041 digital money پلتفرم معاملاتی پلتفرم معاملاتی چیست؟ – Trading Platform

در بازارهای مالی مانند فارکس، بورس، باینری آپشن و ارز دیجیتال معامله گران در محیط های مختلفی با نام پلتفرم معاملاتی (سکوی معاملاتی) اقدام به خرید یا فروش دارایی ها می کنند.

اولین بار در قرن 15 میلادی، تجار در کشور بلژیک اقدام به معامله کالاهای با ارزش خود بصورت محلی و مزایده می کردند. با پیشرفت جوامع و نیاز به تشکیل سامانه های یکپارچه و منظم، تجارت و خرید یا فروش در ابعاد وسیع تر در پلتفرم های معاملاتی یا “Trading platform” صورت گرفت.

 

انواع پلتفرم معاملاتی در بازارهای مالی کدام است؟

در بازارهای مالی، بطور کلی دو نوع پلتفرم برای معاملات عرضه شده است. پلتفرم های معاملاتی عمومی یا “commercial” که بصورت رایگان، در اختیار معامله گران قرار گرفته ولی لایسنس آن به کارگزاری ها فروخته می شود.

پلتفرم اختصاصی یا “Prop”، نوعی دیگر از سکوی معاملاتی است که بصورت سفارشی، توسط بروکر یا کارگزاری های بازارهای مالی ساخته و توسعه یافته اند.

اگر به عنوان تریدر در بازار فارکس قصد خرید یا فروش جفت ارزهای معتبر را دارید، باید ابتدا اقدام به انتخاب یکی از کارگزاری ها یا بروکرهای فارکس کنید. از معتبرترین و قدیمی ترین پلتفرم معاملاتی فارکس، می توان نرم افزار متاتریدر (Metatrader) از «شرکت متاکوتس» را نام برد.

پلتفرم معاملاتی متاتریدر در نسخه قدیمی و معتبر MT4 و نسخه جدیدتر با نام MT5، به معامله گران بازار فارکس ارائه شده است. در بسیاری از کارگزاری های مانند بروکر فارکس آلپاری، معامله گران در متاتریدر 4 و متاتریدر 5 امکان معاملات را دارند.

در بازار رمز ارزها (CryptoCurrencies)، پلتفرم های معاملاتی اختصاصی از صرافی های ارزهای دیجیتال به معامله گران جهت خرید و فروش ارائه شده است.

از معتبرترین صرافی های رمز ارز خارجی میتوان به صرافی های بایننس،کوکوین، بینگ اینکس و … اشاره کرد. در صرافی های ایرانی نیز، پلتفرم معاملاتی نوبیتکس، آبانتتر، سرمایکس و … خدمات معامله رمز ارزها را [در پلتفرم های اختصاصی] ارائه کرده اند.

در این قسمت به معرفی چند نمونه از انواع پلتفرم معاملاتی در بازارهای سرمایه اشاره کرده و در ادامه، به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

💻نام پلتفرم معاملاتی 💹نمونه کارگزاری
🏆متاتریدر 4 و متاتریدر 5 بروکر آلپاری
🏆پلتفرم سی تریدر CTrader بروکر لایت فارکس
🏆ارزهای دیجیتال خارجی صرافی کوینکس
🏆ارزهای دیجیتال ایرانی صرافی رمزینکس
🏆پلتفرم باینری آپشن بروکر پاکت آپشن
🏆پلتفرم های کپی تریدینگ رابین هود و …
🏆سایت های سرمایه گذاری سایت Etoro

 

icon pairs 112 پلتفرم معاملاتی بررسی انواع پلتفرم های معاملاتی فارکس

بازار فارکس یا جفت ارزها، به عنوان بزرگترین بازار مالی در دنیا شناخته می شود. معامله گران در بازار فارکس، برای خرید یا فروش در پلتفرم های معاملاتی فارکس [متاتریدرها، سی تریدر، نینجاتریدر، ار استاک، تریدینگ ویو و …] فعالیت می کنند.

 

پلتفرم معاملاتی متاتریدر

معتبرترین پلتفرم برای انجام معاملات فارکس، نرم افزار متاتریدر در دو نسخه 4 و 5 است. پلتفرم معاملاتی متاتریدر، در نسخه های ویندوز (Windows)، مک (MAC OS)، لینوکس (Linux)، تلفن همراه، نسخه تحت وب و … در دسترس قرار گرفته است.

مجموعه ای از ابزارهای تحلیل تکنیکال، نمودارها، الگو، تایم فریم، اندیکاتور، اسیلاتور و … از مهمترین ویژگی های پلتفرم های معاملاتی رایگان فارکس (متاتریدر) است.

همچنین متاتریدر به عنوان بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس در ایران، شناخته می شود. بسیاری از افراد مبتدی بازار فارکس، معاملات را با پلتفرم متاتریدر 4 شروع می کنند. در هر دو ورژن نرم افزار شرکت متاکوتس، امکان معاملات فارکس، فیوچرز، سهام، کریپتو و … برای کاربران میسر شده است.

برخی از استراتژی های فارکس، توسط ارائه دهندگان سیگنال و اکسپرت ها (ربات های معاملاتی/EA) در متاتریدر ارائه شده است. این قابلیت در نسخه متاتریدر 5 با پشتیبانی از الگوریتم های پیشرفته معاملاتی، ربات ها، حساب های کپی ترید و … بیشتر به چشم می خورد.

استراتژی مدیریت پیشرفته ریسک با هجینگ، از دیگر قابلیت های پلتفرم معاملاتی متاتریدر است. از مهمترین ویژگی های پلتفرم متاتریدر 5، می توان به استفاده از اندیکاتورهای پیشرفته بصورت رایگان اشاره کرد.

 

بهترین بروکرهای متاتریدر

در ادامه، لینک دانلود متاتریدر 4 و 5 برای بهترین بروکرها در ایران را، ارائه خواهیم کرد.

©️نام بروکر 💻پلتفرم
بروکر آلپاری

بروکر آلپاری، کارگزاری فارکس آلپاری، بروکر فارکس آلپاری

متاتریدر 4 آلپاری

متاتریدر 5 آلپاری

آی سی ام بروکرز

آی سی ام بروکرز، بروکر آی سی ام، بروکر icm

متاتریدر 4 آی سی ام بروکرز
بروکر لایت فارکس

بروکر لایت فارکس، بروکر فارکس لایت فارکس، کارگزاری لایت فارکس

متاتریدر 4 لایت فارکس

متاتریدر 5 لایت فارکس

بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس، بروکر امارکتس، کارگزاری آمارکتس

متاتریدر 4 آمارکتس

متاتریدر 5 آمارکتس

بروکر آی اف سی مارکتس

آی اف سی مارکت، بروکر ifc، بروکر ifc مارکت

متاتریدر 4 آی اف سی مارکتس

متاتریدر 5 آی اف سی مارکتس

بروکر فیبوگروپ

fibogroup logo پلتفرم معاملاتی

متاتریدر 4 فیبو گروپ

متاتریدر 5 فیبو گروپ

ویندزور بروکرز

ویندزور بروکر سی دلار، ویندزور بروکر ورود، بروکر ویندزور بررسی

متاتریدر 4 ویندزور بروکرز

 

مزایا و معایب متاتریدر چیست؟

هر سکو یا پلتفرم معاملاتی، دارای مشکلات و نقاط منفی نیز هست. البته این موضوع درباره متاتریدر، مقدار کمتر به چشم می خورد. در ادامه، مزایا و معایب متاتریدر را معرفی خواهیم کرد.

