icon ifxhome 64 وین ریت و ریسک به ریوارد ارتباط وین ریت و ریسک به ریوارد در فارکس – رابطه موفقیت در معاملات با ریسک چیست؟

 

معامله گران همیشه باید بین وین ریت و ریسک به ریوارد، تعادل برقرار کنند. اگر نسبت ریسک به پاداش به طور قابل توجهی پایین باشد، نرخ وین ریت بالا بی معنی خواهد بود. همچنین اگر نرخ وین ریت به طور قابل توجهی پایین باشد، نسبت ریسک به ریوارد بالا ممکن است بی ثمر باشد

این موضوع منجر به ضرر تریدر در هر دو مورد خواهد شد. یکی از فاکتورهایی که نشان از موفقیت استراتژی و عملکرد تریدر دارد، وین ریت در فارکس است. در معاملات فارکس، همواره یکی از استراتژی های زیر را در نظر داشته باشید.

  • اگر وین ریت بالایی دارید، ریسک شما برای ریوارد می تواند کمتر باشد. شما با وین ریت 60% و ریسک به ریوارد 1، سودآور هستید. اکنون با نرخ برد 60% و نسبت ریسک به ریوارد بالاتر، سود بیشتری خواهید داشت.
  • اگر وین ریت 50% یا کمتر دارید، معاملات موفق شما باید بیشتر از معاملات زیان آور باشد. اگر ریسک به ریوارد بالاتر از 1.5 باشد، می توان با وین ریت 40% نیز، سودآور بود.

وین ریت و ریسک به ریوارد، ریسک به ریوارد در تریدینگ ویو، ریسک به ریوارد چیست

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی ارتباط وین ریت و ریسک به ریوارد (پاداش) خواهیم پرداخت. در ابتدا، مختصری درباره این اصطلاحات رایج در بازار فارکس، صحبت خواهیم کرد.

 

تعریف وین ریت

 

وین ریت در فارکس، معیاری برای نمایش معاملات سودآور به نسبت تعداد کل معاملات است. با مشخص شدن درصد سود آور بودن ترید، اثربخشی استراتژی های معاملاتی و عملکرد مثبت آن ارزیابی خواهد شد.

 

نحوه محاسبه وین ریت

 

فرمول محاسبه وین ریت:

  • تعداد معاملات برنده / بر تعداد کل معاملات* 100

به عنوان مثال اگر یک تریدر 40 معامله برنده از 100 معامله کل داشته باشد، وین ریت او 40% خواهد بود.

 

اهمیت وین ریت

 

در حالی که وین ریت بالا از نظر روانی مثبت موثر است، اما تنها عامل تعیین کننده موفقیت معاملات نیست! معامله گران باید وین ریت را در ارتباط با سایر معیارها، مانند نسبت ریسک به ریوارد و سود کلی در نظر بگیرند. یک استراتژی با نرخ برد بالا اما ویژگی های ریسک به پاداش پایین، در طولانی مدت دوام نخواهد داشت.

 

منظور از ریسک به ریوارد چیست؟!

 

نسبت ریسک به ریوارد، بخش مهمی از معاملات موفقیت آمیز است. این مولفه تعیین کننده میزان ریسک ضرر در هر معامله، برای کسب سود بالقوه در آن است.

به عنوان مثال، اگر نسبت ریسک به ریوارد 1:1 باشد، سود احتمالی از یک معامله با ریسک ضرر در آن، یکسان خواهد بود. در صورت از دست دادن 250$، سود 250$ را بدست خواهید آورد [که عملا غیر منطقی است].

با محاسبه ریسک به ریوارد در فارکس:

  1. چه فرصتی را معامله و چه موقعیتی را، رها کنیم؛
  2. نقطه ایده آل برای کسب سود یا جلوگیری از ضرر را، انتخاب می کنید.

 

icon ifxhome 53 وین ریت و ریسک به ریوارد منظور از تعادل بین وین ریت و ریسک به ریوارد چیست؟!

 

همانطور که پیش تر اشاره شد، بین وین ریت و ریسک به ریوارد، یک سیستم معاملاتی پایدار وجود دارد.

با نسبت ریسک به پاداش 3:1 یک معامله‌گر از هر چهار معامله، سه معامله را از دست داده [و همچنان به نتیجه سربه‌ سر برسد]، و پولی را از دست نخواهد داد. این بدان معناست که برای نسبت ریسک به پاداش 3:1، حداقل میزان مورد نیاز برای رسیدن به نقطه سربه سر 25% است.

با تقسیم 1 بر 4 (یک برنده برای هر چهار معامله) وین ریت 25% را بدست می آوریم.

