004 auction icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری موضوع کلاهبرداری آلپاری چیست | اعتبار آلپاری چقدر است

 

بروکر آلپاری با بیش از 24 سال سابقه توانسته معامله گرانی را از 150 کشور در دنیا جذب خود کند. یکی از نکات جالب، حضور بیشترین معامله گران آلپاری در ایران می باشد.

ثبت نام در آلپاری، افتتاح حساب در آلپاری، ساخت حساب آلپاری

با توجه به اطلاعات بدست آمده از سایت similiarweb، بیش از 51.57 % ترافیک سایت آلپاری برای ایرانیان بوده و با توجه به استفاده از فیلترشکن و نمایش IP کشورهای دیگر، این آمار مطمئنا بالاتر می باشد.

اما آمار مراجعه به سایت معتبرترین بروکر فارکس در ایران دلیل بر بالا بودن اعتبار آلپاری است؟ در مقاله امروز خانه فارکس من، سعی داریم تا موضوع کلاهبرداری آلپاری از معامله گران را بررسی کرده و مشکلات پیش آمده را معرفی نماییم.

کلاهبرداری آلپاری، کلاهبرداری بروکر آلپاری، آلپاری کلاهبرداری

موارد مهمی مانند اعتبار بروکر آلپاری و مجوزهای دریافتی برای ارائه معاملات در بازار فارکس، به همراه نظرات کاربران درباره آلپاری را مرور خواهیم کرد.

©️نام بروکر آلپاری | ALPARI
🔗آدرس سایت اصلی
سایت بروکر آلپاری
📋رگوله آلپاری Cysec ; FSA ; FINACOM ; FSC
📆سال تاسیس 1998
🏬دفتر مرکزی آلپاری سنت وینسنت ; باکو آذربایجان
⚠️ورشکستگی آلپاری
💰بیمه جبران خسارت
🕵️‍♂️کلاهبرداری آلپاری
🚫تعطیلی دفاتر آلپاری لندن ; امریکا ; قبرس
📣شکایت رسمی از آلپاری
👥ارتباط با متخصصین فارکس پشتیبانی تلگرام

 

028 risk icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری بررسی رگوله آلپاری | آیا بروکر آلپاری معتبر است

 

اولین قدم برای بررسی دقیق کلاهبرداری در فارکس، بررسی مجوزهای دریافتی یا رگوله بروکرها می باشد. بروکر آلپاری از ابتدا تاسیس تا امروز، اقدام به ثبت شرکت های مختلف برای ارائه سرویس به معامله گران کشورهای کرده است. در این میان برخی از رگوله های کارگزاری آلپاری با توجه به تعطیلی دفاتر، از درجه اعتبار ساقط گردید.

  • اولین رگوله آلپاری، توسط شرکت alpari international در جمهوری موریس و با شماره C113012295 دریافت و ثبت گردید.
  • همچنین آلپاری در قبرس شرکت FT Global LTD را ثبت و رگوله معتبر Cysec را دریافت کرد، که در سال 2013 با تعطیلی دفتر مجوز شماره رگوله HE 335426 از درجه اعتبار ساقط شد.
  • در ادامه فعالیت، بروکر آلپاری فارکس در لندن رگوله معتبر FSA در سال 2004 را دریافت کرد. اما متاسفانه در سال 2018 با توجه به ورشکستگی آلپاری شعبه انگلیس، دفتر UK تعطیل گردید.
  • یکی دیگر از رگوله های دریافت شده توسط کارگزاری آلپاری، در کشور امریکا و مجوز معتبر NFA در سال 2007 بود که بعد از سقوط قیمت فرانک در سال 2015 و مشکلات بروکر آلپاری، این دفتر نیز تعطیل گردید.
  • دیگر رگوله بروکر آلپاری با ثبت شرکت ALPARI Eurasia LLC و شماره مجوز 192637625 در کشور بلاروس دریافت گردید.
  • آخرین رگوله و جدیدترین مجوز دریافت شده توسط آلپاری در جزیره موهلی با شماره HY00423015 ثبت و در سایت بروکر آلپاری قابل مشاهده می باشد.

همچنین بروکر آلپاری با عضویت در سازمان مالی نظارتی FINACOM توانسته قدمی مهم برای کاهش سطح نگرانی معامله گران و دریافت بیمه جبران خسارت تا سقف 20 هزار یورو را بردارد.

 

040 insurance icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری آیا خبر کلاهبرداری آلپاری درست است؟

 

برای بررسی صحت کلاهبرداری بروکر آلپاری، ابتدا به مرور سایت های معتبر مانند فایننس فیدز و فایننس مگنتز خواهیم پرداخت. در ادامه به معرفی موارد پدید آمده در خصوص بروکر آلپاری کلاهبرداری و مشکلات می پردازیم.