مزایا
 • ✅ استاندارد بازار فارکس
 • ✅ ظاهری ساده و منعطف
 • ✅ استراتژی و ربات معاملاتی رایگان
 • ✅ ابزارهای تحلیلی، اندیکاتور و اسیلاتور نامحدود
 • ✅ نمودار و جداول تحلیلی گسترده
 • ✅ امکان باز کردن حساب دمو و واقعی بروکرهای فارکس
 • ✅ سرعت بالای اجرای سفارشات
 • ✅ امکانات جانبی مانند هشدار یا آلارم
 • ✅ قابلیت استفاده از حساب های کپی تریدینگ
معایب
 • ⭕️ ظاهر قدیمی و غیر جذاب
 • ⭕️ حذف نرم افزارهای متاتریدر از فروشگاه اپل

 

پلتفرم معاملاتی سی تریدر (CTrader)

سی تریدر یک پلتفرم معاملاتی فارکس است که به معامله گران حساب های ECN امکان خرید و فروش جفت ارزهای بازار فارکس را می دهد.  حساب ECN یا شبکه ارتباطی الکترونیک به معامله گران حرفه ای امکان معاملات بصورت مستقیم و بدون دخالت واسطه را می دهد.

نرم افزار معاملاتی سی تریدر توسط شرکت اسپات ور عرضه شده و از زمان معرفی، توسط بسیاری از بروکرهای متعبر پشتیبانی می شود. ظاهر زیبا با رابط کاربری عالی را میتوان به عنوان اصلی ترین مشخصه پلتفرم معاملاتی سی تریدر نام برد.

پلتفرم ctrader به معامله گران امکان بررسی بازار در سه بخش را عرضه می کند:

1️⃣ عملکرد بازار بر اساس عمق قیمت Price Depth که نشان دهنده میزان نقدینگی بازار در هر قیمت می باشد.

2️⃣ حجم بازار بر اساس قیمت میانگین Volume-weighted average price که متوسط قیمت معامله شده در مدت زمان مشخص را به معامله گر نشان می دهد

3️⃣ عملکرد بر اساس استاندارد عمق بازار Standard depth که نشان دهنده قیمت کل تامین کنندگان نقدیندگی را به معامله گران نشان داده تا با پویایی بازارها بیشتر آشنا شده و تصمیمات درست تری را اتخاذ کنند.

پلتفرم معاملاتی سی تریدر که به عنوان یکی از بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس شناخته می شود از چارت و نمودار های متنوعی در 26 بازه زمانی با امکان پیاده سازی استراتژی های معاملاتی به معامله گران ارائه شده است.

ربات معاملاتی سی الگو cAlgo در پلتفرم سی تریدر به معامله گران امکان ساخت ربات معاملاتی و اندیکاتور های تکنیکال شخصی سازی شده برای انجام معاملات بصورت اتوماتیک را می دهد.

این ربات از جهات زیادی شبیه اکسپرت ادوایزر EA در متاتریدر نیز می باشد. تفاوت اصلی در ربات معاملاتی سی تریدر و متاتریدر زبان برنامه نویسی آن بوده که از سی شارپ و دات نت استفاده می کند.

امکان مشابه دیگر، قابلیت Cmirror یا کپی تریدینگ در پلتفرم معاملاتی ctrader می باشد. معامله گران با تجربه در سکوی معاملاتی فارکس سی تریدر می توانند استراتژی ها و سیگنال های معاملاتی خود را به تریدرهای دیگر عرضه کرده و در ازای آن کسب درآمد کنند.

بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران مبتدی ترجیح میدهند از تجربه معاملاتی افراد خبره استفاده کنند. پلتفرم سی تریدر در نسخه وب و تلفن همراه اندروید و IOS در دسترس معامله گران بازار فارکس قرار گرفته است.

نسخه دسکتاپ پلتفرم معاملاتی سی تریدر نیز برای دسترسی راحت تر تریدرها عرضه شده که تمام امکانات آن در نسخه تلفن همراه نیز مشاهده می شود.

مزایا

 • ✅ ظاهری بسیار خوب و رابط کاربری عالی
 • ✅ قابلیت استفاده بصورت رایگان
 • ✅ نسخه های ویندوز، وب و تلفن همراه
 • ✅ سرعت بالای اجرای دستورات معاملاتی
 • ✅ امکان استفاده از قابلیت کپی تریدینگ
 • ✅ قابلیت استفاده از ربات معاملاتی
 • ✅ نمودار و چارت های معاملاتی در 26 بازه زمانی
 • ✅ امکان مشاهده عمق بازار

معایب

 • ⭕️ شخصی سازی ضعیف
 • ⭕️ ابزارهای معاملاتی کم
 • ⭕️ نداشتن انجمن کاربران مانند متاتریدر

 

 پلتفرم معاملاتی آر استاک تریدر R StockTrader

آر استاک تریدر از پلتفرم های معاملاتی روبوفارکس بصورت اختصاصی می باشد. این پلتفرم معاملاتی دسترسی به سهام، شاخص، کالاهای گرانبها، فارکس و ETF را برای معامله گران عرضه کرده است.

پلتفرم های معاملاتی روبو فارکس پلتفرم های معاملاتی رایگان فارکس سکوی معاملاتی فارکس

بیش از 12 هزار ابزار معاملاتی مختلف در پلتفرم معاملاتی R StockTrader در دسترس بوده و استراتژی های معاملاتی با قابلیت شخصی سازی نیز در این پلتفرم ارائه شده است.  برای استفاده از این پلتفرم معامله گران باید حساب کاربری در بروکر روبوفارکس داشته باشند.

حساب دمو و واقعی روبو فارکس روی این پلتفرم قابلیت استفاده داشته و معاملات هجینگ نیز پشتیبانی می شود.  ظاهر پلتفرم آر استاک تریدر ساده با رابط کاربری مناسب بوده و نمودار ها بر اساس تایم فریم های مختلف تنظیم می شود.

