icon ifxhome 70 پراپ در فارکس آشنایی با پراپ در فارکس – پراپ تریدینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

 

پراپ در فارکس که با نام پراپ تریدینگ/ پراپ فرم (prop trading)  نیز شناخته می شود، شیوه‌ ای مشارکتی جهت کسب سود از بازار فارکس است. در این روش شرکت های بزرگ، نقش تامین کننده سرمایه کلی را ایفا کرده و وجه مورد نیاز معامله‌ را، برای تریدرها فراهم می کنند.

پراپ تریدینگ در بروکرهای فارکس، باینری آپشن، ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی انجام می شود. این شرکت ها به تریدرها امکان معاملات با مبالغ قابل توجهی از سرمایه را، فراهم کرده اند. با انجام این کار، هم سرمایه گذار و هم معامله گر، بصورت مشترک کسب سود خواهند کرد.

پراپ در فارکس چیست، حساب پراپ در فارمس، پراپ فرم در فارکس

پراپ در فارکس شرایط ویژه ای داشته و هر معامله گری، استراتژی ویژه ای برای انجام آن دارد. در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی حساب پراپ در فارکس و شرایط آن می پردازیم. بهترین سایت های پراپ فاند رایگان را، در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 62 پراپ در فارکس پراپ در فارکس چیست؟ – مزایا و معایب پراپ تریدینگ (فاندینگ)

 

به عنوان یک معامله گر فعال در بازار فارکس، ممکن است تاکنون نام شرکت های پراپ تریدینگ و سبک معاملاتی پراپ (prop trading firm) را، شنیده باشید. اما پراپ در فارکس چیست؟ یک شرکت پراپ تریدینگ، کمپانی است که به معامله‌ گران فرصتی برای استفاده از مهارت‌ های خود برای معامله را، ارائه می‌ دهد.

در واقع این شرکت ها سرمایه ای را برای معامله گران فراهم کرده که با استفاده از آن، برای معاملات سهام، کالاها، معاملات آتی، مشتقه ها، ارزها و … استفاده کنند.

در زمینه بازار فارکس یک شرکت پراپ، معمولاً معامله گران با استعدادی را با سابقه سودآوری ثابت جذب می کنند. سپس به معامله‌ گران یک حساب تجاری [با میزان سرمایه مشخص]، جهت فعالیت در بازارهای مالی ارائه می شد.

شرکت در ازای تأمین سرمایه و فناوری سود خود را [که معمولاً بین 50-95% متغیر است]، کاهش می دهد. توجه به این نکته مهم است که شرکت‌ های تجارت آنلاین پروپوزال، مانند شرکت‌ های پراپ سنتی عمل نمی کنند. در عوض، آنها دسترسی مستقیم به بازارها و سرمایه خود را برای معامله گران فراهم می کنند.

این بدان معنا است که معامله گران تنها مسئول معاملات خود بوده و باید درک کاملی از بازارها، مدیریت ریسک، استراتژی های معاملاتی، روانشناسی و … در بازار داشته باشند. به عبارت بهتر، یک شرکت پراپ در فارکس، وظیفه تامین سرمایه و ابزارهای مدیریت ریسک را برعهده داشته و معامله گران نیز، مسئول اجرای معاملات سودآور هستند.

 

مزایای پراپ تریدینگ چیست؟

 

یکی از مزایای کلیدی معامله پراپ در فارکس، دسترسی به یک سرمایه قابل توجه است. چرا که اکثر معامله گران در این بازار، سرمایه محدودی برای کار دارند. از سوی دیگر، شرکت‌ های حمایتی فارکس حساب‌ های معاملاتی بسیار بزرگ‌ تری را برای باز کردن موقعیت‌ های بزرگ‌ تر [کسب سود بیشتر]، ارائه کرده اند.

از دیگر مزیت های پراپ در فارکس، دسترسی به ابزارها و منابع پیشرفته معاملاتی است. شرکتهای پشتیبانی فارکس، معمولاً برای معاملهگران خود دسترسی به نرمافزار معاملاتی اختصاصی، فیدهای داده و سایر ابزارها را [برای کمک در تصمیمگیری معاملاتی آگاهانه و سود آور] فراهم میکنند.

مزیت دیگر پراپ فاند، مربوط به حداقل بودن ریسک است! از آنجایی که بیشتر ریسک معاملات برای شرکتهای پراپ تریدینگ است، معامله گران فقط سرمایه اولیه خود را در انجام معاملات به خطر می اندازند.

 

معایب پراپ تریدینگ چیست؟

 

معاملات پراپ در فارکس، بدون ریسک و چالش نیست! از آنجایی که معاملهگر از سرمایه شرکت استفاده میکند، انجام معاملات مشمول سیاستها و استراتژیهای مدیریت ریسک شرکت میشود. یعنی در صورت عدم کسب سود [ضرر دائمی در معاملات]، در معرض خطر فسخ قرارداد و  از دست دادن حساب معاملاتی خواهد بود.

همچنین رعایت قوانین و دستور العمل های معاملاتی مانند محدودیتدر موقعیت ها، حداکثر محدودیتهای کاهش سرمایه و محدودیتهای فرکانس معاملاتی نیز الزامی است.

اگرچه این قوانین برای مدیریت ریسک و تضمین سود آوری بلند مدت شرکت طراحی شده‌ اند، اما در عین حال، توانایی معامله‌ گر برای استفاده از شرایط خاص بازار را محدود می کند. پس مطالعه قوانین پراپ در فارکس توسط شرکت ها، از الزامات قبل از شروع است.