در صورتی که بدنبال پاسخ به سوال آیا آلپاری کلاهبرداری است یا خیر هستید، این بخش را از دست ندهید.

ثبت نام در آلپاری، افتتاح حساب در آلپاری، ساخت حساب آلپاری

 

010 bear market icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری کلاهبرداری آلپاری در روسیه

 

در سایت financefeeds در تاریخ 28 ژانویه 2019 خبری به سرعت معامله گران روسی را نگران کرد. اما این خبر چقدر به کلاهبردای آلپاری مربوط است؟ بانک مرکزی روسیه مجوز فعالیت بروکر آلپاری را در این تاریخ به صورت رسمی به حالت تعلیق درآورد.

بسیاری از معامله گران روسی با شنیدن این خبر شایعه کلاهبرداری آلپاری را در سایت و کانال های تحلیلی خبری مختلف منتشر کردند. همچنین انتشار خبر توقف ارائه سرویس به معامله گران روسی در آلپاری یک روز قبل توسط این بروکر، به تمام کاربران حساب های واقعی و دمو اعلام گردید.

علاوه بر آلپاری مجوز فعالیت چند بروکر دیگر مانند فارکس کلاب، تراست فارکس، فیکس ترید و تله تریدر گروپ نیز به دلیل نقض قوانین کارگزاری ها در روسیه ابطال گردید.

از دلایل پیش آمده در خصوص مشکلات بروکر آلپاری در کشور روسیه، عدم رعایت قوانین اتخاذ شده توسط بانک مرکزی در حسابرسی داخلی با دستکاری در اطلاعات مالی اعلام شده است. در نتیجه ابطال مجوز فعالیت alpari، موجودی حساب 1073 مشتری در این بروکر بلوکه گردید.

آلپاری با عودت مبالغ موجود در حساب معامله گران، توانست جلوی بروز شکایت رسمی مشتریان و انتشار خبر تحت عنوان کلاهبرداری یا scam را بگیرد.

 

003 enterprise icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری آیا قطع سرورهای آلپاری دستکار عمدی بروکر است

 

در کانال های خبری تلگرام و برخی از سایت ها در تاریخ 11 جولای 2023، خبری مبنی بر کلاهبرداری آلپاری و ضرر هنگفت برخی از معامله گران منتشر شد. تمام کارگزاری های آنلاین برای دسترسی سریع و بدون مشکل به معامله گران، از سرورهای مجازی VPS استفاده می کنند.

در این روز به مدت 1 ساعت و 45 دقیقه، سرور آلپاری قطع و از طریق ایمیل به معامله گران اطلاع رسانی گردید. خطای offquote با قطعی سرور، باز کردن پوزیشن بدلیل price change یا تغییر قیمت را، برای معامله گران در این تاریخ غیر ممکن ساخت.

یکی از معامله گران با اعلام ضرر 2 هزار دلاری، سعی در بستن پوزیشن برای جلوگیری از loss بیشتر کرد که بدلیل عدم پاسخ سرور، این مقدار به فراتر از 7 هزار دلار رسید. همین امر، موجب افزایش شایعه ها به خبر کلاهبرداری آلپاری در این تاریخ گردید.

عوامل مختلفی مانند قطعی برق اصلی یا پشتیبانی، ممکن است منجر به عدم اتصال معامله گران به سرور بروکر و بروز مشکلاتی مانند ضرر در معاملات گردد. در تصویر زیر، مشکل آلپاری در این خصوص را مشاهده می کنید.

آیا آلپاری کلاهبرداری است، ورشکستگی آلپاری، مشکلات بروکر آلپاری

پاسخ ارسالی بروکر آلپاری، برای جبران خسارت معامله گران بدلیل قطعی سرور نیز قابل تامل می باشد.

اطلاعیه Attention

به اطلاع معامله گران می رساند که در تاریخ 2023/07/11 بین ساعت 17:21 الی 19:07 به زمان سرور متاتریدر شرکت با یک مشکل فنی در پلتفرم خود مواج گردید که منجر به تاثیرگذاری در معاملات مشتریان شد.

قطعی سرور موجب ایجاد یک شکاف قیمتی در ترمینال متاتریدر (Gap) و بروز ضرر در سفارشات باز گردیده است.

شرکت آلپاری تمام اقدامات اصلاحی را انجام داده و حساب معاملاتی که متضرر شده است را پرداخت کرده است.

