icon ifxhome 15 وین ریت در آشنایی با مفهوم وین ریت در تریدینگ ویو – اهمیت WinRate چیست؟

 

وین ریت در فارکس، یک شاخص مناسب برای ارزیابی سیستم معاملاتی است. با این شاخص، سنجش میزان موفقیت در معاملات [سود آور بودن آن] مشخص می شود. وین ریت (درصد برد)، به تعداد معاملات موفق در یک بازه زمانی [به نسبت تعداد کل معاملات] گفته می شود.

در واقع درصد وین ریت، میزان موفقیت معامله گر در معاملات را مشخص کرده است. با کمک این شاخص، میزان سود ده بودن استراتژی معاملاتی اندازه گیری شده و در صورت پایین بودن درصد برد، اقدام به بهود آن خواهید کرد.

وین ریت در تریدینگ ویو به تنهایی، نشان دهنده سود آوری نیست. زیرا این مولفه، نسبت سودهای بدست آمده به ضررهای سیستم معاملاتی را مشخص نکرده و تنها، نشان دهنده درصد معاملات با سود بسته شده است.

وین ریت در تریدینگ ویو، وین ریت در فارکس، وین ریت چیست

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی وین ریت در تریدینگ ویو و نکاتی برای بهبود آن، خواهیم پرداخت.

 

نمایش وین ریت در تریدینگ ویو به چه صورت است؟

 

تریدینگ ویو (Trading View)، یک پلتفرم معاملاتی بسیار محبوب در میان معامله گران است. این پلتفرم، ابزارها و ویژگی های متنوعی را برای نمایش و تحلیل استراتژی [نحوه عملکرد معاملاتی] در اختیار تریدرها قرار داده است.

وین ریت در تریدینگ ویو، معمولا به نسبت تعداد معاملات موفق به کل معاملات انجام شده تریدر در یک بازه زمانی مشخص، اشاره دارد. برای محاسبه این مولفه ها در تریدینگ ویو، معامله گران باید از بخش “تستر استراتژی” (Strategy Tester) استفاده کنند.

وین ریت در تریدینگ ویو، وین ریت در فارکس، وین ریت چیست
مشاهده وین ریت در تریدینگ ویو

در بخش “تستر استراتژی” تریدینگ ویو، این امکان برای معامله گر فراهم شده تا از سیستم معاملاتی خود، بک تست بگیرند. به این معنا که عملکرد سیستم خود را در گذشته تاریخی قیمت یک دارایی، مورد بررسی قرار داده و درصد موفقیت آن را، محاسبه نمایند.

بعد از گرفتن بک تست، معامله گر امکان مشاهده نتایج حاصل شده شامل وین ریت در تریدینگ ویو و سایر معیارهای سنجش شده را، خواهد داشت. وین ریت در تریدینگ ویو، معمولا به صورت درصدی (%) بیان شده که درصد برد معاملات را، مشخص می کند.

 

icon ifxhome 61 وین ریت در نکات و راهکارهای مهم برای بهبود وین ریت (WinRate)

 

افزایش درصد وین ریت معاملات، خواسته اکثر معامله گران است. راهکارهای زیادی برای افزایش این مولفه، وجود دارد.، بطور کلی دستیبابی به سود در معاملات [بالا رفتن وین ریت]، با افزایش حد ضرر [کاهش وین ریت] رابطه مستقیمی دارد. در ادامه، به بررسی راهکارهایی برای افزایش درصد وین ریت معاملات خواهیم پرداخت.

 

کاهش حد سود

 

یکی از راه های افزایش وین ریت در تریدینگ ویو، کاهش حد سود معاملات است. با اینکار، معاملات تریدر سریعتر به سود رسیده و بسته خواهد شد. اما به همین نسبت، میزان ریسک به ریوارد معاملات نیز کاهش می یابد!

این روش به معامله گرانی که از نظر روانی، ریسک پذیری بالایی ندارند [بدنبال افزایش روحیه با بالا بردن وین ریت هستند]، کمک می کند.

 

افزایش حد ضرر

 

روش بعدی، افزایش حد ضرر است. در این حالت بقیه پارامترهای معامله ثابت مانده و تنها حد ضرر، بزرگ تر می شود. اینکار به معاملات فضای بیشتری خواهد داد. به عنوان مثال، معاملاتی که بدلیل حد ضرر کوچک به سرعت فرد را با ضرر از معامله خارج می کنند، فضای بیشتری خواهند داشت.

