icon ifxhome 70 معامله گران فارکس لیست بهترین معامله گران فارکس در دنیا – برترین تریدرها + تجربیات

میزان سرمایه، استراتژی ها، برنامه معاملاتی، مدیریت ریسک و … کدام یک از ویژگی های بهترین معامله گران فارکس است؟ برترین تریدرها در بروکرهای فارکس یا سایر بازارهای مالی، بر چه معیاری انتخاب می شوند؟ آیا درصد موفقیت (وین ریت در فارکس)، معیاری برای انتخاب یک معامله گر برتر است؟

در مقاله امروز خانه فارکس من، بهترین معامله گران (تریدرها) در بازار فارکس را معرفی خواهیم کرد. این اشخاص، با بزرگترین معامله گران فارکس تفاوت داشته و تنها، به عنوان افراد موفق شناخته می شوند. در کشور ایران نیز، تریدرهای حرفه ای و با تجربه زیادی وجود دارند.

روش (سبک) معاملات برترین تریدرهای فارکس، حاوی تجربیات بسیار مهم و کارآمد برای معامله گران مبتدی است.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

icon ifxhome 04 معامله گران فارکس معرفی افراد موفق در بازار فارکس – از وارن بافت تا جورج سوروس

برترین تریدرهای بازار فارکس، معمولا افرادی با تجربه و سالخورده هستند. معامله گران موفق در بازارهای مالی، از سال های پیش شروع به فعالیت و کسب درآمد از این راه گرفته اند. در ادامه، موفق ترین معامله گران فارکس را معرفی خواهم کرد.

 

شماره 1#: جورج سوروس

جرج سوروس “George Soros”، مدرک کارشناسی ارشد خود را از «دانشگاه اقتصاد لندن» گرفته است. او در ابتدا، در بانک های ایالات متحده آمریکا فعالیت می کرد. «جرج سوروس»، اکنون به عنوان یک تریدر حرفه ای در دنیا مشهور شده است.

او صندوق سرمایه گذاری خود را  با نام سوروس، در سال 1970 تاسیس و شرکت سرمایه گذاری دیگری، قبل از آن با نام «کوآنتوم» افتتاح کرده بود. میزان سرمایه سوروس در حال حاضر بیش از 6.7B$ (میلیارد دلار) برآورد می شود.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

شماره 2#: استنلی دراکن میلر

یکی از ثروتمند ترین و بهترین تریدرهای فارکس، استنلی دراکن میلر “Stanley Druckenmiller” است. او با علم اقتصاد وارد بازار مالی فارکس شد و شرکت سرمایه گذاری خود را، در سال 1981 تاسیس کرد. استنلی در سال های 1998 تا 2000 در شرکت سرمایه گذاری سوروس، به عنوان یکی از بهترین تریدر ها کار می کرد.

وی کتاب «جادو گران بازار جدید» را منتشر و به شهرت جهانی رسید. در حال حاضر دارایی استنلی، به بیش از 6.4B$ می رسد.

 

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

شماره 3#: بیل لیپشوتز

بیل لیپشوتز (Bill Lipschutz) در سال اول معامله گری خود، 12 هزار دلار را به 250 هزار دلار تبدیل کرد! بنابراین، او با موفقیت های پی در پی به بانک سرمایه گذاری “SB” پیوست. بعد از گذشت چند سال بیل توانست ماهانه 300 میلیون دلار برای این بانک درآمد زایی کند. در حال حاضر دارایی خالص او 2B$ است.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

نظر بیل لیپشوتز

 • “ریسک به ریوارد 1:3 در معاملات اسکالپینگ را در نظر داشته باشید”؛
 • “ریسک به ریوارد 1:5 را در معاملات بلند مدت خود مد نظر قرار دهید”؛
 • “انگیزه معامله گران اگر تنها به دست آوردن ثروت، خانه و ماشین باشد اشتباه است در حالی که انگیزه اصلی یک معامکله گر موفقیت در ترید است”؛
 • “او توصیه کرده است که در اکثر زمان ها فقط نظاره گر بازار باشید و در شرایط مناسب سرمایه گذاری کنید”.

 

شماره 4#: اندرو جی کریگر

نفر چهارم لیست بهترین معامله گران فارکس، به اندرو جی کریگر “Andrew.J Krieger” تعلق دارد. وی دسال 1986 به موسسه مالی پیوسته و در این شرکت، کارنامه درخشانی را جمع آوری کرد. سرمایه تحت مدیریت وی در «شرکت تراست/Trust»، به حدود 700m$ می رسد.

اندرو مدتی نیز، در شرکت سوروس کار می کرد و هیچ زمان، سرمایه واقعی خود را آشکار نکرده است!

 

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

شماره 5#: بروس کوونر

بروس کوونر “Bruce Kovner”، در ابتدا به عنوان یک معامله گر پراپ (پراپ تریدینگ) برای یک شرکت آمریکایی کار می کرد. او چند سال از عمر خود را، وقف مطالعه در حوزه بازار مالی کرد. کوونر بعد از موفقیت های فراوان در بازار فارکس، شرکت خود را با نام “CAM” تاسیس کرد.