به طور طبیعی، هر چه نسبت ریسک به ریوارد بالاتر باشد، میزان وین ریت مورد نیاز برای رسیدن به نقطه سربه سر کمتر خواهد بود. جدول زیر وین ریت مورد نیاز برای نقطه سربه سر را، در اندازه های مختلف نسبت ریسک به ریوارد نشان می دهد.

وین ریت مورد نیاز نسبت ریسک به ریوارد
%50 1:1
%33 2:1
%25 3:1
%20 4:1
%17 5:1
مشاوره آنلاین پشتیبانی تلگرام

 

اهمیت تناسب بین وین ریت و ریسک به ریوارد در معاملات

 

برخلاف باور بسیاری از معامله گران، با داشتن نسبت ریسک به ریوارد بالا، کسب درآمد آسان تر نخواهد بود. برای کسب نسبت ریسک به ریوارد بالا، می توان “TP” را در نقاط دورتری از «ورود» تنظیم کرد. با این کار درصد زیادی از سود در معاملات، بدست خواهد آمد.

اما با انتخاب هدف دورتر، میزان موفقیت رسیدن قیمت به آن کاهش خواهد یافت [هرچه هدف گسترده‌ تر باشد، احتمال اینکه قیمت به آن برسد کمتر است]. بنابراین دستیابی به اهداف گسترده، دشوارتر شده و معمولا منجر به نرخ سود پایین تر خواهد شد.

اینجاست که اهمیت وین ریت، خودش را نشان می دهد. یک معامله گر، نیازی به ریسک به ریوارد خیلی بالا برای سودآوری ندارد؛ تنها کافیست بالانس بین این دو مولفه برقرار نماید.

وین ریت و ریسک به ریوارد، ریسک به ریوارد در تریدینگ ویو، ریسک به ریوارد چیست
نسبت وین ریت و ریسک به ریوارد در معاملات فارکس

 

 

icon ifxhome 37 وین ریت و ریسک به ریوارد نکات مهم مربوط به وین ریت و ریسک به ریوارد در معاملات

 

رابطه بین وین ریت و ریسک به ریوارد، حاوی نکات مهمی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

میزان تاثیرپذیری

 

در حالت ایده آل، یک استراتژی معاملاتی به دنبال تعادلی بین وین ریت و نسبت ریسک به ریوارد است. در حالی که وین ریت بالا آرامش روانی را فراهم می کند، نسبت ریسک به ریوارد مثبت، تضمین کننده معاملات سودآور بیشتر [به نسبت ضررهای احتمالی] است.

 

قابلیت معاوضه

 

رابطه بین وین ریت و ریسک به ریوارد در معاملات فارکس، همواره وجود دارد. استراتژی هایی با وین ریت بالاتر، نسبت ریسک به پاداش کمتری خواهند داشت [و بالعکس].

 

شخصی سازی

 

معامله گران اغلب رویکرد خود را بر اساس تحمل ریسک، سرمایه و شرایط بازار تنظیم می کنند. بهترین تعادل بین وین ریت و ریسک به ریوارد، بر پایه اهداف و استراتژی های شخصی بدست می آید.

 

icon ifxhome 33 وین ریت و ریسک به ریوارد رابطه وین ریت و ریسک به ریوارد – جمع بندی و نظر نویسنده

 

هر دو پارامتر وین ریت و ریسک به ریوارد، معیارهای بسیار مهمی در معاملات فارکس هستند. یک استراتژی موفق، اغلب شامل یافتن تعادل مناسب بین این دو فاکتور با در نظر گرفتن شرایط بازار و تریدر است.

تریدرها همواره باید کیفیت معاملات [سود/زیان] خود را، ارزیابی کنند. کیفیت در معاملات به معنای در نظر گرفتن بازده وین ریت و ریسک به ریوارد، تعداد معاملات زیان ده و ریسک قابل قبول هنگام ورود به معامله خرید/فروش است.

تعادل بین این دو فاکتور با در نظر گرفتن همه این مولفه ها، ایجاد می شود. به یاد داشته باشید که برای موفقیت، به وین ریت یا ریسک به ریوارد خیلی بالایی نیاز ندارید.

سوالات متداول

🔹وین ریت بالاتر، ممکن است گاهی با نسبت ریسک به ریوارد کمتر همراه باشد. اغلب استراتژی هایی که وین ریت بالا را هدف قرار می دهند، با هدف سود کمتری در نسبت ریسک به پاداش تنظیم می شوند.

🔹ریسک به ریوارد، میزان موفقیت به ضرر احتمالی در معاملات را نشان می دهد. برای سنجش این مولفه در تریدینگ ویو، می توان از ابزار آماده آن استفاده کرد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