در این حالت ممکن است قیمت تا نزدیکی حد ضرر رسیده ولی در نهایت، به سمت پیش بینی تریدر حرکت می کند. این روش تعداد معاملات ضرر ده معامله گر را کمتر کرده اما به همان ترتیب، ریسک به ریوارد معاملات نیز کاهش می یابد. زیرا در معاملات زیان آور، معامله گر ضررهای بزرگتری را متحمل می شود!

 

خروج پله ای

 

یکی دیگر از راهکارهای موثر در افزایش وین ریت در تریدینگ ویو، مشخص کردن نقاط پله ای برای خروج از معامله است. در این روش تریدر برای معامله خود، چندین نقطه خروج مشخص کرده و در هر کدام از این نقاط، حجمی از معامله خود را باسود می بندد. با این روش معاملات سودآور و درصد وین ریت، افزایش می یابد!

 

معامله در جهت روند بازار

 

تریدرها می توانند معامله خود را، به دو طریق اجرا کنند. معامله در جهت روند قیمت، یا در خلاف جهت روند [جایی که اعتقاد دارند روند قبلی به اتمام رسیده]. معمولا انجام معاملات در جهت روند، می تواند درصد برد و سودآوری را بالاتر ببرد.

 

icon ifxhome 72 وین ریت در مزایای و معایب وین ریت در معاملات چیست؟

 

استفاده از وین ریت به عنوان معیار سنجش میزان موفقیت یک سیستم معاملاتی، می تواند مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد.

مزایا

  • مشخص کردن درصد معاملات برنده به کل معاملات
  • بالا بردن روحیه تریدر
  • یکی از معیارهای سنجش میزان موفقیت استراتژی

معایب

  • به تنهایی نمی تواند نشان دهنده سودآور بودن استراتژی معاملاتی باشد

 

icon ifxhome 70 وین ریت در استفاده از وین ریت در تریدینگ ویو – جمع بندی و نظر نویسنده

 

افزایش درصد برد معاملات، یکی از عواملی است که باعث بالا رفتن روحیه معامله گران و اعتماد به سیستم معاملاتی می شود. وین ریت در تریدینگ ویو، در واقع نشان دهنده درصد (%) معاملات بسته شده با سود، به کل معاملات انجام شده [در یک بازه زمانی مشخص] است.

معامله گران باید به این مطلب توجه ویژه ای داشته باشند که تنها وین ریت بالا، نشان دهنده برنده بودن سیستم معاملاتی نیست. توجه به عوامل دیگری مانند ریسک به ریوارد نیز، باید مد نظر قرار بگیرد. وین ریت مقدار سود بدست آمده در برابر ضررها را نشان نداده و ممکن است، میزان ضررها از سود معاملات موفق، بیشتر باشد.

در صورت داشتن سوال یا راهنمایی، با مشاورین خانه فارکس من از طریق پشتیبانی تلگرام یا «چت آنلاین» در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹به درصد معاملات برنده به کل معاملات در یک بازه زمانی مشخص، وین ریت گفته می شود.

🔹کاهش حد سود، خروج پله ای، معامله در جهت روند و افزایش حد ضرر از روش های افزایش درصد وین ریت در معاملات است.

🔹مشکل وین ریت این است که به تنهایی، نمی تواند نشان دهنده موفقیت استراتژی باشد. زیرا میزان سود بدست آمده در مقایسه با ضررها را، مشخص نمی کند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰 بررسی کپی ترید در صرافی های رمز ارز - بهترین صرافی های کپی تریدینگ کدام اند؟ 💯
🔥 استراتژی واگرایی مکدی MACD Divergence چیست؟ - (Ifx-St041) 💯
💯 آموزش بهترین استراتژی ۱۵ دقیقه ای باینری آپشن - (Ifx-St041) 🔥
🤖 ربات طلا فارکس - سود بیشتر از معاملات طلا با ربات های تریدر 💯
📊 بررسی استراتژی فاندامنتال فارکس - تحلیل بنیادی/خبری در معاملات فارکس 💰