اکنون کمپانی بروس به یکی از سودآور ترین صندوق های پوشش ریسک، شهرت دارد. در حال حاضر دارایی او، به بیش از 6.6m$ رسیده است.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

تجارب بروس کوونر

توصیه های کوونر عبارت اند از:

 • “هنگامی که قصد سرمایه گذاری بر روی ارز خاصی را دارید در مورد آن دارایی در یک سال گذشته به خوبی تحقیق کنید”؛
 • “اگر در استراتژی معاملاتی مورد نظر ضرر کردید، خود را سرزنش نکنید”؛
 • “ضرر ناشی از مدیریت ضعیف سرمایه، توجیه پذیر نیست”؛
 • “تحلیل تکنیکال و بنیادی را به طور هم زمان بر روی معاملات خود لحاظ کنید”؛
 • “در هنگام ترید احساسات خود را کنترل کنید و حتما حد ضرر بگذارید”.

 

شماره 6#: جو لوئیس

یکی از جوان ترین افراد موفق در فارکس، جو لوئیس  (Joe Lewis) نام دارد. او به عنوان یکی از بهترین معامله گران فارکس، شناخته شده که فعالیت خود را، در بازار های مالی از 16 سالگی آغاز کرده است. جو لوئیس با سوروس، بر روی پیش بینی قیمت پوند انگلیس همکاری می کرد.

دارایی خالص او در حال حاضر، به بیش از 5.6m$ می رسد.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

شماره 7#: پل تودور جونز

پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، به عنوان پیش بینی کننده نرخ بهره و دلار آمریکا معروف شده است. او بعد از به دست آوردن موفقیت های فراوان در بازار فارکس، صندوق سرمایه گذاری خود را به نام “تودور” تاسیس کرد.

موفقیت و ثروتمند شدن تودور، از سال 1987 شروع شد. پل تودور با پیش بینی های دقیقی که در آن زمان انجام داد، توانست 100 میلیون دلار درآمد کسب کند. این موضوع، نقطه عطفی برای شروع مرحله ای جدید در زندگی اش شد.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

 

دیدگاه پل تودور جونز

تودور به معامله گران توصیه می کند که در عرصه ترید، تحلیل تکنیکال را الویت قرار دهند. او یکی از روش های مدیریت ضرر را، کاهش حجم پوزیشن ها می داند.

 

دیدگاه مایکل مارکوس (Michael Marcus)

نظرات مهم مایکل مارکوس عبارت اند از:

 • “یک تریدر موفق باید شجاعت امتحان و شکست را داشته باشد و در شرایط سخت ادامه می دهد و موفق می شود”؛
 • “صبوری یکی از فاکتور های یک معامله گر موفق در بازار فارکس است”؛
 • “اگر در هر ترید 5% از سرمایه خود را درگیر معامله کنید، می توانید 20 بار اشتباه کنید”؛
 • “مدیریت سرمایه اصولی مهم تر از میزان ترید ما در هر روز معاملاتی است”؛
 • “هر معامله گر مدت زمانی سرمایه خود را از دست می دهد، پس قبل از انجام ترید حتما به حفظ سرمایه فکر کنید”.

 

icon ifxhome 66 معامله گران فارکس بهترین سرمایه گذار قرن بیستم کیست؟!

از بهترین سرمایه گذاران تاریخ، وارن بافت (Warren Buffett) است. میزان سرمایه واقعی او 108.4 میلیارد دلار تخمین زده شده و اکنون، به عنوان برترین سرمایه گذار تاریخ شناخته می شود! در حال حاضر وی، عنوان یکی از برترین اقتصاددان های آمریکایی را دارد.

بهترین معامله گران فارکس، بزرگترین معامله گران فارکس، بهترین تریدرهای فارکس

وارن بافت از کودکی به کسب درآمد علاقه مند بود و در دوران ابتدایی، مجله هفتگی، نوشابه، آدامس و … را در محله های «ایالت نبراسکا» می فروخت. سپس درآمد حاصل از فروش این محصولات را، در سهام های متفاوت سرمایه گذاری می کرد!

او از یازده سالگی، معامله گری را شروع کرده و در 13 سالگی به دلیل حجم بالا تریدهایش، اولین مالیات خود را پرداخت کرد! وارن بافت بیشتر بر روی شاخص هایی که قیمت معاملاتی کمتری دارند، سرمایه گذاری می کند.

وارن بافت پیش از این که یک تریدر مشهور باشد، به سرمایه گذار برتر جهانی معروف شده است. او قبل از سال 2009، بیش ترین میزان درآمد خود را با سرمایه گذاری بر روی شاخص “SPX500” به دست آورد. بافت در حال حاضر، یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خیير [موسسات خیریه] نیز به حساب می آید.

