حجم های کمتر را فراهم کرده اند. این میزان تا سقف 0.01 لات یا حتی کمتر هم ممکن است. این حجم های کسری لات، به لات های مینی (0.1 لات)، میکرو (0.01 لات) و نانو (0.001 لات) تقسیم بندی می شوند.

با توجه به اینکه مبلغ های کمتر امکان معامله را دارد، فرصت های بیشتری برای معامله گران با سرمایه کمتر فراهم خواهد شد. بسته به مقدار سرمایه، نوع ترید (مبتدی، حرفه ای) و … از لات سایزهای کمتر نیز استفاده فراوانی می شود.

همچنین با استفاده از لات های کسری، معاملات به شکل محافظه کارانه تری انجام شده و ریسک کمتری تحمل می شود. تمام این موارد، با ماشین حساب لات سایز فارکس به راحتی، محاسبه می شود.

 

بررسی کاربردهای ماشین حساب لات فارکس

 

ماشین حساب لات سایز فارکس، کاربردهای زیادی داشته که عمده ترین آن، مدیریت ریسک و سرمایه است. در ادامه با 3 کاربرد اصلی ماشین حساب محاسبه لات به دلار، آشنا خواهیم شد.

 

پرهیز از کاربرد لوریج بالا

 

ماشین حساب لات فارکس، میزان ریسک معامله را جهت انتخاب لوریج (اهرم) مناسب نمایش می دهد. در برخی مواقع استفاده از اهرم های بالا، ریسک معامله را به حدی افزایش داده که عملاً انجام معامله را، به دیوانگی محض تبدیل می کند!

 

محافظت از سرمایه

 

ماشین حساب لات فارکس، کل سرمایه حساب و درصد بکار رفته در معاملات را در اختیار دارد. در نتیجه از این طریق با توجه به ریسک، درصد موفقیت یا شکست را نشان خواهد داد.

تصمیم گیری نهایی برای ورود بر عهده معامله گر بوده و ماشین حساب حجم لات، تنها به نمایش ارقام [جهت حفاظت از سرمایه]، بسنده خواهد کرد. معامله گران با ریسک پذیری بالا، سرمایه را به خطر انداخته و کسب سودهای بزرگ می کنند [بدون توجه به نتیجه ماشین حساب].

 

تصمیمات بهتر در معاملات

 

گاهی برای تصمیم گیری انجام یک معامله، تریدرها نیاز به اعداد و ارقامی بیشتر از نمودار و تحلیل دارند. ماشین حساب لات در فارکس، این اطلاعات را جهت تصمیمات بهتر معاملاتی ارائه می کنند.

 

مزایا و معایب ماشین حساب لات فارکس چیست؟

 

مزایا

 • انجام معاملات با آگاهی بیشتر
 • کاهش استرس برای ورود به معاملات
 • مدیریت سرمایه
 • مدیریت ریسک

معایب

 • عدم توجه به تحلیل های بنیادی و خبری
 • عدم امکان اتکا به ماشین حساب به تنهایی
 • تصمیم گیری بر اساس داده های کم

 

icon ifxhome 60 ماشین حساب لات معرفی بهترین ماشین حساب های لات

 

در بازار فارکس، انواع مختلفی از ماشین حساب لات سایز وجود دارد. هر کدام از سایت های مرتبط با معاملات فارکس، چنین ابزاری را طراحی و ارائه کرده اند. در ادامه قدرتمندترین ماشین حساب لات فارکس در سایت های معتبر را، معرفی خواهیم کرد.

 

ماشین حساب “CBFX”

 

ماشین حساب محاسبه حجم لات “CBFX”، معاملات با کسری لات را به سرعت نمایش می دهد. در این ابزار علاوه بر لات استاندارد، لات های میکرو، مینی و نانو نیز ارائه شده است. معامله گران با کمترین سرمایه [1$]، مقدار حجم معامله، میزان ریسک سرمایه، مقدار سرمایه، استاپ لاس، حجم و درصد ریسک را محاسبه خواهند کرد.

 

ماشین حساب لات “BabyPips”

 

شناخته شده ترین سایت آموزشی فارکس، “BabyPips” است. در این سایت، ماشین حساب لات سایز مشابه “CBFX” ارائه شده است. با کمک این ابزار نتایجی مانند حجم در ریسک، پوزیشن سایز، لات استاندارد، مینی لات، میکرو لات و … محاسبه می شود.

 

ماشین حساب “MyFxBook”

 

این ماشین حساب فقط میزان حجم معامله و مقدار سرمایه در معاملات را، نشان می دهد. امکانات این ماشین حساب نسبت به دو ابزار قبلی کم تر است، اما باز هم دقت بالاتری نسبت به باقی ماشین حساب ها دارد.

 

icon ifxhome 54 ماشین حساب لات راهنمای تصویری استفاده از ماشین حساب محاسبه لات

 

تمامی ماشین حساب های محاسبه لات در فارکس، چند گزینه مشخص دارند. ابتدا باید نوع حساب و ارز پایه را، مشخص کنید. در بخش بعدی، میزان سرمایه معاملاتی را وارد کرده سپس، درصد ریسک معامله را مشخص نمایید.

این میزان را باید، با کمک تحلیل تکنیکال و فاندامنتال مشخص کنید. میزان استاپ لاس (Stop Loss/حد ضرر) معامله، گزینه بعدی و در انتها، نوع نماد معاملاتی را مشخص نمایید.

ماشین حساب تبدیل لات به دلار، ماشین حساب محاسبه لات به دلار، ماشین حساب محاسبه حجم لات
ماشین حساب محاسبه حجم لات (سایت Babypip)

نتایج ماشین حساب لات فارکس، در تصمیم گیری های معاملاتی و انتخاب حجم مناسب کمک کننده است. با این کار بصورت خودکار، ریسک معاملات را مدیریت و کاهش دهید. بر پایه این نتایج، تغییر استراتژی در معاملات [بسته به لات سایز] و تعریف اهداف مختلف نیز، میسر می شود.

 

 

icon ifxhome 42 ماشین حساب لات ماشین حساب محاسبه لات در فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در میان ابزارهای معاملاتی رایگان در بازار فارکس، ماشین حساب لات سایز نیز به چشم می خورد. با کمک این ابزار، محاسبه لات بصورت خودکار و با سرعت انجام می شود. اطلاعات بدست آمده از ماشین حساب لات سایز فارکس، در مدیریت بهتر سرمایه و ریسک کمک شایانی خواهد کرد.

به طور کلی مهم ترین عوامل در انتخاب ماشین حساب لات:

 • سازگاری با نوع ترید؛
 • هزینه های کمیسیون و نگهداری؛
 • سهولت استفاده؛
 • و دسترسی به ابزارهای مورد نیاز است.

بسته به سبک معاملاتی و استراتژی ها، ماشین حساب لات سایز را انتخاب و استفاده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹ماشین حساب های زیادی در اینترنت وجود دارند، اما بهترین ماشین حساب لات سایز را می توان CBFX و Babypips دانست.

🔹ماشین حساب محاسبه حجم لات به مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه، تصمیم گیری آگاهانه تر و انتخاب اهرم کمک می کنند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با RSI در باینری آپشن - (Ifx-St043) 🚀
⭐️ بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ - بررسی نکات مثبت و منفی در کپی ترید ⚠️
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St042) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