icon ifxhome 72 استراتژی کری ترید آموزش استراتژی کری ترید – راهنمای کسب سود از استراتژی کری ترید!

یکی از انواع استراتژی در فارکس جهت کسب سود از تفاوت نرخ بهره در ارزها، با نام «کری ترید» (Carry Trading) شناخته می شود. برخلاف سایر روش های معاملاتی [اسکالپ، ترید روزانه، روند و …]، استراتژی معاملاتی کری ترید، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در معاملات انتقالی یا “Carry Trade” در فارکس، از اختلاف نرخ بهره بین دو ارز [در کشورهای مختلف] استفاده می شود. با قرض گرفتن ارزی با نرخ بهره پایین (سواپ) و استفاده از آن برای خرید ارز با نرخ بهره بالاتر، این استراتژی اجرا می شود.

در مقاله امروز خانه فارکس من، استراتژی کری ترید یا «معاملات انتقالی» را، معرفی خواهیم کرد. مواردی مانند مزایا/معایب، نحوه انجام و نکات مهم برای موفقیت در کری ترید را، بررسی می کنیم.

استراتژی کری ترید، کری ترید چیست، معاملات انتقالی

 

استراتژی کری ترید در فارکس چیست؟ – معاملات انتقالی

کری ترید که گاهی با نام «معامله انتقالی» نیز شناخته می‌شود، یک استراتژی سرمایه‌ گذاری است. در این روش معامله‌گر، ارزی را با نرخ بهره پایین قرض گرفته و آن را در ارز دیگری با نرخ بهره بالاتر، سرمایه‌ گذاری می‌ کند. هدف از این کار، کسب سود حاصل از تفاوت نرخ‌ های بهره در دو ارز است.

این استراتژی معمولا در بازار فارکس و با استفاده از ارزهایی مانند ین ژاپن (با بهره پایین) و دلار استرالیا یا نیوزیلند (با بهره بالاتر) انجام می ‌شود. به عنوان مثال معامله‌ گر با قرض گرفتن ین و تبدیل آن به AUD یا NZD، از اختلاف نرخ بهره به سود می رسد.

 

icon ifxhome 64 استراتژی کری ترید مزایا و معایب استفاده از روش کری ترید (Carry Trade)

کری ترید می‌ تواند در شرایط مناسب بازار، منبع درآمد خوبی برای معامله‌ گران باشد. اما ریسک‌ های قابل توجهی داشته، که باید مدیریت شوند.

مزایا

  • امکان کسب سود منظم از تفاوت نرخ بهره‌ ارزها
  • استفاده به عنوان بخشی از استراتژی تنوع‌ بخشی، به سبد سرمایه‌گذاری

معایب

  • ریسک نوسانات نرخ ارز، که می‌ تواند منجر به زیان‌ های بزرگ شود
  • خطر تغییرات نرخ بهره، که جذابیت کری ترید را کاهش می‌دهد

 

icon ifxhome 66 استراتژی کری ترید آموزش گام به گام معامله با استراتژی کری ترید

تمام معامله گران [و سرمایه گذاران]، امکان استفاده و بکارگیری استراتژی کری ترید در فارکس را دارند. برای انجام معاملات انتقالی، مراحل زیر را اجرا نمایید.

 

گام 1#: انتخاب جفت ارز مناسب

جفت ارزهای انتخابی، می بایست تفاوت نرخ بهره قابل توجهی داشته باشند. ارز پایه [ارز اول]، باید نرخ بهره پایین و ارز نقطه‌ ای [ارز دوم]، باید نرخ بهره بالا داشته باشد. به عنوان مثال ین ژاپن (JPY) در مقابل دلار استرالیا (AUD)، یک انتخاب مناسب است.

 

گام 2#: تحلیل بنیادی و تکنیکال

قبل از ورود به معامله، تحلیل‌ های فاندامنتال از اقتصاد کشورهای مرتبط و همچنین تحلیل تکنیکال نمودار قیمت را، انجام دهید. نوسانات نرخ ارز، قابلیت خنثی کردن سود حاصل از تفاوت نرخ سواپ را دارند. بنابر این انتخاب زمان مناسب ،حائز اهمیت است.