 

بهترین معامله گران فارکس چه تاثیری بر بازارهای مالی داشتند؟

یکی از تاثیرات عمده معامله گران موفق در فارکس بر بازار های مالی، تبدیل این افراد به الگو و انگیزه تریدرهای تازه کار و حرفه ای است. جالب است بدانید بهترین معامله گران بازار فارکس، به راحتی به ثروتمند ترین و موفق ترین افراد تبدیل نشدند.

این تریدر ها به صورت شبانه روزی تلاش کرده و قطعا، چندین بار شکست خورده اند. تلاش های مستمر، افزایش دانش، تغییر و تقویت استراتژی های معاملاتی و … این جایگاه را نصیب این افراد کرده است.

یکی دیگر از تاثیرات عمده برترین معامله گران فارکس بر بازارهای مالی، تاسیس شرکت های (صندوق) سرمایه گذاری است . به عنوان مثال، بوروس کونر بعد از موفقیت در بازار فارکس، شرکت سرمایه گذاری “CAM CAPITAL” را راه اندازی کرده است.

 

برخی از تریدرهای موفق، کتاب در حوزه آموزش بازار های مالی و علم اقتصاد منتشر کردند. برخی از  کتاب های معامله گران برتر را، در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 1. از برترین نویسنده ها، می توان به بنجامین گراهام “Benjamin Graha” اشاره کرد. وارن بافت، مطالعه کتاب «سرمایه گذار هوشمند» این نویسنده را پیشنهاد کرده است؛
 2. یکی از کتاب های معروف در حوزه بازارهای مالی، کتاب “کلیات علم اقتصاد” است که توسط «گریگوری منکیو» نوشته شده است؛
 3. کتاب «فیلیپ فیسر» با نام “سهام عادی و سود غیرمعمول”، در سال 1958 منتشر شده که یکی از بهترین کتاب های تحلیل بنیادی است؛
 4. «آکسل تریسی»، کتاب مبانی تحلیل نسبت های مالی را منتشر و درباره نقدینگی در بازارهای مالی صحبت کرده است.

 

بهترین تریدرهای فارکس چه مهارت‌ های معاملاتی دارند؟

بهترین معامله گران فارکس، گاهی چندین بار تمام سرمایه خود را از دست داده یا شکست خورده اند. این افراد بارها نا امید شده و حتی، چندین روز از بازارهای مالی دور بودند. اما با اراده و پشتکار قویتری بازگشته و تمام ضررهای گذشته را، جبران کردند.

این افراد با افزایش مهارت های معاملاتی، توانسته اند لقب برترین معامله گران فارکس را نصیب خود کنند. مهارت های بهترین تریدرهای فارکس:

 • بهترین معامله گران فارکس، مدیریت سرمایه و ریسک را پایه و اساس معاملات خود قرار می دهند؛
 • معامله گران برتر فارکس، زمان خود را صرف یافتن بهترین استراتژی معاملاتی منحصر به فرد می کنند؛
 • برترین معامله گران فارکس، بر روی احساسات خود مسط هستند؛
 • بزرگترین معامله گران فارکس، هر لحظه معامله نکرده و فقط در زمان مناسب، وارد ترید می شوند؛
 • بهترین تریدرهای فارکس به استراتژی معاملاتی خود ایمان داشته و از ضررهای متوالی، ترسی ندارند.

 

icon ifxhome 50 معامله گران فارکس جمع بندی و نظر نویسنده درباره بهترین معامله گران فارکس در دنیا

در این مقاله، به بررسی افراد موفق در بازار فارکس پرداخته ایم. از بهترین معامله گران فارکس، می توان به جورج سوروس، ری دالیو، استنلی دراکن میلر، جو لوئیس، پل تودور جونز و بوروس کوونر اشاره کرد. این افراد، از ثروتمند ترین اشخاص فعال در بازار مالی فارکس هستند.

برترین معامله گران در بازارهای مالی، در دانشکده اقتصاد به کسب علم پرداخته و سپس وارد این حوزه شده اند.

بهترین معامله گران فارکس معتقدند، یادگیری و مدیریت سرمایه شرط اول تریدر شدن است. اگر معامله گر استراتژی های معاملاتی جذابی داشته اما مدیریت ریسک را سر لوحه خود قرار ندهد، به موفقیت نخواهد رسید.

در مجموعه خانه فارکس من، آموزش فارکس، باینری آپشن، ارزهای دیجیتال و … بصورت مقاله، ویدیو، PDF و … در دسترس قرار گرفته است. برای دریافت اطلاعات کاملتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بهترین تریدر های بازار فارکس را می توان سوروس، استنلی، ری دالیو، لوئیس، بروس و تودور نام برد.

🔹اگر می خواهید معامله گر برتری شوید، سود را هدف اول مورد نظر خود قرار ندهید. بلکه موفقیت در آن معامله را، هدف اصلی خود بگذارید.

🔹درآمد بهترین معامله گران فارکس، از 2 تا 8 میلیون دلار متغیر است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