بروکر آلپاری

 

البته مشتری مذکور، به پرداخت تنها 300 دلار از خسارت وارد شده در این موضوع اذعان کرده است.

 

022 advisor icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری بررسی سایت های مرجع در خصوص کلاهبرداری آلپاری

 

در بازار فارکس، سایت های معتبری به بررسی نظرات معامله گران و مشتریان در کارگزاری های آنلاین می پردازند. از سایت های شناخته شده می توان به forexpeacearmy و trustpilot که منعکس کننده مشکلات پیش آمده در بروکرها است، می توان اشاره کرد.

در سایت معتبر TrustPilot از میان 14 نظر ارائه شده مشتریان، فردی به بسته شدن پوزیشن بدون اطلاع قبلی و مشکلات تکنیکال در آلپاری در تاریخ 1 ژوئن 2023 اشاره کرده است. تاخیر در برداشت از حساب و فعال نبودن استاپ لاس نیز در میان نظرات درباره بروکر آلپاری به چشم می خورد.

در سایت فارکس پیس آرمی، 65 نظر مختلف درباره آلپاری و عملکرد این بروکر ثبت شده است. عدم امکان برداشت از حساب، تاخیر در برداشت، ضرر در حساب پم آلپاری و معاملات باینری یا فیکس کانترکت در میان گزارش های ارائه شده قابل مشاهده می باشد.

 

026 broker icon ifxhome کلاهبرداری آلپاری آیا آلپاری کلاهبرداری است | جمع بندی و نظر نویسنده

 

با مرور موارد مطرح شده در زمینه کلاهبرداری آلپاری، مشکلات و ورشکستگی این بروکر در این بخش به جمع بندی در خصوص میزان اعتبار آلپاری خواهیم پرداخت. اتفاقاتی مانند تاخیر در برداشت، قطعی سرور، مدیر حساب پم و سرمایه گذاری در تمام کارگزاری های معتبر دنیا امری اجتناب ناپذیر است.

با توجه به خطر و ریسک بالای معاملات در بازارهای مالی مانند قراردادهای CFD در فارکس، بسیاری از معامله گران بدون داشتن دانش و آگاهی کافی سرمایه خود را از دست داده اند. کارگزاری فارکس آلپاری با توجه به قدمت طولانی فعالیت در بازارهای مالی، در لیست بروکرهای معتبر در دنیا قرار دارد.

هیچ گونه شکایت رسمی از طرف مشتریان آلپاری، در سایت و خبرگزاری مشاهده نگردیده است. مسائلی مانند تحریم، فیلترینگ و قطعی دسترسی به سایت بروکر آلپاری ممکن است منجر به بروز مشکلات برای معامله گران ایرانی گردد.

مواردی که در کمتر کشوری در سال 2023 قابل مشاهده می باشد. این موضوعات ارتباطی با کلاهبرداری آلپاری، scam یا دزدی از مشتریان نداشته و دلیل بر انتشار اخبار نادرست نمی باشد.

بسیاری از سایت ها برای جذب مخاطب، اقدام به درج اخبار کلاهبرداری بروکر آلپاری کرده اند که هیچ کدام قادر به ارائه سند یا مدرک معتبر نیستند.

ثبت نام در آلپاری، افتتاح حساب در آلپاری، ساخت حساب آلپاری

سوالات متداول

🔹خیر، بروکر آلپاری به عنوان یکی از کارگزاری های قدیمی و معتبر در بازار فارکس از سال 1998 تا امروز شناخته شده و هیچ خبر رسمی در خصوص کلاهبرداری آلپاری در جایی منتشر نشده است.

🔹بله، در میان لیست بروکرهای معتبر فارکس در ایران، آلپاری در رتبه نخست کارگزاری ها با بیش از 24 سال سابقه، جوایز معتبر بین المللی متعدد و حداقل 2 میلیون معامله گر فعال قرار دارد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
معامله نقره در فارکس (XAGUSD) 💯 بهترین بروکر برای خرید نقره در فارکس کدام است؟ ⭐️
🏆 فرم ثبت نام الیمپ ترید (OlympTrade) در خانه فارکس من - افتتاح حساب بدون ورود به سایت الیمپ! 🔥
🔥 سرویس های تاپ چنج الپاری - معرفی خدمات TC PAY در Alpari 💲
🔥 معاملات نزدک در فارکس [nasdaq, nq 100 یا ndaq] - شاخص نزدک 100 فارکس چیست؟ 💸
🔥 آموزش اتصال لایت فایننس به تریدینگ ویو - مراحل اتصال Trading View به لایت فارکس 💹