icon ifxhome 35 استراتژی وارن بافت استراتژی وارن بافت در فارکس – معرفی روش معاملاتی وارن بافت و ویژگی های آن

وارن ادوارد بافت (Warren Edward Buffet)، یک تاجر و سرمایه گذاری امریکایی است که، توصیه و استراتژی های سرمایه گذاری زیادی را ارائه کرده است. با داشتن سرمایه خالص 139 تریلیون دلار [تا اپریل 2024]، بافت در رده یکی از ثروتمندترین افراد جهان جای گرفته است.

آقای وارن بافت، به عنوان یکی از برترین معامله گران فارکس نیز شناخته می شود.

استراتژی وارن بافت در فارکس، یک روش معاملاتی بسیار عالی برای تمام فعالین در این بازار است. این استراتژی بر پایه سرمایه گذاری بلند مدت و نه سودهای روزانه، بنا نهاده شده است. سالهای پیش زمانی که رکود بازار سرمایه را در بر گرفته بود، وی شروع به جمع آوری سهام شرکت ها و کسب سود، بعد از سالیان متوالی گشت.

این استراتژی در فارکس و سایر بازارهای مالی نیز، کارایی دارد. از نظر وارن بافت، سرمایه گذاری های بلند مدت، یکی از کار آمدترین و در عین حال بدون ریسک ترین روش ها، برای افزایش سرمایه هستند. در این مقاله از خانه فارکس من، به معرفی کامل استراتژی معاملاتی وارن بافت در فارکس می پردازیم.

استراتژی وارن بافت، استراتژی وارن بافت در فارکس، استراتژی سرمایه گذاری وارن بافت

 

icon ifxhome 53 استراتژی وارن بافت استراتژی وارن بافت در فارکس چیست؟ – وارن بافت با کدام استراتژی میلیاردر شد؟

استراتژی وارن بافت در معاملات فارکس، واقعا چیز پیچیده ای نیست. این فرد یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران تاریخ است که با همین استراتژی ساده، توانسته پول روی پول بگذارد. روش سرمایه گذاری وارن بافت در فارکس، در چند نکته خلاصه می شود.

 

سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهید

وارن بافت به سرمایه گذاری کوتاه مدت، اصلا اعتقاد ندارد! او می گوید اگر می خواهید به سود واقعی دست پیدا کنید، باید سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهید. بهترین زمان برای استفاده از استراتژی وارن بافت در فارکس هم، برای سرمایه گذاری های طولانی مدت است.

 

در استفاده از استراتژی خود منعطف باشید

بازارهای مالی، بسیار پر ریسک و پر از بالا و پایین هستند. اگر یک استراتژی برای انجام معاملات دارید، بهتر است منعطف بوده و طوری از آن استفاده کنید که، با شرایط و تغییرات بازار هماهنگ شود.

 

سهام ارزشمند خریداری کنید

انواعی از سهام که شناخته شده تر هستند و مردم به آن ها وابستگی دارند، بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری هستند [شناخته شده ترند]. پس در بازار فارکس، هم همیشه روی جفت ارزهای شناخته شده معامله کنید.

 

منطقی سرمایه گذاری کنید

همیشه به جای اینکه سرمایه گذاری های زیاد انجام دهید، ابتدا فکر کنید و سپس معاملات کمتر، اما منطقی انجام دهید.

بافت در سال 2022، سرمایه زیادی [شامل پول نقد و دلار] داشت و قصد استفاده از آن ها برای معاملات آتی را داشت. اما در آن زمان، با کاهش قیمت ارز مواجه شد.

او تا سال 2003 حدود 12 میلیارد دلار قراردادهای ارزی و یک میلیارد دلار، اوراق قرضه یورویی پر بازده داشت. او شرط بسته بود که قیمت دلار، سقوط می کند! بافت در سال 2005 و زمانی که قیمت دلار 14% افزایش پیدا کرده بود، یک شکست کوتاه مدت را تجربه کرد.

اما در همان زمان هم، بیش از دو میلیارد دلار از سرمایه گذاری خود سود به دست آورده بود.

این مثال به ما نشان می‌ دهد که، بافت یک معامله‌ گر فرصت طلب است. او به عنوان یک سرمایه‌گذار بلند مدت شناخته شده که، درک بالایی از اصول بنیادی بازار دارد. استراتژی وارن بافت در فارکس، نیاز به سرمایه قابل توجه برای مقاومت در برابر هر گونه نوسانات کوتاه مدت و صبر و حوصله فراوان دارد.

 

icon ifxhome 73 استراتژی وارن بافت توصیه های ارزشمند وارن بافت به معامله گران و سرمایه گذاران

استراتژی وارن بافت در فارکس، به نحوه انجام معاملات مربوط نمی شود. این روش به نکاتی مربوط است که، در نهایت منجر به معاملات موفق خواهد شد. توصیه های وارن بافت، طیف وسیعی از موضوعات را شامل می شود.

