icon ifxhome 53 ال بروکس وین ریت ال بروکس – چرا باید از پرایس اکشن ال بروکس استفاده کنیم؟!

 

ال بروکس (AL Brooks)، یک معامله گر و نویسنده مشهور بوده که سیستم معاملاتی وی، بر روند قیمت متمرکز دارد. معاملات با استراتژی ال بروکس بر پایه ادعای بسیاری از تریدرها، منجر به افزایش درصد وین ریت در فارکس شده است.

البته موفقیت معاملات تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله شرایط بازار، مهارت و تجربه فردی، مدیریت ریسک و نظم روانی است. وین ریت بالا، به تنهایی سودآوری یک استراتژی معاملاتی را تضمین نمی کند. نسبت ریسک به ریوارد و مدیریت ریسک کلی نیز، نقش مهمی در بالا بردن وین ریت ایفا می کنند.

ال بروکس بر اهمیت درک روند بازار و استفاده از تحلیل حرکات قیمت، برای ورود به معاملات تاکید می کند. معامله‌ گران اغلب با ترکیب استراتژی‌ پرایس اکشن ال بروکس با سایر ابزارها و شاخص‌ ها، میزان موفقیت خود در معاملات را افزایش می دهند.

وین ریت ال بروکس، استراتژی ال بروکس، پرایس اکشن ال بروکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی استراتژی وین ریت ال بروکس خواهیم پرداخت.

 

منظور از وین ریت ال بروکس چیست؟

 

در معاملات فارکس یا سایر بازارهای مالی، وین ریت به معنای تعداد معاملات برنده نسبت به کل معاملات انجام شده توسط معامله گر است. وین ریت معیاری است که مناسب بودن یک سیستم معاملاتی را نشان می دهد. اما باید در کنار سایر مولفه های مهم مانند ریسک به ریوارد، برای سنجش میزان موفقیت مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از راه های افزایش نرخ موفقیت در معاملات، استفاده از استراتژی پرایس اکشن ال بروکس است. به کمک این سبک جلوی بسیاری از معاملات زیادده گرفته شده و درصد وین ریت (%)، افزایش خواهد یافت.

 

icon ifxhome 35 ال بروکس وین ریت سبک ال بروکس چقدر است؟

 

در استراتژی پرایس اکشن ال بروکس، درصد وین ریت (%) مشخصی وجود ندارد! این استراتژی بیشتر بر مشاهده رفتار کندل ها و روند قیمت، برای پیدا کردن موقعیت های مناسب معاملاتی تاکید دارد. ال بروکس اغلب بر اهمیت تحلیل و درک تفاوت های ظریف قیمت، در بازار فارکس تاکید می کند.

در حالی که سیستم او به خواندن نمودارها و شناخت الگوها وابستگی دارد، قوانین ثابتی را برای ورود/خروج از معاملات تجویز نمی کند. بر پایه این روش و درک آن، گرفتن بهترین تصمیم بر عهده معامله گران است.

 

آموزش استفاده از پرایس اکشن ال بروکس

 

در پرایس اکشن ال بروکس کندل های تشکیل شده روزانه، در روند معاملات تاثیر گذار هستند.

در سیستم ال بروکس آشنایی و شناسایی کندل ها، اهمیت ویژه ای دارد. بر پایه این استراتژی، برای آگاهی از روند بازار نیاز نیست که کل حرکات قیمت را تفسیر کنیم. بلکه با تفسیر تکه کوچکی از پازل نیز، می توان به مفهموم آن پی برد.

اما مسلما هرچه قسمت بزرگتری از این پازل روند قیمتی را تحلیل کنیم، درصد فهم ما از حرکت دارایی و سود های بدست آمده بیشتر خواهد بود.

 

icon ifxhome 39 ال بروکس نکات مهم معامله به سبک ال بروکس

 

سبک معاملاتی آل بروکس، شامل خواندن نمودار های قیمت کندل به کندل و درک روند بازار است. در ادامه چند نکته کلیدی مرتبط با این سبک معاملاتی، بررسی شده است.

 

تحلیل کندل به کندل

 

معامله گر برای درک پویایی بازار، باید بر روی تحلیل تک تک کندل های قیمت [روی نمودار] تمرکز کند. همچنین باید به قیمت باز/بسته شدن و بالاترین/پایین ترین قیمت هر کندل، دقت ویژه ای داشته باشد.

 

درک روند

 

درک روند کلی بازار، اهمیت بالایی در این سیستم دارد. معامله گر باید روند گسترده تر، سطوح حمایت/مقاومت و ساختار بازار را در نظر بگیرد.

 

نبود قوانین ورود و خروج

 

در استراتژی وین ریت ال بروکس، قوانین سفت و سختی را برای ورود یا خروج از معاملات ارائه نشده است! این سیستم معامله گران را تشویق به استفاده از تحلیل شخصی در روند قیمت، برای پیدا کردن بهترین نقاط ورود و خروج در معاملات می کند.