اندیکاتور و اسیلاتور برای تحلیل داده های بازار نیز از دیگر قابلیت های این پلتفرم معاملاتی می باشد. علاوه بر نسخه دسکتاپ، در تلفن های همراه اندروید و IOS نیز عرضه شده است. امکان ساخت استراتژی های معاملاتی بصورت ربات نیز از دیگر امکانات پلتفرم R stocktrader می باشد.

همچنین تقویم اتفاقات و رویدادهای مهم شرکت های معتبر در پلتفرم R stocktrader و دیده بان بازار نیز از دیگر ویژگی های این پلتفرم معاملاتی اختصاصی می باشد.

مزایا

 • ✅ کاربری راحت و ظاهر ساده
 • ✅ نسخه های وب سایت و تلفن همراه
 • ✅ سرعت قابل قبول اجرای سفارشات
 • ✅ قابلیت استفاده از ربات برای استراتژی های معاملاتی
 • ✅ نمودار و چارت های متنوع
 • ✅ قابلیت مشاهده رویدادهای مهم بازار

معایب

 • ⭕️ بصورت اختصاصی ارائه شده است
 • ⭕️ محدود بودن ابزارهای تحلیلی
 • ⭕️ امکان اجرای کپی تریدینگ ندارد
 • ⭕️ نداشتن نسخه دسکتاپ

 

پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو

بدون شک می توان سایت تریدینگ ویو را جزو بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس در دنیا دانست. بیش از 30 میلیون معامله گر و سرمایه گذار از پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو برای تحلیل و بررسی رویدادهای مهم بازارهای مالی استفاده می کنند.

پلتفرم های معاملاتی تریدینگ ویو پلتفرم های معاملاتی چیست پلتفرم های معاملاتی فارکس

علاوه بر بازار فارکس، سهام، شاخص ها، اوراق قرضه، فیوچرز، ارزهای دیجیتال نیز در پلتفرم تریدینگ ویو در دسترس معامله گران قرار گرفته است. محیط کاربری بسیار جذاب و بی نظیر این سایت را به شماره 1 سایت های سرمایه گذاری در دنیا بدل کرده است.

امتیاز 4.9 سایت معتبر finance app-wise به تریدینگ ویو جایگاه بهترین پلتفرم معاملاتی را به تریدینگ ویو داده است. بیش از 10 میلیون معامله گر بازار نیز از استراتژی مخصوص در این سایت استفاده می کنند.

بخش اخبار اقتصادی سایت تریدینگ ویو در خصوص تمام نمادهای معاملاتی نیز جزو مطالب پربازدید این پلتفرم به حساب می آید.  بسیاری از سرمایه گذاران برای کاهش ریسک از دست دادن سرمایه از این امکان استفاده می کنند.

استفاده از امکانات این سایت بصورت رایگان محدود بوده و معامله گران برای دسترسی به امکانات بیشتر میتوانند اشتراک این سایت را بسته به سطح دسترسی حساب پایه، حرفه ای، حرفه ای پلاس و پریمیوم یا ممتاز را انتخاب کنند.

اگر در پلتفرم معاملاتی بروکرهای فارکس در بخش نمایش نمودار نمادها دقت کرده باشید، در تمام صفحات در قسمت زیر چارت زنده نرخ نمادها، نام پلتفرم تریدینگ ویو درج شده است.

نمایش نرخ زنده نمادهای مختلف بازارهای مالی اعم از فارکس، ارز دیجیتال و سهام های معتبر، به همراه تحلیل و گزارش های دوره ای، نمای کلی بازارها به همراه بخش انجمن برای اشتراک گذاری نظرات یا سوالات با سایر معامله گران نیز از شاخصه های دیگر این پلتفرم معتبر بازارهای مالی می باشد.

بخش دیگر، آموزش و اسکریپت نویسی برای ربات های معاملاتی می باشد که برای معامله گران مبتدی و با تجربه در دسترس قرار گرفته است.

 

 پلتفرم معاملاتی نینجا تریدر Ninja Trader

نینجا تریدر گروپ در سال 2003 موفق شد پلتفرم معاملاتی را به بروکرهای بازار فارکس عرضه کند. در آن زمان بیش از نیم میلیون معامله گر بازار فارکس از پلتفرم نینجا تریدر استفاده می کردند.

سکوی معاملاتی سکوی معاملاتی طلای سکوی معاملاتی سهام

بعدها شرکت نینجا تریدر گروپ ال ال سی تصمیم به راه اندازی کارگزاری برای عرضه مستقیم نمادهای معاملاتی به تریدرها گرفت. معاملات فیوچرز، کالا، سهام، آپشن، جفت ارز و ارزهای دیجیتال در پلتفرم معاملاتی بروکر نینجا تریدر در دسترس معامله گران قرار گرفته است.

در پلتفرم معاملاتی فارکس نینجا تریدر امکان استفاده و شخصی سازی از چارت و نمودارها، ابزارهای تحلیلی و اندیکاتورها، ربات های معاملاتی و شبیه ساز معاملات نیز عرضه شده است.

مشاهده لحظه ای قیمت های بازار به همراه تحلیل نمادهای مختلف، امکان استفاده از هشدار معاملات و سرعت بالای اجرای معاملات از دیگر ویژگی های این پلتفرم معتبر معاملاتی می باشد.

از معایب پلتفرم نینجاتریدر میتوان به نسخه غیر رایگان برای استفاده از تمام امکانات و پشتیبانی محدود بروکرهای فارکس و عدم ارائه نسخه تلفن های همراه را نام برد.

 

پلتفرم معاملاتی فارکس دات کام Forex.com

همانطور که از اسمش پیداست فارکس دات کام به عنوان معتبرترین پلتفرم معاملات فارکس در جهان شناخته می شود. از سال 2011 با بیش از 80 جفت ارز بازار فارکس به همراه فلزات گرانبها و معاملات فیوچرز تریدرهای زیادی را جذب خود کرده است.

پلتفرم های معاملاتی فارکس سکوی معاملاتی فارکس سکوی معاملاتی فارکس

در بعضی از کشورها نیز میتوان از معاملات ارزهای دیجیتال در سکوی معاملاتی ارز دیجیتال فارکس دات کام استفاده کرد. معتبر ترین رگوله های بازار را نیز میتوان در فهرست این بروکر پیدا کرد.

از معایب این پلتفرم فارکس میتوان به نرخ های بالا در بعضی از نمادها اشاره کرد. میزان اسپرد در معاملات جفت ارزها نیز 1.3 پیپ یا بالاتر شروع می شود.

سرعت بسیار بالای اجرای معاملات در این بروکر و ابزارهای تحلیلی کامل، چارت های پیشرفته با قابلیت شخصی سازی در زمان های مختلف با بیش از 60 اندیکاتور را می توان از نکات مثبت پلتفرم معاملاتی فارکس دات کام برشمرد.

