icon ifxhome 19 حساب ndd بررسی حساب NDD در معاملات فارکس – بروکر NDD چیست؟

 

شاید تاکنون با کلمه “NDD” در بروکرهای فارکس یا حساب های معاملاتی، برخورد کرده باشید. معاملات در بازار فارکس، از طریق بروکرهای بدون میز معامله [حساب های ECN، STP و DMA] و با میز معامله [مارکت میکر/Market Maker] انجام می شود.

بروکرهایی که “Dealing Desk” یا میز معاملاتی هستند، قیمت نمادها را با افزودن اسپرد و سایر هزینه ها ارائه کرده و کسب درآمد می کنند. در مقابل، حساب ndd بروکرها بصورت مستقیم با تامین کنندگان نقدینگی در ارتباط است.

حساب ndd، بروکر ndd، بروکرهای ndd

در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی حساب ndd فارکس خواهیم پرداخت. تفاوت اصلی بین بروکر ndd (بدون میز معامله) و بروکر با میز معامله را بررسی خواهیم کرد. یکی از بهترین بروکرهای ndd در ایران، کارگزاری فیبوگروپ است. مشخصات حساب NDD این بروکر، در پایان بصورت خلاصه معرفی می گردد.

 

icon ifxhome 40 حساب ndd بروکر NDD چیست و چه تفاوتی دارد؟

 

در معاملات بازار فارکس، بروکرهایی با حساب ndd به معامله گران معرفی شده اند. یکی از مزایای کارگزاری بدون میز معامله، عدم دخالت در قیمت نمادها در بازارهای مالی است. در بروکر ndd، خریدار و فروشنده بصورت مستقیم در مقابل هم قرار می گیرند.

به عنوان مثال اگر قصد خرید 1 لات جفت ارز EURUSD در بازار فارکس را داشته باشید، سفارش فروش 1 لات از این ارز توسط کارگزاری [از طریق تامین کنندگان بزرگ نقدینگی] جستجو شده و این سفارشات، به هم وصل خواهند شد.

حساب ndd، بروکر ndd، بروکرهای ndd
نحوه ارتباط تامین کنندگان نقدینگی با معامله گر در حساب NDD فارکس

در این حالت، اسپرد نماد در پایین قیمت ممکن [از 0.0 پیپ] محاسبه می شود. در مقابل، بروکر برای جبران هزینه ها، از مشتریان کمیسیون دریافت خواهد کرد. بسته به نوع بروکر ndd، حساب های “STP” (سیستم پردازش مستقیم) یا “ECN” (شبکه ارتباط الکترونیکی) به معامله گران ارائه می شود.

 

تفاوت حساب STP و ECN در حساب NDD

 

بر اساس سیستم ارائه کننده حساب های بدون میز معامله، قیمت نمادها رتبه بندی می شوند. این موضوع، در حساب های “STP” به وضوح مشخص است. منظور از رتبه بندی، قیمت نماد از بهترین به بدترین [بر اساس پیپ] در نمادهای مختلف است.

هر چقدر قیمت تغییر پیدا کند، نشان از اضافه شدن میزان اسپرد بروکر به دارایی معاملاتی است. بروکرهای ECN، از تامین کنندگان بزرگ تا خریداران کوچک را در مقابل هم قرار می دهد. امکان معامله مشتریان (خرید یا فروش)، بصورت همزمان در بروکر ecn میسر شده است.

بجای دریافت یا اضافه کردن اسپرد در قیمت نمادها، بروکر ECN از مشتریان کمیسیون دریافت می کند. همچنین مقدار سفارشات مشتریان (خرید یا فروش)، میزان نقدینگی و قیمت عمق بازار، در بروکر ECN نمایش داده می شود.

 

icon ifxhome 38 حساب ndd بروکر با میز معامله (Dealin Desk)

 

مارکت میکرها (بازار سازها)، همان بروکرهای با میز معامله هستند. بجای تامین کنندگان بزرگ نقدینگی، بروکر در مقابل سفارشات مشتریان قرار گرفته است. کارگزاری با قرار دادن مشتریان خرید در مقابل فروش، یا خود بروکر، کسب درآمد می کند.