 

icon ifxhome 68 پراپ در فارکس نحوه فعالیت شرکت های پراپ تریدینگ – قوانین پراپ در فارکس چیست؟

 

شرکت های پراپ تریدینگ، به نمایندگی از مشتریان خود معاملات را انجام می دهد. مزیت این کار، افزایش مهارت های معاملاتی و یادگیری از تریدرهای حرفه ایت است. شرکت های پراپ فاندینگ، دسترسی معامله گر به سرمایه را در ازای درصد مشخصی از سود، میسر کرده اند.

دسترسی به سرمایه، امکان باز کردن موقعیت های بزرگتر معاملاتی را فراهم می کند. البته این کار، ریسک بیشتری نیز دارد! همچنین دسترسی به ابزارهای معاملاتی، نرم افزارها و منابع تجاری نیز میسر می شود. مواردی مانند راهنمایی، آموزش، پشتیبانی و … نیز به معامله گران پراپ ارائه شده است.

آشنایی با «قوانین شرکت های پراپ در فارکس» قبل از اقدام به معامله، ضروری است. بصورت خلاصه، نکات مهم درباره پراپ تریدینگ:

 • تریدرها در ابتدای کار، برای یک دوره آزمایشی خاصی استخدام می شوند. پس از داشتن عملکرد رضایت بخش در انجام معاملات، مقدار مشخصی سرمایه اولیه در اختیار آن ها قرار می گیرد؛
 • حدود معاملات/میزان ریسک برای هر معامله، توسط مدیران این شرکت ها مشخص می شود؛
 • برای بسیاری از شرکت های پراپ، داشتن حد سود/حد ضرر ضروری است؛
 • معامله گران شرکت های پراپ امکان فعالیت، به صورت دور کاری و یا حضوری در شرکت را دارند؛
 • برخی از شرکت های پراپ، دوره آموزش فارکس حرفه ای ارائه می کنند؛
 • برخی از شرکت های حرفه ای، ابزارهای معاملاتی پیشرفته ای را در اختیار تریدرها [برای افزایش موفقیت در معاملات] قرار می دهند.

 

بهترین سایت های پراپ در فارکس کدام است؟

 

اکثر شرکت های شناخته شده در زمینه پراپ تریدینگ، در لندن و نیویورک قرار گرفته اند. بسیاری از شرکت های فعال در زمینه پراپ در فارکس، پاداش هایی را برای افزایش فعالیت تجاری ارائه کرده اند. با توجه به محدودیت های ارائه سرویس در ایران، برخی از شرکت های پراپ فاندینگ را در این بخش معرفی خواهیم کرد.

اگر قصد فعالیت با کمک شرکت های پراپ در فارکس را دارید، با برخی از بهترین سایت های پراپ [که به ایرانیان خدمان ارائه می دهند]، آشنایی داشته باشید.

 • اف تی ام او (FTMO)؛
 • سیتی تریدز (City Traders)؛
 • فیدل کرست (Fidelcrest )؛
 • فاندد تریدز پلاس (Funded Trading Plus)؛
 • ای اند فاندینگ (E8 Funding)؛
 • فارکس فاند (True Forex Founds)؛
 • بلوگاردین (Blue Guardian)؛
 • آلفا چین (Alphachain)؛
 • فاندینگ پیپس (FUNDING PIPS)؛
 • سرمایه گذار برتر (SGB)
 • پراپی (Propiy)؛
 • لوکس تریدینگ فرم (Lux Trading Firm).

 

icon ifxhome 15 پراپ در فارکس پراپ در فارکس آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در بازار مالی فارکس، روش های مختلفی برای معاملات و کسب درآمد وجود دارد. پراپ تریدینگ یکی از راه حل های افزایش سود، برای علاقه مندان به حوزه ترید است. معامله گران پراپ، ممکن است افراد حرفه ای یا تازه کار باشند.

معامله گران از طریق شرکت های پراپ، با سرمایه کمپانی ها شروع به معامله کرده و سود شرکت را افزایش می دهند. بسته به نوع شرکت فاندینگ، خدمات و دسترسی ها به معامله گران نیز متفاوت است. البته پراپ در فارکس علیرغم مزایای جذاب، معایبی نیز دارد.

با توجه به نوسانات شدید این بازار، امکان ضرر و کال مارجین شدن در هر لحظه دور از انتظار نیست! بهترین راه، مشورت با متخصصین این حوزه و دریافت راهنمایی است. اگر تجربه پراپ در فارکس [در بروکرها، صرافی ها و ..] را دارید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از طریق پشتیبانی تلگرام، کارشناسان خانه فارکس من آماده ارائه مشاوره رایگان به معامله گران در 365 روز سال هستند.

سوالات متداول

🔹شرکت های بزرگ با تامین سرمایه به معامله گران، درصدی از سود را دریافت می کنند. مواردی مانند خرید اشتراک، حق عضویت، فروش دوره آموزشی و … نیز از طرف شرکت ها ارائه می شود.

🔹تامین مالی توسط یک شرکت پراپ تریدینگ، مزایای قابل توجهی دارد. چرا که به سرمایه تجاری قابل توجهی، دسترسی پیدا می کنید. این موضوع می تواند سود بیشتری را در مقایسه با حساب معاملاتی عدی، ارائه دهد.

🔹اگر در حین ترید حساب معاملاتی خود را به دلیل نقض قوانین از دست بدهید، تنها حساب را از دست داده و سرمایه دست نخورده باقی خواهد ماند. بنابراین هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد.

نظرات (4)

 • برای امادگی در ازمون های پراپ ایا منبعی وجو دارد؟

  • سلام، با بخش پشتیبانی خانه فارکس من از طریق تلگرام یا چت آنلاین در ارتباط باشید.

 • سلام ایا حساب پم با حسابهای پراپ فرق داره؟

  • سلام، بله متفاوت هست.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