امکان استفاده از اکانت دمو بصورت 30 روزه با قابلیت آزمایش استراتژی های مختلف نیز در پلتفرم فارکس دات کام Forex.com عرضه شده است.

پلتفرم معاملاتی نت ترید ایکس NetTradeX

یکی دیگر از پلتفرم های معاملاتی رایگان در بازار فارکس، نت ترید ایکس می باشد. نرم افزاری که بصورت اختصاصی نیز در بروکر آی اف سی مارکتس به معامله گران ارائه می شود.

در پلتفرم معاملاتی ترید این بروکر معاملات جفت ارزها و قراردادهای CFD برای خرید و فروش یا سرمایه گذاری با سرعت اجرای لحظه ای قابل قبول و رابط کاربری مناسب در اختیار تریدرها قرار گرفته است.

معاملات بصورت زنده یا شبیه سازی شده در دسترس کاربران قرار داشته و ابزارهای پیشرفته تحلیلی نیز در پلتفرم معاملاتی نت ترید ایکس به معامله گران عرضه می شود.

سکوی معاملاتی فارکس پرو تریدر ProTrader

پلتفرم معاملاتی فارکس پرو تریدر در سال 2004 خدمات تحت وب خرید و فروش جفت ارزهای بازار فارکس را به معامله گران عرضه کرد. از قابلیت های این پلتفرم امکان استفاده بروی تلفن های همراه آیفون و اندروید می باشد.

ابزارهای تحلیلی کامل به همراه لیستی از اندیکاتورها و نمودارها در بازه زمانی گسترده به معامله گران بازار فارکس عرضه شده است.

 

پلتفرم معاملاتی پرو ریل تایم ProRealTime

یکی دیگر از پلتفرم های معاملاتی و مدیریت معامله در بازار فارکس متعلق به نرم افزار پرو ریل تایم می باشد که از سال 2001 شروع به خدمات به معامله گران و بروکرهای فارکس کرد. پلتفرم جذاب با رابط کاربری مطلوب، در بیشتر بخش ها بصورت رایگان در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

معاملات خودکار در جفت ارزهای فارکس، سهام، معاملات فیوچرز، قراردادهای CFD، کالاهای با ارزش و معاملات آپشن در پلتفرم معاملاتی پرو ریل تایم نمایش داده می شود.

ابزارهای تحلیلی بسیار قدرتمند با سرعت اجرای بالا برای معاملات اسکلپ را میتوان از مهمترین موارد یکی از بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس نرم افزار ProRealTime به حساب آورد.

 

بهترین پلتفرم معاملاتی بورس ایران | پلتفرم سرمایه گذاری بورس

معامله گران ایرانی که در بورس ایران اقدام به خرید و فروش می کنند در بسیاری از کارگزاری ها می توانند در پلتفرم های تحت وب اقدام به انجام معاملات کنند.

پلتفرم سرمایه گذاری بورس سکوی معاملاتی در بورس دانلود پلتفرم بورس ایران

استفاده از پلتفرم های معاملاتی بورس ایران برای تمام کارگزاری ها نیز برای کاربران میسر می باشد. از بهترین سکوی معاملاتی بورس میتوان به همراه تریدر، سیگنال، نبض بورس و داینامیک تریدر اشاره کرد.

نمادهای پر تقاضا، امکان مشاهده کدال، ابزارهای تحلیلی و اندیکاتورهای فیبوناچی از امکانات این پلتفرم به حساب می آید.

همچنین اسکنر بازار، امکان استفاده از هشدار روی چارت و نمودارها، اخبار بورس و رویدادهای اقتصادی، مشاهده قیمت لحظه طلا و ارزها، صندوق های سرمایه گذاری و رصد لحظه ای بازار را می توان از جمله امکانات مشترک پلتفرم معاملاتی بورس دانست.

امکان استفاده از نسخه تلفن همراه پلتفرم بورس برای کاربران نیز عرضه شده که علاوه بر نسخه های تحت وب معامله گران می توانند برای تسهیل دسترسی از آن ها استفاده کنند.

 

بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال ایرانی

با توجه به پیشرفت روز افزون بازار رمز ارزها در دنیا و مشکلاتی مانند تحریم در ایران، بسیاری از شرکت های دانش بنیان به فکر تاسیس پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال در داخل ایران گرفتند.

با این اقدام، خطر از دست دادن سرمایه کاربران ایرانی به حداقل رسیده و امکان خرید و فروش یا نگهداری رمز ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی با استفاده از واحد پولی ریال نیز میسر شده است. در این بخش سعی داریم به معرفی بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی در ایران بپردازیم.

 

پلتفرم معاملاتی نوبیتکس Nobitex

یکی از بهترین پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال در ایران نوبیتکس می باشد. این صرافی که در سال 1396 تاسیس شد توانسته در کمتر از 5 سال به بیش از 4 میلیون معامله گر ارزهای دیجیتال در ایران خدمات ارائه کند.

صرافی نوبیتکس با داشتن پلتفرم اختصاصی در نسخه وب و تلفن همراه در حدود 43 رمز ارز را برای کاربران عرضه کرده که امکان خرید، فروش یا نگهداری در سکوی معاملاتی ارز دیجیتال نوبیتکس برای کاربران مهیا شده است.

 

پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال رمزینکس

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس در سال 1397 با هدف معاملات رمز ارز تتر تاسیس شد که بعدها توانست با گسترش سبد ارزهای دیجیتال به حدود 1 میلیون کاربر رمز ارز ایرانی خدمات خرید و فروش ارائه کند.

صرافی رمزینکس در حال حاضر از حدود 109 رمز ارز پشتیبانی کرده و در نسخه های تحت وب و تلفن همراه به معامله گران خدمات معاملات رمز ارز را ارائه می کند.

 

پلتفرم معاملات ارز دیجیتال آبان تتر

صرافی ارز دیجیتال آبانتتر در سال 1397 توسط چند نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد و توانست در مدت زمان کوتاهی به حدود نیم میلیون کاربر خدمات معاملات رمز ارز را ارائه کند.

در صرافی آبانتتر 312 توکن یا رمز ارز به معامله گران عرضه شده که این لیست بسته به تقاضای کاربران افزایش می باید. این صرافی پلتفرم معاملاتی نسخه وب، گوشی های اندروید و IOS را عرضه کرده است.

 

پلتفرم ارز دیجیتال اکسیر

صرافی دیجیتال اکسیر در مرداد 1399 با خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به بیش از 800 هزار کاربر فعال شروع به کار کرد. در سکوی معاملاتی صرافی اکسیر 24 توکن بر پایه فیات و 10 توکن بر پایه تتر عرضه شده است.