 

گام 3#: تعیین حد سود و ضرر

حتما برای معاملات حد سود (Take Profit) و حد ضرر (Stop Loss)، تعیین کنید. سطوح حمایت و مقاومت کلیدی، اهداف قیمتی خوبی، برای تعیین نقاط خروج هستند.

 

گام 4#: مدیریت ریسک

ریسک هر معامله را متناسب با سرمایه خود، تنظیم کنید. حجم معاملات را محدود کرده و با کاهش اهرم، ریسک را کنترل کنید.

 

گام 5#: خروج از معامله

با بررسی تحلیل هایی مبنی بر تغییر روند، از معاملات خارج شوید. در صورت رسیدن به حد ضرر، پوزیشن را برای زیان های احتمالی بیشتر ببندید.

 

icon ifxhome 59 استراتژی کری ترید کری ترید به چه کسانی توصیه می شود؟ – نکات مهم در بکارگیری استراتژی کری ترید

اگر چه کری ترید جذاب به نظر می رسد، اما قطعا برای همه مناسب نیست. به طور کلی استفاده از استراتژی کری ترید، بیشتر به افراد زیر توصیه می‌ شود:

  • سرمایه‌ گذارانی که به دنبال کسب سود، از تفاوت نرخ بهره هستند؛
  • کسانی که به دنبال ریسک بیشتر بوده و نوسانات بازار را، می پذیرند؛
  • افرادی که دانش کافی از تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ارزها دارند؛
  • معامله‌گران با تجربه‌ ای که، مدیریت ریسک را انجام می دهند.

همچون دیگر استراتژی ها، کری ترید هم ساده نیست! اما با رعایت چند نکته، شانس بیشتری برای موفقیت و کسب سود از استراتژی کری ترید را خواهید داشت.

 

استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

قبل از ورود به پوزیشن، حتما به بررسی تحلیل‌ های تکنیکال و فاندامنتال بپردازید. شناسایی روندهای غالب، سطوح حمایت/مقاومت، همچنین بررسی شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر ارزها، در اتخاذ تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌ کمک می ‌کند.

 

مدیریت ریسک

تعیین حد ضرر، یکی از اصلی‌ ترین اجزای یک استراتژی معاملاتی موفق است. با تنظیم حجم معاملات و استفاده محدود از اهرم، ریسک را به خوبی مدیریت کنید.

 

داشتن انضباط معاملاتی

یک برنامه معاملاتی منسجم و مبتنی بر قوانین را تدوین کرده و تحت هر شرایطی، به آن پایبند باشید. معامله براساس احساسات یا حدس و گمان، به شدت خطرناک است. بنابراین کنترل هیجانات و حفظ انضباط، به ثبات در روند معاملات کمک می‌ کند.

 

icon ifxhome 46 استراتژی کری ترید استفاده از استراتژی کری ترید آری یا خیر؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

از نظر اکثر متخصصان بازار های مالی، کری ترید یکی از استراتژی های کاربردی برای کسب سود از بازار فارکس است. پتانسیل سود در کنار احتمال وقوع زیان‌ های بزرگ، کری ترید را به گزینه‌ ای پر ریسک اما درعین حال جذاب، بدل کرده است.

هر معامله‌ گری باید با توجه به سطح دانش، تجربه و ریسک‌ پذیری خود در مورد استفاده از این استراتژی تصمیم بگیرد. مطالعه عمیق، تحلیل همه جانبه بازار و حفظ نظم و انضباط در معاملات، کلید دستیابی به سودهای پایدار در استفاده از استراتژی کری ترید خواهد بود.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹حداقل سرمایه مورد نیاز به ریسک‌ پذیری فرد، حجم معاملات و بروکر انتخابی بستگی دارد. با این حال بهتر است برای شروع، از سرمایه زیاد استفاده نکرده تا مدیریت ریسک را، در دست بگیرید.

🔹به طور معمول، جفت ارزهایی که تفاوت نرخ بهره زیادی دارند مانند JPY/AUD یا JPY/NZD، برای کری ترید استفاده می‌ شوند.

🔹بله؛ این امکان وجود دارد. اما باید توجه داشت که با افزایش تعداد جفت ارزها، پیچیدگی مدیریت ریسک هم بیشتر می‌ شود. بنابراین بهتر است معامله‌ گران تازه‌کار، ابتدا بر یک یا دو جفت ارز تمرکز کنند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