اگر سفارش در حجم های زیادی در این بروکر انجام شود، در صورت نبود مشتری برای پر کردن سفارش، کارگزاری به سراغ تامین کنندگان بزرگ می رود. در این مورد علاوه بر اسپرد، کمیسیون نیز از مشتریان دریافت می شود.

 

حساب NDD بهتر است یا بروکر با میز معامله؟

 

انتخاب حساب Ndd در بروکرها، بیشتر در میان معامله گران حرفه ای و اسکالپرها مشاهده می شود. با توجه به اسپرد بسیار پایین در حساب ndd، بروکر بدون میز معامله، به انتخاب اول تریدرهای روزانه تبدیل شده است.

اسپرد محدود و پایین [از 0.0 پیپ] در کنار کمیسیون، دلیل اصلی انتخاب بروکرهای ndd در فارکس است. در مقابل، بروکر با میز معامله برای معامله گران طولانی مدت و مبتدی مناسب است.

 

icon ifxhome 34 حساب ndd ویژگی های حساب NDD فارکس چیست؟

 

بعد از آشنایی با مفهوم حساب های معاملاتی ndd، بهتر است نسبت ویژگی های منحصر به فرد این حساب ها آگاهی داشته باشید.

 

بدون میز معامله

 

اصلی ترین ویژگی حساب های ndd، عدم حضور بروکر در معاملات است. بدون دخالت کارگزاری، معاملات در حساب ndd بصورت شفاف بین خریدار و فروشنده انجام می شود.

 

معاملات مستقیم از بازار

 

برخلاف بروکر با میز معامله [یا OTC]، مشتریان بصورت مستقیم با بازار فارکس در ارتباط هستند.

 

تنوع قیمت نمادها

 

در حساب ndd فارکس، قیمت نمادها از تنوع بیشتری برخوردار است. با انتخاب بهترین قیمت در بروکر ndd، امکان سفارش گذاری [ورود/خروج] با سرعت بیشتری انجام می شود.

 

اسپرد بسیار پایین

 

حساب های ndd از پایین ترین اسپرد، در فارکس برخوردار هستند. این موضوع، در کاهش هزینه های معاملاتی و مدیریت سرمایه نقش مستقیمی دارد.

 

نحوه اجرای سفارش

 

معاملات در حساب بدون میز معامله، با سرعت بیشتری [بدون واسط] انجام می شود. مشتری بصورت مستقیم به بازار نقدینگی متصل شده، و سفارش را ثبت خواهد کرد.

 

شفافیت بیشتر

 

با توجه به ماهیت حساب Ndd، تراکنش بصورت مستقیم، بدون دخالت واسط و با بیشترین شفافیت در بازار انجام می شود.

 

icon ifxhome 39 حساب ndd بهترین بروکرهای NDD در ایران

 

در بازار ایران با توجه به محدودیت ارائه خدمات، کارگزاری های کمی بصورت NDD (بدون میز معامله) فعالیت می کنند. در جدول زیر، بروکر ndd (حساب های ECN و STP) را معرفی کرده ایم.

نام بروکر نوع حساب
بروکر لایت فارکس حساب ECN
بروکر آلپاری حساب های ECN و Pro ECN
بروکر آمارکتس حساب ECN
بروکر فیبوگروپ حساب NDD
بروکر ویندزور حساب Zero
بروکر ارانته حساب Tailor Made
راهنمای انتخاب بروکر
پشتیبانی تلگرام
حساب ecn لایت فارکس، کمیسیون حساب ecn لایت فارکس، انواع حساب لایت فایننس

حساب ECN لایت فارکس

حساب NDD در بروکر لایت فارکس، با عنوان حساب ای سی ان به معامله گران ارائه شده است. شرایط معاملاتی این حساب و نحوه ساخت آن، در مقاله زیر بررسی شده است.

حساب ecn لایت فارکس

حساب ecn آلپاری چیست، اسپرد حساب ecn آلپاری، حساب ای سی ان آلپاری

حساب ECN آلپاری

در بروکر آلپاری حساب ECN، شرایط مشابه حساب های NDD دارد. اسپرد از 0.0 پیپ به همراه کمیسیون 1.6$، از مشخصات حساب ای سی ان آلپاری است.