وب سایت و نسخه های تلفن همراه اندروید پلتفرم معاملاتی صرافی اکسیر به کاربران ایرانی عرضه شده و در نسخه IOS تنها امکان استفاده از نسخه وب به کاربران آیفون پیشنهاد می شود.

 

🔥 بهترین پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال خارجی

با شهرت بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز دیجیتال در دنیا و تسهیل تبادلات با استفاده از فناوری بلاک چین، بسیاری از فعالین بازارهای مالی تصمیم به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال گرفتند. با گسترش تقاضا و پدید آمدن تکنولوژی های جدید نظیر NFT، Web3 ، متاورس ور… بسیاری از معامله گران جذب این بازار شدند.

پلتفرم معاملاتی بایننس پلتفرم های معاملاتی صرافی کوکوین پلتفرم معاملاتی کوینکس

در این بخش به معرفی چند پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال خارجی و سکوی معاملاتی آن می پردازیم.

 

پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال کوینکس

صرافی آنلاین کوینکس در سال 2017 توسط هایپو یانگ مدیر عامل و تیم خبره ای مهندسین نرم افزار تاسیس شد و توانست در مدت زمان کوتاهی خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را در بیش از 100 کشور عرضه کند.

در پلتفرم معاملاتی کوینکس بیش از 600 ارز دیجیتال لیست شده که بسته به درخواست کاربران بصورت روزانه و هفتگی بروزرسانی و اضافه می شود. معاملات در این صرافی بصورت اسپات و فیوچرز به تریدرها و سرمایه گذاران ارائه می شود.

صرافی کوینکس برای ایرانیان نیز امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. پلتفرم معاملاتی جذاب با پشتیبانی از 15 زبان و همچنین امکان سرمایه گذاری در حساب سپرده برای تریدرها فراهم شده است.

در حال حاضر صرافی کوینکس را میتوان به عنوان یکی از بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان به حساب آورد.

 

پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال کوکوین

پلتفرم صرافی ارز دیجیتال کوکوین در سال 2017 توسط 2 جوان به نام های اریک دان و مایکل گان شروع به کار کرد و توانست خدمات ترید رمز ارزها را در 40 کشور با رتبه 7 سایت کوین مارکت کپ بدست آورد.

سکوی معاملاتی ارز دیجیتال کوکوین در حال حاضر بیش از 720 رمز ارز جهت ترید یا نگهداری به معامله گران در نسخه تحت وب، اندروید و IOS ارائه می کند. امکان ثبت نام در صرافی کوکوین برای ایرانیان نیز در حال حاضر امکان پذیر بوده و معامله گران زیادی از ایران در کوکوین ثبت نام کرده اند.

یکی از نکات جالب در پلتفرم های معاملاتی صرافی کوکوین ارائه وام رمز ارز برای سرمایه گذاری و خرید یا فروش به معامله گران می باشد.

 

پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال رابین هود Robinhood

در میان تمام پلتفرم های ارز دیجیتال معتبر، تنها صرافی که در معاملات از کاربران، تریدرها و سرمایه گذاران کمیسیون دریافت نمیکند پلتفرم های معاملاتی رابین هود می باشد. در سال 2015 توسط دو دانش آموخته استنفورد  تاسیس و بیش از 10 میلیون معامله گر بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران بزرگ در این بازار فعال می باشند.

پلتفرم معاملاتی ارز رابین هود امکان سرمایه گذاری به سهام شرکت های معتبر، شاخص، کالا و ارزهای دیجیتال، آپشن و همچنین دریافت 3.75 درصد سود روی نقدینگی به کاربران این صرافی عرضه می شود.

یکی از بخش های جذاب در صرافی رابین هود قسمت آموزش رایگان بوده که تمام مراحل معاملات بلند مدت یا کوتاه، نحوه خرید و فروش بصورت کامل در نسخه وب و تلفن های همراه در دسترس معامله گران این پلتفرم معاملاتی معتبر قرار گرفته است.

 

پلتفرم معاملاتی بایننس Binance

یکی از بزرگترین پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال متعلق به صرافی بایننس در هنگ کنگ می باشد. بر اساس داده های سایت معتبر کوین مارکت کپ، صرافی ارز دیجیتال بایننس جزو 3 صرافی برتر لیست کارگزاری های کریپتو در دنیا می باشد.

پلتفرم سرمایه گذاری و معاملاتی ارز دیجیتال بایننس، در سال 2017 شروع به کار کرد. در حال حاضر با گردش بالای 76 میلیارد دلار، 120 میلیون معامله گر معاملات بروی بیش از 350 رمز ارز را انجام می دهند.

پلتفرم معاملاتی بایننس روی نسخه های وب، دستکاپ ویندوز و مک، اندروید، IOS و لینوکس در اختیار معامله گران بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. ظاهر پلتفرم جذاب با امکان یادگیری و آموزش رایگان در سایت صرافی بایننس از دیگر نکات مثبت این صرافی معتبر می باشد.

 

💸 معرفی بهترین پلتفرم سرمایه گذاری یا کپی تریدینگ

بسیاری از معامله گران تازه وارد در بازارهای مالی و سرمایه گذاران ترجیح می دهند بجای انجام معاملات و خرید یا فروش نمادهای معتبر اقدام به سرمایه گذاری یا مشارکت در معاملات با استفاده از حساب های کپی تریدینیگ، تجارت اجتماعی و Mirror trading کنند.

پلتفرم سرمایه گذاری پلتفرم سرمایه گذاری طلا پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته

نحوه انجام کپی تریدینگ در پلتفرم سرمایه گذاری به این صورت است که استراتژی های معاملاتی افراد با تجربه و موفق با پرداخت مبلغ یا درصدی از معاملات در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. در این قسمت قصد داریم به معرفی بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ برای سرمایه گذاران بپردازیم.

 

پلتفرم معاملاتی Etoro

پلتفرم ای تورو با هدف توسعه تجارت اجتماعی آنلاین با همکاری معامله گران تشکیل در سال 2007 شروع به کار کرد. در سال 2009 توانست پلتفرم اختصاصی وب تریدر خود را عرضه کرد و توانست در سال 2010  عنوان اولین پلتفرم تجارت اجتماعی در جهان از آن خود کند.

پلتفرم ای تورو Etoro نرم افزار موبایل های اندروید و آیفون را در سال 2012 به معامله گران عرضه کرد. ای تورو کم کم توانست سبد دارایی های خود را تکمیل کرده و در حال حاضر تمام جفت ارزهای اصلی و فرعی بازار، کالاهای گرانبها مثل نفت و طلا و  ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند.

در پلتفرم معاملاتی و سرمایه گذاری ای تورو معاملات CFD، صندوق های ETF و شاخص نیز به کاربران عرضه می شود. امکان استفاده از حساب آزمایشی برای معامله گران مبتدی نیز عرضه شده است.