 

الگو های کندلی

 

در اسراتژی ال بروکس، باید الگوهای متداول پرایس اکشن مانند دو قله و کانال های روند را بشناسید. همچنین می بایست تنظیماتی را که فرصت های معاملاتی بالقوه را پیشنهاد می کنند، شناسایی نمایید.

 

مدیریت ریسک

 

استراتژی پرایس اکشن ال بروکس، تاکید زیادی بر مدیریت ریسک و حفظ سرمایه دارد. نسبت ریسک به ریوارد را برای هر معامله در نظر گرفته و بر اساس آن، اندازه موقعیت را مدیریت کنید.

 

یادگیری مستمر

 

موفقیت در معاملات، مستلزم یادگیری مستمر و سازگاری با شرایط متغیر بازار است. از اخبار بازار، رویدادهای اقتصادی و سایر عوامل موثر بر عملکرد قیمت، مطلع شوید.

 

icon ifxhome 66 ال بروکس راهکار های افزایش وین ریت ال بروکس

 

رویکرد معامله گران پرایس اکشن آل بروکس، تنها برای افزایش وین ریت نیست. در عوض، بر درک پویایی بازار و اتخاذ تصمیمات آگاهانه و اختیاری تأکید دارد. با این حال در ادامه برخی از اصول کلیبرای افزایش وین ریت ال بروکس را، معرفی خواهیم کرد.

 

افزایش مهارت خواندن نمودار

 

معامله گران می توانند با افزایش توانایی خود در تفسیر حرکات بازار و الگوهای کندلی و روابط بین آن ها، وین ریت پرایس اکشن ال بروکس را بالا ببرند.

 

درک عمق بازار

 

با مطالعه و درک عواملی مانند روندها و سطوح حمایت و مقاومت می توان به عمق ساختار بازار پی برد و وین ریت را افزایش داد.

 

استفاده از چندین تایم فریم

 

ترکیب تحلیل در بازه های زمانی مختلف، برای رسیدن به یک نمای جامع از روند بازار کمک می کند. بازه های زمانی بالاتر روند کلی را ارائه داده، در حالی که تایم فریم های پایین تر، نقاط ورودی را مشخص می کند.

 

مدیریت ریسک

 

اولویت بندی مدیریت ریسک برای حفاظت از سرمایه بسیار مهم است. داشتن رویکرد مدیریت ریسک مناسب، وین ریت ال بروکس را بالا می برد.

 

icon ifxhome 71 ال بروکس مزایا و معایب پرایس اکشن ال بروکس

 

پرایس اکشن ال بروکس نیز مانند همه سبک های معاملاتی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه جدول زیر آورده شده است.

مزایا

  • بررسی دقیق و کندل به کندل بازار
  • امکان استفاده در انواع بازارهای مالی
  • امکان استفاده در تایم فریم های مختلف
  • میزان وین ریت بالا
  • سادگی و عدم پیچیدگی

معایب

  • زمان بر بودن دوره آموزشی
  • زمان زیاد برای پیدا کردن نقطه ورود

 

icon ifxhome 70 ال بروکس آیا پرایس اکشن ال بروکس برای ترید مناسب است؟! – جمع بندی و نظر نویسنده

 

سبک معالاتی پرایس اکشن ال بروکس، با تاکید بر تحلیل دقیق روند قیمت و الگوهای کندلی بازار [برای معامله گرانی که بدنبال خواندن روند قیمت هستند]، مناسب است. در این سبک معامله گر باید آموزش های زیادی را پشت سر گذاشته تا به راحتی، حرکات متنوع بازار را در شرایط مختلف پیش بینی کند.

در سبک ال بروکس، به تحلیل روندهای قیمتی انواع دارایی ها پرداخته شده است. در این روش، تمرکز بر تحلیل حرکات قیمت و نوسانات خود بازار بوده و از ابزارها و اندیکاتورهای پیچیده، استفاده نمی شود. همین مسئله، موجب سادگی این سبک شده است.

ستاپ های معاملاتی ال بروکس، بطور قابل توجهی نرخ موفقیت را بالا برده و ریسک معامله را کاهش می دهد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹نمی توان عدد مشخصی برای وین ریت ال بروکس در نظر گرفت. در این سبک معاملاتی با تحلیل درست روند قیمت، نرخ وین ریت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

🔹این سبک بدلیل تحلیل روند قیمت و استفاده نکردن از ابزارهای پیچیده، به سادگی در عین موثر بودن معروف است!

🔹معایب استراتژی پرایس اکشن ال بروکر:

  • دوره آموزش زیاد؛
  • و نیازمند صبر مستمر برای پیدا کردن سیگنال ورود [به علت گرفتن کندل تاییدی] است.
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