حساب ecn آلپاری

حسابpro ecn آلپاری چیست، اسپرد حساب pro ecn الپاری، حساب پرو ای سی ان آلپاری

حساب Pro ECN آلپاری

اگر قصد معاملات در حساب ndd در پلتفرم متاتریدر 4 را دارید، حساب Pro ECN آلپاری برای این منظور ساخته شده است. اسپرد بسیار پایین و از 0.0 پیپ به همراه کمیسیون، در حساب پرو ای سی ان آلپاری در دسترس قرار گرفته است.

حساب pro ecn آلپاری

حساب ecn آمارکتس، حساب ecn امارکتس، اسپرد حساب ecn آمارکتس

حساب ECN آمارکتس

اسپرد 0.0 پیپ با کمیسیون 2.5$ در لات، از ویژگی های اصلی حساب ecn امارکتس است. حداقل واریز در این حساب 200$ و معاملات، در متاتریدر 4 و 5 قابل انجام است.

حساب ecn آمارکتس

 

حساب ndd فیبوگروپ چیست؟

 

در بروکر فیبوگروپ، حساب ndd و بدون کمیسیون نیز به معامله گران ارائه شده است! البته حساب ndd فیبوگروپ، در پلتفرم سی تریدر (CTrader) با کمیسیون همراه است. این حساب در متاتریدر 4 و متاتریدر 5 فیبوگروپ نیز، در دسترس معامله گران قرار گرفته است.

حداقل واریز برای ساخت حساب ndd فیبوگروپ، 50$ اعلام شده و سطح استاپ اوت تا 50% بالانس معامله گران است. علاوه بر کمیسیون، سواپ نیز به پوزیشن های باز تعلق می گیرد. سرعت اجرای سفارشات بصورت آنی [بدون ریکوت]، و حداکثر لوریج این حساب 1:400 اعلام شده است.

 

icon ifxhome 50 حساب ndd حساب معاملاتی NDD در فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

استفاده از حساب یا بروکر ndd، مزایای زیادی برای معامله گران حرفه ای و اسکالپرها دارد. کمترین اسپرد در معاملات، قیمت بسیار عالی نمادها، شفافیت، سرعت بالای پردازش و … از مهمترین ویژگی حساب های NDD در فارکس است.

بروکرهایی که حساب بدون میز معامله ارائه کرده اند، دیگر نقش واسط را در معاملات نداشته و بصورت مستقیم، سفارشات را مقابل هم قرار می دهند. برای انتخاب بروکرهای ndd، از طریق پشتیبانی تلگرام، چت آنلاین سایت یا در بخش کامنت ها، با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹در میان بروکرهای فارکس معتبر، حساب ndd فیبوگروپ در متاتریدر 4، 5 و سی تریدر به عنوان بهترین انتخاب برای معامله گران ایرانی به شمار می رود.

🔹در حساب ecn سفارشات بصورت مستقیم به بانک و موسسات مالی بزرگ متصل شده ولی این موضوع در حساب های STP، بصورت مستقیم به بازار و بروکر متصل می شود. شفافیت قیمت در حساب های ECN نسبت به حساب STP بالاتر است. همچنین میزان اسپرد در این حساب در مقایسه با “Straight through processing” کمتر می باشد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
معرفی بروکر یونیکورن (Unicorn) - کارگزاری یونیکورن فارکس چیست؟ 🔍
💯 معرفی استراتژی ارز دیجیتال ۱۵ دقیقه ای- تکنیک Smart تریدینگ - (IFX-ST135) ⚡️
💰 معرفی استراتژی اسکالپ وین ریت بالا در 15 دقیقه - تکنیک Bullseye با فرکانس بالا - (IFX-ST134) 🔥
💹 معرفی استراتژی اسکالپ با ایچیموکو در 15 دقیقه - (IFX-ST133) 📊
💯 معرفی استراتژی اسکالپ بولینگر باند 5 دقیقه ای فارکس - (IFX-ST132) ⭐️