حساب های کاربری میکرو، استاندارد، حساب اسلامی بدون نرخ بهره شبانه و VIP در پلتفرم معتبر سرمایه گذاری ای تورو برای معامله گران در دسترس قرار دارد. هر معامله گر می تواند در انجمن درخواست استفاده از وبلاگ برای اشتراک گذاری تجربیات یا مشکلات خود با سایر کاربرها را ارسال کند.

از معایب این پلتفرم میتوان به پشتیبانی نسبتا ضعیف و هزینه بالای برداشت از حساب بر شمرد.

 

پلتفرم کپی تریدینگ زولو ترید ZuluTrade

یکی دیگر از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ در بازار فارکس، ارزهای دیجیتال و CFD متعلق به شرکت Finvasia Group با نام تجاری زولو ترید می باشد.

زولو ترید در سال 2007 در ایالت ویریجیتا امریکا برای کپی کردن استراتژی معاملاتی افراد موفق در بازار فارکس شروع بکار کرد و خیلی زود با پلتفرم شفاف و سیستم معاملات برد-برد بیش از 5 هزار نفر در آن سال شروع به اشتراک گذاری استراتژی های خود با دیگر معامله گران کردند.

امکان سرمایه گذاری و معاملات در پلتفرم زولو ترید در بازار فارکس، سهام، رمز ارزها بصورت معاملات CFD، کالا و شاخص ها وجود دارد. ابزار های معاملاتی شامل نمایش قیمت های زنده، نمودار و چارت های متنوع با امکان استفاده از ربات های معاملاتی نیز در دسترس معامله گران قرار دارد.

در پلتفرم کپی تریدینگ ZuluTrade تقویم رویدادهای اقتصادی، آموزش بازارهای مالی و نحوه معاملات و خرید و فروش به کاربران ارائه شده است. معاملات اتومات، بخش اشتراک گذاری نظرات و امکان اجرای معامله بعد از اطمینان از سیگنال از دیگر امکانات پلتفرم کپی ترید معتبر زولو ترید می باشد.

 

حساب پم آلپاری Alpari

بروکر فارکس آلپاری در سال 1998 در کشور روسیه تاسیس گردید و خدمات معاملات آنلاین جفت ارزهای فارکس، فلزات با ارزش، سهام های معتبر، شاخص و ارزهای دیجیتال را به معامله گران ارائه می کند.

پلتفرم کپی ترید آلپاری یا حساب پم آلپاری خدمات پیاده سازی استراتژی های موفق معاملاتی را در اختیار سرمایه گذاران و کاربران مبتدی بازار فارکس قرار می دهد.

برای استفاده از پلتفرم کپی تریدینگ آلپاری با تنها 100 دلار میتوان درخواست افتتاح حساب را انجام داد. در حال حاضر 60 هزار سرمایه گذار فعال در 4 هزار حساب پم آلپاری سرمایه گذاری کرده اند. امکان مشاهده حساب مدیریت کپی تریدینگ و عملکرد آن توسط سرمایه گذاران قبل از انتخاب و کپی ترید ممکن می باشد.

روش های واریز و برداشت متنوع و ریالی، تحلیل های روزانه و هفتگی و مقالات تخصصی در پلتفرم معاملاتی کپی تریدینگ آلپاری در اختیار تریدرها و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

حساب پم آلپاری، کسب سود در آلپاری، درآمد دلاری از آلپاری

 

 حساب پم لایت فارکس

بروکر لایت فارکس پلتفرم معاملاتی کپی ترید را تحت عنوان تجارت اجتماعی به سرمایه گذاران و تریدرها عرضه کرده است.

پلتفرم کپی ترید لایت فارکس در جفت ارزهای بازار فارکس، فلزات ارزشمند، نفت و انرژی، شاخص های معتبر سهام و ارز دیجیتال به معامله گران امکان کپی و الگو برداری از استراتژی تریدرهای موفق را می دهد.

در جدول رتبه بندی پلتفرم معاملاتی لایت فارکس رتبه بندی معامله گران بر اساس مدت زمان حضور در بازار، میزان سهم حساب مدیر، درصد سودآوری و افراد دنبال کننده نشان داده می شود.

نحوه کپی ترید در لایت فارکس،کپی تریدینگ در ایران،کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه

 

پلتفرم کپی تریدینگ بروکر آمارکتس

در بروکر آمارکتس حساب کپی تریدینگ با عنوان حساب رم Ramm به معامله گران ارائه می شود.  این قابلیت بعد از تقاضای زیاد تریدرها در این بروکر در سال 2020 به معامله گران عرضه شد.

پلتفرم کپی ترید آمارکتس به معامله گران و سرمایه گذاران بازار امکان تعیین درصد ریسک در مشارکت، تعیین حد سود یا ضرر و دسترسی کامل سرمایه یا حتی نظارت به آن را می دهد. امکان انتخاب حساب مدیر در پلتفرم کپی تریدینگ آمارکتس بر اساس میزان سرمایه، تاریخچه موفق معاملات، میزان سود و المان های دیگر میسر می باشد.

سرمایه گذاری بروکر آمارکتس، حساب رم آمارکتس، کپی تریدینگ آمارکتس

 

🚀 پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن

بروکرهای باینری آپشن معاملات نمادهای معتبر بازارهای مالی را در بازه زمانی قابل تعیین بصورت دوگانه خرید/فروش به معامله گران و سرمایه گذاران ارائه می کنند.

در این قسمت به معرفی چند مورد از پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن معتبر که به کاربران ایرانی سرویس ارائه می کنند، خواهیم پرداخت.

 

پلتفرم معاملاتی باینری پاکت آپشن Pocket option

بروکر پاکت آپشن را میتوان جزو بهترین پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن نام برد.

این بروکر از سال 2017 در جزایر مارشال ثبت و شروع به فعالیت کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست به بیش از 100 هزار معامله گر در 95 کشور خدمات معاملات باینری با بازگشت 92 % سرمایه را ارائه می کند.

هم اکنون بیش از 10 میلیون تریدر در پلتفرم معاملات پاکت آپشن بروی نمادهای اصلی بازار فارکس، رمز ارز، کالا، سهام و شاخص های معتبر مشغول ترید می باشند. امکان استفاده از ربات معاملاتی، حساب کپی تریدینگ معامله گران موفق در 7 نوع حساب پاکت آپشن قابل دسترسی می باشد.

پلتفرم سرمایه گذاری پاکت آپشن ظاهری بسیار جذاب داشته و در نسخه های وب، اندروید و آیفون به معامله گران عرضه می شود.