استراتژی وارن بافت، استراتژی وارن بافت در فارکس، استراتژی سرمایه گذاری وارن بافت

 

توصیه 1#: هرگز پول را هدر نداده و قانون اول را فراموش نکنید

بافت میگوید که پول خود را هدر ندهید و آن را، در موقعیت های مناسب سرمایه گذاری کنید. به جای اینکه به دنبال سود بیشتر باشید، در جلوگیری از ضرر تلاش کنید.

 

توصیه 2#: از فرصت ها استقبال کنید

بافت توصیه می کند وقتی فرصتی برایتان پیش می آید، باید سریع و قاطعانه عمل کنید. مثلا وقتی قیمت سهام کاهش پیدا کرده، حتما خرید زیاد انجام دهید. بافت معمولا زمانی که بازارها به میزان قابل توجهی افت می کنند، از این رویکرد استفاده می کند.

 

توصیه 3#: در زمان ترس دیگران از بازار، حریص باشید

بافت می گوید رفتار سرمایه گذاران، بهترین سیگنال است. زمانی که همه به سوی خرید سهام هجوم می آورند، بهتر است بترسید. زیرا بالا بردن قیمت ها با خرید زیاد، یک سقوط به دنبال دارد. برعکس زمانی که کسی خرید انجام نمی دهد، شما خرید کنید.

 

توصیه 4#: پیروی از عقل و منطق بجای هوش و ذکاوت

به جای اینکه با جمعیت سرمایه گذاران مخالفت یا موافقت کنید و با احساسات پیش بروید، از عقل و منطق خود استفاده کرده و وضعیت بازار را، مورد تحلیل قرار دهید.

 

توصیه 5#: عدم همراهی با هر موجی در بازار

او می گوید نیازی نیست در هر زمانی، سرمایه گذاری انجام دهید. باید منتظر فرصت طلایی مانده د و زمانی معامله کنید که، ارزش ریسک را داشته باشد.

 

توصیه 6#: مدیریت زمان

حداقل 6-8 ساعت در هفته را، به انجام معاملات اختصاص دهید. در غیر این صورت، هرگز معامله نکنید.

 

توصیه 7#: کسب سود از سرمایه گذاری درست

بافت معتقد است معامله گران فعالی که دائما از یک موقعیت به موقعیت دیگر می پرند، احتمالا بازدهی زیادی نخواهند داشت. در مقابل فعالیت درست و به جا در بازارهای مالی، منجر به سود خواهد شد.

 

توصیه 8#: فرض کنید تنها 20 فرصت برای سرمایه گذاری دارید

برای آموزش استراتژی وارن بافت در فارکس، باید به توصیه های او گوش دهید. بافت از یک مثال در این جا استفاده کرده که بر پایه آن، فرض کنید که 20 فرصت برای سرمایه گذاری دارید. در این صورت سعی می کنید بهترین سرمایه گذاری ها را، انجام داده تا فرصت هایتان هدر نروند.

 

توصیه 9#: آمادگی برای شرایط سخت

سرمایه گذاری در شرایط خوب بازار ساده است، اما باید خودتان را برای شرایط سخت آماده کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که پرتفوی شما، در شرایط نزولی بازار حرفی برای گفتن دارد.

 

icon ifxhome 50 استراتژی وارن بافت جمع بندی و نظر نویسنده درباره استراتژی وارن بافت در فارکس

در این مقاله، به توصیه ها و استراتژی وارن بافت در فارکس پرداخته ایم. وارن بافت و فارکس، دو عضو جدا نشدنی هستند. در صورتی که به توصیه های وی عمل کنید، در بازار فارکس و هر بازار دیگری بهترین معاملات را خواهید داشت.

البته سبک و استراتژی وارن بافت در فارکس، بیشتر سرمایه گذاری بوده و نیازمند، حجم زیادی از سرمایه است. خرید سهام شرکت های امریکایی، در بیشتر بروکرهای فارکس در ایران غیر ممکن است. تنها امکان معاملات بر روی سهام یا شاخص بازارهای بورس، میسر شده است.

علیرغم نکات بسیار مفید و آموزنده در استراتژی وارن بافت، این سبک برای معامله گران ایرانی، کاربرد چندانی ندارد. سهام شرکت هایی مانند اپل، مایکروسافت، کترپیلار، بویینگ و … یا بصورت شاخص [نزدک، داوجونز، S&P500 و …] یا بصورت جداگانه، قابل معامله هستند.

در صورت نیاز به راهنمایی و انتخاب بروکر معتبر فارکس، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹استراتژی وارن بافت خیلی ساده بوده و به انجام معاملات بلند مدت، با استراتژی های منعطف و کاملا منطقی اشاره دارد.

🔹بافت یک معامله‌ گر فرصت طلب است و از سرمایه گذاری بلند مدت و تحلیل بنیادی، استفاده می کند.

🔹هرگز پول را هدر ندهید، از فرصت ها استفاده کرده و زمانی که دیگران از بازار می ترسند، شما معامله کنید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶
⏰ معرفی بروکر فرش فارکس (FreshForex) - [انواع حساب + مزایا/معایب] 🔑