 

پلتفرم معاملاتی الیمپ ترید Olymp Trade

بروکر باینری الیمپ ترید در سال 2014 موفق شد پلتفرم معاملاتی باینری آپشن را تاسیس و در حال حاضر 60 میلیون معامله گر با گردش بیش از 200 میلیون دلار در ماه در الیمپ ترید مشغول به انجام معاملات می باشند.

معامله گران در پلتفرم سرمایه گذاری بروکر الیمپ ترید با پیش بینی درست تا 95 % امکان دریافت سود روی معاملات را دارند. در پلتفرم معاملاتی الیمپ بیش از 175 نماد معاملاتی شامل شاخص های مهم بازار سهام، صندوق های ETF، ارزهای دیجیتال، سهام شرکت های مهم، کالا و جفت ارز در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار دارد.

در پلتفرم معاملاتی الیمپ بیش از 175 نماد معاملاتی شامل شاخص های مهم بازار سهام، صندوق های ETF، ارزهای دیجیتال، سهام شرکت های مهم، کالا و جفت ارز در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار دارد.

پلتفرم سرمایه گذاری بروکر الیمپ ترید ظاهری بسیار جذاب داشته و رابط کاربری آن آسان می باشد. در نسخه های دسکتاپ، تحت وب، تلفن همراه اندروید و IOS معامله گران می توانند در بروکر باینری آپشن الیمپ ترید معاملات را انجام دهند.

 

پلتفرم معاملاتی باینری آپشن کوتکس Quotex

سایت باینری کوتکس را میتوان جزو جذاب ترین پلتفرم های معاملاتی در بازار باینری آپشن ها به حساب آورد. در سال 2019 کارگزاری آنلاین مکس بیت ال ال سی توانست بروکر quotex را تاسیس و خدمات باینری را به بیش از 4 میلیون معامله گر عرضه کند.

روزانه بیشتر از 100 هزار تراکنش در 400 نماد معاملاتی در پلتفرم سرمایه گذاری کوتکس ثبت شده و ایرانیان نیز میتوانند از خدمات سایت باینری کوتکس بهره مند شوند.

بر اساس پیش بینی درست، بروکر باینری کوتکس به معامله گران تا 90 % سود بازگشت روی معاملات ارائه کرده و ظاهر کابین جذاب با امکان شخصی سازی و اضافه کردن اندیکاتور و ابزارهای تحلیلی برای معامله گران و سرمایه گذاران میسر می باشد.

پلتفرم معاملاتی بروکر باینری کوتکس در نسخه وب، اندروید و IOS به کاربران عرضه شده است.

 

024 node پلتفرم معاملاتی معیارهای انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی چیست؟

برای انتخاب بهترین پلتفرم معاملاتی معیارهای مهمی وجود دارند که آگاهی از آن، برای تریدرها و سرمایه گذاران ضروری می باشد. در این بخش قصد داریم به معرفی این معیارها بپردازیم. با خانه فارکس من همراه باشید.

بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس پلتفرم بورس ایران

مواردی را که بیشترین معامله گران بازارهای سرمایه مانند فارکس یا ارزهای دیجیتال قبل از شروع معاملات و انتخاب پلتفرم جستجو می کنند عبارتند از:

1️⃣اعتبار پلتفرم های معاملاتی

دانستن اینکه بروکر، صرافی، باینری آپشن یا بطور کلی پلتفرم سرمایه گذاری چقدر اعتبار دارد اولین معیار انتخاب برای معامله گران می باشد. بسیاری از پلتفرم های معاملاتی برای جلب اطمینان معامله گران اقدام به اخذ رگوله و حتی پوشش بیمه برای جبران خسارت سرمایه گذاران می باشد.

با دانستن اینکه رگوله یک بروکر فارکس یا صرافی ارز دیجیتال و سکوهای معاملاتی مشابه چقدر معتبر است میتواند اولین قدم برای شروع معاملات باشد.

بسیاری از پلتفرم های معاملاتی علاوه بر اخذ رگوله های معتبری مثل FCA انگلیس، Cysec قبرس، Bafin آلمان و موارد دیگر، اقدام به اخذ پوشش بیمه و جبران خسارت در قبال بروز مشکلات در معاملات تریدرها می باشند.

2️⃣مدت زمان فعالیت در بازار

معامله گران که در بازارهای مالی فعالیت می کنند ترجیح میدهند در پلتفرم های معاملاتی که از قدمت بیشتری در بازارهای مالی برخوردار هستند سرمایه گذاری کنند. هرچقدر زمان فعالیت پلتفرم های معاملاتی در بازارهای مالی بیشتر باشد، اطمینان سرمایه گذار و معامله گر به آن بیشتر خواهد شد.

اگر از لحاظ قدمت فعالیت بخواهیم به چند سکوی معاملاتی طلا، فارکس و ارز دیجیتال معتبر و قدیمی در بازارهای مالی اشاره کنیم می توانیم آی سی ام بروکرز، بروکر آلپاری و لایت فارکس را نام ببریم.

3️⃣کمیسیون و کارمزد پلتفرم های معاملاتی

بسیاری از معامله گران در بازارهای مالی ترجیح می دهند در معاملات و خرید یا فروش کارمزد کمتری را پرداخت کنند.

دانستن این موضوع برای معامله گران اسکلپر Scalper یا کوتاه مدت از اهمیت دوچندانی برخوردار است. معامله گران تازه وارد نیز بهتر است قبل از شروع ترید در پلتفرم سرمایه، نسبت به اسپرد و کمیسیون معاملات بررسی کامل را انجام دهند.

با کمی جستجو میتوان در خصوص بروکر با اسپرد پایین یا کمترین اسپرد در کدام بروکر است نتیجه بهتری را بدست آورید. به عنوان مثال پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال رابین هود از معامله گران هیچ کمیسیون معاملاتی دریافت نمیکند.

4️⃣پشتیبانی پلتفرم های معاملاتی

معاملات در پلتفرم های آنلاین ممکن است با مشکلات و مسائلی شبیه کندی و تاخیر، اسلیپیج در معاملات و سوالات متدوالی برای معامله گران همراه باشد.

بهتر است در نظر داشته باشید پشتیبانی پلتفرم سرمایه گذاری را که انتخاب میکنید بصورت 24/7 ساعته پاسخگوی مشکلات و سوالات معاملاتی شما باشد.

در پلتفرم معاملاتی بسیاری از کارگزاری های فارکس، بروکرهای باینری آپشن و صرافی های ارز دیجیتال بخش گفتگوی آنلاین یا چت به معامله گران و سرمایه گذاران ارائه شده که در کاهش زمان و تسریع مشکل کمک بسیار زیادی میکند.

امکان تماس تلفنی یا ارسال ایمیل نیز در بیشتر پلتفرم های معاملاتی معتبر در اختیار معامله گران قرار دارد.

5️⃣روش های واریز و برداشت پلتفرم های معاملاتی

یکی دیگر از معیارهای مهم برای معامله گران واریز و برداشت آسان در پلتفرم های معاملاتی می باشد. با پیشرفت روش های انتقال پول، بسیاری از بروکرها در حال حاضر علاوه بر پشتیبانی از کارت های بانکی، گزینه های دیگری مثل انتقال از طریق رمز ارزها را به معامله گران ارائه می کنند.

معامله گران ایرانی نیز یکی از معیارهای مهم در سکوهای معاملاتی بازارهای مالی را واریز و برداشت ریالی در نظر می گیرند. پلتفرم های معاملاتی فارکس، ارز دیجیتال و باینری آپشن در صورت پشتیبانی مستقیم واریز و برداشت ریالی می توانند موفقیت بیشتری در مقیاس با سایر رقبا در بازار ایران بدست آورند.

البته بسیاری از کارگزاری ها و پلتفرم های معاملاتی برای ارائه خدمات به معامله گران ایرانی از صرافی های ارز دیجیتال آنلاین مانند صرافی تاپ چنج نیز پشتیبانی می کنند. صرافی تاپ چنج به عنوان واسط، به معامله گران و سرمایه گذاران ایرانی امکان واریز و برداشت ریالی را در سریع ترین زمان ارائه می کند.

 

icon note 136 پلتفرم معاملاتی جمع بندی در خصوص بهترین پلتفرم های معاملاتی

دانستن اینکه استفاده از تمام ابزارهای تحلیلی در پلتفرم رایگان بوده یا نیاز به پرداخت هزینه دارد اولین قدم در انتخاب سکوی معاملاتی می باشد.

محیط کاربری و پنل پلتفرم تا چه اندازه آسان و مورد پسند معامله گران است، آیا پلتفرم معاملاتی انتخابی به افراد تازه وارد آموزش ارائه میکنند یا خیر را میتوانیم به عنوان اصلی ترین المان های انتخاب انواع پلتفرم معاملاتی نام ببریم.

برای انتخاب پلتفرم های معاملاتی و مدیریت معامله در کارگزاری های مختلف حتما از کمیسیون، پشتیبانی آنلاین و اعتبار آن مطمئن شده و در مرحله بعد اقدام به معاملات و واریز سرمایه خود کنید. بالا بردن سطح دانش و آموزش در کنار قبول ریسک در معاملات مهترین فاکتورهای فعالیت در بازارهای مالی می باشد.

⚠️توجه⚠️

بررسی و معرفی بهترین پلتفرم های معاملاتی به منزله تشویق و یا سرمایه گذاری معامله گران نمی باشد.

سرمایه گذاران و علاقه مندان حضور در بازارهای مالی قبل از شروع معاملات، حتما با کارشناسان متخصص مشورت کرده و نسبت به ریسک های احتمالی، آگاهی کامل داشته باشند.

مشاورین خانه فارکس من
پشتیبانی خانه فارکس من، مشاورین تلگرام فارکس فارسی، مشاوره فارسی فارکس

سوالات متداول

🔹معامله گران و سرمایه گذاران برای انتخاب بهترین سکوی معاملاتی می توانند با کارشناسان فارسی زبان خانه فارکس من بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته در ارتباط باشند.

☎️ مشاورین خانه فارکس من در تلگرام

📱 مشاورین خانه فارکس من در واتساپ

📪 ارسال ایمیل به مشاورین خانه فارکس من info@ifxhome.com

📞 تماس با مشاورین خانه فارکس من 00971582918510

🔹از بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس می توان به بروکرهای معتبر و با سابقه زیر اشاره کرد:

🔥 بروکر آلپاری

🔥 بروکر لایت فارکس

🔥 بروکر آمارکتس

🔥 آی سی ام بروکرز

🔥 بروکر آی اف سی مارکتس

🔥 بروکر فیبوگروپ

🔥 ویندزور بروکرز

🔹بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی برای ایرانیان عبارتند از:

⭐️ صرافی نوبیتکس

⭐️ صرافی رمزینکس

⭐️ صرافی آبانتتر

⭐️ صرافی دیجیتال اکسیر

⭐️ صرافی کوینکس

⭐️ صرافی ارز دیجیتال کوکوین

⭐️ صرافی بینگ ایکس

⏸️صرافی بیت فینکس

🔹در بازار فارکس معامله گران مبتدی بهتر است ابتدا آموزش کامل فارکس را فراگرفته و سپس برای انجام معاملات از پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 به عنوان رایج ترین سکوی معاملاتی استفاده کنند.

🔹با توجه به محدودیت های آنلاین در ایران، بسیاری از بروکرهای فارکس یا باینری آپشن معاملات را در پلتفرم های متاتریدر به معامله گران ایرانی ارائه می کنند.

تریدرهای ایرانی میتوانند از نسخه های پلتفرم معاملاتی بروکرها تحت وب یا در صورت عدم دسترسی از متاتریدر 4 یا 5 استفاده کنند.

🔹خیر، بیشتر بروکرهای فارکس معاملات خود را در پلتفرم های معاملاتی معتبری مثل متاتریدر به معامله گران ارائه می کنند.

سرمایه گذاران بورس نیز امکان استفاده از این پلتفرم را برای معاملات این بازار دارند.

🔹بسیاری از بروکرهای فارکس یا باینری آپشن مثل  بروکر روبوفارکس، بروکر پاکت آپشن به معامله گران پلتفرم های اختصاصی ارائه می کنند.

🔹بله، بسیاری از پلتفرم یا سکوهای معاملاتی بروکرهای فارکس و کارگزاری های دیگر بصورت رایگان به معامله گران عرضه شده است.

نظرات (3)

 • دلیل اینکه سایت تریدینگ ویو رو جزو بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس تو دنیا می‌دونن چیه؟

 • شنیده بودم پلتفرم سی تریدر در نسخه وب موجوده. برای تلفن همراه اندروید و IOS چی؟ موجوده بازم؟

 • دنبال معتبرترین پلتفرم معاملاتی فارکس هستم. پیشنهاد شما چیه؟ راستش قدیمی بودن و جدید بودنش برام تفاوتی نداره

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💯 معرفی استراتژی مکدی و مووینگ اوریج - تکنیک ساده و پولساز - (IFX-ST144) ⚡️
👑بررسی نماد طلا در صرافی کوینکس (coinex) - شرایط معامله طلا در coinex چیست؟🥇
💯 تحلیل فاندامنتال نزدک (Nasdaq) در فارکس - تحلیل سهام نزدک با عوامل بنیادی ⭐️
📉 نحوه دریافت سیگنال با هوش مصنوعی - راهنمای سیگنال گیری در فارکس و کریپتو با AI 🤖
⚡️آشنایی با نماد طلا در کوکوین (Kucoin) - شرایط معامله طلا در کوکوین چیست؟🏆